2012 Haziran Anneleri Doğurdu

bizde bugün 18 günlük olduk :)

benim başta sütüm hiç olmadığı için vede sarılıktan hep uyuduğu için iyi beslenemedi,10. günde doğum kilosunda çıktı sağlık ocağında.100 gr.çokta kötü değil aslında,ilk başta kilo kaybettiklerini düşünürsek doğum kilosu civarı beklenirmiş.sarılığı sınırdaydı,sonra 12 ye düştü,şimdide hala var ama azaldığını farkediyorum,bide daha sık uyanıyor demekki atıyor yavaş yavaş.dün tarttırdım 300 gr. kadar almış bir haftada.sütümünde arttığını farkediyorum sık sık emzirmeye çalışıyorum,mamada günde bir kere 30 cc ya içiyor ya içmiyor,sırf kendimi rahatlatmak için veriyorum,doyduğundan emin olmak için:KK50:

seninkide iyi besleniyor canım,bi hafta sonra tekrar tarttır bakalım ne kadar alacak.

sağlık ocağında benimkide 200 gram almış çıktı doktora bir gittikki meğer 100 gram almış, hep aynı tartıda tarttırmak gerekiyormuş
cuma kontrol var bakalım ama bu sefer her 2,5 - 3 saatte yarım saat güçlü emiyor sonra en az 30 cc süt biberonla veriyorum garanti olsun diye, cuma umutluyum bakalım

tebrikler doğum yapanlara...:nazar: biz de anneyiz ama (henüz doğurmamış olanlar) içerideyken bakımı kolay. bizim derdimiz şu an doğum şekli:KK1: ben temmuz annesi olucam nasipse, epidural normal istiyorum ama tecrübeli birinden dinleme fırsatı fazla bulamadım. sezaryen çılgınlığı olduğu için... nasıl geçti? epidural verilirken acı oldu mu? memnun kaldınız mı yani? doğum sonrası dikişlerde sıkıntı oldu mu? vs.

epudral şahane bişey, hastanene, doktoruna güveniyorsan şiddetle tavisye ediyorum, epudral verilirken belini sinek ısırmış kadar bir acı oluyor, sonrası cennet doğum sonrası da hiç dikiş acım olmadı, dikiş atılırken de sohbet ede ede attı doktorum, hiç hissetmedim onu da, yani 10 tane doğururum epudralle

tebrikler doğum yapanlara...:nazar: biz de anneyiz ama (henüz doğurmamış olanlar) içerideyken bakımı kolay. bizim derdimiz şu an doğum şekli:KK1: ben temmuz annesi olucam nasipse, epidural normal istiyorum ama tecrübeli birinden dinleme fırsatı fazla bulamadım. sezaryen çılgınlığı olduğu için... nasıl geçti? epidural verilirken acı oldu mu? memnun kaldınız mı yani? doğum sonrası dikişlerde sıkıntı oldu mu? vs.

canım "haziran annelerinin doğum hikayeleri" bölümünde ayrıntılı hikayemi yazdım,ordan bakabilirsin.
ama sonuç olarak kesinlikle tavsiye ederim :KK34:

kızlar doğum sonrası depresyon gibi bişey olmadı mı sizde
çok merak ediyorum
ve çok korkuyorum doğumdan sonra depresyona falan girecem diye:26:

canım kendimle ilgili bi problem yaşamadım ben ama ilk iki gün emme problemi oluyo bebek emmeyi öğrenene kadar doktorlarda sarılık olmasın diye saatte bir kaldırıp emzirin diyo ya benn kaldırmaya çalışıyorum bebeğim uyumak istiyo kaldırsamdan uykudan gözünü açıp ememiyodu ben 2 gün ağladım sarılık olcak emmiyo diye inşallah olmaz tabi daha günlük kontrolu haftaya:nazar::emir_bebek:

kızlarrr bende bugun 6 gunluk anneyımm:) muthış bır duygu :))dun dr kontrolumuz vardı 3500 dogdu dun ıse 3560 gr cıktı dr normal dedı fakat sarılıgını ölçturmek ıcın kan aldılar bebegımden sınırda cıktı 17 ımış sınır ıse 18 mış mama takvıyesı yap dedı.hıc vermek ıstemıorum ama mecburen verıorum :KK43:ıkı gun sonra gelın tekrar bakıcaz dedı ıns atlatır bebışım..dun aglamaktan bugun basım agrıyor resmen:KK43: he bıde dun dr dayken göbegımızde dustu eve gelır gelmez banyo yaptırdık bu sefer fazla aglamadı mınıgım alıştı banyoya:)

