hamileyim ve sigara içiyorum

yger

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2012
146
2
arkdaslar bn 7 haftlık hamıleyım ve sıgara ıcıyorum bı turlu bırakamıorum onceden cok ıcerdım hamıle oldugumu ogrendım azalttım gunde sadce 1- 2 tane ıcıorum ama tedırgınım benım gıbı sıgara kullanan var mı aranızda? hamılelık sonrasında bebekte bı rahatsızlık olmaz demı :KK43:

arkdaslar bn 7 haftlık hamıleyım ve sıgara ıcıyorum bı turlu bırakamıorum onceden cok ıcerdım hamıle oldugumu ogrendım azalttım gunde sadce 1- 2 tane ıcıorum ama tedırgınım benım gıbı sıgara kullanan var mı aranızda? hamılelık sonrasında bebekte bı rahatsızlık olmaz demı :KK43:

Doktor degilim, cocugum da yok. Ama kendinizi kandirmayin. Burada size "zarari olmaz" dediklerinde iciniz rahatlayacak mi? SIgaranin büyük insanlara neler yaptigini hepimiz biliyoruz. Ah ki karninizdaki o minnacik bebege. Hemen birakin bence. Anne olacaksiniz, bu sizin mecburiyetiniz.

Bu arada ben de sigara iciyorum, birakmanin ne kadar zor oldugunu da biliyorum. Burdan sigara icen annelerin bebek resimlerini filan paylasmak istemiyorum ama lütfen yapmayin bunu kendini koruyamayan, size bagli olan cocugunuza.

sigara icen kisinin vucud yag dengesini bozdugu kanitlandigi icin cocuklara uyusturucudan daha fazla zarar verdigi kanitlanmistir..hatta sigara icen bir annenin kesinlikle sut vermemesi gerekir..bu kimler bebege sut veremez kurallarinin ilk sirasinda yer almaktadir..tavsiyem kullanmamaniz..10 yasinda astim hastasi bir cocukla doktor doktor gezinip care aramaktan nefes darligi ceken bir bebekle yasamaktan daha kolaydir..sonrada pisman olacaginiza simdiden kendinizi duzeltin..

daha cocugunuz yoksa ve olacaksa onun hasta olmasinin veya aglamasinin verdigi izdirap tirnaklarinizin tek tek sokulmesi ile ayni oradandadir...

Ne yazık ki ben de içiyorum. Bunun hiçbir mantıklı açıklaması olamaz biliyorum ama içmeyince de strese giriyorum :KK43: bilmiyorum,umarım bırakırım...

bence size kalmis bisey bende sigara iciyorum,
hamile oldugumu ogrendim 3 gün icinde biraktim,
su an kizim 5 aylik sütüm kesildi diye yibe basladim,

tamamen sizin vicdaniniza kalmis bisey
sizin yavrunuz allahin bir emaneti o size,
cevabini bizde degil kendinizde arayin;-)

malesef bende içiyorum hamileliğim boyuncada içtim.vicdan azabı çekiyorm ama çok denedm bırakamıyorum.

Ben de sigara içiyordum hamile oldugumu öğrendiğim anda bitti benim için. Yapamam, o minicik bedenin günahına giremem sırf keyfim için.Sıkın dişinizi bırakın.Allah korusun bi sıkıntı cıksa o vicdan azabıyla nasıl yaşanır? Bilmiyorum ne kadar dogru ama sanırım doktorlar günde 3 taneye kadar izin veriyorlar ki ben onu bile içmiyorum.En azından ona uymaya çalışın...

X