2012 Haziran Anneleri Doğurdu

bir haftalık yoğun emzirme, biberon vermenin mutlu sonucunu bugün aldık, oğlum 3.510 gram olmuş, 310 gram almış bir haftada, sarılığı da geçmiş:nazar: nasıl sevindim anlatamam

vee bugün sünnet oldu, 17 günlük, bugün biraz ağrısı olabilirmiş, yarına bişeyi kalmaz dedi, merhem sürüyoruz şu 2 günü de atlatsak
değmeyin keyfime

maşallah bebişine.

merhaba canım, isilik bizim bebişin yüzünde ve kafasında çıktı. sıcaktan olduğunu düşünüyorum. yarın doktor randevumuz var soracağım ben de. gaz için biogaia bitkisel damla veriyorum akşamları. epey bi rahatlatıyor bence. bizde klima yok ama bebişin bulunmadığı odaların camlar açık. klima çarpabilir bence. ben de sadece body ve çorapla tutuyorum. hatta gece bile öyle, çünkü gece daha sıcak oluyor camlar kapalı olduğu için.

çorap olayına çok güldüm :KK1:

evet canım çorap olayı gerçekten komikti, yarın doktorundan geldiğin zaman isilikle ilgili ne söylediğini yaz olur mu? benimkinin yüzü ve boynunda çıktı:KK50:
bizim kontrol haftaya ve 2. doz hepatit aşısı aynı zamanda kalça ultrasonu çekilecek sizden de istedimi doktor kalça ultrasonu?
bir de o gaz damlası eczanede mi satılıyor günde kaç kez kaç damla veriyorsun?
bu arada soğuk yiyecekler yiyormusunuz bana yeme dedi çevremdekiler sütüm soğurmuş bebeğin karnı ağrırmış bu doğru mu siz neler yiyip içiyorsunuz?özellikle dikkat ettiğiniz şeyler var mı yemek konusunda?

Son düzenleme:
aa ben bu konuyu yeni görüyorum burda takılayım bundan sonra öyleyse diğer topikte paylaşmıştım burda da size sorayım Benim kız bugün 3 haftalık oldu haftaya 1 aylık oluyoruz elhamdülillah biz büyüttük valla:KK1: kızlar bebeğinizin gazı ne durumda ve gidermek için neler yapıyosunuz? benim kızın suratında ve boynunda isilik tarzında şeyler çıktı doktoru aradım deniz suyu burun spreyi ile suratını silmemi ve stalex diye bir merhem sürmemi söyledi sizde de varmı böyle bir durum ev çok sıcak sanırım ondan oldu ya da babası öpüyor ondan da şüpheleniyorum. Ayrıca evde 23 derecede klima çalıştırsam bebeği çarpar mı aranızda klima çalıştıran var mı? ben bebeği evde yarım kollu zıbın ve çorapla tutuyorum sadece yatarken altına pijama giydiriyorum çünkü üstünü açıyor hanımefendi:KK1:

size bugün başıma gelen komik bişeyi anlatayım benimki hep çoraplarını çıkartıyo ayağından bu gece altını alırken temiz bezi koydum altına pişik kremini sürdüm altını kapattım baktım çorabının teki yok etrafa baktım bulamadım amaaan gece diye aramadım fazla öylece uyuduk sabah tekrar altını açtım ki ne göriyim benim yaramaz çorabını bezinin içine çıkarmış ve üstüne kakasını yapmış:KK1::KK1: Allahım ne güldüm sabah sabah bide sinsi sinsi bakıyo gözümün içine:KK1::KK1:

hey Allahım yaramaza bak ne güldüm ya :KK1::KK1:

kızlar bende sadece kısa kollu zıbın ve çorapla tutuyorum bebegımı aksamları kıcına don tamam :KK1: çünkü çok sıcakkkkkk:KK52:

bizde bugun kontrole gıttık sarılık yok dedi kilo kaybetmemiş fakat çokta almamış 40gr almış 3 saate yakın uyuyo çok uykucu dedım 3 saatı gecırme yeter dedi boyuda 2,5 santım uzamış maşşallah kızıma

