Aile Planlaması Doğum kontrol hapını bırakınca ne kadar sürede hamile kaldınız

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bu ilk hamileliğinzse eğer bir dr.a görünmenizde fayda var.
hiç doğum yapmayıpta hap kullanan kişilerde bu haplar yumurtalıklara zarar verebiliyor. İlaç tedavisi almanız gerekebilir bu durumda.
eğer 2. vs hamilelğinizse normal diye dşünüyorum. 1 seneye kadar bormal sayılıyor en azından..

bu ilk hamileliğinzse eğer bir dr.a görünmenizde fayda var.
hiç doğum yapmayıpta hap kullanan kişilerde bu haplar yumurtalıklara zarar verebiliyor. İlaç tedavisi almanız gerekebilir bu durumda.
eğer 2. vs hamilelğinizse normal diye dşünüyorum. 1 seneye kadar bormal sayılıyor en azından..

ilk bebek olacak inşallah ama olamadı gitti.eşim doktora gitmemi istemiyor daha erken bekleyelim diyor ama bence normal değil gibi bu kadar süre

elifimmahsum sonunda hamile kalmışsın Allah bağışlasın bizlerede nasip etsin inşallah..bende ilacı bırakalı 5ay oldu..gerçi biz tam bi deneme yaptık sayılmaz o günlere denk gelmişti 1-2 kere ama koruyomuş demekki ilac hala o zaman..bu ay korumuyordurda artık umarım bebek gelir:KK16:

Son düzenleme:
Ben 2 yıl yasmin,ablam da 1 yıl ginera kullandık dr tavsiyesiyle ama,2 mizde bırakır bırakmaz hamile kaldık,yumurtalıklara zarar vermez basit hatta kistleri bile yok eder kulaktan dolma bilgilere inanmayın lütfen.Hamile kalmak biraz da kısmet,şans işi..
Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallah..

elifimmahsum sonunda hamile kalmışsın Allah bağışlasın bizlerede nasip etsin inşallah..bende ilacı bırakalı 5ay oldu..gerçi biz tam bi deneme yaptık sayılmaz o günlere denk gelmişti 1-2 kere ama koruyomuş demekki ilac hala o zaman..bu ay korumuyordurda artık umarım bebek gelir:KK16:

inşallah sen de en kısa zamanda hamile kalırsın ben 10 geçti 11. ay geldi minik kızım nihayet:KK16::KK16: ama artık bizim çocuğumuz olmuyor doktora mı gitsem demeye başlamıştım yani ama rabbim aratmadı şükür Allah olmayan herkese nasip eder inşallah

inşallah sen de en kısa zamanda hamile kalırsın ben 10 geçti 11. ay geldi minik kızım nihayet:KK16::KK16: ama artık bizim çocuğumuz olmuyor doktora mı gitsem demeye başlamıştım yani ama rabbim aratmadı şükür Allah olmayan herkese nasip eder inşallah

allah hayırlı kavuştursun arkadaşım çok sevindim.ben de 7 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum,ama sağdan soldan duydukarımla tedirgin oluyorum korkuyorum .ya bırakınca hamile kalmazsam diye...sizin yazılrınızı okuyunca içim rahatladı biraz

allah hayırlı kavuştursun arkadaşım çok sevindim.ben de 7 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum,ama sağdan soldan duydukarımla tedirgin oluyorum korkuyorum .ya bırakınca hamile kalmazsam diye...sizin yazılrınızı okuyunca içim rahatladı biraz

yok canım ya sen o sağda soldan duyduklarına kulak asma ben önce doktora gitmiştim ne kullansam diye krunurken o da bana hiç doğum yapmamış kadınlara doğum kontrol hapı öneriyoruz hem adeti düzenler hem de rahmi kistten filan temizler demişti ben çok memenundum yani...gördüğün gibi kısırlık filan da yapmadı çok şükür...inşallah sen de istediğin zaman hayırlı evlat sahibi olursun

Bende 1 sene yasmin kullandım.2 ay oldu kullanmayı bırakalı henüz bişey yok bakalım ne zaman hamile kalacağım. :KK1:

Bende 13 ay hap kullandim.
Gecen ay sondu bu ay baslamadim.
Direk gebelik calismalarina baslamiyoruz biz.
Muayene olmak istiyorum folik asite baslayacagim insaAllah.
Bakalim Aralik gibi düsünüyoruz insaAllah ilk denememizde Rabbim nasip eder.
Allah kimsenin kucagini bos birakmasin insaAllah.

ben ocak sonu başladım hapa.
20 nisanda bıraktım , yani 3 ay kadar kullandım.
bıraktıktan 2 ay sonrada hamile kaldım , haziranda :KK31:

Bende 4, 5 sene yasmin kullandım.2 ay önce bıraktım ama korunuyoruz , 1 ay daha korunacagiz ondan sonra çalışmalara başlayacağız ne zaman kalırım merak ediyorum :) önümüzdeki hafta içinde genel bir kontrole gideceğim.Allah isteyen herkese bu duyguyu yasatsin, aratmasin.Amin.

X