Miyomlu Hatunlar Kulübü

slm arkadaşlar,2 yıllık evliiğim ve 2 kez 3 - 5 haftalık 2 düşüğü olan biriyim. 4 tane miyomum var. larpus onterver sağ laterol kesminde 18*15 mm int. sübseröz myom. carpus pant. 26*19( uteus post. de) carpus antever sağ loterole doğru 13*11 ve koviterde 1cm çapında poliple uyumlu myom vardı. ancak bunlar özellikle bir tanesi rahim ağzına doğru 2 ay içinde 1- 1,5 katı büyüme yaptı ve ameliyat yapılması lazım. açık ameliyat yapılması daha mı iyi, bu arada hsg de sağ tüpten ilaç geçici olmadı. dr.lardan biri kapalı olmama ihtimali yüksek dedi. doğru olma ihtimali var mı? çok çocuk istiyorum ameliyat sırasında rahim zarar görebilme riski yüksek mi nolur cvp verin çok tşk.ler

çok teşekkür ederim canım inşallah nasip olur hamiş haberi vermek
kesinlikle çok haklısın canım herkesin çok daha duyarlı olması gerekmekte bu konularda
ah ah okadar çok isim varki söyliyebileceğim ama olmuyo işte .şu 10 yıllık süreçte hayallerimle oynayan okadar çok doktor olduki .
neyse dediğin gibi hepsini ALLAHIMA HAVALE ETTİM .
dilerim birgün bütün bu sıkıntılar biter ..herşey gönlümüzce olur

merhaba canım
ben izmire tasındım ıkı ay oldu.2010 eylulde myom amelıyatı oldum sans eserı.yanı asırı kanamalardan sıkayetcıydım ama korkudan gıtmedım doktora.taa kı bıgun tuvalette dusup bayılıp dıslerımı kırıncaya dek.sonra acıl amelıyata alındım.normalı 12- 16 olan hemoglobın degerım 3'e dusmustu asırı kanamadan dusun yanı.

amelıyat old. zaman bekardım sımdı evlıyım ama yıne mymlar varmıs gecen hafta yıne hastanede yattım 4 unıte kan verdıler hgb degerım 5.9' a dusmus.tekrar bı amelıyat olma durumu ndan bahsettıler ama sonra taburcu ettıler.sımdı duzgun bı doktor arayısındayım.ızmırı bılmıyorum pek.napıcamı sasırdım.hamıle kalsam dusuk olabılır.kontrollu olsun dıye doktor bulmaya calısıyorum.
sana bu kadar coook sey yazmamın bı anlamı yok benım sana asıl soylemek ıstedıgım sey su: ıstanbuldan geldım ve orda yasıyorsan eger tavsıye edebılecegım ve yengemın, babamın kuzenının ve daha pek cok tanıdıgımın memnun oldugu bı doktor var.ataköy hastanesınde calısan doktor DALGA DALGIÇOĞLU.ben gıdemedım ıstanbuldayken fırsat olmadı.ama sımdı burda bı doktor bulamazsam ıstanbula gıtmeyı dusunuyorum.
umarım hepımız sıfa buluruz.Allah yardımcımız olsun

merhaba canım
ben izmire tasındım ıkı ay oldu.2010 eylulde myom amelıyatı oldum sans eserı.yanı asırı kanamalardan sıkayetcıydım ama korkudan gıtmedım doktora.taa kı bıgun tuvalette dusup bayılıp dıslerımı kırıncaya dek.sonra acıl amelıyata alındım.normalı 12- 16 olan hemoglobın degerım 3'e dusmustu asırı kanamadan dusun yanı.

amelıyat old. zaman bekardım sımdı evlıyım ama yıne mymlar varmıs gecen hafta yıne hastanede yattım 4 unıte kan verdıler hgb degerım 5.9' a dusmus.tekrar bı amelıyat olma durumu ndan bahsettıler ama sonra taburcu ettıler.sımdı duzgun bı doktor arayısındayım.ızmırı bılmıyorum pek.napıcamı sasırdım.hamıle kalsam dusuk olabılır.kontrollu olsun dıye doktor bulmaya calısıyorum.
sana bu kadar coook sey yazmamın bı anlamı yok benım sana asıl soylemek ıstedıgım sey su: ıstanbuldan geldım ve orda yasıyorsan eger tavsıye edebılecegım ve yengemın, babamın kuzenının ve daha pek cok tanıdıgımın memnun oldugu bı doktor var.ataköy hastanesınde calısan doktor DALGA DALGIÇOĞLU.ben gıdemedım ıstanbuldayken fırsat olmadı.ama sımdı burda bı doktor bulamazsam ıstanbula gıtmeyı dusunuyorum.
umarım hepımız sıfa buluruz.Allah yardımcımız olsun

canım öncelikle çok teşekkür ederim yazalı uzun zaman olmuş ama ben yeni gördüm kusura bakma .
sanada çok geçmişler olsun inşallah tamamen kurtulursun miyomlarından
tavsiye ettiğin doktor bana çok uzak canım ama yinede allah razı olsun .
umarım hepimiz tez vakitte hayırlı haberler alırız

