dikiş dikmek isteyenler, bilenler, yeni öğrenmek isteyenler burda toplanalım...

canım bütün incileri tek tekmi işledinyoksa slikonlamı yapıştırdın hangi kumaşın üzerine yaptın sorabilirmiyim acaba :26:çok beğendim bende yapmak istiyorum:KK54:

zaman akıp geçiyor canım benim ömür boyu mutluluklar dilerim :KK16: maşallah bende klasöroluştursam fena olmaz :KK6:

evet evet linklere ulaşalım :KK9:

sağol canım :KK16:

Hicranım canım muhteşem olmuş ellerine sağlık :KK9: iyi günlerde güle güle kullan :KK16:

Teşekkürederim Evet hepsini tektek işledim Canım Keçe üzerine işledim kalın keceye daha iyi olur ben ince keçe almısım iki keceyi üst üste koydum üzerine inci işledim:KK16::KK16:

Link vermek yasak diye biliyorum ama şöyle anlatabilirim canım, Kocaeli Belediyesinin halk üniversitesi olan KOMEK in internet sayfasında "dökümanlar" kısmında ders notları var. Oradan "giyim" dosyasını indirdim, dikişle ilgili temel bilgiler, makine kullanımıyla ilgili ayrıntılı bilgiler ve resimlerle etek dikimi var gayet güzel anlatılmış, bunu tavsiye edebilirim mesela :KK6:

Bu arada bu topic niye bu kadar sakinleşmiş, dikiş meraklıları neredeler ki :44:
ben saten giyim bölümü mezunuyum ben sandım ki dikiş dergisi model olarak indireceğimiz adres vereceksin sandım:KK9: şu şeker cafe var oraya kaç kere girdimse indiremedim çocuk oyunları çıkıyor hep:KK53: artı eski burda dergilerini eski dediysem günümüze daha yakın olanları yarı fiyatına alabileciğim kitapcı buldum bir kaç tane aldım ben sizlerde araştırabilirsiniz:KK34:buraya ben takılıordum yerine göre kimseler uğramıyordu bende tesettür tarafında dikiş konusunu veya model konusunu paylaşıorum...
geçen hafta eşim bana singer dikişmakinası aldı hayatımda hiç makina kullanmadım ama kullanma kılavuzunu okuyup çözdüm olayı:KK1::KK1::KK1: ilk önce pantolon paçası yaptım sökük diktim çok zor gelemdi bana tabi bazen yamuk diktiğimde oldu . dün kendime etek diktim ama eteği giydim çok güldüm kemdime etekleri yamuk olmuştu:KK52: zaten denemek için diktim basma gibi bir kumaş beli lastikli diktim basit bir şey yani ama dikiş dikmek zevkli geldi bana bakalım ilerde neler dikeceğim :KK1:

hayırlı olsun canım güle güle kullan..benimde yeni alındı makinem:KK1: ama ben giyim bölümü mezunuyum yıllar oldu bişey dikmedim di:KK53: uzun tunik dikiorum bakalıım kollarını eklicem ev işlerinden fırsat olursa bitecek az kaldı:KK53:

benimde dikiş makinam var artıkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii oley canım eşime burdan çok teşekkür ediyorum basit alıcam dedi ama almaya gittik bana basit işine yaramaz deip iyisini aldı buarada burdan söyleyeyim singer fabrikasını satmamamış tamamen kapatmış singer almak isteyen bir daha düşünsün neyse makiinamla uyucam nerdeyse yaaaaaa okadar seviyorumkiiiiiiiiiiiii:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK52::KK52::KK76::KK76::KK76::KK76::KK55::KK55::KK9::KK9:

benimde dikiş makinam var artıkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii oley canım eşime burdan çok teşekkür ediyorum basit alıcam dedi ama almaya gittik bana basit işine yaramaz deip iyisini aldı buarada burdan söyleyeyim singer fabrikasını satmamamış tamamen kapatmış singer almak isteyen bir daha düşünsün neyse makiinamla uyucam nerdeyse yaaaaaa okadar seviyorumkiiiiiiiiiiiii:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK52::KK52::KK76::KK76::KK76::KK76::KK55::KK55::KK9::KK9:

canım makinen hayırlı olsunnn öncelikle güle güle kullan güzel şeyler dikmen dileğiylee
yalnız şöyle bir bilgiyide vermeden edemeyeceğimm singer fabrikasını 2004 yılında kapatmışş o zamandan beri alanlar zaten yurtdışından gelen makineleri alıyorlarrr hani eskiden alanlarave almak isteyenlere bilgiyi verelimm:KK34::KK34::KK34:

Son düzenleme:
canım makinen hayırlı olsunnn öncelikle güle güle kullan güzel şeyler dikmen dileğiylee
yalnız şöyle bir bilgiyide vermeden edemeyeceğimm singer fabrikasını 2004 yılında kapatmışş o zamandan beri alanlar zaten yurtdışından gelen makineleri alıyorlarrr hani eskiden alanlarave almak isteyenlere bilgiyi verelimm:KK34::KK34::KK34:
sağol cnm allah isteyen herkese nasip etsin bu arada ben sadece satıldığını duydum tarihi bilemicem yalnız çinde fabrika arıyoruz yedek parça için diolarmış amaoda yalanmış ben öyle duydum ben sadece makina alanlara söyliyim dedim

ben saten giyim bölümü mezunuyum ben sandım ki dikiş dergisi model olarak indireceğimiz adres vereceksin sandım:KK9: şu şeker cafe var oraya kaç kere girdimse indiremedim çocuk oyunları çıkıyor hep:KK53: artı eski burda dergilerini eski dediysem günümüze daha yakın olanları yarı fiyatına alabileciğim kitapcı buldum bir kaç tane aldım ben sizlerde araştırabilirsiniz:KK34:buraya ben takılıordum yerine göre kimseler uğramıyordu bende tesettür tarafında dikiş konusunu veya model konusunu paylaşıorum...