canım kendimle ilgili bi problem yaşamadım ben ama ilk iki gün emme problemi oluyo bebek emmeyi öğrenene kadar doktorlarda sarılık olmasın diye saatte bir kaldırıp emzirin diyo ya benn kaldırmaya çalışıyorum bebeğim uyumak istiyo kaldırsamdan uykudan gözünü açıp ememiyodu ben 2 gün ağladım sarılık olcak emmiyo diye inşallah olmaz tabi daha günlük kontrolu haftaya:nazar::emir_bebek:

valla cnm dun aksam ben saatı kurdum o kalkmasa bıle burnunu sıkıyorum bı saat arayla hep emzırıorum napım sende öle yap kaldır emzır ...sarılıktan yatış verırlerse dahada ıcım acıcagına bende böle yapıorum

biz de gidicez bugun kılo kontrolune.yarın 1 hafta olacak dğalı.3230 gr doğdu 3.gun 3210 gr dı.kaybettiği normal dedı.bakalım almıştır ınşallah.ılk kızımı 20.gun mamaya başlamıştık anne sutuyle beraber.1 yıl emdı ama mama takvıyesı yaptık.inşallah bu kez gerek kalmaz.
bu arada memişler ne durumda.benıum hala yara.kalkan olmadan emzıremıyorum.ya da pompayla sağıp verıyrum.

kızlarrr bende bugun 6 gunluk anneyımm:) muthış bır duygu :))dun dr kontrolumuz vardı 3500 dogdu dun ıse 3560 gr cıktı dr normal dedı fakat sarılıgını ölçturmek ıcın kan aldılar bebegımden sınırda cıktı 17 ımış sınır ıse 18 mış mama takvıyesı yap dedı.hıc vermek ıstemıorum ama mecburen verıorum :KK43:ıkı gun sonra gelın tekrar bakıcaz dedı ıns atlatır bebışım..dun aglamaktan bugun basım agrıyor resmen:KK43: he bıde dun dr dayken göbegımızde dustu eve gelır gelmez banyo yaptırdık bu sefer fazla aglamadı mınıgım alıştı banyoya:)

ver boşver canım ne olacak bazı annelerin hiç sütü gelmiyor onlar ne yapsın, bu kadar hassas olmamak lazım bence, bazıları gaz damlası bile vermiyor zararlı diye, ben dayıyorum valla, bebeğim kıvranacağına, göbeğiniz ne çabuk düşmüş bizim bugün 13. gün hala düşmedi minicik bir bağlantı kaldı, sabah kesecektim nerdeyse:) biz 1 kere yıkadık sadece bebeği yırttı kendini ama bugün yine yıkayacağız akşama macera var :)

biz de gidicez bugun kılo kontrolune.yarın 1 hafta olacak dğalı.3230 gr doğdu 3.gun 3210 gr dı.kaybettiği normal dedı.bakalım almıştır ınşallah.ılk kızımı 20.gun mamaya başlamıştık anne sutuyle beraber.1 yıl emdı ama mama takvıyesı yaptık.inşallah bu kez gerek kalmaz.
bu arada memişler ne durumda.benıum hala yara.kalkan olmadan emzıremıyorum.ya da pompayla sağıp verıyrum.

maşallah canım benimki 300 gram kaybetti 100 gram aldı, memişler iyi benim ama ödüm kopuyor yara olacak diye, şu anda bişey yok
lansinoh sürüyorum emzirdikten ve sağdıktan sonra

merhaba arkadaşlar,

benim bebeğimde ağır sarılık geçirdi ilk haftasında. hatta 8 saat fototerapi gördü hastanede. ben de sık sık emzirdim ama sarılık azalmamıştı. 21'e çıkmıştı terapi ile düşürüldü. Sütüm az diye mama vermemi söyledi doktorların bir kısmı, o zaman 2-3 kez mama verdik, ama artık vermiyorum. kilo alımı da iyi allaha şükür. Şimdi yanımda mışıl mışıl uyuyor maşallah :nazar:

benim göğsüm ilk hafta çok acıdı ama yara olmadı. lansinoh kullandım, bir de sık sık bebe şampuanı ile yıkadım, doktorum söylemişti faydası oldu mu bilmem ama. Kalkanı ben kullanamadım, göğüs ucuma değip çok canımı acıtmıştı.Ben göğüs pedi de kullanmıyorum mesela :44: Şu an iyiyiz Allaha şükür.:nazar:

çk şanslısınız valla.benım sağ göğüs ucumdan parça kalktı resmen sallanıyo:KK43:( lansınıh ben de hiç bi işe yaramadı ama gene de suruyorum bı de mustela aldım.ayrıca sızma z.yağı suruyorum çok fayda gördum yazanlar olmuş forumlarda.

