Okunmaya Değer...

Diyorsun ki; ben sana gönlümü verdim.
İyi de gönül dediğin nedir ki ey sevgili?
Ben sana hiç gönlümü verir miyim?
Çünkü gönül dediğin toprağa girince toz olur, toprak olur.
Ben sana ruhumu veririm.

Çünkü ruhum sende sonsuzluk olur.

- Hz. Mevlana

“Dünyada bir tek insana inanmıştım. O kadar inanmıştım ki, bunda aldanmış olmak, bende artık inanmak kudreti bırakmamıştı. Ona kızgın değildim. Ona kızmama, darılmama, onun aleyhinde düşünmeme imkân olmadığını hissediyordum. Ama bir kere kırılmıştım. Hayatta en güvendiğim insana duyduğum bu kırgınlık, adeta bütün insanlara dağılmıştı; çünkü o benim için bütün insanlığın timsaliydi. Sonra, aradan seneler geçtiği halde, nasıl hâlâ ona bağlı olduğumu gördükçe, ruhumda daha büyük bir infial duyuyordum.”

Hava soğuk. üşümüyorum ama. eğer ceketini çıkartıp bana verebilcek bi adam olsaydı; üşürdüm. film duygusal. ağlamıyorum ama. eğer ağladığımda sarılabilecek bir adam olsaydı; ağlardım. saat gecenin bilmem kaçı. uyumuyorum ama. iyi geceler diyen bi adam olsaydı; uyurdum.
üşüyorum, hava soğuk çünkü. eğer beni ısıtcak bi adam olsaydı üşümezdim. ağlıyorum, film duygusal çünkü. eğer benimle izleyen bi adam olsaydı ağlamazdım. uyuyorum, saat gecenin bilmem kaçı günaydın diyen bi adam olsaydı uyanırdım.
Bir "adam" olsaydı işte,
Bir bahane bulur,
Aşık olurdum...[/LEFT]

"Ayrılık ne biliyor musun? ne araya yolların girmesi, ne kapanan kapılar, ne yıldız kayması gecede, ne güz, ne ceplerde tren tarifesi, ne de turna katarı gökte...
İnsanın içini dökmekten vazgeçmesi ayrılık."

İnsanın Acısını İnsan Alır - Şükrü Erbaş

''...Ben bir insanı sevmediğimi, Onu duâ’larımda unuttuğum zaman anlarım...''

Alıntı

Senden nefret etmiyorum. Sadece “asla yapmam” dediğin her şeye dönüştüğün için hayal kırıklığına uğradım..

* Ece Ayhan *

Pişman mısın? diye sorsalar.
hayır, kesinlikle hayır..
aksine, iyi ki yapmışım derim..
çünkü çoğu için sevmek; sonrasında "keşkeler" ve işe yaramaz çırpınışlarla geçen bir süreçten ibaret..
ben ise bunca insanın arasında sevebileceği en doğru kişiyi sevdim..

Hata mı yaptım ? sanmıyorum.
Hatanın ne olduğunu bilirim, hata sonrasında suçluluk duygusunu getirir.
ben onu sevdiğim için kendimi bir an bile suçlu hissetmedim.
o mu ? Beni sevememiş oluşuna mantıklı açıklamalar getirecek..
ama bir gün bir yerlerde aklına geldiğimde, "keşke onu sevseydim diyecek, keşke onu sevmek için bir şeyler deneseydim"diyecek..
Bunu nasıl mı biliyorum..
çünkü ona nasıl sevilmesi gerektiğini öyle gösterdim ki..
bundan sonra her kiminle olursa olsun, karşısındakinin sevgisini benimki ile karşılaştıracak..
ben ne kadar mı seviyorum..
basitçe, asla sevilemeyeceği kadar..
özetle, bir yüz annesi tarafından ne kadar sevilirse işte...

Alıntı

"Hayatım" dediğiniz birini kaybettiğinizde ve onun asla geri gelmeyeceğini anladığınızda, aslında kaybettiğiniz şeyin "onunla bir ömür" olduğunu fark edersiniz. Canınız acır, öyle acır ki, doğmamış olmayı dilersiniz..

|Özcan Bülbül|

Unutmayın, yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur. Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır. Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir.

Robin Sharma

Biraz içtim, herkes kadar aptalım herkes kadar kaybetmiş. Ne olduğuna emin olmak isterken yok olduğuma tanık oldum, yanlış anlama gereksiz uzatmak değil maksadım ama lütfen; birazcık kalmışsam içinde, bırak her ne ile meşgulsen..
bana alo de; acıyor...
geçmiyor..