Aaa o zaman sen bize birşeyler anlat canım :KK1: Henüz basit dikişlerde olduğum için model değil de dikiş tekniği araştırıyorum ben. Ama güzel modellere rastlarsam paylaşırım tabiki de :KK34: Bahsettiğin dergiler ikinci el kitapçılarda bulunuyor evet. Bende Singerin Dikiş Teknikleri kitabını nette yarı fiyatına satan bir yer buldum oradan almak istiyorum inşallah, piyasada 40tl civarında o kitap. Bunun dışında senden tavsiyelerde bekleriz :KK1: Paylaştığın konunun linkini verebilir misin canım merak ettim ? :)

Buarada ben h.sonu iğne oyası öğrenmeye başladım. Annem kursuna gitmişti, o öğretmeye başladı. Henüz zürafa yapmayı öğreniyorum. İğne oyası için de aynı bunun gibi bir konu var mı diye bakacağım yoksa açmayı düşünüyorum :KK1:

arkadaşlar daha önce makina aldığımı yazmıştım bana makina aldığım yerden bir kitap verdiler kalıp kitabı yalnız nasıl kalıp çıkarıcam bilemedim ben bundan kitapta bu

Eklentiler

• $Hülya0487.jpg
    $Hülya0487.jpg
    41,1 KB · Görüntüleme: 74
  • $Hülya0488.jpg
    $Hülya0488.jpg
    35,3 KB · Görüntüleme: 85
Kizlar a101 markete bu persembe singer promise 1408 dikis malinasi geliyor haberiniz olsun

Kizlar a101 markete bu persembe singer promise 1408 dikis malinasi geliyor haberiniz olsun

Hmm baktım şimdi güzel şeyler varmış. Makineyi değil ama dikiş setini alabilirim sanırım. Yalnız a101den hiç alışveriş yapmadık, alkol satılıyor mu orada acaba, prensip olarak alkol satışı yapılan yerlerden alışveriş yapmıyoruz da.

Hmm baktım şimdi güzel şeyler varmış. Makineyi değil ama dikiş setini alabilirim sanırım. Yalnız a101den hiç alışveriş yapmadık, alkol satılıyor mu orada acaba, prensip olarak alkol satışı yapılan yerlerden alışveriş yapmıyoruz da.

iLGİNÇ bİLDİGİM KADARIYLA İÇKİ YOK BİM GİBİ BİRYER

selam kızlar ya bende bişeyler yapmaya çalışıyorum kendimce...biliyosunuz yeni etekler çıktı uzun düz lastikli..hiç bi özelliği yok..dedim kendim dikerim düz dikiş neticede..o kadar usta değilim :KK43:( beline lastik takacağım..belimin ölçüsünde olacak ama sormak istedim dökümlü durması için kumaşta belini kaç cm alayım..mesela 10 cm normal bel ölçüsünden fazla olursa ii olur mu sizce..bide ne tür kumaş olur ki acaba? şifon alayım diye düşündüm

Yok canim satilmiyor ama ilginc geldi banada sonucda iyi bi prensip

selam kızlar ya bende bişeyler yapmaya çalışıyorum kendimce...biliyosunuz yeni etekler çıktı uzun düz lastikli..hiç bi özelliği yok..dedim kendim dikerim düz dikiş neticede..o kadar usta değilim :KK43:( beline lastik takacağım..belimin ölçüsünde olacak ama sormak istedim dökümlü durması için kumaşta belini kaç cm alayım..mesela 10 cm normal bel ölçüsünden fazla olursa ii olur mu sizce..bide ne tür kumaş olur ki acaba? şifon alayım diye düşündüm

belini geniş alırsan sonuçta belinden düşebilir.bel her zaman ne kadarsa o kadar olmalı.dökümlü durmasını istiyorsan dediğin gibi şifon alabilirsin her ne kadar dikmesi zor olsada dökümlü durur.dökümlü durması için yanlardan sağa ve sola açma yapabilirsin.yani etek ucundan yanlara 5 cm verip belle düz birleştir.

"dökümlü durması için yanlardan sağa ve sola açma yapabilirsin.yani etek ucundan yanlara 5 cm verip belle düz birleştir."
anlamadım :KK43:(...açma derken yırtmaç mı ? teşekkürler cevap için :)) hayalet tül varmış onu araştırıyorum bide şifona alternatif olarak :)

"dökümlü durması için yanlardan sağa ve sola açma yapabilirsin.yani etek ucundan yanlara 5 cm verip belle düz birleştir."
anlamadım :KK43:(...açma derken yırtmaç mı ? teşekkürler cevap için :)) hayalet tül varmış onu araştırıyorum bide şifona alternatif olarak :)

hayır yırtmaç değil canım arkadaşın sölediği...etek uçlarından 5 cm dışarı vererek bele doğru çizerek genişletmeden bahsetmiş arkadaş:KK1: ben öle anladım:KK1:

X