Alkali yaşam tarzı ve diyetle, 1 ayda 10 kilo verdim!

ben yurtdisinda yasiyorum cnm, burdan gittigidiyordan acik arttirmadan aldim, 20 euro yani 50 lira küsüre denk geldi.
karbonatli suyu icmeye basladim, demen gibi pek fark etmiyor tadi. sonradan agzinda tuzumsu bi tat kaliyor ama olacak o kdar.
gün icinde neler yedigini, yani bi kac menünü paylasabilir misin? fikir olur herkes icin...

Seve seve paylaşırım, bu sabah kahvaltı menüm,

* Sabah ilk işim gözümü bile açmadan akşamdan hazırladığım alkali suyumdan lık lık lık içmek,

* Kahvaltı tabağıma orta boy iki adet salatalık, bir adet domates, bir bağ maydanozun dörtte ikisi, yeşil biber, nane, dereotu (bazen kırmızı biber) lor peyniri (istediğim kadar), bir dilim de koyun peyniri aldım yeşilliklerin üzerine limon sıktım ve himalaya tuzundan ilave ettim ve yeşil çay içtim.
* Öğlen brokoli salatası yedim içinde sarımsak, limon ve avokadonun dörtte biri vardı.
* Akşamsa ıspanak yemeği, mercimek çorbası, yeşil bezelye yemeği, bir tatlı kaşığı makarna ve taze nane, dereotu, marul, taze soğan, tereden oluşan salata yedim.

Not: Gün içerisinde yine aktardan aldığım yeşil çayı demleyerek 3 bardak içtim. Bazen 5-6 olabiliyor. Bugün dört litre suyu şu an itibariyle tüketmiş bulunmaktayım. :nazar:
Seninde hislerini ve de sonucunu merakla bekliyor olacağım canım benim. Sevgiler...:nazar:

Canım önerilerini dikkate alacağım,daha detaylı benim sayfamda ama senin yazının içine yazmışım.Ne kadar becerikli olduğumu düşün artık:KK52::KK52:Takip edeceğine çok sevindim.Her zaman sabırla sorularıma cevap yazdığın için teşekkür ederim.:KK16:

Canım benim ne demek, alkali yaşam ve aldığım sonuçlar hepimizi ilgilendiriyor, benim için çok önemlisiniz! Arada olur öyle iç içe mesajlar, ben de yapıyorum arada. Her zaman sabırla cevap yazacağım tabiiki. Öpüyorum seni çok... :KK48:

Canım, zayıflama sürecimde Cla kullanmaya devam ediyorum. Bunun yanı sıra balık yağı yerine haftada 2 kez ızgara ya da fırında balığı tercih ediyorum. Diğerlerini henüz almadım. Sevgiler...

Canım, CLA tableti 2 öğünde, 2'şer tane şeklinde mi kullanıyorsun? Bir de fikir edinmek açısından, markasını ve kaça aldığını özele atarsan sevinirim.

Arkadaşlar, başka bir sitede yapılan yorumdan alıntıdır. Herkesin suyu farklıdır ama karbonatın, suyun pH' ını ne seviyeye yükseltiği hakkında en azından bir fikir vermesi açısından paylaşıyorum. Bu tarz bir ölçümü alacağınız pH ölçüm kağıdı - test çubukları ile kendiniz de yapabilirsiniz.

" Hafta Sonu, .... Alışveriş Marketinde dolaşırken 2 Kg Sodyum bi Karbonat 5 TL civarındaydı.

Önce almakta tereddüt ettim çünkü eczaneden aldığım ingiliz sodası 100 gr 2,5 TL idi.

Üzerindeki bilgiyi okudum Sodium Bi Carbonat yazılıydı ve almaya karar verdim çünkü 200 gram yerine tam 2000 gram alıyordum.

Aldığım marka KENT idi üzerinde besin içindir yazıyordu. Pastalık malzeme bölümünde satılıyordu.

Aldım eve getirdiğimde ilk işim denemek oldu.

ingiliz sodasını bir bardağa
kent markalı sodayı başka bardağa koydum ve eşim ile birlikte içtik
tatsal anlamda hiiiiiç farkları yoktu.

Evde bulunan PH test kağıdı ile suyun PH derecesini düşürüp düşürmediğini öğrenmek için kaynak suyunun PH ını, İngiliz sodalı suyun PHını ve Kent markalı soda suyunun PH ını ölçtüm.