Bundan bikaç ay önce bende de miyom çıktı, doktorum ceviz büyüklüğünden az büyük dediy. 5-6ay üstüne tekrar gel, şuan yapabiliceğimiz birsey yok dedi, eğer büyürse ameliyala alınır, şayet büyümez yada kendi kendine küçülebilir de dedi. bilmiyorum şuan ne sekilde.. ama arasıra ağrı oluyor bundan dolayı mıdır bilmiyorum.. önümüzdeki zaman içinde tekrardan gidicem ..

Ben 2006 da miyomektomi ile açık ameliyat oldum.2012 de gördüğüm tüp bebek tedavisi nedeni ile "bu benim fikrim öncesinde yoktu çünkü"rahmim patates çuvalına dönmüştü.Ameliyatımın çok riskli olacağını söyledi doktorum.başka doktora gittim bu rahmin hakki alınmasi dedi.çok moralim bozulmustu ve bende uykusuz geçen gecelerden ve araştırmalardan sonra alternatif tıbba yöneldim.rahim sülüğü yaptırdim ve bitkisel macun kullandım.9 adet miyomdan(5,7 cm subseröz,5 cm subseröz, 2,5 cm int.,1,5cm ,1,2 cm,1,9cm,1cm subseröz ve 0,3 mm submuköz ve 1,5 cm submuköz) şu anda 2 adet miyomum kaldi.biri 4 cm ve digeri 1,5 cm histeroskopi ile alacaklar.yani kesik yok ve kisa sürecek Allah izin verirse insallah.Bir araştirin derim arkadaşlar Allah büyük.hepimize geçmiş olsun ve hayırlısıyla evlatlarımiza kavuşmayı nasip etsin.

Arkadaşlar bende miyomzedeyim.5 aydır kabusum oldu bu miyomlar yeni evliyim ve çocuğum yok çok korkuyorum.3 doktora gösterdim ikisi ameliyat dedi.pazartesi randevum var son bir doktora gideceğim ve ne derse onu yapacağım.kafam allak bullak oldu artık.Bendede en son en büyüğü 3cm olan 4,5 tane sübmükoz miyom vardı büyüdümü bilmiyorum.Ameliyat olmam şart gibi gözüküyor.Ameliyat lafı bile ürkütücü gelirken nasıl ameliyat odasına gireceğim bilemiyorum.En çok korkutanda anestezi:KK43:(Umarım hepimiz kurtuluruz bu illetten gerçekten artık o ağrıları ve aşırı adet kanamalarını yaşamak istemiyorum...Doktor ne der bilmiyorum ama histeroskopi ile olması mantıklı geldi banada..Histeroskopik veya laprkoskopikmiydi ne karın ağrısıysa işte ondan yaptıran var mı deneyimleriniz çok önemli :KK43:((

33 yaşında bir bayanım 1,5 aylık evliym 5 6 ay önce bende miyom oldugunu ögrendm tamamen tesadüf ögrendim hiçbir belirtisi yoktu çünkü 4-5 dr gittim ameliyat dediler ve kısmet olursa bu pazartesi ameliyat olacagm buarada miyom 9cm rahimde
açıkcası rahmi alırlarmı acaba diye çok korkuyorum çünkü henüz bir bebegim bile yok
cvp verirseniz sevinirim tşkler... zuzu80

33 yaşında bir bayanım 1,5 aylık evliym 5 6 ay önce bende miyom oldugunu ögrendm tamamen tesadüf ögrendim hiçbir belirtisi yoktu çünkü 4-5 dr gittim ameliyat dediler ve kısmet olursa bu pazartesi ameliyat olacagm buarada miyom 9cm rahimde
açıkcası rahmi alırlarmı acaba diye çok korkuyorum çünkü henüz bir bebegim bile yok

canım bende tesadüfen ögrendim .mantar şikayeti için gittim myom var dedı doktor.bende rahim duvarının arka kısmında yaklasık 5 cm büyüklüğünde dedi.bende farklı doktorlara gıttım kimi amelıyat dedı kimi de gerek yok dedı. gebe kalmaya calıs dedı.bende amelıyat olmaktan vazgectım cunku gebelıgı engelleyecek bı yerde degılmıs myom.ılk doktor benı cok korkutmustu yok rahmını alabılırız felan dedı.canım cok sıkıldı gercekten.senın doktorun bısey demedımı amelıyat süreci hakkında?

