2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
selam kızlar naber nasılsınız bebişlerimiz nasıl?
kim doğum yaptı yaa piskolataya ne oldu?
başım öyle bir zonkluyor ki geçmişi okuyamıyorum 3 sayfa okuyabildim ancak :KK14:
benim karnım bayağı bir düştü artık patronum bile dolsa da zamanın gitsen diyor :KK9:
Sanırım haftaya çalışamayacağım çok ağrım var çünkü sancılarım başladımı anlayamıyorum onu da bakalım c.tesi günü nst söyleyecek.
Benimde çantam hazır değil daha loğusa geceliğimi bile yıkamadım.
Ev almış başını gidiyor neye yetişeyim bilemiyorum.
Doğumdan da korkuyorum kendimi telkin etmeye çalışıyorum ama yaklaştıkça insan tırsmıyor da değil.
Ay eve gitsem uzansam ayaklarımı tavana diksem oooohhhhh

bende evimde beklemeyi çok isterdim ama malesef hastaneye çok uzak oldugumuz için annemin yanına gidicem eşim olmucak belki yanımda eger yerinde olsaydım sancı başlayınca haber verirdim hastaneye gelirlerdi gelecek olanlar...

sabah beri oflayıp duruyorum ya stres yaptım fena şekillde
tahmin edebiliyorum cnm, ben bile tedirginim. doktora bi gitseydim hayırlısıyla diyip duruyorum..
ama sakin olmamız lazım, sonucta hepimiz için olabilcek bişey bu, şimdiye kadarda bunu bilerek geldik ve içimizden biri bunu yaşadı.. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah..

başım öyle bir zonkluyor ki geçmişi okuyamıyorum 3 sayfa okuyabildim ancak :KK14:
benim karnım bayağı bir düştü artık patronum bile dolsa da zamanın gitsen diyor :KK9:
Sanırım haftaya çalışamayacağım çok ağrım var çünkü sancılarım başladımı anlayamıyorum onu da bakalım c.tesi günü nst söyleyecek.
Doğumdan da korkuyorum kendimi telkin etmeye çalışıyorum ama yaklaştıkça insan tırsmıyor da değil.

Selam cnm hoşgeldın. Ağrıların varsa evde dınlenmeye calıs . Ben de zaman gectıkce heyecanlanıyorum bır yandan da cok sabırsızlanıyorum saglıcakla doguralım ınsallah zamanı gelınce :nazar: Hepsı zamanla olur yavas yavas halledersın kendını cok yormadan.

a.slm cnm hosgeldin.. piskolata bizi öyle bi salladı ki daha etkisinden kurtulamadık.. insan ister istemez endişeleniyo.. şimdi herkeste bi çanta telaşı başladı.. hakkaten en güseli hazırlayıp koymak bi kenara...
Senin durumunda ağırlaşmaya başlamış, fırsatın oldukça dinlen ve suyu ihmal etme cnm.. önemli olan ve ilk lazım olacak olan şeyleri yavaş yavaş hazırla, paniklersen devamlı bişeyleri unutursun daha da zorlaşır..

Canım net olarak kasılma nasıl oluyor bende de bıraz kasılma varmıs dr karnımı falan kontrol etdi ıdrar yaparken bır acı oluyormu?

bendekiler genelde kasık bölgeme acı ile saplanır gibi giren ağrılar, bu ağrılar bi süre devam edip,sonra kendiğinden geçiyor.Bu ağrılar sırasında karnında sertleşiyor. birde bazen vajidn iğne batar gibi,bazen elektrik çarpar gibi oluyor. dr bunlar vücudun doğuma hazırlandığı yalancı sancılar olduğunu belirtti. ben 2 haftadır yaşıyorum,erken başladı sanırım benim sancılarım, malum zaten erken doğum riskimde var.. idrar sırasında bi acı olmuyor ama belki sen tam kasılma sırasında idrar yaptığından canın yanıyor olabilir dr sor cnm öyle bi durum var mı bilmiyorum çünkü, idrar sırasında yanmalar genelde idrar yollarımızdan kaptığımız enfeksiyonlarda oluşuyor. ihmal etme cnm.

tahmin edebiliyorum cnm, ben bile tedirginim. doktora bi gitseydim hayırlısıyla diyip duruyorum..
ama sakin olmamız lazım, sonucta hepimiz için olabilcek bişey bu, şimdiye kadarda bunu bilerek geldik ve içimizden biri bunu yaşadı.. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah..

amin canım rabbim yardım etsin hepimize iyi salladı bu piskolata bizi bizimde bunu avantaja getirip kendimizi motive etmemiz lazım telaş yapmak yerine

vala şu ara baya baya zor gidiyo...hemen yoruluyorum midem fena bulanıyo:KK31:
senin nasıll:KK16:

aynen canım uykusuzluktan sanırım sürekli bi baş agrısı akşamları başlayan mide yanması şikayetler bitmez canım doguma motive ediyoruz kendimizi

oturup kalkarken sizdede kasıga agrıyla birlikte bi baskı oluyomu???

