Erkek bebek için yapılması gerekenler

evet yazdıkların doğru. kimisini akşam kimisini sabah olsun çok sorun değil.
ayrıca son 3 ay boxer kullanmak da gerekli. bence o da önemli.

hım anladım canım sagolasın..yanı ıkısı bır aradadad olsa ıçmesın ılaç oylemı..sabah işe gıdıtyoya adamı bı daha gormuyom ben akşama kadar.o yuzden sabah içecekelerını bır verıyodum:KK43:

selam kızlar teravet topiğin hayırlı olsun az da seni takip edelim.3 kızım oldu eee4.oğlan olur mu nasıl yapalım edelim bilmem ki
4.oğlan olsun istiyorum riske de atmak istemiyorum nerden başlayalım tatlım bi cevap yaz

selam kızlar teravet topiğin hayırlı olsun az da seni takip edelim.3 kızım oldu eee4.oğlan olur mu nasıl yapalım edelim bilmem ki
4.oğlan olsun istiyorum riske de atmak istemiyorum nerden başlayalım tatlım bi cevap yaz

ilişki zamanını çok iyi ayarlamalısın. ovulasyon zamanını iyi tespit etmelisin. bunun için testlerden monitörlerden vs yararlanabilirsin. ya da çatlatma iğnesi kullanabilirsin. her ne olursa olsun akıntının ph ı yüsek olduğu zaman o ay tek ilişki olmalı.

Teravet, kız bebek için neler yapılması gerekir, onları da yazar mısın, mantıken erkekte yapılanların tersinin yapılması gerekir mi? :)

Teravet merhaba ,
sana sormak istediğim birkaç sey var.Catlatma ignesi yaptıktan 36 saat sonra demişsin ya daha geç olursa kiz bebek ihtimali artıyor mü?Bir de akıntı phini neyle olcmustun,vajinal duş yapmış miydin?Lutfeennn cevap verirsen cok sevinicem.

beslenmeye dikkat etmeye çalıştık eşim ve ben ama çevremizdeki örneklerden beslenmenin pek etkili olmadığını fark ediyorduk. mesela bu sitede birisi tuzlu yemekten her yerim şişti diye yazmıştı ama zamanlamaya çok dikkat etmediği için kızı olmuştu. y'lerin yumurtayı dölleyebilmesi için ph ı yüksek akıntı olmalı. elverişli akıntı da ancak doğru zamanı beklemekle mümkün olabilir.

ben deneyeceğim aydan 4-5 ay öncesinden hamilelik monitörü ile kendimi izlemeye çalıştım. zamanlama için çatlatma iğnesinde karar kıldım. doktor 30 saat sonra ilişki dedi ama ben 35,5. saat sonra ilişki yaptım. ilişkiden önce akıntı ph ını ölçtüm ve uygun olduğuna karar verdim. ilişkiden önce namaz kıldık ve dua ettik. Tabii Allah nasip etmezse ne yapsan boş olur. Rabbim hepimize gönlümüzdekini versin.

Peki tam olarak 35,5 saat sonraya nasil karar verdin?Biz gecen ay denedik ama sanırım hem karbonatli duş hem de belki biraz geç kalmış olmaktan tutmadi.catlatma ignesinden sonra 50. Saati buldu iliski cunku Dr.yumurta çatlamış ama içerisindeki sivi serbest degil dedi henüz.bilemiyorum bu doğru muydu,bahsettiginiz tarzda akintida iliskiden 1 saat sonra falan vardi.zamanlamayı bu defa doğru yapmak istiyorum.Yardimci olursan sevinirim.

Ayy nolur teravet lütfen bı cevap yazsan ,şimdi yumurtlamadan sonra olsa daha garanti degil mı belki catlatma ignesi olduktan 36 saat sonra çatlamamış olamaz mı yumurta?Bİraz daha ertelense geç kalmış mı oluruz?bir de bisey okudum Kadin orgazm olunca vajen phi zaten yukseliomus ne dersin?

valla ben daha başlangıcındayım heralde bu mevzuların teravet..
eline sağlık, çok güzel derlemiş ve anlatmışsın arkadaşım.

takılma ve cevaplama artık farklı yorumları. boşa mesaj kalabalıklığı oluyor topikte. dikkate almadan geçelim, görmezden gelelim işimize gelmeyen yorumları, oki doki? :))

