Down sendromlu bebeğimin hikayesi.

bebeğim 13 haftalık ve hareket etmeye başladı:KK45::KK49::emir_bebek:çok güzel bir duygu rabbim tüm isteyenlere nasip etsin
Bebeğini her türlü kabullenmen,bundan ziyade ne olursa olsun heyecanla beklemen çok güzel. Üzülecek bişey olmadığını çok erken farketmissin.tebrik ediyorum.

Evet ..Bizde her anne baba gibi heyecanla bebeğimizi bekledik.Cinsiyetinin erkek olduğunu ve yapılan tüm testler sonucu herhangi bir sağlık problemi olmadığını öğrendik.Herşey süperdi.İyi bir üniversite...Harika bir bölüm... İş hayatına bebek sebebiyle gecikmeli de olsa başlamanın hayalleri...Bebeğimin gelecek olması...

Doğum çok zor oldu.Uyanmam bile çok zordu.Kucağıma verdiler küçük afacanı...Yumuk yumuk gözleri...Bembeyaz teni...Bir iki gün sonra odama girip çıkıp duran doktorlar... Ben uyurken bebeğe bakan çocuk doktoru..Birşeyler ters gidiyordu.

Uzun uzun anlatamayacağım için kısa kesmem lazım.Bebeğin down sendromlu dediler.O an orda uğradığım şok..En azından bilseydim hazırlıklı olurum dediğim hastalık...Daha ne diyebilirim ki...Anlatılamaz.Allah herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin.
Rabbim yardımcınız olsun kolaylık diliyorum sizlere ama Allahın verdiği bir can bilemeyiz nekadar sağlıklı bir bebeğimiz olacağını metin olun belki buda sizin imtihanınızdır Allah kimseyi evladıyla terbiye etmesin inşallah...

Cevap yazmanıza inanın cok sevındım. Tecrubeli bırınden bılgi fıkır destek almak çok degerli benım için. Kendimi cok yalnız hissediyorum. SiZ ne zamn ögrenmıştınız hamıleykn mı yoksa dogunca mı. Benı neler beklıo şu an 1 aylık
Benımde suan bebegım bır aylık ve down sendromlu oldugunu ogrendım sız buraya yazdıgınızın ustunden bır yıl gecmıs sımdı ozamanlar sızın yasadıklarınızı ben yasıyorum

Benımde suan bebegım bır aylık ve down sendromlu oldugunu ogrendım sız buraya yazdıgınızın ustunden bır yıl gecmıs sımdı ozamanlar sızın yasadıklarınızı ben yasıyorum
Benimde bebegim iki aylik bzde dogumdan sonra ogrendik ama ayni seyleri yasiyoruz suan kabullenme donemi diyebilirim

cok sukur saglik sorunumuz yok fizyoterpye goturduk gecen gun suan iyi oldugunu 6 ayda bi test oluyomus ondan sonra daha net bi egitime basliyolarmis rapor cikartmadik daha sz neler napiyosunuz suan bizimde ayni bebegimiz iki hafta sonra 3 aylik olcak

cok sukur saglik sorunumuz yok fizyoterpye goturduk gecen gun suan iyi oldugunu 6 ayda bi test oluyomus ondan sonra daha net bi egitime basliyolarmis rapor cikartmadik daha sz neler napiyosunuz suan bizimde ayni bebegimiz iki hafta sonra 3 aylik olcak
Bizede aynı sey soylendı fakat hemen rapor cıkıyormus ve egıtımlere baslanıyormus bence bır arastırın ve mutlaka down sendromlular dernegını arayın sıze cok yardımcı olucaklardır aynı sekılde bızde bır fızyoterapıstle gorustuk 6 aydan once alınmadıgını soyledı raporun ama ben arastırdım alınıyormus egıtımlerıdw baslıyormus ucretsız olrak sızıde benım gbı yanlıs yonlendırmısler bızde sımdı rapor ıcın basvuru yapıcaz sonra bır kurum bulup ucretsız egıtıme basşatıcaz evdede egzersız yaptırıyorum ama kesınlıkle kollarından tutup kaldırmayın bol bol aynaya baktırıyorum sureklı onunla konusuyorum yuz ustu yatırıp kafasını kaldırmasını saglıyorum uzanması ıcın havadan sevdıgı oyuncakları tutuyorum ınternetten arastırdıgım kadrıyla ne yapabılırsem yapıyrum bıtde down sendromlılar dernegı bır kıtap gonderdı ondada hangı ayda neler yapılıyor gelısımı ıcın onlar var onları okuyup uyguluyorum

Benimde en büyük isyanımdı.Hiç mi anlamadılar... Tek doktor değil.Bende önce hukuken hakkımı arayayım.Bir başkası da böyle olmasın dedim ama ense kalınlığı, yüzü, ellerinde simian olmaması...Yani herşey çok normaldi.Kalpde delik de yoktu.Akraba evliliği vs olmayınca da hiç anlaşılmamış.Dediğim gibi çok hafif diyorlar ama düzenli kontrolleri var.Sürekli alarmdayız.

merhaba duyguars siz konuyu açalı yıllar olmuş ama bizim de aynı şey başımıza gelince hikayemizin benzerliğinden dolayı size danışmak istediklerim var ..benim de 5.5 aylık down sendromlu bir kızım var doğum öncesi kontrollerde hiç bir belirti yoktu doğduğunda ise yüzünde benzerlik vardı ama ense kalınlığı, simian çizgisi vs olmayınca bir de boyu normal yaşıtlarına göre bile uzun olunca konduramıyorduk ama her gittiğimiz hastanede bize çaktırmadan eldivenini çıkartıp avuç içine bakanlardan bıkmıştık dayanamayıp kromozom analizi yaptırmaya karar verdik bu arada kalbine de bakıldı delik yoktu çok şükür daha da umutlandık ta ki sonuç gelene kadar sonuç 3 ayda geldi ama bu süreçte çok yıprandık acabalar bizi çok yordu şimdi durumu kabullenip geç olmadan eğitimlerine ağırlık vermiş durumdayız...ben çocuklarımızın durumunun benzerliğinden dolayı ve şuan yaş olarak bizimkinden önde olduğu için çocuğunuzun son durumunu merak ettim bir de bizi nelerin beklediğini merak ediyorum ...teşekkürler

Merhaba Benim de 4 Ağustos'ta bir meleğim oldu. Konu çok eski ama bazı yazılar yeni umarım çocuklarımızın gelişimini buradan konuşabiliriz.sesimi duyan var mı

Merhaba Benim de 4 Ağustos'ta bir meleğim oldu. Konu çok eski ama bazı yazılar yeni umarım çocuklarımızın gelişimini buradan konuşabiliriz.sesimi duyan var mı

selam acelya13 sanırım en yeni konuya dahil olanlar bizleriz meleğiniz hayırlı olsun Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin gelişimi nasıl gidiyor?

X