bendekiler genelde kasık bölgeme acı ile saplanır gibi giren ağrılar, bu ağrılar bi süre devam edip,sonra kendiğinden geçiyor.Bu ağrılar sırasında karnında sertleşiyor. birde bazen vajidn iğne batar gibi,bazen elektrik çarpar gibi oluyor. dr bunlar vücudun doğuma hazırlandığı yalancı sancılar olduğunu belirtti. ben 2 haftadır yaşıyorum,erken başladı sanırım benim sancılarım, malum zaten erken doğum riskimde var.. idrar sırasında bi acı olmuyor ama belki sen tam kasılma sırasında idrar yaptığından canın yanıyor olabilir dr sor cnm öyle bi durum var mı bilmiyorum çünkü, idrar sırasında yanmalar genelde idrar yollarımızdan kaptığımız enfeksiyonlarda oluşuyor. ihmal etme cnm.
cnm o bahsettiğin sancılar bende 3 gündür var, ilk olduğunda yerimden kıpırdayamadım kocişin yardımıyla kalkabildim. sonrasında ara sıra ufak tefek yoklamaya başladı ve o şekilde devam ediyo. Alttan giriyo ve bazen bütün karnımda hissediyorum sancıları. dün akşamda belim de bi yanma başladı mahvetti beni. zaten hop oturup hop kalkıyorum bi de öyle olunca sapıttım anlıcağın.. bunların artık olması normalmiş.

Kızlar meme ucu kremı hangısınden alayım bır de ne zaman baslamak lazımm acaba?

lansinoh markayı öneriyorlar,benim arkadaşımda onu kullandı ve tavsiye ediyor. 32. haftadan sonra kullanmak gerekiyormuş. bi de sürerken fazla meme ucunla uğraşma, uyarılmalar nedeniyle kasılmaları tetikliyormuş.

Hepinize hayırlı doğumlar diliyorum, Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin bebeklerinizi:nazar::nazar::nazar:
Yazdıklarınıza baktımda sanırım hastane çantalarınızı hazırlıyorsunuz, hayırlısı olsun, benden size nacizane tavsiye, çantalarınıza kendiniz için şoset çorap, patik koyun, doğum sonrası stresten üşüme hissi oluyor çünkü, eğer hastanedeki kaşık çatalı kullanamam diyorsanız çatal kaşık ve bardak, tarak, ayna, bebekleriniz için patik, çorap koymayı ihmal etmeyin, doğum yapacağınız hastaneleri bilmediğim için kendinize büyük boy ped koymanızı da öneririm.

Tekrar hayırlı doğumlar:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

cnm o bahsettiğin sancılar bende 3 gündür var, ilk olduğunda yerimden kıpırdayamadım kocişin yardımıyla kalkabildim. sonrasında ara sıra ufak tefek yoklamaya başladı ve o şekilde devam ediyo. Alttan giriyo ve bazen bütün karnımda hissediyorum sancıları. dün akşamda belim de bi yanma başladı mahvetti beni. zaten hop oturup hop kalkıyorum bi de öyle olunca sapıttım anlıcağın.. bunların artık olması normalmiş.

aynen kuzu drlar artık normal vücut doğuma prova yapıyor diyorlar, bazen düşünüyorum bi anda giren sancı bu kadar nefesimizi keserken normal doğumu nasıl yapcaz diye, allah hepimizin yardımcısı olsun bi nefeste doğuralım kuzularımız...

Selam kızlar,nasılsınız?Ben bgn biraz yoğunum,kızımın minnak kıyafetlerini yıkamaya başladım:KK9:Cuma günü de kv ve ablam gelecekler ütüsünü yerleştirmesini yapıcaz inşallah..:KK16:

vala şu ara baya baya zor gidiyo...hemen yoruluyorum midem fena bulanıyo:KK31:
senin nasıll:KK16:
canımcım benden birgün öndesin, benimde mide bulantım çok fazla. sağlık ocağında leblebi, badem ve kuru üzümü karıştır bulantı hissettikçe atıştır dedi. ben denedim leblebiyi ama pek kar etmedi. belki sana fayda eder..:26:
amin canım rabbim yardım etsin hepimize iyi salladı bu piskolata bizi bizimde bunu avantaja getirip kendimizi motive etmemiz lazım telaş yapmak yerine
aynen öyle ezinem, onunda bunu yaşamasında bi hayır vardır mutlaka. şimdi bize de kötü geliyo ama altında yatan bi güsellik mutlaka vardır..:KK34:
aynen canım uykusuzluktan sanırım sürekli bi baş agrısı akşamları başlayan mide yanması şikayetler bitmez canım doguma motive ediyoruz kendimizi

oturup kalkarken sizdede kasıga agrıyla birlikte bi baskı oluyomu???
ivet ezinem bikaç gündür yaşıyorum, sanki bebiş aşağıya toplanmış gibi oluyo karnımı tutarak yürüyorum :KK25:

Kızlarrrrrr ya çatı darlığı muayenesi nasıl oluoo yaptırannnnnnnnn varmıııııııııııııııııııı:18:

Hepinize hayırlı doğumlar diliyorum, Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin bebeklerinizi:nazar::nazar::nazar:
Yazdıklarınıza baktımda sanırım hastane çantalarınızı hazırlıyorsunuz, hayırlısı olsun, benden size nacizane tavsiye, çantalarınıza kendiniz için şoset çorap, patik koyun, doğum sonrası stresten üşüme hissi oluyor çünkü, eğer hastanedeki kaşık çatalı kullanamam diyorsanız çatal kaşık ve bardak, tarak, ayna, bebekleriniz için patik, çorap koymayı ihmal etmeyin, doğum yapacağınız hastaneleri bilmediğim için kendinize büyük boy ped koymanızı da öneririm.

