2 günlük pirinç lapası diyeti deneyimlerimiz

arkadaşlar ben bu siteye yeni katıldım. Acilen 8 kilo vermem gerek. Bu diyeti 1 hafta uygulasam sağlığıma zara verir miyim? Acilen cevap bakliyorum. Lütfen deneyen arkadaşlar bana yardım edin bu konuda...

bir hafta onerilmiyor canim ama istersen haftada bir gun olarak ayda 4 gun yapilabilir...

arkadaşlar benim bi sorum var.pirinç yerine bulgurla yapabilirmiyiz bunu ben bulguru daha cok severimde aynı etkiyi ve sonuçu alırmıyım

Kızlar bu pirinç lapası diyetini 2 gün yapmış 1 kilo vermiştim.Ve geri almadım kilo vermemi kolaylaştırdı ayrıca.Sadece lapaylada olmuyor spor şart ben bu lapayı haftda bir yapmaya karar verdim.Herkese kolay gelsin.

arkadaşlar ben bu diyeti iki gün yaptım ve kilomda gram oynama olmadı aç geçirdiğim iki günde cabası yasakkelime

bugün tartıldım ve toplam 1.5 kilo gitmiş 1. gün 800 gr ve dün 700 gr
gerçi biliyorum giden su yağ değil ama olsun hem vücudum rahatlamış oldu hem de moral oldu inşallah geri almam ve fazlalığımın hepsini veririm bu da tabiiki azme ve sabra bağlı
herkese kolay gelsin arkadaşlar

slm arkadaslar bende yaptim bu lapa diyetini dun 1 kilo 300 gram verdim bugunu bilmiorum ama super bise tavsiye edrim herkese yarinda yazarim kesin sonucu

ben yaptığım zaman üzerine sarmısaklı yoğurt döküp yiyorum yanındada diyet kola içiyorum fakat hiç tuz konmuyor.amaç zaten vücuttaki ödemi atmak.sarmısaklı yoğurtla deneyin bak çok güzel oluyor.

kızlar bende dun yaptım ve bayıldım çok guzel oldu.hemen yazayım nasıl yaptıgımı
1 buyuk kasenın içine az domates az salatalık ve az kıvırcık taze sogan ve taze nane dogradım az lımon ekledım üstünede pişirdiğim lapayı boşaltıp karıstırdım ve yedım.harıka oldu tadı.bı dahakı öğünümü iple cektım
tavsıye ederım sızde boyle deneyın

bende denicem ama başaka diyetler daha lazım yani bu bana haftada 1 kğ bile verdirse yetmez bir uygulama yani haftada yetmez bana 98 kğ mım 60 inmek istiyorum kızlar ne olur bana yardım ltfn başka neler yapa bilirim bu lapa diyetini 1 hafta dvm etsem zararı varmı yaza olrsa sevirim şimdiden tşkrlr

aylincim bu lapa sadece misal regl donemlerinde vucut cok su topladıgında o suyu siskinligi atmak icin ise yarıyor...yani yag kaybetmiyorsun bunda...
ayrıca bu diyet sadece ayda bir max2gun yapılabilir...sakın 1hafta yapaym falan deme vucudundaki suyu cok fazla azaltırsan saglıgın bozulabilir...
tuzu sekeri cıkart hayatından...unu da..ekmegi olabildigince azalt yedigin sadece kepek cavdar falan olsun....tavuk et vs de yagsız tuketmeye calıs... kızartma degil de haslama cig ya da ızgara ye bu sekilde emin ol daha saglıklı verirsin....tecrubeyle sabittir burdaki herkes basta sok diyetlere dalar sonrasında bakar ki iş saglıklı beslenmede bitiyor...
vermen gereken miktar fazla oldugu icin baslarda cok fazla kilo kaybı yasarsın zaten merak etme...sen dedigim gibi beslenmeye bak bide spor yapmaya calıs hallersin emin ol...a.s.

kizlar selamlar..size bazi sorularim var sorularimdan sonra adet gordugumde baslicam insallah kizlar.genelde pirincin uzerine yogurtla yenmesi soyleniyor??????? yogurt yagsiz yogurtmu normalmi??????------bide arada su icmeyin diyolar genelde?????????? niye vucut susuz kalir ben bayilirimya zaten tansiyonum hep dusuk........bide aralarda ne yesem kalorisi dusuk olur sakarinli kahve yada cay icebilir miyim......meyva yesem hangilerini yiyebilirim...simdiden cok sagolun

canım ben normalde hep sütaş yogurt alırdım...bi yarım yaglı yogurt gordum onu almaya basladım simdi...ama bence normal yogurtlar daha iyi cunku bu yarım yaglı yogurt sekerli gibi geliyor bana... dediklerine gore yag miktarı az yogurtlarda seker fazla oluyormus...
ya arada su icmeyin diyeni hic duymadım herkes suyu bol bol icin der....gerekiyor cunku bence ic sakın icmemezlik yapma..ben su icmeyen biriyim zorluyorum resmen kendimi su cimek icin...
salatalık-domates-tere roka marul ya da elma portakal yiyebilrsin bisi olcanı sanmam...dediklerine gore sadece muz icin diyetlerde yarım yiyin diyorlar..netten kalori miktarlarına bakarak ayarlayabilirsin cnm
ii gecelera.s.

