Otomatik Yumurtlama Günü Hesaplayıcısı

arkadaşlar ıyı aksamlar aranıza yenı katıldım ve sızlerden ogrencegım cok sey var lutfen bana yardımcı olabılırmısınız ben on aylık evlıyım ve esımle yenı bebek dusunmeye basladık son uc gundur gırdıgımız ılskıdensonra benım benım cok kotu agrımaya basladı artık korunmuyoruz nasıl adet donemınde bel agrısı olursa aynı agrıyı yasıyorum ayaklarım cok agrıyor sızce bu kadar erken belırtıler olurmu umutlanmak ıstemıyorum ama cokda ıstyrum bebıs lutfen cvp vereebılırmsnz
Bence hemen aklina bebegi getirmemelisin. Takinti haline geliyo ve ayrica esinizle birlikte olurken bebek yapmak icin degil birbirnze olan sevginiz adina brliktelik yasayin babanem hep derdi yataga bebek olsun diye girme diye ☺ daha yolun basindasin ve vcudn sinyal vermis olablir cnku ilk defa spermle karsilasiyor. Sen kafana takma git bi kdn dgmcuya ultrason cekerler belki baska problemlerin vardr. İliski sirasinda ve sonrasinda bnmde agrilarm olmstu meger benim kistim varms yani yol yakinken git bi dr kontrl edilsin herseyin bakilsin allah zamani gelince onu sana ulastiricaktr eminim ki. Ben 3yllik evliyim ve hic dusunmuyorum bebegi oldu mu acaba varmi vs. İlk zamanlar bende senin gibiydm ay kaldim ay vardr yok hissedyorm fln hpsi piskolojik cnm hakkinda hyrlisi olsun

Bence hemen aklina bebegi getirmemelisin. Takinti haline geliyo ve ayrica esinizle birlikte olurken bebek yapmak icin degil birbirnze olan sevginiz adina brliktelik yasayin babanem hep derdi yataga bebek olsun diye girme diye ☺ daha yolun basindasin ve vcudn sinyal vermis olablir cnku ilk defa spermle karsilasiyor. Sen kafana takma git bi kdn dgmcuya ultrason cekerler belki baska problemlerin vardr. İliski sirasinda ve sonrasinda bnmde agrilarm olmstu meger benim kistim varms yani yol yakinken git bi dr kontrl edilsin herseyin bakilsin allah zamani gelince onu sana ulastiricaktr eminim ki. Ben 3yllik evliyim ve hic dusunmuyorum bebegi oldu mu acaba varmi vs. İlk zamanlar bende senin gibiydm ay kaldim ay vardr yok hissedyorm fln hpsi piskolojik cnm hakkinda hyrlisi olsun
cok sagol canım

Merhaba, yumurtalama günü 14. gün deniliyor. Ama en uygun olan tarihi nasıl hesaplarız. Birde yumurlama haftasında 2 güne bir mi yoksa sadece yumurtalama günü birlikte olmak eterli olur mu. Her ay beklemek çok zor oluyor. Çünkü benim adet günlerim çok düzensiz bununla ilgili bir sorun yaşabilirmiyim. Yorumlarınızı bekliyorum...

