öbür dünyada iki elim yakalarında olacak.

eşimde bende ağlamıştık ordan anlamışlar yakın oturuoz malesef hersey ıc ıce anlamadan dınlemeden aramıslar sorun bu zaten[/QUOTE]

Yargılamak üstüme vazife değil ama, aileniz geldiğinde sizi mutlu görmeleri için çabalıyorsunuz, ama kayınvalidenize neden yansıtıyorsunuz ki aile içi tartışmalarını kavgalarınızı? Sonra da kayınvalide görümce böyle bozar işte huzurunuzu bu kozu kullanıp..
[/QUOTE]

evet ailenize gösterdiğiniz hassasiyeti kaynananlara da gösterseniz bu durumlara düşmezdiniz:KK34:

ben eşimin aillesının bana yaptıklarını anlatsam yuh dersınız nasıl katlandın dersınız ama o kadar uzunkı
on sayfayı alır o yuzden yazamıyorum
yanı baska bırı olsa asla cekemez ben sabır ettım hep

[/QUOTE]

yansıtmasak bıle huzur bozmak ısteyen bozuyor arkadaşım ...[/QUOTE]

Öyle canım olmasa da bozmak isteyen insanlar azıcık bir açığını görünce böyle bozuyor taaa bilmem kaç km uzaktaki ailenin bile huzurunu...
Sen sen ol aslaa onlara yansıtma evindeki huzursuzluğu...Eşinle dargın olsan bile onların yanında mutlu görün...

eşimde onlara hıc bı tepkı vermedı
babam babandan ozur dılyeecek dıye soz verdı tutmadı
babam bu olaydan sonra serum yedi adam ölüyordu uzuntuden

her zaman olduğu gibi iş eşe düşüyor

eğer ki eşiniz ne hakla ortada birşey yokken arıyorsunuz diyemiyorsa daha çok üzülürsünüz

Kime neymiş sizin kavagnızdan evlisiniz ve tabiki kavga edersiniz. Ne sanıyolrlar onlar acaba eşinin büyük bi tepki vermesi gerekirdi bu duruma sesiz kalmış sanırım buda eşinin ailesi için iyi bir koz.

Kim kime ne çektiriyorsa umarım kendileride çeker.

yansıtmasak bıle huzur bozmak ısteyen bozuyor arkadaşım ...[/QUOTE]

Öyle canım olmasa da bozmak isteyen insanlar azıcık bir açığını görünce böyle bozuyor taaa bilmem kaç km uzaktaki ailenin bile huzurunu...
Sen sen ol aslaa onlara yansıtma evindeki huzursuzluğu...Eşinle dargın olsan bile onların yanında mutlu görün...
[/QUOTE]

haklısın allah hıdayet versın ne deyım ama dedıgım gibi hakkımı hıc helal etmıyorum .
bana yaptıkları ıcın

Allahım bizdemi böyle olcazki yaa bunlar nasıl insan benimde var erkek kardeşim, evlense isterse sinsi sevimsiz geçimsiz bi kız olsun kardeşim düşünsün der çekilirim kenara, ya da annem sapıtsa dizginlerim bende gelinim bak napıyosun sen derim, insanlar çocuklarını kendilerine bağımlı olarak gördükçe bu seviyesizlikler çok yaşanır, Avrupa özentisi değilim ama orda ne güzel yaa herkesin hayatı kendine, çocuğunu evlendiriyo sonrada kendi hayatına dönüyo adam tabiki görüşüyolar ama ayrı ev olduklarının bilincindeler

Allahım bizdemi böyle olcazki yaa bunlar nasıl insan benimde var erkek kardeşim, evlense isterse sinsi sevimsiz geçimsiz bi kız olsun kardeşim düşünsün der çekilirim kenara, ya da annem sapıtsa dizginlerim bende gelinim bak napıyosun sen derim, insanlar çocuklarını kendilerine bağımlı olarak gördükçe bu seviyesizlikler çok yaşanır, Avrupa özentisi değilim ama orda ne güzel yaa herkesin hayatı kendine, çocuğunu evlendiriyo sonrada kendi hayatına dönüyo adam tabiki görüşüyolar ama ayrı ev olduklarının bilincindeler

sorun sadece kardeşinde kalsa belki fazla umursamazsın,ama sonucu annene dayanınca ister istemez tepki veriyorsun:KK50:

bunun konu sahibiyle alakası yok tabiiki:KK34:

babama 'kızın bızım huzurumuzu bozuyor hamıle felan dınlemem yollarım size gelın kızınızı gerı alın' demiş.