Normal kaynak suyunun oranı 7 ila 8 arasında bir renk çıktı açık yeşil tonunda
İngiliz karbonatı ve Kent Karbonatının PHı nerdeyse 10a varmıştı 9 un üstündeydi. Yem yeşil bir renk çıktı PH kağıdında. "

Canım seni çok iyi anlıyorum ki özellikle şu "zor bir hastalık döneminden geçtim" cümlen benim için çok büyük bir anlam ifade ediyor. Benim de asıl mutluluk sebebim aynı şekilde zor bir hastalık dönemimden sonra bu sonuçları almış olmam ve hala da alıyor olmam. Ya şu yukarıda uyku ile ilgili, ağrı ile ilgili yazdıkların, inanılmaz!!!!!!!!!!!!! Aynı ben, beni tasvir etmişsin. Sanki yazdıklarında kendimi gördüm ve senin de aynı sonucu yaşayacağını düşünürken şu an heyecanlandım. Burnum sızladı ve gözlerim doldu. Hele o durmadan esniyorum cümlen... Ben bunları yaşarken sadece kendimin yaşadığını düşünüyordum, ama sen de aynılarını söylüyorsun şu an. Demek ki başaranlardan birisi olacaksın sen de. Öncelikle burada olduğun ve konuyu takip ettiğin için asıl ben teşekkür ederim. Beni de bu yaşam tarzıyla tanıştıran sevgili doktorumdu. Çarşamba günü seni büyük bir heyecanla bekliyor olacağım. Zaten suyu içmeye başladığında kendini inanılmaz iyi hissedeceksin. Suyu içmenle ilgili olan detaylar var onları paylaşırım seninle. Himalaya tuzu için aktarlara gidebilirsin, zaten bilinen bir kaç marka var. Buradan yazamıyorum ama google arama motoruna yazdığında hemen karşına çıkacak, o ismin satış noktalarına da bakabilirsin. Bu arada himalaya tuzunun tadı bana hiç farklı gelmedi, ben bir fark hissetmedim. Senin de hissedeceğini zannetmiyorum. Çünkü öyle aman aman bir fark yok. Ama enteresan bir şey var ki himalaya tuzundan bir parça alıp üzerine su ilave ediyorsun ve bir gece bekliyor ertesi gün yüzüme sürüyorum ki cildim inanılmaz sağlıklı görünmeye başladı. Çünkü himalaya tuzunda 83 adet mineral var. Bunun dışında daha dün bir video izledim himalaya tuzunun ayrıca suya katılıp içilmesi ile ilgili çok önemli bilgiler vardı. Açıklamada şöyle diyordu, :KK28: hücremizin yapı yaşı da sudan oluşur ve hücremizde bulunan su da himalaya tuzunda bulunan su hücremizdeki tuza en yakın olan tuzmuş :KK28: ki bu da hücrelerimizin elektron taşımasına da yardımcı. Sonuçlarını ve yeni yaşam tarzını şimdiden kutluyorum. Sevgiler...:KK49:

Canım ben de,üzerinde sofralık öğütme, %100 deniz tuzu yazan bir kavanoz tuz aldım fakat "iyot eklenmemiştir" yazıyor. Kullandığın Himalaya tuzuna iyot eklenmişmi, eklenmemişse iyotu ne şekilde alacağız, bilgin varmı?

ben yurtdisinda yasiyorum cnm, burdan gittigidiyordan acik arttirmadan aldim, 20 euro yani 50 lira küsüre denk geldi.
karbonatli suyu icmeye basladim, demen gibi pek fark etmiyor tadi. sonradan agzinda tuzumsu bi tat kaliyor ama olacak o kdar.
gün icinde neler yedigini, yani bi kac menünü paylasabilir misin? fikir olur herkes icin...

Ooooo ,Trombolin in hayırlı olsun arkadaşım.Güle güle zıpla. :KK66:

Canım ben de,üzerinde sofralık öğütme, %100 deniz tuzu yazan bir kavanoz tuz aldım fakat "iyot eklenmemiştir" yazıyor. Kullandığın Himalaya tuzuna iyot eklenmişmi, eklenmemişse iyotu ne şekilde alacağız, bilgin varmı?

Canım benim kullandığım tuzda da "iyot eklenmemiştir" yazıyor. İyotlu tuz bulunan yiyecekleri aşağıya yazdım. Ama bunun yanı sıra tiroit glandı yetersiz olanlarda günlük ihtiyaç çok daha fazladır, o zaman doktora danışarak iyot ilavesi alınması gerekir. Sevgiler...:KK19:

İyot hangi yiyeceklerde bulunur?