Tekrar hayırlı doğumlar:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
aminn inşallah sağolasın kısçemm, verdiğin bilgiler içinde ayrıca teşekkürler :KK9:

aynen kuzu drlar artık normal vücut doğuma prova yapıyor diyorlar, bazen düşünüyorum bi anda giren sancı bu kadar nefesimizi keserken normal doğumu nasıl yapcaz diye, allah hepimizin yardımcısı olsun bi nefeste doğuralım kuzularımız...
evet canımcım öyleymiş.. bunlar anlık girip cıkan sancılar ya doğumda giren bebekten sonra çıkıyo ondan olabilir :KK1:
Selam kızlar,nasılsınız?Ben bgn biraz yoğunum,kızımın minnak kıyafetlerini yıkamaya başladım:KK9:Cuma günü de kv ve ablam gelecekler ütüsünü yerleştirmesini yapıcaz inşallah..:KK16:
hosgeldin cnm, kolay gelsinnn :emir_bebek:

ben de bilmiyorum ya bir arkadaş yazsa da gereksiz şeylerle doldurmasak..tecrübeli anneler nerdesiniz :81:

Kızlar meme ucu kremı hangısınden alayım bır de ne zaman baslamak lazımm acaba?

lansinoh markayı öneriyorlar,benim arkadaşımda onu kullandı ve tavsiye ediyor. 32. haftadan sonra kullanmak gerekiyormuş. bi de sürerken fazla meme ucunla uğraşma, uyarılmalar nedeniyle kasılmaları tetikliyormuş.

kızlar meme ucu lansinoh alın en doğalı o emzirirken silmenize gerek yok, 36 dan sonra başlıyosunuz sürmeye öncesinde değil, erken doğum tetikleyicidir meme uçlarının ovulması ona göre:KK20:. ayrıca hastane listesinide aşağıya kopyalıyorum buda benim listem kendinize göre şekillendirin;

ANNE HASTANE İÇİN YANINDA GÖTÜRÜLECEKLER
GÖĞÜS PEDİ-GÖĞÜS KALKANI
EMZİRME ÖRTÜSÜ
FAZLADAN ÇAMAŞIR
SÜT POMPASI SETİ
EMZİRME SÜTYENİ
HİJYENİK KADIN PEDİ
ÖNDEN AÇILIR 3 TAKIM GECELİK
SABAHLIK - LİZÖZ ( ÜŞÜMEYE KARŞI )
KALIN ÇORAP
TERLİK
DEODORANT, DİŞ FIRÇASI, DİŞ MACUNU, MAKYAJ MALZ.
PARFÜM
TOKA, FIRÇA, TAÇ VS.
DUŞ İÇİN GEREKLİ MALZ. ŞAMPUAN, DUŞ JELİ, LİF
KAĞIT HAVLU
ISLAK MENDİL
KİRLİ EŞYA TORBASI
SÜT ARTTIRICI REZENE ÇAYI ( ECZANELERDE )
ŞARJ ALETİ, KAMERA VS.
HASTANE ÇIKIŞINDA GİYMEK İÇİN KIYAFET
FÖN MAKİNE YADA DÜZLEŞTİRİCİ
BEBEK HASTANE İÇİN YANINDA GÖTÜRÜLECEKLER
2 TAKIM HASTANE ÇIKIŞI 1 İ TAM TAKIM OLANLARDAN YENİ DOĞAN
YELEK, HIRKA, PATİK
AĞIZ BEZLERİ
FAZLADAN BATTANİYE
ALT DEĞİŞTİRME ÖRTÜSÜ
BEBEK BEZLERİ, ISLAK MENDİL, PİŞİK KREMİ
BİBERON ( SÜT GELMEZSE DİYE )
ANA KUCAĞI ( hastane çıkışında mecbur tutuyolar bizim burda )
SÜS MALZ.-NAZAR BONCUĞU VE BALONLAR
BEBEK ŞEKERİ
TEPSİ
SÜRAHİ
BARDAKLAR

slmmm kızlarrrr biz geldik oğluşumlaaaa:KK16: geçmişe bakamadım nasılsınız siz ve minnak bebişleriniz iyidir umarım. benim dün annem geldi dolaba kışlık bişeyler koyduk bugün gitti sağolsun valla üstümden büyük bi yük kalktı. oğluşumun çantasınıda hazırladık benim çantam kaldı alacaklarımı aldıktan sonra haftayada onu hazırlıycam. bende son durumlar böle sizde ne var ne yokkk

X