Eliptik bisikleti olanlar haftanın beş günü yapmaya var mısınız?

Canım ben bugüne kadar hiç spor yapmadım.
Eliptik bisiklete ilk bindiğimde 20 dk yaptım ve ertesi gün ağrıdan ölürüm diye düşünürken belimi geç bacaklarım bile ağrımadı. Çok tuhaf.
Şuan hala aynı şekilde ağrım olmuyor. Sen zorladın falan mı acaba?

Biz babamla eliptik bisiklet kullanıyoruz ve şuan ikimizinde beli ağrıyor :KK52: Eğer her gün uzun süreli yaparsan ya da yeni isen eliptik de bele vuruyor ağrısı arkadaşım. Uzun zamandır yapmıyorum demişsin ondandır canım benim. Bir gün ara ile yap da vücudunun hamlığı gitsin önce. Ama 20 dk değil de 10 dk ile başla istersen. Daha iyi olur. :KK8:

Cevabınız için teşekkür ederim.sanırım çok hızlı pedal cevirdigim için belimde ağrı oluyor.müzik dinleyerek yapınca yavaş olamıyorum:)

dün akşam hiç spor yapamdım malesef ama bu sabah;

30 dk eliptik
25 mekik
100 ip atlama
50 squat
150 twister

yaptım bu sabah.

dün akşam hiç spor yapamdım malesef ama bu sabah;

30 dk eliptik
25 mekik
100 ip atlama
50 squat
150 twister

yaptım bu sabah.

Maşallah canım.
Ben de birkaç gündür yazamadım.
Önceki gün hiç spor yapmadım.

Dün:

Sadece 20 dk eliptik bisiklet

Bugün:

20 dk eliptik bisiklet
100 twister
20 kol hareketi

arkadaşlar öyle 30-40 dk nasıl yapıyorsunuz yaa
ben 5-10 dk sonra bitiyorum
5 dk.da 150 kalori yaktı gösteriyor bir de

arkadaşlar öyle 30-40 dk nasıl yapıyorsunuz yaa
ben 5-10 dk sonra bitiyorum
5 dk.da 150 kalori yaktı gösteriyor bir de

5 dk da 150 yakıyorsak benim şimdiye kadar tığ gibi olmam lazımdı :KK52: sanırım kalori göstergen yanlış. 15 kalori olabilir ama belki. Dakika konusuna gelince de zamanla alışıyorsun bende ilk başladığımda çok yapamıyordum şimdi 1 saat rahatlıkla yapabiliyorum. ayak kaslarım güçlendi ondan sanırım. mesela ilk 16 km ile başladım şuan 20-24 km arası yapabiliyorum. gittikçe daha da hızlanabiliyorum. zamana bırakmak lazım arkadaşım.

X