6 haftalık hamileler birlikte bebeklerimizi takip edelim.. :)

merhaba herkese

şuan 6.haftamın içindeyim .4.hamileliğim .benimde 1kürtaj 2 düşüğüm oldu.kürtaj 8haftalık kalp atışları yoktu gelişmemişti .mecburen kürtaj oldum.testler yapıldı ve kanda pıhtılaşma çıktı.genetik doktoru pıhtılaşma düşüğe sebep olur dedi.30nisanda aldım sonuçları o gün hamile olduğumu öğrendim.3.düşüğüm daha yeni bitmişti 31martta ama hamile kalmışım.tabi öncesinde hafif lekelenmem vardı adet olacağım diye bekliyordum hamile olduğumu öğrendim.acile gittim bana progestan verdi.ben kanı sulandırması için 25nisandna beri aspirin kullanıyordum.doktor devam et dedi.ultrasonla ve vajinal baktı.kese oluşmamıştı henüz dedi ama kese oluşmuştu çok sevindim.çarşamba günü kendi doktoruma gittim oda vajinal baktı.keseyi gördü kalp atışları başlamış ama biz henüz duyamayız dedi.çok sevindim diğerlerinde adetim 2gün geçmişti kimyasal gebelik dedi doktor.3.dede 6.haftasında düşük yaptım.17mayıs da tekrar kontrole gideceğim.birde doğuma kadar hergün kan sulandırıcı iğne verdi.onu yapıcam göbekten.

işallah allahım bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder.

merhabalar aranıza yeni katıldım. bugün 6 haftalık oldu sanırım. sanırım diyorum çünkü hala çok emin olamıyorum. adetlerim düzensizdi. senede 1 defa 1 ay atlardı. en son şubatta adet oldum. martta olmayınca test yaptım negatifti. ama bekle bekle nisanda hala olmamıştım. doktorun 2 3 ay önce verdiği ama benim kullanmadığım adet söktürücü duphaston içtim. ilaç bitti 1 hafta geçti hala adet olmayınca kan testi yaptırdım. süpriz:) bhcg 1000 den büyük çıktı. burda üniversite hastanesi var oraya gittim. doktor küçük olduğu için vajinal ultrasonla baktı. kese görünüyor bebek daha belli belirsiz. kese 11 mm 5 haftayla uyumlu. haftaya bidaha gel dedi. dün gittim. başka bir doktor vardı. o da vajinal ultrasonla baktı. baktı baktı baktı...kaşlarını çattı evirdi çevirdi. ben bişey göremiyorum, bekle dedi gitti. kesin ters bişeyler var diye ağlamamak için kendimi zor tuttum. diğer doktoru getirdi yanında. o baktı ve gördü çok şükür. kendi aralarında konuştular falan ama kimse zahmet edip bana birşey söylemedi. kalbi atıyor mu diye sordum. daha kalbi atacak kadar büyük değil bence anca 5 haftalıktır dedi. boyutunu falan söylemeden gittiler. ilk ultrason fotoğrafımızı verdi hemşire. ama ben o kadar kötü oldum ki.. kafam karmakarışık oldu, korktum, endişelendim, üzüldüm... sonra fotoğrafa baktım 5w6d yazıyor sanırım 5 hafta 6 gün diye yorumladım. crl 3.09. bu da bebişimin boyuymuş internetten araştırdım. biraz rahatladım. ama çok sinir oldum bunları niye ben araştırıyorum. bebek görünüyor, büyümüş, gelişmiş, her şey yolunda gibi bir şeyler söylemek bu kadar zormuydu. haftaya gel dedi ama ben başka hastaneye gidicem ve kendime sabit bir doktor edinicem.
ayy içimi döktüm valla:) Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin. bebeklerimizi bizlere bağışlasın ve isteyen herkese nasip etsin inşallah...

