Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Buna bayıldım. Bunu hergün okuyacapım. Muhteşemsin valla.

yazar da öyle diyor kitapta her sabah kahvaltı öncesi yüksek sesle okuyun diyor.

hadı baklaım 4 kılo verebılırmıyım acab abu surecte. bende bugun cok kararlı basladım sekersız kahve içtim ve yanında kucuk kare bıtter yedım kacamak 2 oldu

2 dlm kepek ekmek ve bır lokma nutlla 1. kacamagımdı emme olsun sporumu yapacagım

bir daha eline bitter aldığında yada başka bir yasaklı yiyecek 1-3-5-8-10 saniye bekle be bunu NEDENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN yapıyorum diye düşün.

spor yap tabi yaaaaa sporsuz olmazz

yeşil mercımek yemegı ve kereviz yogutlu cevızli salata yiycem ama saat 5 gıbı 2 öğün yıyorum hafta sonu

teskurler maal guzle bir paylaısm pegaususm sanada tesekurler

aslında dogru kendımı sevıyorum ben ama vucudumu yıllardır zayıf hayal ederım vucudumu sevmıyorum.

3-4-5-6-7-8 hep artarak kılo fazlam devam ettı yıllardır.

belkı 3 kılo fazlam varken 6 yıl önce bunu bılseydım baska olabılırdı.

hep kendıme ceza verdım ıstedıgımı zayıflayınca alcam dıye.

sımdı dusunuyorum 56 kıloyken ne kadar zayıfmısım aslında kendıme ezıyet etmısım49-50 olcam dıye .

hep istedıgım bır kot ve beyaz bır badı gıyıp dısarı cıkmak ben mutlaka bunları gıyınce uzerıme bısey alırım cunku dolgun bır vıcuda sahıbım g.t-göbek-gögüs ilgi ceker dıye

dusunurum kendımden kilolu bunu gıymıs rahat bırını görunce ne mutlu ınsanlar varya ben gıyemıyorum bunu dıyorum

ama artık SÖZ verıyorum. kendıme bdenıme size ona ıstedıgı seyı verecegım ve 56 olacagım bu son baslangıcım artık nolur bana hatırlatın arada ve hepimiz için son baslangıc olsun spor adınada zayıflama adınada

Bu son olsun pepeticim ve istediğin şekilde ol.
İstediğini giy.
Ben hep diyorum benim ideal kilom aynanın karşısına iç çamaşırlarımla geçip baktığımda işte bu diyeceğim halim olacak.
Sporu ise aslında zayıflamak için görmemeliyiz.
ben bunu başardığım için zayıfladığımdan daha mutluyum.
Artık spor kendimi şımartmak için var.
Kendimi daha çok seviyorum spor yaptıkça.

kola yerine de süt veririz. kına gecesinde de ceviz, çiğ badem fıstık fln :))

ben sizler için varım efenim ni dimek :))

ay küçülüyor da benim aybaşı geldi galiba şu dakika onu napcaz.birde bana şu ay olayını tam açıklarmı birisi kızlar

aman efenim ni dimek ne muhteşemliği teveccüh buyurdunuz. Bilakis yazan NİL GÜN hanımefendinin muhteşemliğidir o. .)))

masal sen ve ben bu hızda aktarırsak kitabı bitirebiliriz yakında.

Ay olayını açıklamaya çalışayım.
Şimdi ay küçülen faz ve büyüyen faz olmak üzere 2 fazda.
Büyüyen fazda iken daha rahat kilo alınıyor.
Küçülen fazda da daha kolay veriliyor.
Tabi daha bir çok etkisi var bu ayın ama şu an ilgilendiğimiz kısım bu.
Ayrıca regl dönemi olunca bir de metabolizma daha da hızlanıyor.
Bu dönemde dikkat edersen bitiminde daha çok kilo vermiş olursun.