Şimdi, ben de bu ay çatlatma iğnesi yaptırayım diyorum. nasıl oluyor bu iş? ne zaman gidiliyor takip için? adet olduktan sonra mı? hemen mi? ne aralıklarla gidiliyor doktora takip için? 19 mm olunca iğne mi olunuyor? nedir bunun içeriği?
iğneden sonra da kontrole gidiliyor mu? çatladı mı çatşlamadı mı diye bakılıyor mu yani?

bir de, bu çatlatma iğnesi meselesine bazı doktorlar sıcak bakmıyorlar.. neden bilemiyorum... ortaya çıkacak bebeklerde anomalilere sebep olabileceğini savunanlar okudum dünden beri internette.. kafam da karıştı... iyice araştırdın heralde sen bu konuyu, güvendin ve yaptın. di mi canım? tavsiye de ediyorsun, yanılmıyorum değil mi?

* solgar e vitamini, 400 ünite
* solgar çinko, 22 mg
* gnc ariginmax-men
* kızılay soda (günde 2-3 tane)
*karpuz, domates, patates, baklagiller, et.... bol protein, potasyum.. doğru di mi?
* muhakkak turnusol kağıdı testi, akıntının ph durumuna bakılıacak. mavi olmazsa, o ay denenmeyecek.
* kan verse eşler daha uygun olacak... böylece kan tazelenmesi durumu gerçekleşecek.

benim anladıklarım bunlar.. doğru muyum bacım?

Teravet merhaba ,
sana sormak istediğim birkaç sey var.Catlatma ignesi yaptıktan 36 saat sonra demişsin ya daha geç olursa kiz bebek ihtimali artıyor mü?Bir de akıntı phini neyle olcmustun,vajinal duş yapmış miydin?Lutfeennn cevap verirsen cok sevinicem.

vajinal duşa bence gerek yok ve çok da etkisi yok.
ph için turnusol kağıdı kullanabilirsin.
en uygunu 36. saat ilişki. akıntı elverişli oluyor çünkü.

Peki tam olarak 35,5 saat sonraya nasil karar verdin?Biz gecen ay denedik ama sanırım hem karbonatli duş hem de belki biraz geç kalmış olmaktan tutmadi.catlatma ignesinden sonra 50. Saati buldu iliski cunku Dr.yumurta çatlamış ama içerisindeki sivi serbest degil dedi henüz.bilemiyorum bu doğru muydu,bahsettiginiz tarzda akintida iliskiden 1 saat sonra falan vardi.zamanlamayı bu defa doğru yapmak istiyorum.Yardimci olursan sevinirim.

sende pko falan var mı? çünkü 50. saat yumurtlama için geç bir zaman normalde 38. saat civarı yum olur?

Ayy nolur teravet lütfen bı cevap yazsan ,şimdi yumurtlamadan sonra olsa daha garanti degil mı belki catlatma ignesi olduktan 36 saat sonra çatlamamış olamaz mı yumurta?Bİraz daha ertelense geç kalmış mı oluruz?bir de bisey okudum Kadin orgazm olunca vajen phi zaten yukseliomus ne dersin?

orgazmın olumlu etkisi var evet. ama zamanlama yanlışsa onun da çok etkisi olmaz. zamanlama en önemli adım.

valla ben daha başlangıcındayım heralde bu mevzuların teravet..
eline sağlık, çok güzel derlemiş ve anlatmışsın arkadaşım.

takılma ve cevaplama artık farklı yorumları. boşa mesaj kalabalıklığı oluyor topikte. dikkate almadan geçelim, görmezden gelelim işimize gelmeyen yorumları, oki doki? :))

Şimdi, ben de bu ay çatlatma iğnesi yaptırayım diyorum. nasıl oluyor bu iş? ne zaman gidiliyor takip için? adet olduktan sonra mı? hemen mi? ne aralıklarla gidiliyor doktora takip için? 19 mm olunca iğne mi olunuyor? nedir bunun içeriği?
iğneden sonra da kontrole gidiliyor mu? çatladı mı çatşlamadı mı diye bakılıyor mu yani?

bir de, bu çatlatma iğnesi meselesine bazı doktorlar sıcak bakmıyorlar.. neden bilemiyorum... ortaya çıkacak bebeklerde anomalilere sebep olabileceğini savunanlar okudum dünden beri internette.. kafam da karıştı... iyice araştırdın heralde sen bu konuyu, güvendin ve yaptın. di mi canım? tavsiye de ediyorsun, yanılmıyorum değil mi?

