Doğum kontrol hapı kullanımı sonrası gebelik ihtimalim artar mı?

Namutenahii

"Direnenler yaşar"
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2016
3.293
5.815
Merhaba hanımlar
5 yıllık evliyim 1.5 senedir çocuk düşünüyoruz. Olmadı.
Doktora gittik, Ne eşimde ne de bende bir sağlık problemi çıkmadı.
Ben de birkaç aylığına doğum kontrol hapına başladım. (Yazz adında)
Diyeceksiniz ne alaka :)
Birkaç yerde hormonları düzenleyip varsa kistleri temizlediği için rahim kalınlığını varsa bunu düzenlediği için bıraktıktan sonraki aylarda gebelik ihtimalinin arttığı okudum.
Sİzler doğum kontrol hapını bıraktıktan ne kadar süre sonra hamile kaldınız?

Doğum kontrol hapı aksine hormonları alt üst ediyor düzene girmesi uzun sürüyor. Uzun süre kullananların kolay hamile kalmayacağı söylenir normalde. Kan tahlillerinde bir sıkıntı yoksa içmemeli bence

Merhaba hanımlar
Birkaç yerde hormonları düzenleyip varsa kistleri temizlediği için rahim kalınlığını varsa bunu düzenlediği için bıraktıktan sonraki aylarda gebelik ihtimalinin arttığı okudum.
Benimde hormonlarımda sıkıntı vardı adetlerim düzensizdi, üç ay kullandım doktor tavsiyesiyle hem adetlerim düzenli oldu hem hormonlarım normale döndü ama geblik anca bir sene sonra oldu benim yumurtlama problemim vardı oyüzden biraz geç oldu. Sizin probleminiz yoksa belki daha erken bile olabilir doktorunuzla konuşun bence

Doğum kontrol hapı aksine hormonları alt üst ediyor düzene girmesi uzun sürüyor. Uzun süre kullananların kolay hamile kalmayacağı söylenir normalde. Kan tahlillerinde bir sıkıntı yoksa içmemeli bence
Tanidigim bikac kisi uzun sure kullandi biraktigi anda hamile kaldi. Soylentilerle gercekler farkli demek ki. Benimde adetlerim duzene girdi haptan sonra agrilarim cok siddetliydi azaldi.

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Çok uzun süre kullanımda mutlaka zararı vardır ama ben 3 ay ila 6 ay arasında kullanacağım. Hormonlarımda bozukluk yok ama son 2 yıllık tahlillerimle- 5 6 ay arayla baktırmıştım- fsh ile lh yükselme eğilimine girmiş gibi 4lerden 7lere 8lere çıkmış yani doktor normal dese de çok daha ideal değerler duydum o yüzden içmek istedim. Doktor istersen iç bi zararı olmaz demişti. Bi deneyeyim bakalım içimde kalmasın :) benim de birkaç yakınım doğum kontrol hapını bırakıp 3 ay içinde hamile kaldı. Etkilendim sanırım bundan. Ama yine de olmazsa zaten tıbbi müdahelelere kafam daha temiz hazır olurum:)

Merhaba hanımlar
Merhaba,

evet bana da doktorum 2. çocuk düşünüyorsan hap kullanki bırakınca hamile kalma olasılığın daha çok olur demişti. inanılmaz düzenliyor adeti vs.

Merhaba,

evet bana da doktorum 2. çocuk düşünüyorsan hap kullanki bırakınca hamile kalma olasılığın daha çok olur demişti. inanılmaz düzenliyor adeti vs.

Çok teşekkür ederim bunu duymak içimi rahatlattı :) peki siz de mi bu şekilde yapacaksınız? Veya yaptınız denediniz de işe yaradı mı?

X