Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

merhaba kızlar
bi süredir yazdıklarınızı okuyorum.
karatayın kitabını arkadaşımdan alıp okumuştum ama şimdi elimde yok
okuduklarımın bazılarını uyguladım faydasını da gördüm
mesela ramazanda sahurda ceviz yedim tok tuttu

belli bi diyete uymadan yediklerime dikkat ederek verdim kiloları, yürüyüş yaptım bir de
şimdi bölgesel sorunlarım var, vermem gereken 3-5 kilo kaldı ama sorunlu bölgelerimden gitsin istiyorum
bizim orda kursak derler, göbeğin üst tarafında yani karnımda fazlalık var bir de basenlerim var

acaba karatayın kitabını alıp uygulasam karın ve göbek bölgesinden kilo vermeme faydası olur mu
karatayla giden kiloların göbek çevresinden gittiğini okudum, doğru mu sizce?

Son düzenleme:
merhaba kızlar

belli bi diyete uymadan yediklerime dikkat ederek verdim kiloları, yürüyüş yaptım bir de
şimdi bölgesel sorunlarım var, vermem gereken 3-5 kilo kaldı ama sorunlu bölgelerimden gitsin istiyorum
bizim orda kursak derler, göbeğin üst tarafında yani karnımda fazlalık var bir de basenlerim var

acaba karatayın kitabını alıp uygulasam karın ve göbek bölgesinden kilo vermeme faydası olur mu

Yıllardır küçültemediğim basenlerim erimeye başladı benim ..
Ama spor desteği de olmalı bence.

Yıllardır küçültemediğim basenlerim erimeye başladı benim ..
Ama spor desteği de olmalı bence.

koşu bandım var, haftada 4-5 gün 30-40 dk tempolu yürüdüğüm zaman ayda 4 kilo vermiştim
71-72 kiloyla başlamıştım. sonra yavaşladı tabi kilo kaybı.
ama ergenlikten beri 70li kilolardaydım ilk defa bu kiloya düştüm, basenlerim de inceldi, karnım da küçüldü ama eğer daha sıkı olsam bir beden daha küçük görünebilirim.
yürüyüş dışında sıkılaştırma hareketleri de yapıyorum ama benim merak ettiğim karatayın göbek çevresine ayrı bi etkisinin olup olmadığı.
bi yerde öyle bişey okudum sanki, size sorayım dedim

evet kizlaarrrrrr az önce oglum ilk kakasini tuvalete yapti :KK60::KK60::KK60: devami gelir ins
Bu da benım oglum o da bu ıste pek basarılı,onu sokakta ılk buldugumda ıkı haftalık fılandı,kucuk soket coraba bes delık acıp ıcıne ped koyup ona gıydırıyordum,meger ıc gudUlerınde varmıs,topragı eseleyerek gomuyor,topragı antıbakterıyel,alıp atıyorum mahsulu. :KK66: o benım yasam kocum.

Eklentiler

• $IMG01818-20110907-1343.jpg
    $IMG01818-20110907-1343.jpg
    21,4 KB · Görüntüleme: 122
Bu da benım oglum o da bu ıste pek basarılı,onu sokakta ılk buldugumda ıkı haftalık fılandı,kucuk soket coraba bes delık acıp ıcıne ped koyup ona gıydırıyordum,meger ıc gudUlerınde varmıs,topragı eseleyerek gomuyor,topragı antıbakterıyel,alıp atıyorum mahsulu. :KK66: o benım yasam kocum.
ve gomuyor sonra ben onu alıp atıyorum.Bu dıyetı yapmaya baslayalı daha kalıtelı mamalardan alabılıyorum ogluma...Malum eskıden butcem bol kalorılıydı. :KK66:

Eklentiler

• $IMG01815-20110907-1340.jpg
    $IMG01815-20110907-1340.jpg
    25,8 KB · Görüntüleme: 84
Çok fazla enerji çok fazla kilo mu demek yoksa enerji verici özellik olarak mı ?
Çok fazla ilave etmiyorum zaten ama yasaklı gıdalardansa Karatayda diye tedirgin oldum.

şeker olarak diyordur muhtemelen.karatay hoca nar ekşisi doğal olmalı diyor.marketlerde satılanlar nar ekşişi şurubu diye geçiyor zaten,içindekilere bakarsan glikoz var:KK53:

ben yine de kullanıyorum ama,doğalını bulana kadar mecbur kullanıcam

öğle yemeğim:

2 kase mercimekli bulgurlu çorba
3 mürdüm eriği
1 avuç badem

elimizde bunlar vardı:KK76:

şeker olarak diyordur muhtemelen.karatay hoca nar ekşisi doğal olmalı diyor.marketlerde satılanlar nar ekşişi şurubu diye geçiyor zaten,içindekilere bakarsan glikoz var:KK53:

ben yine de kullanıyorum ama,doğalını bulana kadar mecbur kullanıcam

Anladım teşekkür ederim bilgi için.
Ne yapalım bir süre idare edeceğiz.
Ben bir ara bulmuştum doğalını Urfa'dan ama bitti ne yazık ki ..
Tekrar bulana kadar idare edelim ..

öğle yemeğim:

2 kase mercimekli bulgurlu çorba
3 mürdüm eriği
1 avuç badem

elimizde bunlar vardı:KK76:

Mercimekli bulgurlu çorbayı nasıl yaptın acaba ?

Anladım teşekkür ederim bilgi için.
Ne yapalım bir süre idare edeceğiz.
Ben bir ara bulmuştum doğalını Urfa'dan ama bitti ne yazık ki ..
Tekrar bulana kadar idare edelim ..