* solgar e vitamini, 400 ünite
* solgar çinko, 22 mg
* gnc ariginmax-men
* kızılay soda (günde 2-3 tane)
*karpuz, domates, patates, baklagiller, et.... bol protein, potasyum.. doğru di mi?
* muhakkak turnusol kağıdı testi, akıntının ph durumuna bakılıacak. mavi olmazsa, o ay denenmeyecek.
* kan verse eşler daha uygun olacak... böylece kan tazelenmesi durumu gerçekleşecek.

benim anladıklarım bunlar.. doğru muyum bacım?

yukarıda yazdıklarından kan verme olayının cinsiyete etkisi yok. her insanda kan her zaman yenilenir zaten.
turnusol ile yüksek ph en önemli adım. zamanlama yani.

sende pko falan var mı? çünkü 50. saat yumurtlama için geç bir zaman normalde 38. saat civarı yum olur?

HAyır yok Pko.Bizim Dr.soyle düşünüyor yumurta catladiktan sonra nasılsa 24 saat zamani var ,garanti olsun diye çağırıyor bizi.36.saat geceye geliyor o sabah çağırıyor bı gelin görelim die falan.E dolayısıyla 36. Saati geçiyor hep.nasilsa yumurta yaşıyor diyor,erken olmasında geç olsun diyor.

başka zamanmalar baktığınızda yum çatlamışmıydı 36 dan sonra?
yumurtlamadan sonra akıntı tekrar matlaşır. o yüzden kız bebek de olabilir.

bu hamileliğimde
ovulasyondan önce korundum ovulasyon gününden itibaren
her gün birlikte olduk
alakası varmı bilmiyorum ama
şimdi oğluşum geliyor
kızımdada ovulasyon gününe kadar çokdaaannnnnnnn hamile kalmıştım adetim bittiği
zamanların 2-3 gün sonrasıydı hemen ovulasyon günlerimde hamile olduğum anlaşıldı o yüzden biliyorum
ben artık bu teoriye kesinlikle inanıyorum
en azından bende tuttuğunu anladımmmmmmmm
Allahtan hayırlısı...

bu hamileliğimde
ovulasyondan önce korundum ovulasyon gününden itibaren
her gün birlikte olduk
alakası varmı bilmiyorum ama
şimdi oğluşum geliyor
kızımdada ovulasyon gününe kadar çokdaaannnnnnnn hamile kalmıştım adetim bittiği
zamanların 2-3 gün sonrasıydı hemen ovulasyon günlerimde hamile olduğum anlaşıldı o yüzden biliyorum
ben artık bu teoriye kesinlikle inanıyorum
en azından bende tuttuğunu anladımmmmmmmm
Allahtan hayırlısı...

ovulasyon gununu nasıl belırledın cnm hayırlı olsun oglun bu arada darısı basımıza ıns.

başka zamanmalar baktığınızda yum çatlamışmıydı 36 dan sonra?
yumurtlamadan sonra akıntı tekrar matlaşır. o yüzden kız bebek de olabilir.

teravet seni 1,5 yıldır takip ediyorum çeşitli forumlarda.sana sormak istediğim birşey var.ben pko luyum.ve duphaston kullanıyorum adet düzenim için ve artık 30 günde bir adet oluyorum.dr. um bu ay tedaviye başlayacaktı fakat ben hem bioritim hem yorumcudaki takvim hem de ay takvimi tutsun istedim bu nedenle gelecek aya bıraktım.klomen ve daha sonra çatlatma iğnesi uygulayacak dr.um.ama merak ettiğim bişey var klomenden sonra 12.gün çağırıyor ve yumurta olgunluğum uygunsa çatlatma iğnesi yapılacak.12.gün yaptırdım iğneyi diyelim ki.36 saat sonrası ilişki adetimin 13 ya da 14.gününe denk gelmiş oluyo.ama benim siklusum 30 ise 30-14=16.gün normalde yumurtlamam.sormak istediğim klomen ve iğne ile olunca 13 ya da 14. gün çatlar yumurtam heralde.yani erkene almış olur klomen ve iğne heralde..?kafam çok karıştı.beni aydınlatırsan sevinirim.

teravet tek kelime ile bravo. çok güzel anlatmışsın. zamanlama en önemli unsur. herkes tavsiyelerini kullanmalı.

X