2 günlük pirinç lapası diyeti deneyimlerimiz

Sonuç olarak yediklerine dikkat etmek ve haftada 1 lapa diyeti yaparak ayda 2-4kg kaybı olur diyebilirmiyiz.Dersek müthiş bir şey lapa diyetini uygulayan arkadaşlar verilen kiloların dikkat edilirse geri alınmadığını söylediler o zaman sizler sürekli zayıflıyormusunuz? cevap için şimdiden teşekkürler

Sonuç olarak yediklerine dikkat etmek ve haftada 1 lapa diyeti yaparak ayda 2-4kg kaybı olur diyebilirmiyiz.Dersek müthiş bir şey lapa diyetini uygulayan arkadaşlar verilen kiloların dikkat edilirse geri alınmadığını söylediler o zaman sizler sürekli zayıflıyormusunuz? cevap için şimdiden teşekkürler

ya ben 65 kıloda kalmıstım artık vermem zorlasıyordu o yuzden yaptım lapa diyetını ve ıse yaradı arada kacamak yaptım ıkı gundeo olmayınca tadı cıkmıyornaniknanik
eger dıkkat etmezsen ıpın ucunu kacırırsan yaptıkların boşa gıder her zman dıkkat etmek lazım arkadasımm deneyebılırsın bu dıyetı ben faydasını gördum ıns sende görürsün:teselli:

Sevgili arkadaşlar.. Ve özellikle bu diyeti yeni deneyenler..

Benim aylardır oturttuğum bir standardım var. Paylaşayım, ilgilenen bilgilensin...............

bu verdiginiz kılo yu nasıl koruyorsunuz
geri alınmıyormu?
ben hep bu sekılde hızlı kılo verdıgım dıyetlerde gerı almısımdır ,bırde bunu denıyım inşallah ıse yarar

Son düzenleyen: Moderatör:
bu verdiginiz kılo yu nasıl koruyorsunuz
geri alınmıyormu?
ben hep bu sekılde hızlı kılo verdıgım dıyetlerde gerı almısımdır ,bırde bunu denıyım inşallah ıse yarar

Şöyle izah etmeye çalışayım.. Benim kilo verme programımda haftada bir gün, Cuma sabahları tartılmam esastı. Bu diyeti Perşembe günü yaparak Cuma sabahı, bir önceki Cumaya göre daha az kiloda olmayı sağlamış oluyordum. Bu da moral vererek motivasyonumu sağlıyor, hedefime aynı şevkle devam etmemi gerçekleştiriyordu..

Listemi incelemişsinizdir.. Eğer yanında listedeki gibi farklı gıdalar yersem kilo kaybım 400-500 gr oluyor ve bunun yarısından fazlasını ertesi gün geri almış oluyordum. Daha sonra taktik değiştirdim. sengözlerimebaksanab

Yeni uygulamamda; yanında başka hiçbir gıda tüketmedim. (İçecek gurubu aynı kaldı) Ve günde iki porsiyon yedim. Yani iki çay bardağı. Bu şekilde yapınca ort. 1 kg kaybettim ama ertesi gün bunun 500-600 gr ını geri aldım.

Benim için konu şuydu: Hedefimi ayda 2 kilo olarak belirlemiştim. Çünkü Roma'yı tekrar tekrar keşfetmeye gerek yok. Hızlı verilen kilo, hızlı geri alınır. Aylık hedef 2 kilo, haftada bir gün tartılma ve Perşembe günleri yapılan lapa diyetiyle Cuma günleri hedefe ulaşmak ve aynı tempoyu sürekli kılmak..

İyilikler dilerim. a.s.

10 kiloya yakın verdim. pirinç diyetini 2 gün yapmayın. daha önceki arkadaşların tecrübelerini aktarıyorum
1. ilk gün giden gidiyor ikinci gün pek fark etmiyor
2.haftada bir günden fazla yapmayın
3.aralarda meyve çay soda vs. serbest.
bir de yiyeceklerin kalori miktarlarını öğrenmeye çalışın. aslında püsküt arkadaşımıza ait mesajları aratıp okursan iyi olur en tecrübelimiz o sayılır...çok faydası olacağından eminim...

arkadaşa tamamen katılıyoru 2.. güne gerek yok ...... bide regl döneminde daha işe yarıyo....

Kızlar yazdıklarınızı okudum ve karar veremedim, kabuklu esmer prinç mi kullansam normal prinç mi?

hatunlar dun lapa yaptım ve tam 1.5kg verdim :):):):)
ne yaptın derseniz..
sabah 8de 1cay bardagı pirinci hasladım...icine 2kucuk salatalık ve 1 domates dogradım yedim...
oglen is yerinde hic bisi yemicektm zorla 1 kase fırın sutlac yedirdiler...
aksam evde yine 1cay bardagı pirinc hasladım icine yapılan salatadan kattım (yagsız tuzsuz) bi kasık da yogurt...yedim onu
ayrıca gun icinde bikac parca karpuz ve 2 salkım uzum yedim...
sonuc kilom 61.5den 60.0a düstü :):):)

bende dun yapmıstım lapa dıyetını ve 1 kılo gıtmıs benden de :)) tartım dıjıtal degıl tam net soylemem ama hıc gormedıgım bı rakam gordum tartıda:)))

Arkadaşlar be akupuntura gittim ve 8 kilo verdim ama birakinca geri aldim kilolarimi o zamanlar dr demişdiki ilk 2 ila 5 kilo arasi vücuttaki su atiğidir kilo vermek daha sonrasi yağ yakimidir diye
yani yaptiğini prinç lapasindaki o 2 kilo vucüdun su kaybi yağ yakmasi değil yani

Arkadaşlar be akupuntura gittim ve 8 kilo verdim ama birakinca geri aldim kilolarimi o zamanlar dr demişdiki ilk 2 ila 5 kilo arasi vücuttaki su atiğidir kilo vermek daha sonrasi yağ yakimidir diye
yani yaptiğini prinç lapasindaki o 2 kilo vucüdun su kaybi yağ yakmasi değil yani

Bazen vücuttan fazla suyun gitmesine bile ihtiyacımız oluyor.

