5 Ayda 36 Kilo Verdiren Çay Tarifi

kızlar ben otlarla çok ilgiliyimdir .. özellikle her aktardan alışveriş yapmayın ... mahsül bakımından diyorum geçen yılların mahsüllerini değerlendirebiliyorlar bu böyle olunca fiyattan görüntüsünden renginden belli ediyor kendini ürün .. sonuç ise olabildiğince geç cevap alıyorsunuz ..
aktarınızı iyi seçin ortalık dolandırıcı kaynıyor ya

Merhaba kızlar,dün televizyon izlerke bir programda vatandaşın biriyle röportaj yapıyorlardı.
Aktarlar Derneği Başkanı Ayhan Ercan,bu röportaj yapılan adama 9 hayat çayı diye bir tarif vermiş ve bu ve bu kişi bu çay sayesinde 5 ayda 36 kilo vermiş tabii yediklerinede dikkat ederek.

9 Hayat Çayı tarifi için gerekenler;
- Mate çayı
- Kekik (ancak bildiğimiz siyah kekik değil beyaz bilye kekik)
- Çoban çökerten
- Barut ağacı kabuğu
- Yeşil çay
- Sinirli ot
- Biberiye
- Funda yaprağı
- Cinnema

9 Hayat Çayın hazırlanış tarifi;
Barut ağacı kabuğunu küçük küçük parçalara ayırıyoruz ve parmak ucuyla ufak bir tutam bir kaba alıyoruz. Büyük bir tutam yeşil çay, bir iki yaprak cinnema atıyoruz. Geri kalan bütün bitkilerden parmak ucuyla bir tutam ekliyoruz. Bir içimlik karışım silme bir yemek kaşığını dolduracak kadar olacak. Karışımı hazırladıktan sonra kaynamış suyu bu karşımın üzerine döküp demlemeye bırakıyoruz. Kaynatmıyoruz kesinlikle demleme yoluyla yapılıyor.

Dikkat edilmesi gerekenler;
-> Tansiyon rahatsızlığı olanlar çayı ya hiç içmesin ya da bilye kekikten çok çok az kullansın. Çünkü tansiyonu yükseltiyormuş.
-> Çok kilolu olmayanlar günde en fazla 2 fincan içebiliyor.
-> Fazla kilolu olanlar maksimum 5 fincan içecek. Fazlası zararlıymış.
-> Özellikle sabah kalkar kalkmaz yüzünüzü bile yıkamadan önce bu çayı demleyin
-> İlk kullanmaya başlandığında 10-15 kilo rahat veriliyormuş.
-> Duraklama dönemine girildiğinde akşam yemeklerinde sadece salata ve altın çilek yenilecek.

NOT:Bu çay yemeklerden önce aç karnına birer bardak içilecek ve her defasında taze yapılacak.

Aktarımda malzemeleri bulabilirsem yarın başlayacağım:KK9:

ben aldım kullanıyorum hiçbir yanetkisi olmadı aktarlarda satılıyor 15tl di burda değişirmi başka yerlerde bilemıyorum tereddut etmeyin nkızlar için bende yeni başladm ama faydası vardr muhakkak benm aldığım aktar ve aktarlar genel başkanının patentliymş onla beraber bulmşlar ben bi zararını8 görmedm aktarda kutuda satılıyor hatta iştahım azaldı falan yanii gerçkten tavsiye ederim gönül rahatlığyla

Son düzenleyen: Moderatör:
Çayın tarifi mi olurmuş :)
çay çaydır :)

Çayın tarifi oluyor canım.Mesela kaynamış suya atıp mı demliceksin yoksa kaynamış suyu bitkilerin üzerine döküp mü demliceksin.Ne kadar süre demlenecek.Bunların tarifini vermeseydim herkes sorabilirdi.Farkettiysen nasıl yapılır falan diye soran kimse yok:KK34:

kızlar ben otlarla çok ilgiliyimdir .. özellikle her aktardan alışveriş yapmayın ... mahsül bakımından diyorum geçen yılların mahsüllerini değerlendirebiliyorlar bu böyle olunca fiyattan görüntüsünden renginden belli ediyor kendini ürün .. sonuç ise olabildiğince geç cevap alıyorsunuz ..
aktarınızı iyi seçin ortalık dolandırıcı kaynıyor ya