Alıntı

Beraber izlerken güldüğümüz filmler vardı ya...
şimdi onları sensiz izliyorum...
pek komik değilmiş aslında...
görsen...
hüngür hüngür ağlıyorum......

Alıntı

Sır gibi seversen eğer, muradın
gerçekleşir.Çünkü tohum, toprağa
gizlenirse yeşerir.

(...Rumi)

Yolun varmı da, yoldaş bulamadım diye feryat ediyorsun..? Gönlüne erdinmi de, gönüldaşım nerede diye sızlanıyorsun..?
Önce kendini bir bul bakalım..!
Ayağında diken yarası olmayan, sinesine Gül kokusu süremez..!

(...Şems-i Tebrizi )

Zaman akar geçer tam unutursun, bitti dersin...

Bitti derken;
Sonra bir gün biri çıkar O'nun adıyla başkasına seslenir

Ve senin dramın başlar...
O'nu hatırlar, herşeyi unutur, unuttuğunu unutursun.

Hatta kendini unutursun
İçinde ki uyuyan dev uyanır, herşey yeniden başlar.

Kısaca...
Gerçekten sevdiysen, unutamazsın
Unuttum diye sadece kendini avutursun.

Anlarsın ki Aşk...
Acıyı hep canlı tutar.

Hakan Akdoğan

Unutmak istemedim de değil hani, inan çok uğraştım, anıları hatta adını bile hatırlamamak istedim bir daha...
Ama unutulmuyor, unutamadım hâlâ...
Tanıştığımız gün ne giydiğin bile aklımda, o gün çok güzeldin, o gün çok sevmiştim, o günden bugüne çok şey değişti biliyorum, ayrıldık mesela...
Ve ayrılık bugüne kadar yaşadığım en büyük kazaydı ama lanet olsun ki; kaybettiklerim arasında hafızam yoktu...

Ahmet Kastancı

O kadar özlemişim ki onu,o hallerini,o zaman yaşanan şeyleri.Biliyorum imkansız o zamanları geriye getirmek,bir daha beni sevmesini istemek.Ama üstüme kalın bir şeyler giymem için uğraşmasınkı özledim,beni benden daha çok düşünmesini özledim,beni çocuk gibi sevmesini özledim,saatlerce gözlerime bakmasını özledim,ses tonunu özledim,onu ben çok özledim.Arasam biliyorum açmayacak ya da açıp kalbimden geçen her şeyi bozacak.Dönsem biliyorum özlediklerim aynı olmayacak.Başlask biliyorum birbirimizden daha çok nefret edeceğiz.Bu kadar şeyi biliyorum ama soluk borumu kesiburnumun ucunda sızıya dönüşen hissi ne yapacağımı bilmiyorum

Alıntı
Surekli takip ettiğim konulardan birisi :KK43:(((((( paylasimlarının devamını bekliyorum.

Son düzenleme:
Seni hatırlatacak her şeyden uzaklaştım.
ama kendinden kaçamiyor ki insan .
Özdemir Asaf
:KK5:

Sevdiğin birini yitirince bir yanın onunla beraber kaybolur. Terk edilmiş hayaletli bir ev gibi buruk bir yalnızlığa esir olur, eksik kalırsın. İçinde bir sır gibi, giden sevgilinin yokluğunu taşırsın. Öyle bir yara ki üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin gene de canını yakar. Öyle bir yara ki iyileştiğinde bile kanar. Bir daha gülemeyeceğini, asla hafifleyemeyeceğini sanırsın. Karanlıkta el yordamıyla ilerler gibi akar hayat. Önünü göremeden, yönünü bilemeden, sadece şu anı kurtararak.

Gönlünün kandili sönmüş, zifiri gecede kalmışsındır. Ama işte ancak böyle durumlarda, yani iki göz birden karanlıkta kalınca, bir üçüncü göz açılır insanda. Kapanmayan bir göz... Ve ancak o zaman anlarsın ki bu elem sonsuza dek sürmeyecek. Hazandan sonra başka mevsimler, bu çölden geçince nice vadiler gelecek; bu ayrılığın ardında ebedi bir vuslat.

Yeni kaybettiğin kişiyi manevi gözle bakınca her yerde görmeye başlarsın. Denize düşen katrede, dolunayla hareketlenen med-cezirde, esen her esintide ona rastlarsın. Kuma çizili remilde, güneşte parlayan kristal tanesinde, yeni doğmuş bebeğin tebessümünde, bileğinde atan nabzında onu seyredersin. Her yerde, her şeyde onu görürken nasıl derim o gitti?

Elif Şafak

X