İyotlu tuz
İçme suyu
Deniz ürünleri
Süt
Yumurta
Yeşil yapraklı sebzeler...

Merhaba arkadaşlar konuda sevgili "derindenizlerden" isimli arkadaşımızın iyotla ilgili sorusu üzerine bunu yazmamın büyük fayda sağlayacağını düşündüm. Lütfen konu ile ilgili yazıyı dikkatlice okunuyuz ve emin olmadığınız bir durum söz konusu ise lütfen doktorunuza danışınız. Sevgiler.:nazar:

:KK45:

İyot nedir? Hangi gıdalarda bulunur?

İyot, tiroid bezlerinin içeriğinde bulunur. Tiroid ve tiroid kontrol mekanizmasında, zihinsel fonksiyonların sağlıklı çalışmasında, enerji ve kilo alınmasında, normal büyüme ve gelişmede, beyin ve sinir sisteminin normal çalışmasında, vücut ısısı ve enerjisinin düzenlenmesinde, tiroid hormonlarının yapımında çok önemli bir rol oynar. İyot eksikliğinden kaynaklanan sağlık sorunları, iyotlu tuz kullanılarak aşılabilir. Bunun için günlük 150 miligram iyot minerali almak yeterlidir. İyotlu tuzun mineral özelliklerini kaybetmemesi için ışık almayacak şekilde, kapalı kapta saklanması gerekir.

İyot eksikliği: İyot eksikliği hamilelikte; kendiliğinden düşük, ölü doğum, doğumsal anomali, hamilelik sırasında ve doğumdan sonra bebeklerde hastalık durumlarının oluşması ve endemik cüceliğe sebep olabilir.

Çocuklarda ve genç erişkinlerde; guatr, subklik ve aşikar hipotiroidi, zeka geriliği, fiziksel gelişme bozukluğuna sebep olabilir.

Erişkinlerde; guatr ve komplikasyonları, hipotiroidi, zeka geriliği, kısırlıkta artma, kendiliğinden hipertiroidi, radyasyona karşı duyarlılıkta artmaya sebep olabilir.

Prof. Dr. Metin Özata'nın yazısından alıntıdır;

Türkiye'de bölgelere göre değişmek üzere % 5-45 oranında guatr vardır. Guatr oluşmasında en büyük etken toprak ve suda yetersiz iyot olmasıdır. Guatr hastalığını önlemek amacıyla piyasada satılan bütün tuzlar 1999 yılı Ağustos ayından bu yana iyotlanmaktadır. Tuzların iyotlanması guatr hastalığının ortaya çıkışını engellemekte ancak bazı kişilerde aşırı iyod alınması nedeniyle zararlı yan etkilere veya hastalıklara neden olmaktadır. Piyasadaki tuzların iyotlanmasından sonraki üç-dört yıllık sürede kliniğimize veya polikliniklerimize başvuran hastalarda hipertiroidi dediğimiz tiroid bezinin aşırı çalışmasıyla karakterize olan hastalığın (Halk arasında buna zehirli guatr da denmektedir) giderek artan sıklıkla karşımıza çıkmasıdır. Tiroid bezi az çalışan hastalarda da (Hipotiroidisi olanlarda) iyotlu tuz bu hastalığın daha da şiddetlenmesine neden olmaktadır. Bu nedenle yemeklerimizde kullanılan tuzun iyotlu veya iyotsuz olması bazı hastalar veya kişiler için büyük önem taşımaktadır.

1) Kimler İyotlu Tuz Yemelidir?
Vücudumuzda boynumuzun ön tarafında bulunan tiroid bezinin yeterli hormon salgılayabilmesi için günlük en az 150 mikrogram iyotun gıdalar ve suyla alınması gerekir. Eğer yeteri kadar iyot alınmazsa guatr hastalığı oluşur. Guatr hastalığını önlemek için önceden bilinen bir tiroid hastalığı olmayan çocuklar, erişkinler ve gebe kadınlar iyotlu tuz yemelidir. Tiroid hastalığı şüpheniz varsa bunun için bir dahiliye veya endokrinoloji-metabolizma uzmanına başvurunuz ve ona göre hangi tuzu kullanacağınıza karar verilmelidir.