Çok doğru canım.Hatta ellerinde olmayan malzemeler için şu alternatifi var onu verelim falan diyorlar.Bilgilendirme için teşekkürler.

ben aldım kullanıyorum hiçbir yanetkisi olmadı aktarlarda satılıyor 15tl di burda değişirmi başka yerlerde bilemıyorum tereddut etmeyin nkızlar için bende yeni başladm ama faydası vardr muhakkak benm aldığım aktar ve aktarlar genel başkanının patentliymş onla beraber bulmşlar ben bi zararını8 görmedm aktarda kutuda satılıyor hatta iştahım azaldı falan yanii gerçkten tavsiye ederim gönül rahatlığyla

Bende 500er gr.ını 20 tl'ye aldım.Bazı arkadaşlar biraz pahalı almışlar,çay bu aralar fazlaca meşhur olduğu için pahalıya satan aktarlar var maalesef.
Bende herhangi bir yan etki görmedim çok şükür.

benım kuzenim bu çay ile tam 10 kilo verdi 1 ayda üstelik öyle kiloluda değildi :KK34: 80 kiloydu tabi şuan 60 kılo :KK9: aslında bu karışım eski bir karışım ama ciddiye alanlar olmamıştı kendisine bu bitki karışımını bir rus bayan vermişti 1 sene önce :KK55:

biberiye koymasak olmazmı bana alerji yapıyor çünki geçen aldım biberiyeli karışım bir aktardan içemedim hem mideme dokundu hemde acı yemişim gibi ateş bastı bıraktım,şimdi bu çayı yapsam ama biberiyesiz, deneyen varmı bu şekil? birde activin-t tablet kullanıyorum 2 gün oldu diyet desteği oda yeşilçay ve cafein ,yanında bunu içsemmi biberiyesiz olarak? fikri olan:KK31:

biberiye koymasak olmazmı bana alerji yapıyor çünki geçen aldım biberiyeli karışım bir aktardan içemedim hem mideme dokundu hemde acı yemişim gibi ateş bastı bıraktım,şimdi bu çayı yapsam ama biberiyesiz, deneyen varmı bu şekil? birde activin-t tablet kullanıyorum 2 gün oldu diyet desteği oda yeşilçay ve cafein ,yanında bunu içsemmi biberiyesiz olarak? fikri olan:KK31:

Bu bitkilerin tamamının içilmesi gerek diye biliyorum.Eğer alerji yapıyorsa veya tansiyon hastasıysanız içmemeniz gerek diyorlar.
İstersen biberiyesiz olarak dene bi,yararını görürsen devam edersin.

benım kuzenim bu çay ile tam 10 kilo verdi 1 ayda üstelik öyle kiloluda değildi :KK34: 80 kiloydu tabi şuan 60 kılo :KK9: aslında bu karışım eski bir karışım ama ciddiye alanlar olmamıştı kendisine bu bitki karışımını bir rus bayan vermişti 1 sene önce :KK55:

Canım umudumuza umut oldun:)))

Bu bitkilerin tamamının içilmesi gerek diye biliyorum.Eğer alerji yapıyorsa veya tansiyon hastasıysanız içmemeniz gerek diyorlar.
İstersen biberiyesiz olarak dene bi,yararını görürsen devam edersin.

evet biberiyesiz deneyim vallahi mahfetti o biberiye beni, bakim 1 hafta activin t ile geçsin bünye uyum sağlasın da, gidip mısır çarşısında hazırlatayım malzemeleri en iyisi

kızlar bu çayı kullanıp zayıflayanlar, zayıfladığını farkedenler sadece çayla mı veriliyo bu kilolar? yoksa spor, diyet falan da mı yaptınız? ben bugün başladım 3 bardak içtim, yemekten çok kısmadım sadece ekmek yemiyorum. faydalı olur mu sizce?

Ben doğadanın 5i biryerde diye bitki çayını almıştım bu yazılan listeden sadece 4tanesi eksik onları alıp bu poşet çayı eklesem olurmu acaba?

5 i biyerde çayı bende kullandım meğerse KEKİK mantar mayasılları azdırıyomuş ayaklarımı yerlere birbirine sürmekten mahfoldum parçalamak istiyodum bir haftadır bıraktım içmiyorum şükür daha iyiyim :KK28:

X