Bayanlar yumurtlamanızın olduğunu nasıl anlıyorsunuz, belirtileri yazar mısınız

arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. ben 2 yıllık evliyim ve bir yıl önce pcos teşhisi konuldu..bizde 6 aydır falan deniyoruz yani bebek istiyoruz ve bu ayda tutmadıı... adetlerim hep sarkıyor. normade 28-32 gündür benim 22 41 35 falan gibi saçma sapan adet aralıklarım var. bu ayda 3 gün geçikti. 1. gün idrar testi yaptım ama negatif cum agünü yine doktora gidicem.
var mı böyle olan arkadaşlar.. yaşadıklarını paylaşabilir mi?
Canım bende de aynı problem var adet düzensizliğiyle alakalı.. kızken doktora gittiğimde doktor dogum kontrol hapla
arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. ben 2 yıllık evliyim ve bir yıl önce pcos teşhisi konuldu..bizde 6 aydır falan deniyoruz yani bebek istiyoruz ve bu ayda tutmadıı... adetlerim hep sarkıyor. normade 28-32 gündür benim 22 41 35 falan gibi saçma sapan adet aralıklarım var. bu ayda 3 gün geçikti. 1. gün idrar testi yaptım ama negatif cum agünü yine doktora gidicem.
var mı böyle olan arkadaşlar.. yaşadıklarını paylaşabilir mi?
Adet düzensizliğinden dolayı olan bise .. bende var duzensizlik ama hic bi zaman karamsar olmamak gerek. Bende doktora gittim cocugumun olmasina engel olan bise varmi diye . -yumurtaliklarim yavas calisiyormus , kistlerim varmis , yasimin genc oldugundan dolayi 1 ihtimal tedavisiz gebe kalma sansim varmis vs.. - o gun bu yorumlardan sonra butun gun agladim daha sonra kantesti yaptirdim prolaktin degerim yani sut hormonlari fazla cikti vucudum hamile gibi sut uretiyormus doktor ilac verdi dostinex haftada 1 tane aliyorum ... ve bu konuyu beynimde cok buyuttum kendimi kisirmisim gibi hissetmeye basladim bi gun annemle paylastim bunu ve Allahtan umit kesilmicegini rabbimin herseyin iyisini bildigini soyledi.... simdi hic umitsizlik yok icimde ... bunlara kafayi takaraktan hic kendini uzme unuttugun an hamile kalcan rabbim hepimiz icin hayirlisini nasip etsin canim tez zamanda iyi haberlerini duyariz inş

Merhabalar şubatta yazılan o yazı gzel ve ders alınası tabi ama bnm gibi daha yeni korunmayı bırakanlar da ister ister bu bebek nasıl oluyor ne zaman yola çıkıyor vs diye her şeyi arsştırıp bilmek istiyoruz tabi. Mesela bazı yerlerde yumutrlama adet gelmeden 14.gün gerçekleşir sabittir diyorlar. Burda ise adetin 1.gününden sayarak 14.günü diyorlar. Her neyse işlerde böyle karışıkken zaten planlı olamayacağı allaha kalmış bişey olduğunu anlıyoruz. Biz göle maya çalalım da ya tutarsa diyip bekleyelim en iyisi

arkadaşlar ıyı aksamlar aranıza yenı katıldım ve sızlerden ogrencegım cok sey var lutfen bana yardımcı olabılırmısınız ben on aylık evlıyım ve esımle yenı bebek dusunmeye basladık son uc gundur gırdıgımız ılskıdensonra benım benım cok kotu agrımaya basladı artık korunmuyoruz nasıl adet donemınde bel agrısı olursa aynı agrıyı yasıyorum ayaklarım cok agrıyor sızce bu kadar erken belırtıler olurmu umutlanmak ıstemıyorum ama cokda ıstyrum bebıs lutfen cvp vereebılırmsnz
Aynı konumdayız ama tamamen psikolojik bende bebek beklediğim için en ufak bise olsa bebise yorumluyorum ... dedigin gibi bacagima kramp giriyo falann ama aslinda unutunca bise yok .. cok istedigimiz icin bence kendimize diikat etmeliyiz bebis diye aklimizi yicez rabbim hayirlisiyla kimseye aratmadan butun isteyenlere nasip etsin insallah canim

arkadaşlar merhaba bende yeni kastıldm aranıza kaç zamandır yorumlarınızı okuyodm ve katılamya karar verdim hem bilgi paylaşuımı için hemde olursa tecrübelerimi paylaşmak için

arkadaşlar merhaba bende yeni kastıldm aranıza kaç zamandır yorumlarınızı okuyodm ve katılamya karar verdim hem bilgi paylaşuımı için hemde olursa tecrübelerimi paylaşmak için
hoşşgeldin diyelim o zaman:)

arkadaşlar bende bebek düşünüyorum.adetime 1 hafta var p tesi den beri pembe kahverengi kan görüyom .yerleşme kanaması olabilir diye düşündüm.p tesi kan testi yaptm ama negatif çıktı.ilk gün oldupu için çıkmamış olabilir diye umut ediyorım yarın tekrar yapıcam.dua edin pazitif çıksn

Arkadaşlar merhaba, Size bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Belki aranızda kullananlar da vardır.