Allah hayırlısıyla bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin saglıcakla inşallah...:KK49:

merhaba herkese

şuan 6.haftamın içindeyim .4.hamileliğim .benimde 1kürtaj 2 düşüğüm oldu.kürtaj 8haftalık kalp atışları yoktu gelişmemişti .mecburen kürtaj oldum.testler yapıldı ve kanda pıhtılaşma çıktı.genetik doktoru pıhtılaşma düşüğe sebep olur dedi.30nisanda aldım sonuçları o gün hamile olduğumu öğrendim.3.düşüğüm daha yeni bitmişti 31martta ama hamile kalmışım.tabi öncesinde hafif lekelenmem vardı adet olacağım diye bekliyordum hamile olduğumu öğrendim.acile gittim bana progestan verdi.ben kanı sulandırması için 25nisandna beri aspirin kullanıyordum.doktor devam et dedi.ultrasonla ve vajinal baktı.kese oluşmamıştı henüz dedi ama kese oluşmuştu çok sevindim.çarşamba günü kendi doktoruma gittim oda vajinal baktı.keseyi gördü kalp atışları başlamış ama biz henüz duyamayız dedi.çok sevindim diğerlerinde adetim 2gün geçmişti kimyasal gebelik dedi doktor.3.dede 6.haftasında düşük yaptım.17mayıs da tekrar kontrole gideceğim.birde doğuma kadar hergün kan sulandırıcı iğne verdi.onu yapıcam göbekten.

Allah bu bebeğini kucağına almayı nasip etsin. hayırlısıyla sağlıcakla mutlu günlerde büyüsün...

merhaba kizlar''

ben ayfer hollandadan 27 yasindayim bende 4-5 haftalik hamileyim 3 gun once ogrendim hamile oldugumu ilk hamileligim ve cok heyecanliyim. carsamba gunu doktor randevum var. bu konu altinda beslenme hakkinda bildiklerimizi tecrubelerimizi paylasirsak cok iyi olur birbirimize arkadas oluruz. ( bu arada bendede bulanti var ama sanirirm psikolojik :) )

bu arada bana hala folik asit vermediler. sizler başladınız mı?doktorunuz verdi mi? doktor söylemeyince kafama göre kullanmak da istemiyorum..

bu arada bana hala folik asit vermediler. sizler başladınız mı?doktorunuz verdi mi? doktor söylemeyince kafama göre kullanmak da istemiyorum..

Ben hamile oldugumu ögrendigim gibi basladim folik asite. Doktora gittim gecen hafta muaneye sana folik asit yazicam dedi kullaniyorum deyince cok iyi yapmissin dedi. Bebek gelisimi icin cok faydali. Hicbir zarari yok kullan bence.

Slm kizlar bende 5+3 üm ayin 15 inde bebisimin kalp atislarini duymaya gidicez ins:)) benim bulantim oluyo dogtu duzgun yiyemiyorum ama sütümü iciyorum muhakkak :)

Bugün 7. Haftamiza girdik zaman sanki hic gecmiyor.
Bu arada karnimda ve kasiklarimda kasilmalar oluyor icimde birseyler patlayacak gibiyim. Cuma günü randevumuz var doktorda hayirlisi bakalim.

Bugün 7. Haftamiza girdik zaman sanki hic gecmiyor.
Bu arada karnimda ve kasiklarimda kasilmalar oluyor icimde birseyler patlayacak gibiyim. Cuma günü randevumuz var doktorda hayirlisi bakalim.

Bizde 7.haftaya girdik.kalp atışları için gideceksiniz değil mi?bizde yarın dr a gideceğiz anneler günü hediyesi olacak bana:)çok heyecanlıyım

merhaba herkese

cok gecmis olsun canim benim bir onceki kaybimdada kalp atislari basladi zayif olsada 7+2 ye kadar surdu sonrada durdu
progestoron igne kullandim ama ise yaramadim bu seferde dr aspirine baslatti ama ben test olmadim Ydisindayim tr ye gidince olurum
dedim ama erken gebe kaldim. ins aspirin yeterli gelir.
ins bu sefer saglikla aliriz bebisleri benim lekelerle basim dertte dun yine gelmis bekliyorum ne olucak bende bilmiyorum

kızlar benim de 5. haftam bitmek üzere pazartesi keseyi vajinal bugün de abdominal gördük geliişimi iyi dedi. 10 gün sonra kalp atışlarını duyarız dedi. Ama dünden beri akıntım kahverengiye döndü pazartesi gecesi biraz üzüldüm ağladım galiba ondan oldu. şimdi dinleniyorum rapor aldım su içiyorum. dualarınızı bekliyorum