gaz sancısı bizdede var çok mızmızlanır uyumak istemezse göğüsümün üzerine kapatıp pışpışlayarak uyutuyorum işe yarıyo karnı rahatlıyo biraz

benim mememde yara olmustu ağlıyodum verirken 2 gündür lansinoh kullanıyorum bugun bıraz hafıfledı acısı kullanmaya devam edicem inşallah gecer...:emir_bebek:

bir haftalık yoğun emzirme, biberon vermenin mutlu sonucunu bugün aldık, oğlum 3.510 gram olmuş, 310 gram almış bir haftada, sarılığı da geçmiş:nazar: nasıl sevindim anlatamam

vee bugün sünnet oldu, 17 günlük, bugün biraz ağrısı olabilirmiş, yarına bişeyi kalmaz dedi, merhem sürüyoruz şu 2 günü de atlatsak
değmeyin keyfime
gözünaydın canım
ooo senin ki tam erkek olmuş:KK1:
bende sünnet düşünüyorum haber verirsen sevinirim bakalım kaç günde düzelicek
bide uyuşturdular mı yoksa uyuşturmadan mı sünnet ettiler.

Taze anneler ziyarete geldim :KK1: Biogaia kullanan varmi aranizda kolik ve Gaza karsi? Varsa nasil kullaniyorsunuz?

merhaba canım, isilik bizim bebişin yüzünde ve kafasında çıktı. sıcaktan olduğunu düşünüyorum. yarın doktor randevumuz var soracağım ben de. gaz için biogaia bitkisel damla veriyorum akşamları. epey bi rahatlatıyor bence. bizde klima yok ama bebişin bulunmadığı odaların camlar açık. klima çarpabilir bence. ben de sadece body ve çorapla tutuyorum. hatta gece bile öyle, çünkü gece daha sıcak oluyor camlar kapalı olduğu için.

çorap olayına çok güldüm :KK1:

Aha Biogaia annesi :KK1:
Nasil veriyorsun? Gunde 5 damla diye biliyorum. Ama kasiga sutun ile mi damlatiyorsun veya Sirf o damladanmi veriyorsun emzirmeden once veya sonra?
birde dogar dogmazmi verdin? 2 haftalik iken verilmesini tavsiye ettiklerini okudum ama bilemedim tam. Daha erkende olurdu acaba.
Baya ise yariyormus. Isveclilerin guzel bulusu :)

Taze anneler ziyarete geldim :KK1: Biogaia kullanan varmi aranizda kolik ve Gaza karsi? Varsa nasil kullaniyorsunuz?

bende bu damlayı merak ediyorum.ilk kızımda her duyduğum şeyi aldım yaptım ama hiç fayda etmedi,şimdi bunu duyunca yine acabamı diyorum,umut fakirin ekmeği işte:KK9:

evet canım çorap olayı gerçekten komikti, yarın doktorundan geldiğin zaman isilikle ilgili ne söylediğini yaz olur mu? benimkinin yüzü ve boynunda çıktı:KK50:
bizim kontrol haftaya ve 2. doz hepatit aşısı aynı zamanda kalça ultrasonu çekilecek sizden de istedimi doktor kalça ultrasonu?
bir de o gaz damlası eczanede mi satılıyor günde kaç kez kaç damla veriyorsun?
bu arada soğuk yiyecekler yiyormusunuz bana yeme dedi çevremdekiler sütüm soğurmuş bebeğin karnı ağrırmış bu doğru mu siz neler yiyip içiyorsunuz?özellikle dikkat ettiğiniz şeyler var mı yemek konusunda?

canım merhaba,
doktor isilik için ilaç vermedi. her gün banyo yaptırın dedi, zaten yapıyor. haftada 2 kere şampuanla yıkayın diğer günler sadece su ile yıkayın dedi. bizimkinin isiliği yoğun değil sanırım. bugün ayrıca kalça ultrasonu da çektirdik. maşallah birşey çıkmadı.
evet damla eczanede satılıyor, günde 5 damla veriyorum. akşamları veriyorum canım.
evet soğuk yemememi bana da söylüyorlar :KK50: hamileliktekten daha çok dikkat etmemiz gerekiyor yediklerimize emzirirken.
ben hiç baklagil de yemedim 1 aydır. gaz yapacak yiyecekler ve soğuk yiyecekler yememeliyiz benim bildiğim.