cimbomcum mantar şikayetlerin nelerdi bende son zamanlarda hiç olmayan tuhaf kaşıntılar var söylemesi ayıptır baktım döküntü bişey var mı diye ama hiç bişey yok sadece normalden daha fazla ve tam beyaz renkte akıntı falan görüyorum sanki kaşıntıya sebeb o oluyomuş gibi2 günde bir duş almazsam hemen tahriş oluyorum eskiden hiç böyle değildim dr da gitmek istemiyorum o koltuğa çıkmak muayene falan annemden duymuştum mantar kaşıntı yapıyo diye bende acaba bende oldum dedim senin nasıl geçti, ne sebeb oluyomuş mantar rahatsızlığına bi de dediğim gibi döküntü vs bişey varmıydı sende senin şikayetlerin nelerdi??

Merhaba,

geçirdiğim miyom ameliyatının ardından hamile kaldım...

Üstelik doğal bir süreç işledi benim için... Yardımcı üreme yöntemleri kullanmadan

Bu mucizenin nasıl gerçekleştiğini kısa hikayemin içinde sizlerle paylaşmak istiyorum

Ne bir, ne de iki tam üç kez dev miyom ameliyatı oldum(açık ameliyat)... üstelik yirmili yaşlarımda gerçekleşti hepsi kısa aralıklarla...

Doktorlara göre benim bünyem miyomları üretmeye meyilliymiş( Anlayacağınız bünye meselesi bir yerde)

Bütün bunları yazıyorum çünkü bir tek umut ışığı bulabilmek için saatlerce, günlerce, gecelerce bu yorum sayfalarında ömür tükettim...

Tek bir umut ışığı... Durumu biraz olsun bana benzeyen biri...

Umuyorum ki bundan sonra ben bu yazdıklarımı okuyanlar için umut ışığı olacağım:)

Tek ricam var okurken ne olur "MAŞALLAH" demeniz:=)

Söylediğim gibi tam üç kez miyom ameliyatı oldum... Son ameliyatımda tüm çocuk ümidimi yitirmiştim... Yine rahmim bir patates çuvalını andırıyordu çünkü...

Her gittiğim doktor beni daha çok umutsuzluğa sürüklüyordu...

Rahmimin alınma tehlikesi olduğu gibi şeyler işte anlarsınızya...

Sorduk soruşturduk nihayet içimize sinen ve bizi rahatlatan bir doktor bulduk...

Doktorum uzun ve biraz tuzlu olan ameliyatımın kendisini çok yorduğunu söyledi.

Ama değerdi... Onca maliyete çünkü sonuç bebek ile sonuçlanınca "Helal Hoş Olsun" diyorsunuz...

Ameliyat geçti ayağa kalktım ve sıra bebek sahibi olabilmek için neler yapabilirime gelmişti

Doktorum birkaç ay dene dedi. Denedim her ay başında umutsuzluğum bir kez daha arttı... Her adet günümde salya sümük ağlayan bir ben vardı...

4 ay geçmişti ve ben sonuca her geçen gün uzaklaştığımı düşünüyordum

Tam tüp bebek için başvuru yapmış tedaviye başlayacaktın ki, o tek çizgiyi göreceğimden emin olduğum testlerden bir kez daha yaptım ve o da ne? ÇİFT ÇİZGİ

İnanamadım bir yanlışlık olmalıydı bir kez daha yaptım ve yine çift çizgi:)

ertesi gün soluğu doktorumda aldım tabi:)

Şimdi 2 aylık hamileyim umarım bu süreç çok güzel bir şekilde tamamlanır ve bebişimi kucağıma alırım

Size 2 konuda tavsiyem var umudunuzu yitirmeyin asla

ben her ne kadar umudumu yitirme noktasına geldiysemde dua etmekten hiç vazgeçmedim

Rabbime isyan etmemeye çalıştım herkesten dua istedim

ve çok şanslıydım mükemmel bir eşe sahip olduğum için

doktorlar çocuğunuz olmayabilir hazırlıklı olun demelerine karşın elimi hiç bırakmayan desteğiyle hep yanımda olan eşime sonsuz teşekkürler...

ortak geleceğimizi ilgilendiren ve çocuk gibi önemli bir olayda eşim tüm süreçlerde yanımdaydı

inancını hiç yitirmedi ve o da Allah'a inanmaktan bir an olsun vazgeçmedi

Allahım'a binlerce kez şükür... Ettiğim duaları, gözyaşlarımla ıslanan avuçlarımı gördü duydu ve çok şükür nasip etti

Allahım her isteyene hayırlısıyla nasip etsin inşallah

Kendinizi asla güvenmediğiniz bir doktora emanet etmeyin arkadaşlar...

