Muhabbet Kuşum Hasta

BenLiza

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2007
88
3
muhabbet kuşum hasta.sürekli uyku halinde ve ishal ayrıcada ayakta zor duruyo.böle bişi başına gelen veya tavsiyesi olan varsa lütfen bana yazın.:çok üzgünüm:

Arkadaşım geçmiş olsun.Benim de muhabbet kuşlarım var.Bir pet shopa gidip ishal ilacı al.Onlar sana nasıl kullanılacağını söylerler.Bir de kuşunu ani sıcaklık değişimlerinden koru.Ayrıca kuşuna yeşillik olarak nane sapları ver.Ama üzerinde yaprak olmamasına ve ıslak olmamalarına dikkat et.Yani sapları yıka ama sonra kurutup ver.Off inşallah iyileşir yaa.Kıyamam ben muhabbet kuşlarına canlarım benim yaa.

Bencede canım vakit kaybetmeden veterinere götür en iyisi bu.Hayırlı haberlerini bekliyoruz:KK43:

teşekkür ederim canlarım.hemen eşimi bir pet shopa gönderiyorum.inşallah iyileşir en kısa zamanda ayaklanır ve dillenir:)).paeonia ayrıca verdiğin bilgiler içinde teşekkür:)).

geçmiş olsun benımde muhabbet kuşum var veterınere goturduk D.R bana sıcaktan olabılır serın yerde dursun dedi şimdi gayet iyi

malesef kuşum öldü arkadaşlar.çokkkkk ama çok üzüldük.sanırım ii bakamadık.ilacınıda veriyoduk ama öldü işte.ilginiz için teşekkürler:KK43:((

Çok ama çok üzüldüm .:1no2::teselli:Acınızı anlıyor ve de paylaşıyorum

Ara sıra muhabbet kuşumu yıkar, temizlerdim. son yıkamamdan sonra içine kapandı. ötmüyor , hareket etmiyor, tüylerini kabartıyor sadece. Anlayacağınız üşüttü ve üşüyor şimdi de. suyuna az bir şey papatya çayı kattım başka ne yapabilirim? yardımcı olabilir misiniz?

AAAAAAAAYYYYYY KIYAMAM BIDIGINA KENDİN Mİ YIKIYORSUN KUŞUNU BUNU YAPMA CANIM YIKAMA HAVUZLARI OLUYO ONLARI KULLAN MESELA BEN BİR HAFTA ÖNCE KALORİFERİN ÖNÜNE GETİRDİM ILIK SUYU KOYDUM AMA BONCUGUM YIKANMADI İHTİYAÇ DUYGUKLARINDA ZATEN GİRERLER CANIM KUŞUNU SICAK BİR YERE KOY SONRA İÇME SUYUNA BEBEK ASPİRİNİ Nİ EZ KOY YANLIZ SUYU AZ OLDUN Kİ FAYDA ETSİN BEBEK ASPİRİNİ YOKSA BÜYÜKLER İÇİN OLANIN 4 DE BİRİNİ EZ KOY O DA OLUR KULLANDIĞIN VİTAMİN VARSA SUYUNA KOY SALATALIK İYİ BİR MİNERAL VE VİTAMİN BENİM KUŞUM SEVİYO BİR PARÇA İÇİNE KOY yemek İSTERSE YESİN AYAKLARINA BAK SICAKSA ATEŞİ VARDIR CANIM ASPİRİN ATEŞİNİ DE DÜŞÜRÜR İNŞALLAH HEMEN İYİLEŞİR

ben de dünden beri araştırıyorum. çay rahatlatır diyorlar. suyuna katıldığında. ama sürekli uyuyor içtiğini de pek sanmıyorum. bu arada yumurta yediriyorum. elma yemeyi çok severdi önceden. şimdi yemiyor :KK43: tşklr berivan

ben de dünden beri araştırıyorum. çay rahatlatır diyorlar. Suyuna katıldığında. Ama sürekli uyuyor içtiğini de pek sanmıyorum. Bu arada yumurta yediriyorum. Elma yemeyi çok severdi önceden. şimdi yemiyor :KK43: tşklr berivan

inşallah hemen iyileşir canım aspirini muhakkak dene canım

nasıl oldu bıdıgın tatlım :26:

Zorla biraz suyundan içirdim. Aslında 2 gün öncesine göre daha iyi. şehir dışından gelmiştim. geldiğimde boncuğumu o halde görünce çok kötü oldum ölecek sandım. ama beni görünce o da biraz düzeldi sanırım. eskisine nazaran daha zinde görünüyor.
Ama öncesinde ben kafesinin kapağını açar açmaz hemen çıkardı, şimdi çıkmak istemiyor sürekli kafesinin içinde. ama buna da şükür.. iyi olacak inancı var içimde. dediğin gibi kafesinin içine bir kase su koyacağım. istediği zaman yıkansın diye. suyuna papatya çayı kattığımı söylemiştim. suyun rengi sarardı doğal olarak belki ondan dolayı içmiyordu. suyunu tazelicem tekrar ilaç katarım suyuna. işte böle berivan :)
insanın çocuğu aileden bir parçası oluveriyorlar. hiç bi zaman kaybetmek istemiyoruz. sevgileri büyük değil mi?

Zorla biraz suyundan içirdim. Aslında 2 gün öncesine göre daha iyi. şehir dışından gelmiştim. geldiğimde boncuğumu o halde görünce çok kötü oldum ölecek sandım. ama beni görünce o da biraz düzeldi sanırım. eskisine nazaran daha zinde görünüyor.
Ama öncesinde ben kafesinin kapağını açar açmaz hemen çıkardı, şimdi çıkmak istemiyor sürekli kafesinin içinde. ama buna da şükür.. iyi olacak inancı var içimde. dediğin gibi kafesinin içine bir kase su koyacağım. istediği zaman yıkansın diye. suyuna papatya çayı kattığımı söylemiştim. suyun rengi sarardı doğal olarak belki ondan dolayı içmiyordu. suyunu tazelicem tekrar ilaç katarım suyuna. işte böle berivan :)
insanın çocuğu aileden bir parçası oluveriyorlar. hiç bi zaman kaybetmek istemiyoruz. sevgileri büyük değil mi?

kesinlikle ben çalışıyorum eve gider gitmez hasret atıyoruz hemen beni görsün başlıyor şirinlige çıkartıyorum gönlünce uçuyo onu sevmemden elimle kafasını oksamama bayılıyo annemle her konuştuğumda boncuğumu da soruyorum nasıl ne yapıyp diye tv seyreder canı sıkılmasın bıdığının yanlız odada kalmasın tatlım hareketin olduğu yere koy o sana biraz küsmüş bizde tatile gittigimizde kuşum da aynı öyleydi dokundurmuyo du kafesine hemen ısırmaya başlıyo çıkmak istemiyordu ama gönlünü aldım :KK16:
bak düzelmiş kuşun canım sürekli ilgilen canım

X