2-) Kimler iyotsuz tuz yemelidir?
Nodüler guatrı, Hipertiroidisi (tiroid bezi çok çalışanlar veya zehirli guatrı olanlar), hipotiroidisi (Tiroid Bezi az çalışanlar) olan hastalar özellikle İYOTSUZ TUZ yemelidirler. Bu tür hastalar iyotlu tuz yedikleri takdirde hastalıkları şiddetlenmektedir. İyotlu tuz yiyen nodüler guatrlı bir hastada alınan iyot, nodülün fazla çalışmasına neden olmakta ve hipertiroidi dediğimiz tiroid bezinin aşırı çalışmasıyla (terleme, çarpıntı, zayıflama, sinirlilik, ellerde titreme ile kendini gösterir) karakterize bir hastalığa neden olmaktadır. Yine anti-TPO antikoru kanlarında yüksek olan hastalar iyotlu tuz yediklerinde tiroid bezinin az çalışmasına neden olmaktadır. Bu tür hastalığı olanlar da özellikle iyotsuz tuz yemelidirler. İyotsuz tuz, süpermarketlerde veya bakkallarda (Billur Tuz veya Salina firmalarına ait) kendiliğinden tuzluklu bir şekilde satılmaktadır. Bu tuzları bulamayanlar ise kaya tuzu yemelidirler. Ailede bir kişi iyotsuz tuz yiyecekse yemekler tuzsuz pişirilmeli ve herkes kendi tuzunu kullanmalıdır.

İyot hangi yiyeceklerde bulunur?

İyotlu tuz
İçme suyu
Deniz ürünleri
Süt
Yumurta
Yeşil yapraklı sebzeler

$timthumb.jpg

Alkali Diyet ve Beslenme
Dikkat: Ağır protein diyetleri asitlendirir.

Çok önemli bir noktanın altını çizmem gerekir: Kilo verirken asitlenmemeye dikkat etmeliyiz.

Diyet yaparken eğer asitli beslenmişsek (bol hayvansal gıda içeren protein diyetlerinde olduğu gibi) hem sağlığımıza uzun dönemde zarar veririz hem verdiğimiz kiloyu kolay geri alırız. Çünkü asitli beslenme, artan asidi depolamak için kolay yağlanmaya zemin hazırlar.

Asitlenerek kilo verdiğimizi en kolay bel çevresini ölçerek anlarız. Kilo verirken, bel bölgesi incelmiyorsa, ağız kokusu, idrar, ter, dışkı kokusu artıyorsa…asitleniyoruz demektir.

Alkali diyete geçen kişilerde ise bu durumun aksi gözlenir.

Akali beslenen kişiler, vücuttaki atılacak asit miktarını anında azaltacakları için idrarlarının rengi açılacak ve kokusu hafifleyecektir.

Alkali beslenen kişini deodoran kullanması gerekmeyecek çünkü ter kokusu azalacaktır. Yüksek protein diyetleri yapanlarda olan ağız kokusu,alkali beslenenlerde olmayacaktır.

Dışkılama daha düzenli ve sorunsuz olacak, gaz ve hazımsızlık problemleri azalacaktır. Mide yanması, reflü şikayetleri azalacaktır.

Kilo kayıpları bel bölgesinden olacatır.

Alkali beslenen bireyler daha dinlemiş uyanacaklar ve daha enerjik olacaklardır.

$timthumb (1).jpg

Alkali Diyet ve Beslenme
Alkali diyete uygun öğlen yemeğinde neler olabilir?

Öğle yemeğinden önce 1 çay kaşığı tarçın tüketin. (Tarçın yerseniz pankreastan daha az insülin ortaya cıkar. Hem öğleden sonraki uyku haliniz hem tatlı isteğiniz azalır.)

Öğle alternatifleriniz çok geniştir.

Hertürlü çiğ sebze, serbesttir. sebzeler salata şeklinde veya ızgara sebze olarak veya haşlama sebze olarak tüketilebilir. (Salatalar, sos olarak sadece limon, zeytinyağı ve elma sirkesi kullanılmalıdır.)

Tüm çorbalar,

Her çeşit zeytinyağlı sebze yemegi,

Baklagillerin hepsi,

Balık türevlerinin hepsi,

Kahverengi kabuklu pirinç pilavı,

Kabuklarıyla haşlanmış patates, varsa tatlı patates (yam)

Glutensiz undan makarna, pizza, (bulabiliyorsanız)

Yoğurt

Kuruyemişler, baharatlar.