Bebek yapmaya karar verdiğimizde bende bir takım testler falan yapıyordum işte ovülasyon testleri falan ama ya ben anlamıyordum yada denk gelmiyodu ya testler yanıltıyordu bilmiyorum hamile kalamamıştım yaklaşık 5 ay öyle geçti gitti bende kafama takmaya başladım tabi.
Sonra app store dan bir uygulama indirdim Adet Takipçisi diye türkçe kullanımı epey kolay 1. ay adet olur olmaz o günü işaretledim bitince bittiği tarihi falan işte bu program yumurtlama gününü tahmin ediyor ve o günün yanında bir çiçek çıkıyor birde yumurtlama günü dışında muhtemel gebe kalma günlerini de veriyor o günlerin üstünde de kalp çıkıyor.
Biz kalpli günleri ve çiçekli günleri hiç es geçmedik. 1 ay ve 2. ay düzenli adet tarihlerimi girdim kalpli ve çiçekli günlerde de eşimle birlikte olduk.
3. ay adet olmadım ama hemen test yapmadım çünkü günlerim hiç düzenli olmuyordu durduk yere heyecan yapmayım dedim. O ayın sonuna kadar adet olmadım sonra hastanede kan testi yaptırık hamileyim :) Şimdi 1,5 yaşında bir evladım var Allah bağışlasın.
Yani isterseniz sizde bu uygulamayı bir indirin telefonunuza ama kalp ve çiçek çıkan günleri es geçmeyin.
Belki bir faydam olur diye yazdım inşallah doğru konunun altına yazmışımdır.

merhaba, ben 1.5 yıllık evliyim ve 2 aydır korunmuyoruz, fakat hamile kalamadım, ilk evlendiğim zaman jinekolojik muayenemi yaptımak için bir doktora gitmiştim ve doktor bana polikistik over olduğumu söyledi, qualtrose yakın bir ismi vardı bana o adet düzenleyiciden verdi ancak benim adetlerim zaten düzenliydi, 1 ay kullandım ve vücudum yağlanmaya başlayınca bıraktım bunun üzerine ben de başka bir doktora gittim ve o da bana polikistik over olmadığımı ancak yumurta fazlalığına sahip olduğumu ama hamilelikte herhangi bir engel teşkil etmeyeceğini söyledi, ben de o zaman çocuk düşünmediğim için bu konunun üzerinde durmadım fakat geçen bir haber dinledim yumurta fazlalığı olan kişiler tedavi sonucu hamile kalabiliyorlarmış, bu yüzden endişelendim ve size danışmak istedim, benzer şeyler yaşayan var mı?
BEnim bi tanıdığım polikistikti aynı sizin gibi bi doktor engel olmayacagini söylemiş ama başka doktor tedavi etmiş şimdi bebeğini kucağına aldı:-) bence iyi bi doktora gidin

Arkadaşlar merhaba, Size bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Belki aranızda kullananlar da vardır.

