Bebeğim gündüz uyumuyor :(

asyun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2010
142
0
bebeğim gündüzLeri çok az uyuyo ..çayı çok içiyorum bu yüzden oLabiLrmi kızLar ? miLupanın rezene çayını kuLLanan var mı ?

cnm emzirebildiğim kısa süre içinde bol bol rezene içmiştim gaza faydası oluyor ancak uyku vermez sanırım. onun yerine anason çayı deneyebilirsin, içip emzirdiğim zaman mışıl mışıl uyurdu kızım ama benimde gözümü açacak halim olmazdı çok uyku yapmıştı bende.

ben kullanmıştım o çaydan bir etkisi olmamıştı..bebeğini biraz yormanı öneririm.uyandıktan sonra oyuncaklarla filan oyala ,altını yıka, biraz konuş kucağına al iice uykusu gelsin..
çayların filan çok etkisi olduğunu düşünmüyorum..

walla deli gibi uykusuda olsa uyyamıo çocuk,uykuya dalamıyo bitrlü :KK43:

Uykusu geldiginde farkedemeyip cok yorulursa uyuyamiyorlar. Ben ilk aylarda cok sorun yasamistim, aglamasini gazdan saniyordum, gunduz 5-6 saat uyumadigi olurdu, aslinda uykusuzluktan agliyormus. Bir yerde okumustum, ilk 3-4 ay bebekler 1 saat 15 dakika uyanik kalabilirler sonra uykulari gelir diye. Ben de 1 saat uyanik kaldiktan sonra uyutmaya calisiyordum. Simdi 5.5 aylik oldu 2-2.5 saatte uyanik kalabiliyor. Uykusu gelince gozlerini ovusturuyor ama bunu kacirirsam saatle uyutuyorum. Uyaninca saate bakiyorum ve 2 saati gecince uyutma calismasi basliyor. Simdi gunde 3 kez gunduz uykusu uyuyor. Bazen en az 40 dakika en cok 1.5 saat. Seninki daha buyukse daha uzun sure uyanik kalabilir ama uykusu geldiginde farkedip o zamani kacirmamak gerekiyor.

tşk ederim cewapLar için..bebeğim 5 ayLık oLdu we normaLe döndü uyku düzeni çok şükr..iyce uykusu geLmeden yatrmıyorum çünkü çok zor daLıyo ,beşikte uzun süre saLLamam gerekio uykuya daLması için..oyusden iyce yoruLmasını uykusunun younLaşmasını bekLiyorum,ozaman 5 dk saLLıyorum hemen uyuyo ..

benimki de deli gibi uykusu da olsa saatler geçiyor uyuyamıyor. uyusa da abartmıyorum 15 dk sonra hiç uyumamış gibi uyanıyor. çok garip ya. niye bu çocuk böyle.

aynen benm bebeğimde öyLe..şuan 5 ayLık ,yeni yeni düzene giriyo uykuLarı..sennki ne kadarLık ?

Benim de 3 aylık oğlum var. Sabah 6 akşam, 9 en fazla gündüzleri 10 dk uyuyup uyanıyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Benim de 3 aylık oğlum var. Sabah 6 akşam, 9 en fazla gündüzleri 10 dk uyuyup uyanıyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.
Benim kızım da uyumuyordu şuanda 4 buçuk aylık oldu ve artık 1-2 saatlik uykular ile gündüzleri uyumaya başladı. Sadece karnının doymuş olduğundan emin ol. Doymadığı zaman hemen uyanıyor bizimki de

X