Ayy çok seviyorum ben Nilgünün kitaplarını
Bu bitsin senien elindekine başlayacağım.
Aktarmaya çalışıyorum da benim bir takıntım var, elime aldığım kitap çok kısa bir sürede bitmeli.
Mümkünse o gün.
Değilse bir sonraki gün.
O yüzden yazmaya çok fazla yetişemiyorum ama içim rahat etmeyince de dönüp şunu kızlara yazayım diyorum :KK1:

ay küçülüyor da benim aybaşı geldi galiba şu dakika onu napcaz.birde bana şu ay olayını tam açıklarmı birisi kızlar

.

canım anlatayım.. ayın evreleri var .. ay hilalden dolunaya geçmeye başladığında yerçekimi arttığından insanlar kilo alır yada su toplar vücut şişer.. ay dolunaydan hilale geçmeye başlayıncada tam tersi olur. yerçekimi azalır insanlar hafifler.. o yüzden diyete başlamak için en uygun zman ayın kçülmeye başladığı zmanlardır.. birde duygusal olarak ay büyüdükçe streslerr depresyonlar çoğalır.. diyet yapanlar için iyi bir zmanlama değildir bu yüzden..

canım anlatayım.. ayın evreleri var .. ay hilalden dolunaya geçmeye başladığında yerçekimi arttığından insanlar kilo alır yada su toplar vücut şişer.. ay dolunaydan hilale geçmeye başlayıncada tam tersi olur. yerçekimi azalır insanlar hafifler.. o yüzden diyete başlamak için en uygun zman ayın kçülmeye başladığı zmanlardır.. birde duygusal olarak ay büyüdükçe streslerr depresyonlar çoğalır.. diyet yapanlar için iyi bir zmanlama değildir bu yüzden..

yeterince anlaşılır oldu bu çok teşekkürler. e o zaman ben birdahaki yeni aya kadar acayip kardayım bide regl başladı sayılır kilo verme hızım 2 hatta 3 ile çarpılabilir.

Bu son olsun pepeticim ve istediğin şekilde ol.
İstediğini giy.
Ben hep diyorum benim ideal kilom aynanın karşısına iç çamaşırlarımla geçip baktığımda işte bu diyeceğim halim olacak.
Sporu ise aslında zayıflamak için görmemeliyiz.
ben bunu başardığım için zayıfladığımdan daha mutluyum.
Artık spor kendimi şımartmak için var.
Kendimi daha çok seviyorum spor yaptıkça.

Ay olayını açıklamaya çalışayım.
Şimdi ay küçülen faz ve büyüyen faz olmak üzere 2 fazda.
Büyüyen fazda iken daha rahat kilo alınıyor.
Küçülen fazda da daha kolay veriliyor.
Tabi daha bir çok etkisi var bu ayın ama şu an ilgilendiğimiz kısım bu.
Ayrıca regl dönemi olunca bir de metabolizma daha da hızlanıyor.
Bu dönemde dikkat edersen bitiminde daha çok kilo vermiş olursun.

Ayy çok seviyorum ben Nilgünün kitaplarını
Bu bitsin senien elindekine başlayacağım.
Aktarmaya çalışıyorum da benim bir takıntım var, elime aldığım kitap çok kısa bir sürede bitmeli.
Mümkünse o gün.
Değilse bir sonraki gün.
O yüzden yazmaya çok fazla yetişemiyorum ama içim rahat etmeyince de dönüp şunu kızlara yazayım diyorum :KK1:

aynen bende sabah iç çamasırlı resmimi çektim önden ve yandan. önden neysede yandan olanı görmeyin .)))
öncesi ve sonrası yapıcam kendime yaza kadar.

bende de var o kitap takıntısı. bu akşam ve yarın yanlızım. eve götüreyim bende kitaplarımı burda okuyamadım 2 sinide bitereyim bi solukta.

bugünden sonra daha rahatız arkadaşlar ayy küçülüyooorr :KK1:
eveeeeeet ne zamana kadar küçülüyor bu gözü körolasıca :KK53:
hadı baklaım 4 kılo verebılırmıyım acab abu surecte. bende bugun cok kararlı basladım sekersız kahve içtim ve yanında kucuk kare bıtter yedım kacamak 2 oldu