paekı sız tam olarak verebılıyo musunuz memeyı ağzına.yanı önerdılerı gıbı kahverengı kısmı ıle birlikte.ağzı o kadar küçük ki öyle hepsini almasına ımkan yok.e çoğunluk meme ucunu tutunca da yara oluyo tabı.
biz de sarılık ılerkelmedı şükür.ama ben su da verıyorum 2.gunden beri.dr da ver dedı.vermyosanız ağer çok katı olmayın su konusunda.kızım da kıyametı koparıyodum anneme kaş göz arası verıy dıyo ama şimdi ben kendım verıyorum valla.lıkır lıkır da içiyo kuzu

çk şanslısınız valla.benım sağ göğüs ucumdan parça kalktı resmen sallanıyo:KK43:( lansınıh ben de hiç bi işe yaramadı ama gene de suruyorum bı de mustela aldım.ayrıca sızma z.yağı suruyorum çok fayda gördum yazanlar olmuş forumlarda.

paekı sız tam olarak verebılıyo musunuz memeyı ağzına.yanı önerdılerı gıbı kahverengı kısmı ıle birlikte.ağzı o kadar küçük ki öyle hepsini almasına ımkan yok.e çoğunluk meme ucunu tutunca da yara oluyo tabı.
biz de sarılık ılerkelmedı şükür.ama ben su da verıyorum 2.gunden beri.dr da ver dedı.vermyosanız ağer çok katı olmayın su konusunda.kızım da kıyametı koparıyodum anneme kaş göz arası verıy dıyo ama şimdi ben kendım verıyorum valla.lıkır lıkır da içiyo kuzu

geçmiş olsun canım, eminim canın çok yanıyordur.. sen de demişsin sadece ucunu emdiği için yara olmuştur, komple kahverengi kısmı alamaz tabi ki ama bir kısmını vermen lazım. benimki alıyor allaha şükür. sadece ucunu emerse canım yanıyor benim de.
su vermedim ama rezene çayı veriyorum bazen, o da suyla yapılıyor zaten.

bende ''kocaman aç oğlum, kocaman kocaman'' deyince açıyor, anlıyor galiba :)
ucunu alırsa çıkarıp ağzından tekrar veriyorum acıyor çünkü, birde 20 dk. dan fazla ağzında tutmuyorum her memeyi kalanı sağıyorum zaten, şu an sorun yok ama hala korkuyorum

kızlar bebeklerinizin ağlama durumu nasıl, bu değişen bişey mi merak ediyorum, 15' inden 40'ından sonra değişir mi, kaç günlük olduğuyla beraber yazın lütfen

cnm aynı gun dogum yaptık bızde yarın bır haftalık olucagız benımde sutum cok az gelıor ama benım mınık maşşallah memeye bı sarılıor kı ama ne yazıkkı sutum az o yuzden mama verıorum ayrıca gögus ucum koptu resmen cok acıyor bende strese gırdım sutum ne zaman cogalıcak yaaaa:KK43:((

ver boşver canım ne olacak bazı annelerin hiç sütü gelmiyor onlar ne yapsın, bu kadar hassas olmamak lazım bence, bazıları gaz damlası bile vermiyor zararlı diye, ben dayıyorum valla, bebeğim kıvranacağına, göbeğiniz ne çabuk düşmüş bizim bugün 13. gün hala düşmedi minicik bir bağlantı kaldı, sabah kesecektim nerdeyse:) biz 1 kere yıkadık sadece bebeği yırttı kendini ama bugün yine yıkayacağız akşama macera var :)

maşallah canım benimki 300 gram kaybetti 100 gram aldı, memişler iyi benim ama ödüm kopuyor yara olacak diye, şu anda bişey yok
lansinoh sürüyorum emzirdikten ve sağdıktan sonra

evt yaa hemen dustu sevındım bende cunku altını alırken acıtıcam dıye korkuodum..suan rahat rahat altını alıorum ya bıde cok mınıkler ıncıtıcem dıye gıydıremıorum bıle o yuzden aksamı beeklıorum aksam esımle beraber degıstırıoruz ustunu..suan bı sorunumuz var oda sutum az ıns zamanla cogalır emdıkce cogalır dıolar bakalım ınsss..
bız ıkı kere yıkandık ılkınde banyo fılesını tuttu bırakmıooo gorsenız bı cıgırdıkı herkes ona guluor bu arada ılk banyosunuda kayda aldım yavrusumun:)))