Eğer imkanınız biraz olsun varsa maddiyata hiç takılmayın

Çünkü bir bebeğin evladın mutluluğu hiç bir şey ile ölçülemeyecek kadar değerli:))))

Ne bir, ne de iki tam üç kez dev miyom ameliyatı oldum(açık ameliyat)... üstelik yirmili yaşlarımda gerçekleşti hepsi kısa aralıklarla...
Doktorlara göre benim bünyem miyomları üretmeye meyilliymiş( Anlayacağınız bünye meselesi bir yerde)
Bütün bunları yazıyorum çünkü bir tek umut ışığı bulabilmek için saatlerce, günlerce, gecelerce bu yorum sayfalarında ömür tükettim...
Umuyorum ki bundan sonra ben bu yazdıklarımı okuyanlar için umut ışığı olacağım:)
Söylediğim gibi tam üç kez miyom ameliyatı oldum... Son ameliyatımda tüm çocuk ümidimi yitirmiştim... Yine rahmim bir patates çuvalını andırıyordu çünkü...
Sorduk soruşturduk nihayet içimize sinen ve bizi rahatlatan bir doktor bulduk...
Ama değerdi... Onca maliyete çünkü sonuç bebek ile sonuçlanınca "Helal Hoş Olsun" diyorsunuz...

Ameliyat geçti ayağa kalktım ve sıra bebek sahibi olabilmek için neler yapabilirime gelmişti
Doktorum birkaç ay dene dedi. Denedim her ay başında umutsuzluğum bir kez daha arttı... Her adet günümde salya sümük ağlayan bir ben vardı...

Tam tüp bebek için başvuru yapmış tedaviye başlayacaktın ki, o tek çizgiyi göreceğimden emin olduğum testlerden bir kez daha yaptım ve o da ne? ÇİFT ÇİZGİ
Şimdi 2 aylık hamileyim umarım bu süreç çok güzel bir şekilde tamamlanır ve bebişimi kucağıma alırım

cimbomcum mantar şikayetlerin nelerdi bende son zamanlarda hiç olmayan tuhaf kaşıntılar var söylemesi ayıptır baktım döküntü bişey var mı diye ama hiç bişey yok sadece normalden daha fazla ve tam beyaz renkte akıntı falan görüyorum sanki kaşıntıya sebeb o oluyomuş gibi2 günde bir duş almazsam hemen tahriş oluyorum eskiden hiç böyle değildim dr da gitmek istemiyorum o koltuğa çıkmak muayene falan annemden duymuştum mantar kaşıntı yapıyo diye bende acaba bende oldum dedim senin nasıl geçti, ne sebeb oluyomuş mantar rahatsızlığına bi de dediğim gibi döküntü vs bişey varmıydı sende senin şikayetlerin nelerdi??

canım bende de kaşıntı ve akıntı vardı. ama gecelerı kaşıntı artıyordu.sonra doktora gıttım mantar dedı. o zaman bırde myom oldugunu ögrendım tabı :KK43: fitil ve krem verdi canım bana. fitil cok işe yarıyor .evet o koltuktan herkes cekınıyor ama yapacak bısey yok malesef:KK50:

desene beni de buldu bu mantar belası :KK53: :KK1: belirtiler aynı mecbur gitcem bende o zaman aman yaa :KK53:

Merhaba,

geçirdiğim miyom ameliyatının ardından hamile kaldım...

Üstelik doğal bir süreç işledi benim için... Yardımcı üreme yöntemleri kullanmadan

Bu mucizenin nasıl gerçekleştiğini kısa hikayemin içinde sizlerle paylaşmak istiyorum

Size 2 konuda tavsiyem var umudunuzu yitirmeyin asla

ben her ne kadar umudumu yitirme noktasına geldiysemde dua etmekten hiç vazgeçmedim

Rabbime isyan etmemeye çalıştım herkesten dua istedim

ve çok şanslıydım mükemmel bir eşe sahip olduğum için

doktorlar çocuğunuz olmayabilir hazırlıklı olun demelerine karşın elimi hiç bırakmayan desteğiyle hep yanımda olan eşime sonsuz teşekkürler...

ortak geleceğimizi ilgilendiren ve çocuk gibi önemli bir olayda eşim tüm süreçlerde yanımdaydı

inancını hiç yitirmedi ve o da Allah'a inanmaktan bir an olsun vazgeçmedi

Allahım'a binlerce kez şükür... Ettiğim duaları, gözyaşlarımla ıslanan avuçlarımı gördü duydu ve çok şükür nasip etti

Allahım her isteyene hayırlısıyla nasip etsin inşallah

Kendinizi asla güvenmediğiniz bir doktora emanet etmeyin arkadaşlar...