Aha Biogaia annesi :KK1:
Nasil veriyorsun? Gunde 5 damla diye biliyorum. Ama kasiga sutun ile mi damlatiyorsun veya Sirf o damladanmi veriyorsun emzirmeden once veya sonra?
birde dogar dogmazmi verdin? 2 haftalik iken verilmesini tavsiye ettiklerini okudum ama bilemedim tam. Daha erkende olurdu acaba.
Baya ise yariyormus. Isveclilerin guzel bulusu :)

evet ben veriyorum canım. :KK1: ablam çocuk doktoru, bitkisel olduğu için önerdi. gaza faydası var bence. damla dolabın kapağında saklanıyor. ben kaşığa damlatıp sade veriyorum. hiç sütle vermedim. emzirmeden önce veya sonra diye hiç düşünmedim. kafama göre veriyorum. akşam
8-9 gibi veriyorum. ben vermeye başladığımda 3 haftalıktı, daha önce verilir mi bilmiyorum.

gözünaydın canım
ooo senin ki tam erkek olmuş:KK1:
bende sünnet düşünüyorum haber verirsen sevinirim bakalım kaç günde düzelicek
bide uyuşturdular mı yoksa uyuşturmadan mı sünnet ettiler.

evet, erkek oldu oğlum teyzesi

sünneti lokal anestezi ile yapıldı, iğne yapıldı, 10 dk. sonra sünnete geçildi toplamda 20 dk. sürdü, bacaklarını bağladıklarında çok ağladı, yanımda biberonla süt vardı, onu içirdim işlem sırasında sesi çıkmadı, eve gelince de fitil koyduk, krem sürüyoruz her alt değiştirmede
bizde endişe ettik ama acı çekmedi, huyunda değişme olmadı yani, herşey iyi gibi görünüyor

evet, erkek oldu oğlum teyzesi

sünneti lokal anestezi ile yapıldı, iğne yapıldı, 10 dk. sonra sünnete geçildi toplamda 20 dk. sürdü, bacaklarını bağladıklarında çok ağladı, yanımda biberonla süt vardı, onu içirdim işlem sırasında sesi çıkmadı, eve gelince de fitil koyduk, krem sürüyoruz her alt değiştirmede
bizde endişe ettik ama acı çekmedi, huyunda değişme olmadı yani, herşey iyi gibi görünüyor
umarım kısa zamanda düzelir paşa
bende istiyorum eşim olmaz diyor
bakalım hayırlısı doğunca karar veririz artık

umarım kısa zamanda düzelir paşa
bende istiyorum eşim olmaz diyor
bakalım hayırlısı doğunca karar veririz artık

bize de herkes yaptırmayın dedi, epudral yaptırma diyen herkes sünnet de yaptırmayın dedi :)
Allah' tan eşimle aynı kafadayız, risk aldık ama değdi sanırım, yarın krem bile sürülmeyecek, 72 saat sonra yıkayabileceğiz bebeği
bitti gitti yani, Allah'a bin şükür :nazar:

evet ben veriyorum canım. :KK1: ablam çocuk doktoru, bitkisel olduğu için önerdi. gaza faydası var bence. damla dolabın kapağında saklanıyor. ben kaşığa damlatıp sade veriyorum. hiç sütle vermedim. emzirmeden önce veya sonra diye hiç düşünmedim. kafama göre veriyorum. akşam
8-9 gibi veriyorum. ben vermeye başladığımda 3 haftalıktı, daha önce verilir mi bilmiyorum.

