2011 Eylül Anneleri

Merhaba kızlar meningokok aşısı yaptıran yada düşünen varmı. Çok korkuttu bu hastalık araştırınca beni. Yaptıran hangi marka yaptırdı ve doktoru hangi markayı önerdi acaba.

Aynen oğlumu anlatmissin bilgisayar tablet akıllı telefon birde çok iyi bilir mesela hangi telefon bir üst model ona göre seçer. Alsın eline oyunu şıp diye bulur. Ilk kullandığı cihazın sesini açar kapar. Düşün bugün babası tableti tuş kilidini açamadi oğlum için bu çocuk oyuncağı. Tabi bir bilgisayarım telef oldu. Sınır dersen bızde de aynı hem 2 yaş sendromu hemde konuşmalarından kendini ifade edememesinden kaynaklı olan sinir anları yaşıyoruz. Bişeyi yapmamasini söylüyorum oda inadına yapıyor güzellikleri söylüyorum hala devam en son kızıyorum bişey fırlatıp ondan sonra ağlıyor.

evet benimkinede ulaşmak imkansız onun sayesinde bilmediğimiz şeyleri bile öğrendik yani bizde sorduk aynen 2 yaş sendromu dediler ne sendrommuş bide hiç arkadaş istemiyo ve hiç bişeyini paylaşmıyo siz nasıl bi tutum sergiliyorsunuz acaba belki bizden farklıysa bi fikir edinebiliriz teşekkürler...

evet benimkinede ulaşmak imkansız onun sayesinde bilmediğimiz şeyleri bile öğrendik yani bizde sorduk aynen 2 yaş sendromu dediler ne sendrommuş bide hiç arkadaş istemiyo ve hiç bişeyini paylaşmıyo siz nasıl bi tutum sergiliyorsunuz acaba belki bizden farklıysa bi fikir edinebiliriz teşekkürler...

Özel bişey yok canım zaten kısa sürüyor. Mesela geçen gün mutfakta hızla yemek yapmam gerek yanıma gelip bişeyler anlatıyor anlamıyorum bende babanın yanına git oğlum oynayın beraber falan dedim başladı ısırmaya sonra oturdum yere sen ne istiyorsun söyle anneye dedim. Buuuu dedi. Meğer çocuğum susamış. Yani sinir aninda isimi birakip sakin bir sekilde oturup boyumuz ayni olacak mesafde gozlerine bakarak konusuyorum.

Bugün markette reyondan kız bi araba verdi banada abla oynasın kasada bırakırsınız dedi. Oğlumda kız arabayı ona hediye etti sandı. Almayalım diyince yine başladı bağırmaya kasadaki kıza okumadan sakla dedim başka bi kizda gelip oğlumu çikolata reyonuna götürdü böylelikle kurtuldum. Allahtan markette popüler oğlum herkes yardimci oluyor. Istedigi kadar sinirlensin çok lüzumlu değilse her isteğini yerine getirmemeye çalışıyorum. Özellikle başka çocuk dusunmedigim için şımarık büyütmemek için çaba sarfediyorum

Arkadaş konusunda baya adam seçiyor . Hiç istemediği yok ama bazılarının arkasından baya ağlıyor bazılarıda giderken umursamaz. Paylaşmaya gelince elinde oynuyor olduğu oyuncak vs paylasmaz. Çikolata var diyelim elinde istersek koca cikolatayi ağzına sokar. Bize veriyorsa ya doymustur yada begenmemistir.

Son düzenleme:
ah kızlar ah ne zaman bitecek bu 2 yaş sendromu,netin başına geçemez oldum ,oysaki önceden hergün bişiler yazardım buraya
hergün kelimeler artıyor bazıları çok net bazıları yarım ,cümlede kuruyor ,ama çok inat ,çok sinirli bişeye kızsın eline geçeni atıyor ,arkadaşlarını çok seviyor ama en huysuzu benimki bi türlü paylaşmıyor,onun olmayan oyuncağı bile vermiyor ,durup duruken itiyor kızıyorum bağırıyorum ama bize gelsinler ya da biz gidelim çok mutlu oluyor hepsi aynı yaşlardalar da ondan oluyor çok şükür arkadaşlarım da anlayışlı boşver çocuk o diyorlar ben de zaten müdahele ediyorum hep ,bi arkadaşı var 17 gün araları artık tam eve dönücez yada onlar gidecekler bizimkiler can ciğer oynamaya başlıyorlar ahh ahhh ,oysaki az önce bağırış çağırış krizler işte böyle ,
her istediğini yapmamaya çalışıyoruz özellikle de ağlayınca ama fena ya ,ya bi de çok hareketli diğer arkadaşları sakin kendine ayak uyduramıyolar diye çok kızıyor bi de,mesela kendinden biraz büyülerle daha iyi oynuyor ama yaşıtlarıyla beraber büyümesi çok önemli şükür ki çok çocuk var çevremizde

bi de yese yemiyor kızlar ya kafayı yicem çok az yemek ,çok çok hareket :KK43:((((