Bebek yapmaya karar verdiğimizde bende bir takım testler falan yapıyordum işte ovülasyon testleri falan ama ya ben anlamıyordum yada denk gelmiyodu ya testler yanıltıyordu bilmiyorum hamile kalamamıştım yaklaşık 5 ay öyle geçti gitti bende kafama takmaya başladım tabi.
Sonra app store dan bir uygulama indirdim Adet Takipçisi diye türkçe kullanımı epey kolay 1. ay adet olur olmaz o günü işaretledim bitince bittiği tarihi falan işte bu program yumurtlama gününü tahmin ediyor ve o günün yanında bir çiçek çıkıyor birde yumurtlama günü dışında muhtemel gebe kalma günlerini de veriyor o günlerin üstünde de kalp çıkıyor.
Biz kalpli günleri ve çiçekli günleri hiç es geçmedik. 1 ay ve 2. ay düzenli adet tarihlerimi girdim kalpli ve çiçekli günlerde de eşimle birlikte olduk.
3. ay adet olmadım ama hemen test yapmadım çünkü günlerim hiç düzenli olmuyordu durduk yere heyecan yapmayım dedim. O ayın sonuna kadar adet olmadım sonra hastanede kan testi yaptırık hamileyim :) Şimdi 1,5 yaşında bir evladım var Allah bağışlasın.
Yani isterseniz sizde bu uygulamayı bir indirin telefonunuza ama kalp ve çiçek çıkan günleri es geçmeyin.
Belki bir faydam olur diye yazdım inşallah doğru konunun altına yazmışımdır.
ben de farklı b,r tanseini kullanıyorum ama omlar otomatik olduğu için doğrusonuç vermiyor olabilir.en iyisi testle takip etmek benim 4 ayım bu ay da olmazsa test alsam mı diyorum.

ben de farklı b,r tanseini kullanıyorum ama omlar otomatik olduğu için doğrusonuç vermiyor olabilir.en iyisi testle takip etmek benim 4 ayım bu ay da olmazsa test alsam mı diyorum.
Valla canim dedim ya ben testlerle tutturamadim sanirim ben anlamadim test isini:KK43:
Sonra bu programi telefonuma indirdim zaten ucretsizdi türkce olmasi da kolaylik olur cunku cogu ingilizce oluyor bunlarin.
Duzenli olarak bilgilerimi girdim ve isaretli gunleri hic es gecmedim.
Bunun guzel yani sadece yumurtlama gununu degil potansiyel gebe kalma gunlerinide veriyor. Ben bu sekildi hamile kaldim kullandigim baska bir test falan yoktu yada baska bir program kullanmadim. Denemekten zarar gelmez.:KK36:
Allah isteyen herkese nasip etsin anne olmayi.:emir_bebek:

Valla canim dedim ya ben testlerle tutturamadim sanirim ben anlamadim test isini:KK43:
Sonra bu programi telefonuma indirdim zaten ucretsizdi türkce olmasi da kolaylik olur cunku cogu ingilizce oluyor bunlarin.
Duzenli olarak bilgilerimi girdim ve isaretli gunleri hic es gecmedim.
Bunun guzel yani sadece yumurtlama gununu degil potansiyel gebe kalma gunlerinide veriyor. Ben bu sekildi hamile kaldim kullandigim baska bir test falan yoktu yada baska bir program kullanmadim. Denemekten zarar gelmez.:KK36:
Allah isteyen herkese nasip etsin anne olmayi.:emir_bebek:
amin canım ben de 4 aydır deniyorum takvim yüklü ama pek tutmuyor yani benim düzensizliklerim de var ondan da olabilir ama ovulasyon tesit ilk idrarla OLMAYACAK diye biliyorum.

amin canım ben de 4 aydır deniyorum takvim yüklü ama pek tutmuyor yani benim düzensizliklerim de var ondan da olabilir ama ovulasyon tesit ilk idrarla OLMAYACAK diye biliyorum.
Hadi ya ilk idrar olmuyor mu valla ben sabahtan yapardim o testleri ilk uyundigimda ilk idrar oluyor yani.
Demek ki ondan tutturamiyordum ben

Hadi ya ilk idrar olmuyor mu valla ben sabahtan yapardim o testleri ilk uyundigimda ilk idrar oluyor yani.
Demek ki ondan tutturamiyordum ben
benim de 4. ayım olunca acaba test mi alsam diye araştırdım. herkes aynı hatayı yapıp gebelik testi gibi sabah idrarı ile yapıyormuş ve bir kopkoyu bir de silik çıkıyormuş.benim de abt 18 ekim pazara kadar nasıl bekleyeceğim bakalım:)

X