Bende hep guzel seyler duydum Biogaia hakkinda. 2haftalik iken vermeyi dusunuyorum ben
Kiz taze annistolar.Birseyi daha merak ediyorum.Normal dogum yapanlara sorum :KK9:
Bebeginiz hareketlimiydi sanci veya suyunuzun geldigi gun?aksam?gece?Gun boyu?:))

Nasil hissediyordunuz kendinizi o gun?Hurma da yiyormuydunuz?

cutekity zynp zynp

benim kızım da 4 günlük bu gün dra gittik rahatsızlandğı ve sürekli ağladğı için isalide çoktu meğer gaz problemi yaşıyormuşuz o dedğiniz damladan ve bir başka damla daha yazdı dr ikiside bitkiselmiş biri dolabın kapağnda saklanıyor biri normal muhafaza ediliyor ama dewlet karşılamıyor damlaları
bakalım işe yararsa çok iyi olacak çünkü uyumadğı tüm zamanlarda ağlıyor acı çekerek ağlıyor vede...
umarım gazımız geçer
göbeğimiz düşmedi dr göbek düşünce banyo yaptırın dedi onu bekliyoruz sizler yaptırdınızmı

cutekity zynp zynp

benim kızım da 4 günlük bu gün dra gittik rahatsızlandğı ve sürekli ağladğı için isalide çoktu meğer gaz problemi yaşıyormuşuz o dedğiniz damladan ve bir başka damla daha yazdı dr ikiside bitkiselmiş biri dolabın kapağnda saklanıyor biri normal muhafaza ediliyor ama dewlet karşılamıyor damlaları
bakalım işe yararsa çok iyi olacak çünkü uyumadğı tüm zamanlarda ağlıyor acı çekerek ağlıyor vede...
umarım gazımız geçer
göbeğimiz düşmedi dr göbek düşünce banyo yaptırın dedi onu bekliyoruz sizler yaptırdınızmı

Canim ben dedigim gibi kullanan arkadasim tavsiye etti.Ogluna ilk haftalarda kullanmis gazi olmadigi halde,hem engel oluyor hemde duzenliyormus.Varolan gazi kaybettiriyormus.Zaten bebeklerin kolik olmasi gazdan dolayi.
Netdende cok arastirdim,danimarka forumlarindan da.Hic sikayetci olanini gormedim.Herkes memnun
Insallah senin bebegininde rahatsizligini gecirir
Bence hemen al:KK52:
Ben daha dogurmadim :KK1: banyo konusunu bilemicem.
Ben misafirim bu topicde:KK9:

Canim ben dedigim gibi kullanan arkadasim tavsiye etti.Ogluna ilk haftalarda kullanmis gazi olmadigi halde,hem engel oluyor hemde duzenliyormus.Varolan gazi kaybettiriyormus.Zaten bebeklerin kolik olmasi gazdan dolayi.
Netdende cok arastirdim,danimarka forumlarindan da.Hic sikayetci olanini gormedim.Herkes memnun
Insallah senin bebegininde rahatsizligini gecirir
Bence hemen al:KK52:
Ben daha dogurmadim :KK1: banyo konusunu bilemicem.
Ben misafirim bu topicde:KK9:

:KK1:

aldık canım damlayı şimdi uyuyor uyurken ellemeyelim dedik daha damlatmadım

canım gözle görülür bi etki oldumu yani,öyleyse bende alayım hemen :)

Bende hep guzel seyler duydum Biogaia hakkinda. 2haftalik iken vermeyi dusunuyorum ben
Kiz taze annistolar.Birseyi daha merak ediyorum.Normal dogum yapanlara sorum :KK9:
Bebeginiz hareketlimiydi sanci veya suyunuzun geldigi gun?aksam?gece?Gun boyu?:))

Nasil hissediyordunuz kendinizi o gun?Hurma da yiyormuydunuz?

ben son iki haftada günde 3-4 hurma yiyordum,doğum yapacağım gün sadece aşağı bölgede bi rahatsızlık hissi ve ağırlık hissettim,hareketlerinde dikkat çekici bi değişiklik yoktu,birde çok sık vc.ye gidiyordum.doğuma giderkende 3 tane hurma yedim :)

:KK1:

aldık canım damlayı şimdi uyuyor uyurken ellemeyelim dedik daha damlatmadım

ayy çok merak ettim bu damlayı,son dönem herkesten bunu duyuyorum,inşallah gerçekten o kadar etkilidir.sendende gözlemlerini bekliyoruz:KK34:

X