bide cay kahve sormussun.... bence sekeri kesmeye bak..sakarin de olsa kalori arttırıyorsun... cayı sekersiz icmek su icmek gibi bisi oluyor nerdeyse...
kahvede ben sekersiz iciyorum cay gibi... ya 1kasık sut tozu katıyorum ya da yarım yaglı veya yagsız sut alıyorum eve onunla iciyorum...cunku türk kahvesi basta olmak üzere her cesit kahveye bagımlılıgım var caydan cok:eek:

Tek yemekli diyetlerde rejim yapan kişi sürekli olarak aynı yemeği yer. Bu tür diyetlerin tipik örneği olan pirinç diyeti ilk kez 1940 yılında Kempner tarafından yüksek kan basıncının tedavisinde kullanılmıştır. Daha sonra aynı tip diyetler zayıflama amacıyla uygulanmıştır. Duke Üniversitesi'nin pirinç diyetini de bu grupta sayabiliriz.

Günlük 400-800 kalorilik bu diyetlerde bol miktarda yenen pirince ek olarak meyve ve sebze de vardır. Kesinlikle süt

ve et grupları kullanılmaz. Diyet, protein ve tuz açısından çok fakirdir. Ayrıca, A vitamini, riboflavin, kalsiyum ve demir yönünden de çok yetersizdir. Bu eksiklikler tamamlanmadan rejimin uygulanması hayati tehlike oluşturur.

Günde yarım kilograma civarında kilo kaybı sağlayan tek yemekli diyetler kolay anlaşılan ve kolay hazırlanan basit diyetlerdir.

Uygulamadaki temel sorun, diyetin sıkıcılığı ve monotonluğudur. Böyle bir yemek düzenini uzun zaman sürdürmek genellikle imkansızdır. Çok hoşlanılan bir yemeği bile sürekli olarak yeme zorunluluğu kısa sürede bıkkınlığa yol açar ve rejim sürdürülemez; terk edilir.

Tek yemekli diyetler kadar popüler olmasa da çok sayıda insanın başvurduğu diğer diyet türlerinin arasında, formül diyetleri de saymak gerekir.

Bu ana gıda gruplarına 20 gram kadar lif, vitamin ve elementler eklenmiştir. Rejim yapan kişi bu sıvı veya toz kanşımdan belirtilen miktarlarda yer. Bunun dışınd

yoğurt konusuna da bi açıklık getirsek.. hem süt yasak denmiş hem de yoğurtla yenebilir denmiş, yoğurt sütten yapılıyo ama, ne biliyim yaa.. yenir mi yenmez mi bilemedim.. bu arada 1 bardaktan yapıp yedim öğlen (her ihtimale karşın yoğurtsuz yedim ama pek hoş olmadı :1no2: ), bi de az sonra yiycm. eğer soruma cevap gelirse belki de yoğurtlu yerimm :asigim:

canim evet sut ve sut urunleri yasak aslinda ama yogurtsuz pek hos olmadigi icin isteyen yogurtlu yiyor zaten bencede pek farki yok giden gidiyor zaten yogurtluda olsa yogurtsuzda olsa ikisinide denedim cunku...

meraba şekerler ben her ay yapıyorum bu diyeti özellikle adet döneminde çok etkili yanında bol yeşillik ,yoğurt ,ayran tüketiyorum ve 1.500 kg aşağı vermiyorum ve şunuda söğlim merak edenler için bu diyetten sonra verdiğinizi almıyorsunuz en azından ben hiç almadım zaten diyette olduğunuz için sorun olmuyo ama bu diyetten sonra dikkatsiz yiyip içerseniz haliyle her diyette olduğu gibi alırsınız ..

ben itiraf ediyorum ikinci gün yapamadımjeyyar ik gün zaten kahvaltıdan sonraki öğünlerde denemiştim.ama ikinci gün sabah midem bulanıyordu.kahvaltıyı bile zorla yaptım.düşüncesi bile daha da midemi bulandırdığından vazgeçtim.ama çok tok tuttuğunu söyleyebilirim.belki önümüzdeki hafta tekrar deneyebilirim.haftaya diyetisyene tekrar gideceğim bakalım 15 gün sonucu nasıl çıkar ço yüzden gitmeden çnce tekrar denemek istiyorum.ama başaran arkadaşları tebrik ediyorum ben yapamadım

kızlar dün denemiştim bu diyeti.regl olmadan bi gün önceydi yani.o şişlikten esser kalmadı ve 800gr. gitmiş.çok memnun kaldım ve çok tok tutuyo.reglimin son günü yapıcam bide

ben kolaylık olsun diye sabahtan 1 su bardagı pişiriyorum gün boyu acıktıkça yiyyorum daha pıratık oluyo.

Son düzenleme:
X