Erkek İnfertilitesi Sperm testiyle ilgili yorumlarınızı bekliyorum

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

aSeL_k

Guru
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2009
2.185
17
Merhaba Kızlar
sizlerin tecrübelerinden faydalanarak eşimin sperm testi ile ilgili olarak yorumlarınızı bekliyrum .
12 yıllık evliyim 2 tüp denemem oldu 2. başarıya ulaştı ama oda 3 aylık kalbi durdu bebeğim beni bıraktı .
sizde bu sayılar normal mi *

Semen Özellikleri

Volüm : 1 CC
Renk : SARI-BEYAZ
Likefaksiyon Süresi : 30 DAK.
Sperm Sayısı (ml) : 9 MİLYON
Motilite (%) : 45%
Progresyon : %35(+3), %10(+2)
Aglütinasyon :
Yuvarlak Hücre :
Döküntü :
Morfolojik Analiz : 3%

Merhaba Kızlar
sizlerin tecrübelerinden faydalanarak eşimin sperm testi ile ilgili olarak yorumlarınızı bekliyrum .
12 yıllık evliyim 2 tüp denemem oldu 2. başarıya ulaştı ama oda 3 aylık kalbi durdu bebeğim beni bıraktı .

Semen Özellikleri

Aglütinasyon :
Yuvarlak Hücre :
Döküntü :

canim sayi mlde en az 15 milyon olmali ve morfolojide yuzde 4 uzeri olmali..sizde dusuk biraz..ama bu sayilardan cok daha dusuk olupta normal gebe kalanlarda okudum burada..insallahAllah hepimize nasip eder.

canim sayi mlde en az 15 milyon olmali ve morfolojide yuzde 4 uzeri olmali..sizde dusuk biraz..ama bu sayilardan cok daha dusuk olupta normal gebe kalanlarda okudum burada..insallahAllah hepimize nasip eder.

evet haklısın biraz düşük dimi :KK43:(( bunun için keçiboynuzu kürü yapmaya başladık umarım işe yarar :KK43:

Merhaba Kızlar

Semen Özellikleri

Aglütinasyon :
Yuvarlak Hücre :
Döküntü :

KOESTEROL çok önemli imiş.... Sen birde KOLESTEROL üne baktır mutlaka... Eğer yüksekse sayı, hareket ve morfoloji kalitesiz olurmuş... tüp bebek bile tutmazmış.....

http://www.kadinlarkulubu.com/erkek-...rin-derim.html (eşinizin ileri hareketi sıfır ise birde kolestrole baktırın derim)

benim topiğime gir oku istersen faydalı şeyler bulacağından eminim....

KOESTEROL çok önemli imiş.... Sen birde KOLESTEROL üne baktır mutlaka... Eğer yüksekse sayı, hareket ve morfoloji kalitesiz olurmuş... tüp bebek bile tutmazmış.....

http://www.kadinlarkulubu.com/erkek-...rin-derim.html (eşinizin ileri hareketi sıfır ise birde kolestrole baktırın derim)

benim topiğime gir oku istersen faydalı şeyler bulacağından eminim....

canım senin topiğe girilmiyor :S

The page you requested does not exist!

Please check the address you want to visit. If you arrived this page by clicking a link inside this site, you may notify the Site Administrator about the broken link. Thank you!

bu hatayı veriyor

canım senin topiğe girilmiyor :S

The page you requested does not exist!

Please check the address you want to visit. If you arrived this page by clicking a link inside this site, you may notify the Site Administrator about the broken link. Thank you!

bu hatayı veriyor

Canım sağol uyardığın için bende herkese yardım olsun diye gönderip duruyorum.

gooogle dan erkek infertilitesi diye gir eşinizin ileri hareketi sıfır ise birde kolestrole baktırın derim başlıklı dopiği bulabilirsin oku inşallah faydalı şeyler bulursun

evet haklısın biraz düşük dimi :KK43:(( bunun için keçiboynuzu kürü yapmaya başladık umarım işe yarar :KK43:

keçiboynuzu kürü sayı ve hareketliiği artırmaya iyi gelebilir ama morfolojiye bi faydası olmaz cnm.ayrıca iki tüp bebek denemesi de başarısızlıkla sonuçlandıyda eğer yapımadıysa spermlerde dna hasar testine baktırın.dnada hasar varsa ve düzeltilirse normal yoldan ya da en son ihtimalle başarılı bi tüp bebekle sonuçlanabilir.biz de aynı durumdayız. 2,5 yıldır tedavilerle hareketliliği artıramadık.dna hasar testinde sorun çıktı.şimdi o tedaviyi görüyoruz

keçiboynuzu kürü sayı ve hareketliiği artırmaya iyi gelebilir ama morfolojiye bi faydası olmaz cnm.ayrıca iki tüp bebek denemesi de başarısızlıkla sonuçlandıyda eğer yapımadıysa spermlerde dna hasar testine baktırın.dnada hasar varsa ve düzeltilirse normal yoldan ya da en son ihtimalle başarılı bi tüp bebekle sonuçlanabilir.biz de aynı durumdayız. 2,5 yıldır tedavilerle hareketliliği artıramadık.dna hasar testinde sorun çıktı.şimdi o tedaviyi görüyoruz

Teşekkürler canım . kürlere devam ettik keçi boynuzu kürüne 15 gün sonra da çakşır otu çayına başladık . bunun yanında eşim ilaç yardımı da aldı sedafed ve estorfem kullandı . yeni bir tahlil yaptırdık ve sonuç mucize inan bana . biz yine de DNA hasarına baktıracağız ama . benim ikinci tüp bebeğim tuttu ama 11 haftalıktı kalbi durdu . sonra genetik test rahim filmi hormon testleri falan hepsini yaptırdık yanlızca DNA testimiz kaldı . onu da en kısa zamanda yaptıracağız .
eşimin sperm sayısı 60 milyona hareketli spermi 27 milyona morfoloji de 8 e yükseldi canım yıllar sonra ilk kez bu kadar yüksek sperm testi sonucu aldık ve ben herkese mutlaka 1 ay düzenli olarak çakşır otunu kullanmalarını şiddetle tavsiye ediyorum .

X