2 dlm kepek ekmek ve bır lokma nutlla 1. kacamagımdı emme olsun sporumu yapacagım
sen kaçamak olayını bitir bu dönemde nasıl kilo verdiğini göreceksin canım..
üşenmeden yazıcam sana :) bn üni için istnbula geldiğimde 66 kiloydum ..6 kilo 1 yıl içerisinde kendiliğinden gitti çnkü açıkcası ailem yok doğru düzgün yemek yemiyordum..doğrusunu istersen 6 kilo gitti ama sağlığımdanda gitti düzgün yemek yiyemediğim için depresyona girdim.. kısa süreli ciddi bir panikatak yaşadım.. bunu neden söylüyorum bazı arkadaşlarda görüyorum çünkü.. işin sadece kilo kısmına bakıyorlar sağlık kısmına hiç bakmıyorlar..aynı diyet mevzusu gibi yani.. karatay hoca derki yumurta yiyin spor yapın der..sadece yumurta kısmını görürler,spora bakmazlar bile .. karataya başlayalı 4 hafta oldu yarın 4. haftam tamamlanmış olucakk..4 kilo verdim 4 haftada.. valla açık söyliyim oturup hayvan gibi yedim ama sporumuda yaptım.. karatay hocanın yasakladığı şeyleri ağzıma koymadım .. birazz yiyebilirsiniz dediklerininde aynen biraz yedim.. dün 2 tabak bulgur yedim kanat yedim çorbada içtim mesela.. yürüyüşümü de yaptım.. sabah tartıldığımda gramlar düşmüş yani.. güzel güzel ye .. makarna beyaz pirinç şeker un bunlara ara ver bi süreliğine ..6-7 den sonra lahana dahi yeme , sporunuda yap tamam ..bide amacın kilo olmasın sağlık olsun bak o zman nasıl gidiyor kilolar.. bnden söylemesi.. geçen senenin acısını ben hala çekiyorum.. sağlığım yeni düzene girdi..
ne kadar güzel özetlemişsin tatlım sağlık daha önemli elbette kilolu olsakta olur ama zaten sağlığımıza dikkat edince sinsi sinsi gelen kilolar da gidiyor..
yeterince anlaşılır oldu bu çok teşekkürler. e o zaman ben birdahaki yeni aya kadar acayip kardayım bide regl başladı sayılır kilo verme hızım 2 hatta 3 ile çarpılabilir.

aynen bende sabah iç çamasırlı resmimi çektim önden ve yandan. önden neysede yandan olanı görmeyin .)))
öncesi ve sonrası yapıcam kendime yaza kadar.

bende de var o kitap takıntısı. bu akşam ve yarın yanlızım. eve götüreyim bende kitaplarımı burda okuyamadım 2 sinide bitereyim bi solukta.

olur valla hadi görelim seni sporunda gayet iyi zaten :KK9:

Giriş tarihi: Mar 2010 Mesajlar: 575

slm kızlar.tatilden döndüm ve vermiş olduğum 1 kiloyuda almışım:KK43:(( tatilden dönelide 1 hafta oldu.3 küçük çocukluyum ve bakıcımla aram açıldı.aramıyorum.kendim bakıyorum ama kafayıda yiyorum bazen ve yemeğe saldırıyorum.tekrar kendimi kötü hissediyorum biraz diyet yapıp tekrar bozuyorum ve üsteik insülin direncim var.yani kilo vermem çok zor.şimdi sıkı durun.2-3 gün önce ümitsizce interneti dolaşırken çörek otu ilie ilgili bi siteye denk geldm.
Çörek Otu diye.baya bi okudum yorumları fln.nasıl kullanıldığını ,emzirenlerinde kullanıp kullanamayacağını fln .kafama çok yattı ve 3 gündür kullanıyorum.daha çok yeniyim ama ilk 2 günde kilo veremeyen ben 1,5 kilo verdim.(bu arada 97 kiloyum çok kilolu olduğum için giden bu) diyet yapıyorum desem yalan.ilk gün iyi bir kahvaltı (beyaz ekmek ,peynir,domates zeytniyağlı,krem peynir vs),sonra cornetto,muz,peynir ekmek,akşama da domates çorba ve 1,5 tabak makarna (yağlı).... 2.gün peynirli yağda yumurta,beyza ekmekli,sonra şeftali ve tarçınlı süt,öğlen domatesli biber kızartması beyaz ekmekli,akşam domates çorba,fırında makarna 1 tabağı biraz geçkin,zeytinyağlı salata. yalnız 8 den sonra bişi yemedim çay içtim.inanamıyorum halaaaa.
nasıl kullandığma gelince her yemekten önce yarım çay kaşığından az fazla çörek otu tohumunu iyice çiğneyip yutuyorum.sonra su içiyorum.yarım saat hiç bişi yememek lazım bu şart.kendisi yalnız sindirilmeliymiş.ömür boyu kullanılabiliyor.sadece 6 ayda 1-2 ay ara yii oluyormş.ağrı kesiciyel ve antibiyotikle kullanılmaması öneriliyor.günde 600 adeti geçmemliymiş.ben bunu 3 e bölüp 200 saydım.yarımm çay kaşığından biraz fazla geldi..bi de öğütülmüş şekilde bekleyip kulanılmamalıymış. ozaman bekleyince zararı oluyormuş.ama taze öğütülebilirmiş.kahve öğütücüyle fln.bi sürü derde de iyi geliyormuş.tansiyon,şeker,basur ..... bi sürü.emzirenlerde sütü artırıyormuş zaten çörek otu.güvenle kullanın ama hamilelikte kesinlikle kullanmayın deniyor.doğumu başalatabiliyormuş.valla inşallah bende etkisi devam eder.bu akşam yemeğe gideceğiz.yani biraz fazla yiyebilirim.ama gene yarım saat önceden çöret otumu yerim inşallah.inşallah herkese deva olur

çörek otunu çok duydum ben de bunu da mı denesek ama ben onu da yapacam bunu da yapacam dersem iyice devrelerim yanıyor bırakıyorum hepsini kendimizi çok da kasmayalım bence...

sabah eşimle 8 de kaltık peynirli omlet
maydanoz
5 ceviz
10 zeytin
1 omega 3
yeşil çay
1 hurma yedim

saat 9.00-10.30 yürüyüş+egzersiz (ne güzel ne güzel)
sonrası felaket ama komşuma çaya gittim yanında kazandibi geldi hepsini yedim hayır demedim üüüüüffffff yaaa
dün işyerine gelen karaköy güllüoğlu baklavasına hayır demiş olan ben bugün bir kazandibine yenildim :KK53:

1.öğün

2 dılım domates
1dılım beyaz peynır
1 dılım beyaz peynır
7adet sıyah zeytın

2. öğün

yarım kepce domates corbası
balık (istavrıt)
7-8 adet badem :KK52::KK52:

saat 9.00-10.30 yürüyüş+egzersiz (ne güzel ne güzel)
sonrası felaket ama komşuma çaya gittim yanında kazandibi geldi hepsini yedim hayır demedim üüüüüffffff yaaa
dün işyerine gelen karaköy güllüoğlu baklavasına hayır demiş olan ben bugün bir kazandibine yenildim :KK53:
bozma moralini akşam biraz daha yürürsün vicdan azabınıda gördün bir daha yapmazsın kaçamak :KK1:
1.öğün

2 dılım domates
1dılım beyaz peynır
1 dılım beyaz peynır
7adet sıyah zeytın

2. öğün

balık (istavrıt)

ohh afiyet olsunn ben hep 2 öğün yapıyorum haftaiçleride genelde evde olduğumdan..

bozma moralini akşam biraz daha yürürsün vicdan azabınıda gördün bir daha yapmazsın kaçamak :KK1:

ohh afiyet olsunn ben hep 2 öğün yapıyorum haftaiçleride genelde evde olduğumdan..

dogrudur tatlım dunde ben oyle yaptım evdeydım calıştıgım için 6bucukta ayaktayım mecburı bışıyler atıstırıyorum ayak ustu oyle cıkıyorum oylende saatlı akşamda oyle 3 ögun hep benım yanı ya ben yemegı cok sevıyorum sanırım :21::21::21::21::21::21:. uzun zamnadır aclık hıssetmıyodum nazar degdı acıktım bugun bılıyomusun cok sınır oldum kendıme