Eğer imkanınız biraz olsun varsa maddiyata hiç takılmayın

Çünkü bir bebeğin evladın mutluluğu hiç bir şey ile ölçülemeyecek kadar değerli:))))

ALLAH tamamina erdirsin insallah... bebegini saglikla kucagina almayi nasip etsin
ne mutlu sana, bende suan ameliyat sonrasi bekleme surecindeyim ama maalesef bende miyom ve kist vardi insallah tekrarlamaz
sen hangi doktora ameliyat oldun acaba merak ettim

Arkadaşlar bende bu perşembe ameliyat oldum.2 tane miyomum olduğunu söylemişlerdi ama 6 tanesi boncuk gibi minicik olmak üzere tam 9 tane miyom çıktı.Açık ameliyat olmuştum allahtan yoksa kapalıda o minicik miyomları görüpte çıkarmaları imkansız.spinal anestezi ile oldum ve çok rahat geçti ameliyatım.ilk gün biraz sıkıntılı oluyor.bugün 4. günüm evimdeyim 2 gün yattım zaten hastanede..ağrım çok az o da yatıp kalkarken batma şeklinde önemli bi ağrı değil yani.bence zaman kaybetmeden ameliyatınızı olun gitgide büyüdükleri gibi çoğalıyorlarda.çocuk meselesine gelince 3 ay sonra çocuk yapabilirsiniz dedi doktorum.biz zaten şimdilik çocuk düşünmüyoruz ama yapışıklık olayı falan endişelendiriyor belkide deniyebiliriz doktor ne derse artık bakalım.yani kesinlikle ihmale gelmeyen bir durum arkadaşlar eğer ameliyat olması gereken fakat korkan arkadaşlar varsa bana yazabilirler..bende çok korkarak girdim ameliyata ama burada çok cesaret verenler oldu bana gerçekten psikolojik olarak birilerinin deneyimlerini dinlemek insanı rahatlatıyor.

• Beğen
Reactions: shr
Arkadaşlar bende bu perşembe ameliyat oldum.2 tane miyomum olduğunu söylemişlerdi ama 6 tanesi boncuk gibi minicik olmak üzere tam 9 tane miyom çıktı.Açık ameliyat olmuştum allahtan yoksa kapalıda o minicik miyomları görüpte çıkarmaları imkansız.spinal anestezi ile oldum ve çok rahat geçti ameliyatım.ilk gün biraz sıkıntılı oluyor.bugün 4. günüm evimdeyim 2 gün yattım zaten hastanede..ağrım çok az o da yatıp kalkarken batma şeklinde önemli bi ağrı değil yani.bence zaman kaybetmeden ameliyatınızı olun gitgide büyüdükleri gibi çoğalıyorlarda.çocuk meselesine gelince 3 ay sonra çocuk yapabilirsiniz dedi doktorum.biz zaten şimdilik çocuk düşünmüyoruz ama yapışıklık olayı falan endişelendiriyor belkide deniyebiliriz doktor ne derse artık bakalım.yani kesinlikle ihmale gelmeyen bir durum arkadaşlar eğer ameliyat olması gereken fakat korkan arkadaşlar varsa bana yazabilirler..bende çok korkarak girdim ameliyata ama burada çok cesaret verenler oldu bana gerçekten psikolojik olarak birilerinin deneyimlerini dinlemek insanı rahatlatıyor.

canım çok gecmis olsun. bendede var ama suan doktorum sorun yok diyor.ameliyata gerek yok dedi yani. insallah da olmaz .ama senin durumunu gördükten sonra yine korkmaya basladım :18:

ALLAH tamamina erdirsin insallah... bebegini saglikla kucagina almayi nasip etsin
ne mutlu sana, bende suan ameliyat sonrasi bekleme surecindeyim ama maalesef bende miyom ve kist vardi insallah tekrarlamaz
sen hangi doktora ameliyat oldun acaba merak ettim

canım miyom genellikle tekrarlıyor çok beklemeden bebek sürecini başlat derim ben:))))) ankara'da fırat ortaç benim doktorum... saolsun başarılı bir ameliyat ile şuanki sürecime taşıdı beni...

X