Kızlar işte sonucum: 2 gün sonunda 800g. Daha fazla olabilirdi ama tansiyonum düştüğü için bol tuzlu şeyler tüketmem gerekti. Lapayı sizin de yazdığınız gibi yoğurtlu yedim yanında domates, salatalık, biber. Çok acıkınca meyve yedim ve günde 1 hurma (vücud için gereken tüm elementleri içerdiği için). Şimdi diyete devam bakalım nasıl olacak? Geri alacak mıyım daha da faydası olacak mı?

Kızlar işte sonucum: 2 gün sonunda 800g. Daha fazla olabilirdi ama tansiyonum düştüğü için bol tuzlu şeyler tüketmem gerekti. Lapayı sizin de yazdığınız gibi yoğurtlu yedim yanında domates, salatalık, biber. Çok acıkınca meyve yedim ve günde 1 hurma (vücud için gereken tüm elementleri içerdiği için). Şimdi diyete devam bakalım nasıl olacak? Geri alacak mıyım daha da faydası olacak mı?

canım lapanın yanında sut ve sut urunlerı yasak bıldıgım kadarıyla oyle yıyen arkadaslarda var ama :uhm:

canım lapanın yanında sut ve sut urunlerı yasak bıldıgım kadarıyla oyle yıyen arkadaslarda var ama :uhm:

Canım ben 1 akşam 1 bardak süt içtim, bol yoğurt yedim. Püsküüt öyle yazmıştı diye hatırladım sanki yoğurtlu yenebilir diye :bbo: CADIARZU

kızlar bişi sorucam..

ben bu diytei 2 gün yapsam ama tam değil.. yani kahvaltı ve öğlen bunları yesem akşamada lapanın yanında az çorba ve salata...ne kadar veririm?

PİRİNÇ DİYETİ

Tek yemekli diyetlerde rejim yapan kişi sürekli olarak aynı yemeği yer. Bu tür diyetlerin tipik örneği olan pirinç diyeti ilk kez 1940 yılında Kempner tarafından yüksek kan basıncının tedavisinde kullanılmıştır. Daha sonra aynı tip diyetler zayıflama amacıyla uygulanmıştır. Duke Üniversitesi'nin pirinç diyetini de bu grupta sayabiliriz.

Günlük 400-800 kalorilik bu diyetlerde bol miktarda yenen pirince ek olarak meyve ve sebze de vardır. Kesinlikle süt ve et grupları kullanılmaz. Diyet, protein ve tuz açısından çok fakirdir. Ayrıca, A vitamini, riboflavin, kalsiyum ve demir yönünden de çok yetersizdir. Bu eksiklikler tamamlanmadan rejimin uygulanması hayati tehlike oluşturur.

Günde yarım kilograma civarında kilo kaybı sağlayan tek yemekli diyetler kolay anlaşılan ve kolay hazırlanan basit diyetlerdir.

Uygulamadaki temel sorun, diyetin sıkıcılığı ve monotonluğudur. Böyle bir yemek düzenini uzun zaman sürdürmek genellikle imkansızdır. Çok hoşlanılan bir yemeği bile sürekli olarak yeme zorunluluğu kısa sürede bıkkınlığa yol açar ve rejim sürdürülemez; terk edilir.

Nette yaptigim arastirmalarda sadece bu yaziyi bulabildim arkadaslar

canım bu yazıda sut sut urunlerı ve et kesınlıkle yasak dıye benım bıldıgım kadarıyla tadı kotu tek basına yıyemıyor bazı arkadaslar onlara yogurtla yıyebılırsınız denılıyor ancak yazıda vurgulamıs kesınlıkle yasak dıye kım bılırrr :uhm::uhm:

teşekkürler baharistan uygulamaya başlayacağım inş. ayda 2 kg olursa mükemmel olacak 6 ay sonra istediğim sonuca ulaşıcam.72 kg şu anda

Kılzar ben bu diyeti sadece birkere yaptım birbuçuk gün oda 1 kilo vermiştim ve geri almadım ardından kilo vermemde hızlandı.Bence kendinizi sıkmadan yapın.a.s.

pirinç lapa nane domates salatalık 2 bardak sallama yeşil çay :KK70: 2 gün yapsam kaç kilo veririm

Kizlar bayram çikişi bgn lapaya başladim ama sabah iki dilim fistikli sargi burma kaçirdim kan şekerim düşmüştü sanirim bakalim yarina kadar kaç kg vermiş olucam

ben 60 kilo ile girdim bayrama sabah iki üç bardk sıvı aldıktan sonra tartıldım 61 kiloydum ramazanın sonuna doğru 59 olmuştum ama adt falan 60 ta takıldım çizelgeyi bilerek değiştirmiyom

Son düzenleyen: Moderatör:
X