1.öğün

2 dılım domates
1dılım beyaz peynır
1 dılım beyaz peynır
7adet sıyah zeytın

2. öğün

balık (istavrıt)

canım hani ceviz veya badem yumurta yada muzda yok acıkmadın mı ben bunları yemeyince hemen acıkıyorum:KK17:

dogrudur tatlım dunde ben oyle yaptım evdeydım calıştıgım için 6bucukta ayaktayım mecburı bışıyler atıstırıyorum ayak ustu oyle cıkıyorum oylende saatlı akşamda oyle 3 ögun hep benım yanı ya ben yemegı cok sevıyorum sanırım :21::21::21::21::21::21:. uzun zamnadır aclık hıssetmıyodum nazar degdı acıktım bugun bılıyomusun cok sınır oldum kendıme

ama kahvaltın pek sağlam sayılmaz tatlım acıkman normal bide evde durunca insan sürekli bişiler yemek istiyor o yüzden zorlanıyorum ben senelerdir ilk defa hep evdeyim haftanın 2 günü ders var sadece.. alışkanlık olmuş ne yesek diye dolanmak psikolojiktir kızma kendine :21:

ama kahvaltın pek sağlam sayılmaz tatlım acıkman normal bide evde durunca insan sürekli bişiler yemek istiyor o yüzden zorlanıyorum ben senelerdir ilk defa hep evdeyim haftanın 2 günü ders var sadece.. alışkanlık olmuş ne yesek diye dolanmak psikolojiktir kızma kendine :21:

haklısın cnm cevızım falan yoktu bu sabah unutmusum evden koymayı muhtemelen kahvaltıdan dolayı

leslie 3 mil fast yaptı 45 dk :KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:süperimmm yupppiiiii:KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55:

şimdide 50 mekkik 50 popo 50 sırt 50 bel 50 makas yapıcimmmm:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:
spordan önce kahvede ıcmıstım

:KK24::KK24::KK24:yansın yaglarrr
:KK24::KK24::KK24: gitsin kilolar
:KK24::KK24::KK24:bitsin artık
:KK24::KK24::KK24:bu başlangıçlarr
:KK24::KK24::KK24:zayıf olsuuuun tüm hanımlar

kıslar ben akşamları 1 kibrit kutusu kadar helva yiyorum hem tatlılarda gözüm kalmıyo hem kendimi çok mutlu hissediyorum:KK31:

haklısın cnm cevızım falan yoktu bu sabah unutmusum evden koymayı muhtemelen kahvaltıdan dolayı
kahvaltıdandır tutkunun dediği gibi muz yumurta olmadan olmuyor bende acıkıyorum ki normalde iki öğün yapmama rağmen o günler 3 e çıkıyor :KK1:
afiyet olsun canım işte ben sabahtan 1 çay bardağı ceviz ve muz yedim iki tane acıkmadım bugün muzu evde unuttum öğleni zor ettim :KK53:
aman etmişsin ya tatlım ona bak kaçamaksız olması önemli :KK1:

leslie 3 mil fast yaptı 45 dk :KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:süperimmm yupppiiiii:KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55::KK55:

şimdide 50 mekkik 50 popo 50 sırt 50 bel 50 makas yapıcimmmm:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:
spordan önce kahvede ıcmıstım

:KK24::KK24::KK24:yansın yaglarrr
:KK24::KK24::KK24: gitsin kilolar
:KK24::KK24::KK24:bitsin artık
:KK24::KK24::KK24:bu başlangıçlarr
:KK24::KK24::KK24:zayıf olsuuuun tüm hanımlar

inşallah :KK9::KK9::KK9::KK9:

kıslar ben akşamları 1 kibrit kutusu kadar helva yiyorum hem tatlılarda gözüm kalmıyo hem kendimi çok mutlu hissediyorum:KK31:

canım vücudunu sen tanırsın tabi ama öğlen yemen daha iyi olur bence tatlıyı ya da meyveyi gün içinde eritirsin en azından leptin amcayı küstürme sonra :21:

X