Bende psikologa sordum sinir anında ilgisini farklı yöne çekin dedi ama bizimki bişeyin üzerinde diretiyor asla ilgisini çekemiyoruZ ne yaptıysak boş pek evden dışarıların çıkaramıyorum malum havalar soğuk ve bu havaya alışık değil psikologa tekrar sordum işte bi kereyle olacak birşey değil devamlı olmalı diyor ama ilgisini başka yöne çekemiyoruZ bir türlü bende artık iki kat daha fazla sinirleniyorum kendimi zor sakinleştiriyorum Allah herkesin yardımcısı olsun gerçekten

Bende psikologa sordum sinir anında ilgisini farklı yöne çekin dedi ama bizimki bişeyin üzerinde diretiyor asla ilgisini çekemiyoruZ ne yaptıysak boş pek evden dışarıların çıkaramıyorum malum havalar soğuk ve bu havaya alışık değil psikologa tekrar sordum işte bi kereyle olacak birşey değil devamlı olmalı diyor ama ilgisini başka yöne çekemiyoruZ bir türlü bende artık iki kat daha fazla sinirleniyorum kendimi zor sakinleştiriyorum Allah herkesin yardımcısı olsun gerçekten

evet ya nasıl başka yönlere çekecekmişiz onu da deseymiş ya ,amin valla çok zor ,ben de çok sinirleniyorum bağırıyorum sonra da üzülüyorum aman napıcaz biz ya :KK43:(((

evet ya nasıl başka yönlere çekecekmişiz onu da deseymiş ya ,amin valla çok zor ,ben de çok sinirleniyorum bağırıyorum sonra da üzülüyorum aman napıcaz biz ya :KK43:(((

başka yöne çekmek derken mesela tv açmanızı istiyo o onu söylerken siz hadi gel elma vereyim yadaoyun oynayalım deyip kafasını dağıtmak ne kadar mümkünse artık benimkinde pek işe yaramadı ama bir de siz uygulayın umarım sizde işe yarar

başka yöne çekmek derken mesela tv açmanızı istiyo o onu söylerken siz hadi gel elma vereyim yadaoyun oynayalım deyip kafasını dağıtmak ne kadar mümkünse artık benimkinde pek işe yaramadı ama bir de siz uygulayın umarım sizde işe yarar

Cocuk bir seye odaklandiginda, dikkatini baska yone cekmek icin gel elma vereyim cikolata vereyim, cizgi film acalim vs. gibi seyler cocukta ileride dikkat daginikligi problemi ortaya cikmasina sebep oluyormus. Uzman pedagog Adem Gunes e gore bu gibi seyler cok yanlis.

nasılsınız güzel anneler,doğumdan sonra hiç bakamadım buraya herkes nasıl iyisinizdir inşallah bebişler nasıl diyeceğim ama onlarda büyüdüler maşallah.aranızda tekrar hamile olan var mı.biz galiba bir bebek daha bekliyoruz henüz bu sabah öğrendik haftaya dr a gidicez.

umcayı daha önce duymamıştım bir araştırayım bende kullanırım.
Umcayı tavsiye etmem canım. %30 oranında alkol içeriyor. Büyükler neyse ama çocuklar için sakıncalı. Ama pahalı bir ilaç olduğu için doktorlara getirisi çok bu yüzden çok sık öneriyorlar. Ayrıca içimde bulunan alkol damarlarda genişlemeye ve geçici bir rahatlamaya neden oluyormuş. Kadir tuğcu sayesinde bem döndüm bu hatadan herkese önerirdim önceden

2011 anneleri bebekleriniz ne durumda, o zamanlar telaşlıydık sağlıklı doğacak mı diye. Şimdi bebeler ergen oldu. Nasıl gidiyor ergenlikleri..

X