Mercimekli bulgurlu çorbayı nasıl yaptın acaba ?

şöyle oluyor:KK1:: mercimek çorbası yapacaktım aslında baktım mercimek çok az bulgurda ilave edeyim dedim.

1 soganı,2 kırmızı biberi küçük küçük dogradım,üzerine mercimek ve bulguru göz kararı ilave ettim,1 kaşık tereyağı ve suyu koyup,düdüklünün kapagını kapadım,.soğanı falan hiç kavurmadım.1 saate yakın pişti sanırım.sonrada afiyetle yedim,az sonra da kızıma yediricem:emir_bebek:

koşu bandım var, haftada 4-5 gün 30-40 dk tempolu yürüdüğüm zaman ayda 4 kilo vermiştim
71-72 kiloyla başlamıştım. sonra yavaşladı tabi kilo kaybı.
ama ergenlikten beri 70li kilolardaydım ilk defa bu kiloya düştüm, basenlerim de inceldi, karnım da küçüldü ama eğer daha sıkı olsam bir beden daha küçük görünebilirim.
yürüyüş dışında sıkılaştırma hareketleri de yapıyorum ama benim merak ettiğim karatayın göbek çevresine ayrı bi etkisinin olup olmadığı.
bi yerde öyle bişey okudum sanki, size sorayım dedim
sız bu dıyet kıtabını alıke bu temponuzla karnınız konya ovası gıbı dumduz olur kanımca,zaten alın cunku sagllıksız beslenıyoruz ayrıca,ogrenın beslenmeyı.

şöyle oluyor:KK1:: mercimek çorbası yapacaktım aslında baktım mercimek çok az bulgurda ilave edeyim dedim.

1 soganı,2 kırmızı biberi küçük küçük dogradım,üzerine mercimek ve bulguru göz kararı ilave ettim,1 kaşık tereyağı ve suyu koyup,düdüklünün kapagını kapadım,.soğanı falan hiç kavurmadım.1 saate yakın pişti sanırım.sonrada afiyetle yedim,az sonra da kızıma yediricem:emir_bebek:

Ohh afiyet olsun ..
Çok doyurucu ve lezzetli geldi gözüme ..

merhaba kızlar

canım ekmek,pirinç,makarna ,ve şekeri tamamen kesersen mide bölgenin eriyeceğini düşünüyorum,kızkardeşimdede aynı sorun var,o da diyet yaptı 71 den 60 a indi ama midesi erimedi,diyet de yapsa günde 4 dilim ekmek yiyor çünkü,karataydan bahsediyorum ikna etmeye calısıyorum,nafile,ben ekmeksiz yaşayamam diyor:KK19:bence dene bu diyeti,zaten fazla birşey kalmamıs,1 ayda sonuc alacağını düşünüyorum

yok canım değil,özelden yazarım.yalnız bence kilosu 15 tl lik tuzu alma,sahte olabilir.her yerde yarım kilosu 16 tl.şimdi yemeğimi yiyim yine gecikmeden.dönünce yazacağım

benim alacağım yerden ben eminim canım,tşk

merhaba;1 haftada 3 kg harika,tebrik ederim

tşk ederim cnmm

Başarın için tebrik ediyorum. Süperrrrr.........:KK23:
Bildirimler cuma gün yapılacak, c.tesi günü sevgili Masal arkadaşımız listeyi yayınlayacak. Bu haftadan sonra yeni gelenler her gün menülerini bildirirlerse ve bkg bildirimlerinde bulunurlarsa iki haftanın sonunda listeye katılacaklar... Hepimizin de daima menü bildiriminde bulunması gerekiyor, tabiki özel durumlar yaşamımızda olacaktır. O yüzden haftanın en az beş günü menü bildirimi diyoruz...
Başarılarımız daim olsunnnnnnnn

menü bildirimi yeterli mi şu an? kilo bildirimleri sora mı olcak?sanırım bi kilo bildirme listesi gibi bişi vardı küçük. onunla mı bildirioruz.
bi de kilo çizelgesi nasıl yapılıo yaoamadım bu sefer bi türlü

Son düzenleme:
dün ben de kitaptaki kabak yemeğini yaptım çok güsel oldu. ama 5-10 dk da pişmio yumurta çok sıvı kalıo ben de biras daha pişirdim. çok güsel oldu:)

Yemeğin tarifini yazmanız mümkün mü?

KABAK YEMEĞİ

5-6 kabak
5 yumurta
ezilmiş klasik peynir
kurunane
karabiber
tuz
sızma zeytinyağı (soğuk sıkma)

Kabaklar rendelenir. yumurta, peynir, kurunane,tuz, karabiber, bol zeytinyağı eklenerek harmanlanır. bir fırın tepsisine yayılır ve 180 derece ısıtılmış fırında 5-10 dk pişirilir. yoğurt ile servis yapılır. soğuk ya da sıcak yenebilir. (kabaklı karışıma kesinlikle un eklenmez ve kızartma yapılmaz)

KABAK YEMEĞİ

5-6 kabak
5 yumurta
ezilmiş klasik peynir
kurunane
karabiber
tuz
sızma zeytinyağı (soğuk sıkma)

Kabaklar rendelenir. yumurta, peynir, kurunane,tuz, karabiber, bol zeytinyağı eklenerek harmanlanır. bir fırın tepsisine yayılır ve 180 derece ısıtılmış fırında 5-10 dk pişirilir. yoğurt ile servis yapılır. soğuk ya da sıcak yenebilir. (kabaklı karışıma kesinlikle un eklenmez ve kızartma yapılmaz)

Teşekkür ederimm ..
Kabağı severim zaten, böyle de denemek istiyorum.

X