Önemli ayrıntılar:

Kızarmış besinleri tüketmeyin, (sebze bile olsa)

Mikrodalgada pişirme veya ısıtma yapmayın.

Yannızda himalaya tuzu taşımalısınız, restoranlardaki masa tuzunu kullanmayın.

Yemeklerde kolalı ve şekerli içeceklerden uzak durmalısınız.:KK50:

[video=youtube;Z24Jy7YnzA4]http://www.youtube.com/watch?v=Z24Jy7YnzA4[/video]

Zayıflamada alkaline diet and lifestyle Dr. Robert O. Young and Shelley Redford Young

Son düzenleme:
Anti-Aging
Kolesterol ve asitlenme

$timthumb (2).jpg

Tüm vücut çok uzun bir kan damarı ağıyla örülüdür. Kan her saniye bu hatta dolaşır. Kanın içeriğinde asit yükü artmışsa, bu asitler en yakın yere, yani damarın cidarındaki hücrelere zarar verirler. Tıpkı tuz ruhunun mermeri zamanla aşındırması gibi, kandaki asitler geçtikleri yol boyunca damar çeperlerindeki hücreleri haraplamaya çalışırlar.

Vücut bu aşamaya izin vermez. Bu asitlerin damarları zedelememesi için onları kolesterolle paketler, zararsız hale getirmeye çalışır. Damar çeperinde asitlenmeden zarar gören yerleri yama şeklinde onarmaya çalışır.Yanına yardımcı olarak en önemli alkali mineral kalsiyumu alır. Kalsiyum ve asitler birleşip sertleşerek damar cidarında ‘plak’ dediğimiz oluşumlara sebep olur. Bu plaklar zamanla çoğalır, tüm damarı sertleşirler. Böylece damar sertliği ve tansiyon problemleri ortaya çıkar.

Halk arasındaki ‘damarlarda kireçlenme’ ifadesi bu plakların içindeki kalsiyumdan dolayı söylenir.

(Kalsiyumun asit gidermek için çöktüğü heryer zamanla ‘kireçlenir’.)

Anlıyoruz ki kolesterol yükselmesi bizim asitli beslenme yanlışımızdır. Ona ihtiyacı azaltırsak gereğinden fazla üretilmez. Vücudun asit yükü artınca vücut karaciğerden daha çok kolesterol üretir. Bu onun kendini koruma yöntemlidir.

Üzerinde yılardır konuşulan damar hastalıkları meselesinde kolesterol sorununa çözüm olarak kolesterolü azaltmaktan öte , damarlardaki asitlenmeye sebep olan asit yükünü azaltmak için alkali beslenmek daha akıllıca bir yaklaşımlıdır.

Kolesterol içeren besinler değil, asitlenme yapan besinler damarlarınızı serleştirir.

Hiç ağzınıza yağ koymasanız, hiç hayvansal protein, kırmızı et, yumurta almasanız, sadece ve sadece karbondidratla beslenseniz bile yine damar sertliği hastalığınız olur. Şeker de damarları sertleştirir. Diabet hastaları bunu iyi bilir.

merhaba..
su kısmını pek anlamadım..
mesela bir sürahiye suyu doldurup karbonatı attıktan sonra gün içindemi o suyu tüketiyoruz...
yani karbonat durdukça çökmez dimi suya..

karbonatı 1 br kadar sıcak suda eritin sonra üstüne su doldurun .
bu suyuda yemek aralarında için .[/QUOTE
Merhabalar ben bu diyeti daha öcne hiç duymamıştım çok ilgimi çekti.
Ama su meselsini ben de anlayamadım.
Karbonattan kastımız bu evlerde pasta börek içi kulandığımız küçük paketler midir? Günde 2 lt. civarı su tüketiyorum. İçine ne kadar koymalıyım?

Teşekkür ederim.

bu suyuda yemek aralarında için .
anladım teşekkürler:KK3:

bu suyuda yemek aralarında için .[/QUOTE
Merhabalar ben bu diyeti daha öcne hiç duymamıştım çok ilgimi çekti.
Ama su meselsini ben de anlayamadım.
Karbonattan kastımız bu evlerde pasta börek içi kulandığımız küçük paketler midir? Günde 2 lt. civarı su tüketiyorum. İçine ne kadar koymalıyım?

Teşekkür ederim.

1lt suya yarım çay kaşığı karbonat..

X