YA BEN yanlış yazmışım gunduz.30 gr kaybetmiş gibi.210 gr kaybetmişti.bugun gıttık kontrole.neyse 3 gunde 180 gr almış" maşallah.süt yaramış.ılk kızımda yavrum hıç yaramıyodu sut:KK43:( sulandırılmş süt gibiydi.ben hergun 3-4 fıncan humana içiyorum bı de alkolsuz bıra.tavsıye ederım.bı deneyın.

kızlar benim oğluşum da 21 günlük oldu. benim göğüs uçlarım çok küçük olduğu için ilk günden beri silikon göğüs ucu ile emziriyorum, ona rağmen felaket yara oldu, hatta parçalandı. zaten ufacık bi ucu var, o da yara içinde. kanıyo bazen de. lansinoh pek işe yaramadı ben de. benim bebeğim devamlı emme isteği içinde. sizinkiler de öyle mi? sütüm yetmediğinden mi bilmem. mama da bir iki kez verdim, direniyorum vermemek için.

kızlar benim oğluşum da 21 günlük oldu. benim göğüs uçlarım çok küçük olduğu için ilk günden beri silikon göğüs ucu ile emziriyorum, ona rağmen felaket yara oldu, hatta parçalandı. zaten ufacık bi ucu var, o da yara içinde. kanıyo bazen de. lansinoh pek işe yaramadı ben de. benim bebeğim devamlı emme isteği içinde. sizinkiler de öyle mi? sütüm yetmediğinden mi bilmem. mama da bir iki kez verdim, direniyorum vermemek için.

ver valla mama uzulme hiç.öyle ya da böyle buyuyecek aç kalmasın yeterki.benım de göğüsler fecı maalesef kanıyo benım de.

Ben de sütümü arttırmak için malt içeceği içtim her gün 1 tane, still tea içtim. Rezene çayı içiyorum 1 fincan gaz için. Düzenli yemek yemeye ve bol su içmeye çalışıyorum.
Bir de dinlenmek de önemliymiş sütün artması için. Fırsat bulduğunuzda dinlenin.

Benim bebeğim sürekli ağlayan bir bebek değil Allaha şükür, ama gaz sancısı olduğunda ve kakasını yapamadığında ağlıyor. Biraz da kucağa alıştı bu aralar. Alıştırmamaya çalışıyorum ama anneanne, babaannenin hep kucağında. Ben de ağlayınca kıyamayıp alıyorum. Kucağa alınınca susuyor.

Gaz sancısı için de bitkisel bir ilaç veriyorum 3 gündür, ablam çocuk doktoru o önerdi. Adını versem sorun olur mu bilmem.. İsteyen olursa özelden yazarım.
Ayrıca bebekler için rezene çayı aldım. Bazen onu da içiriyorum.

benim göğüs uçları minicik
bende yara olmasından çok korkuyorum:18:
bugün biraz araştırdım kantaron yağı diye
bişey varmış aktarlarda göğüs ucu yara olanlar isterlerse
bi denesinler ayrıca bebekteki pişiklere de iyi geliyormuş

artık bende dogan annlerle yaza bılıyorum slm canlarım nasılsınız

kızım hala benı emmıyor kızlar uzuluyorum ama elden ne gelır gogs ucumu tutmuyor bende sagıyorum verıyoruz ama bu seferde cok gelmıyor humana ıcıyorum bende faydasınıda gordum tabıykı kızlar ben bu cadıya nasıl bu memeyı verıcem agzında tutuyor emmıyor ıstıyorkı kendı aksın cok akılllı benım cımcımem dımı

mecburen mama vereyıruz aglayınca bende onunla bırlıkte aglıyorum ac kaldı dıe cok uuzluyorum

buarada uykusuzluk tavan gecem gunduzum bırbırıne gırdı sagolsun annnem kayın valıdem yanımdalar bende gıyınıp suslenıp kızım yanımda yatıyorum :KK16:

bugün bebeğimi bırakıp alışveriş merkezine babalar günü hediyesi ve market alışverişine gittim, toplamda 2,5 saat ayrı kaldım ama nasıl özledim nasıl özledim, söylerlerdi de inanmazdım, içim sızladı özleminden nasıl eve geldiğimi bilemedim.

yavaş yavaş anne oluyorum galiba...

bugün bebeğimi bırakıp alışveriş merkezine babalar günü hediyesi ve market alışverişine gittim, toplamda 2,5 saat ayrı kaldım ama nasıl özledim nasıl özledim, söylerlerdi de inanmazdım, içim sızladı özleminden nasıl eve geldiğimi bilemedim.

yavaş yavaş anne oluyorum galiba...

kaçıncı gun çıktın evden?ay ben de çıkıcam fenalık geldı 1 haftada evde.ben de ısıtyorum eşime bişeyler almayı.

X