şu cümleden sonrasını okumaya gerek bile duymadım çünkü hamile gelinleri için bu cümleyi bu kadar rahat kurabilen insanların neler yapabileceğini de tahmin edebiliyorum! sanki pazardan iki kilo domates almışlar da geri yolluyorlar..terbiyesiz insanlar..hani hep büyüklere saygılı olalım deniyor ama bzı büyükler saygıyı hak etmiyor gerçekten...

babanız adına çok üzüldüm...ama lütfen sakin olun,hamilesiniz kendinizi üzmeyin..Allah'a havale edin..

sorun sadece kardeşinde kalsa belki fazla umursamazsın,ama sonucu annene dayanınca ister istemez tepki veriyorsun:KK50:

bunun konu sahibiyle alakası yok tabiiki:KK34:

adil davranmak ne kadar zor oluyo bazen, şimdiden kendimi hazırlıyorum görümceliğe, sende kayınvalideliğe hazırlanıyosun dimi abla :)

adil davranmak ne kadar zor oluyo bazen, şimdiden kendimi hazırlıyorum görümceliğe, sende kayınvalideliğe hazırlanıyosun dimi abla :)

ben görümceyim.uzaktan uzağa annemin yaşadıklarını görüyorum ve elimden sinir olmaktan başka birşey gelmiyor.vakti gelince de kaynana olacağım.allah sonumuzu hayıretsin inşallah:KK50:

kendileride kız vermişler kimsenin ahı kimsede kalmaz....öyle bir dert verirki başlarına kimsenin yuvasını yıkacak durumları kalmaz kendi dertleriyle uğraşmaktan rabbim çok büyükk......senin adına gerçekten çok üzüldüm canım biryandan annenler geldiklerindeki tavırları zaten çok saçma birde babanı arıyorlar nasıl insanlar anlamıyorum oğullarıının karısı hamile bile bile nasıl üzerler...tatlım sana sadece onların yanında eşinle ilişkine çok dikkat et diyebilirim herkez yaşadığını kendisi bilir....daha öncede yaptılar diyosun çok iyi anlıyorum seni oğullarını sever düşünür gibi yaparlar aslında amaçları çok farklı allah islah etsin böylelerini.... uzak tutsun evlerimizden ne düşünüyorlarsa iki katını bulsunlar iyi veya kötüü...

Allah yardımcınız olsun ve sabır versin.babanıza da geçmiş olsun.. sağlıklı,mutlu ve huzurlu bir şekilde bebeğinizi kucağınıza alın.söylenecek çok kelime var ama....Allah ıslah etsin..

her aile bir olmuyo malesef kimisi evlatlarının mutluluğu için herşeyi yapar kimiside bunlar gibi yakar yıkar

ben görümceyim.uzaktan uzağa annemin yaşadıklarını görüyorum ve elimden sinir olmaktan başka birşey gelmiyor.vakti gelince de kaynana olacağım.allah sonumuzu hayıretsin inşallah:KK50:

amin abla, Allah utandırmasın yaşamadan bilemiyo insan, bide burda okuduklarım beni ikileme soktu, şimdi ben kimseyi evlilik hazırlıklarıma dahil etmedim bu konuda ailemede eşimin ailesinede aynı mesafedeydim kendimden pay biçip gelinimize hiç karışmıcam diyorum bu seferde kız konu açarmış buraya görümcem hiçbi işin ucundan tutmuyo diye, karışsam herşeye karışıyomu der bilmiyorumki, en iyisi insanların birbirine açık olması beklentilerini dile dökmesi galiba, öteki türlü tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış gibi oluyo

Genelde bu tür konularda yazdığım şeyler aynı oluyor.
Her zaman dediğim gibi iş eşte biter.Kayınvalidenizle kayınbabanız eşinizden yüz bulabiliyorlarki babanızı arayıp böyle terbiyesizce konuşabiliyorlar.Oğullarından çekinselerdi böyle bir şey yapamazlardı.Eşiniz en başta,o benim karım siz nasıl böyle şeyler söyleyebiliyorsunuz,gibilerinden tavrını koymalıydı.Babam babandan özür dileyecek ne demek,sanki çocuk kandırıyor.

Son düzenleme:
Yapılana bak..Siz kavga ediyorsunuz kayınpederiniz babanızı arıyor gelin alın kızı diye..
Onların ne haddine düşmüş ne demek gelin alın eşyamısınız siz.Ben olsam ortalığı ayağa kaldırırım.
Ama sen hamilesin boşver uğraşma ama asla görüşmem bu benim kendi fikrim.
Eşinde yanında olup sana hak vermeli bu işin oluru bu.Çünkü yapılan cok büyük bir terbiyesizlik ve haksızlık.
Allah yardımcın olsun.

X