Merhaba herkese, ben de su an 6. Haftanın içindeyim. 3. Tüp bebek denemesi ve dondurma bebislerim. Daha ne kalp atışını duydum, ne de keseyi gördüm:KK43: Pazartesi gideceğiz inşallah ilk ultrason icin. Ama hiçbir şey görmemiş olmak çok kötü, elimde yalnız bhcg sonucu var :KK43: Kac taneler, onu bile bilmiyorum. Ayrıca bulantı, basdonmesi, uyku hali filan da yok. Hamile oldugumu anlayamadım daha. Pazartesi güzel haberi veririm inşallah. Allah hepimize saglikla, mutlulukla bebislerimizi kucağımıza almayı nasip etsin...:KK49:

ben de 5 hafta 6 günlük hamileyim.gerçi ultrasona göre bugün 6 hafta 7 günlük gebeyim.sanırım ultrason hesabı kesenin boyutuna göre oluyor dimi?valla benim çok hafif mide bulantılarım var,acıktığım zaman oluyor.kraker,leblebi bastırmaya çalışıyorum.süt içmekte zorlanıyorum.doktorum 22haziranda tekrar gelmemi söyledi.bebeğin kalp atışını duymak için.biraz geç mi bilmiyorum ama durumun iyi olduğunu söyledi.inşallah sağlıkla alırız kucağımıza bebeklerimizi.

merhaba,
herkesin gebeligi hayırlı olsun , umarım sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimiz.

ben de geçen hafta öğrendim. önümüzde ki hafta dr. kontrol var. umarım keseciği görürüm :18:

bende gittim doktora doktor 5 haftalık dedi.
karnım cok agrıyor onun ıcın tutunmayı kolaylastırıcı ıgne verdi:KK43: 2 hafta kullanacakmısım. kalp atısını 2 hafta sonra gel o zaman bakalım dedı. aranızda kalp atısını duyan varmı?

bende gittim doktora doktor 5 haftalık dedi.
karnım cok agrıyor onun ıcın tutunmayı kolaylastırıcı ıgne verdi:KK43: 2 hafta kullanacakmısım. kalp atısını 2 hafta sonra gel o zaman bakalım dedı. aranızda kalp atısını duyan varmı?

mrb ben 6 haftalık oldum malesef bende daha duyamadım :KK43: haftaya gitcem kısmet olursa ozaman duycam inş ikimizde duyarız kalp atışlarını :)

slm kızlar mınnak yavrumun talk yolunu görduk bu gun. haftaya persembe de kalp atısı alca ınsaallah. bu arada 5+6 haftalık.. yyarın 6 haftaya gırıyorum.. cok mutluyum.. dıs gebelık degıl sukurler olsun...

kızlar benim de 5. haftam bitmek üzere pazartesi keseyi vajinal bugün de abdominal gördük geliişimi iyi dedi. 10 gün sonra kalp atışlarını duyarız dedi. Ama dünden beri akıntım kahverengiye döndü pazartesi gecesi biraz üzüldüm ağladım galiba ondan oldu. şimdi dinleniyorum rapor aldım su içiyorum. dualarınızı bekliyorum

canım aynı şekilde 5. haftamızda yani geçen hafta benden de kahverengi lekelenme geldi ama doktorum bunun yerleşme lekelenmesi olduğunu, dinlenmem gerektiğini söyledi. umarım herşey yoluna girer zor bi dönemden geçiyoruz..:KK43:(

X