Kızlar 5 günde 5 kilo diyeti ile hep birlikte zayıflayalım.

dream413

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2013
12
0
Geçen gün arkadaşım bu diyetle 5 günde 5 kilo vermiş.Bayağı da belli oluyordu,süzülmüş.Sordum bu diyetle zayıflamış...Eski kilosuna dönene kadar da devam edecekmiş.Sizinle paylaşmak istedim,hep beraber yapalım istediğimiz kiloya gelene kadar zayıflayalım...:)

1. gün: Sadece haşlanmış patates yenecek. Sabah, öğlen, akşam. Başka bir şey yok. Ama istediğiniz kadar.Baharatlarla da süsleyebiliriz patatesimizi.
2. gün: Yalnızca sebze. Ama aklınıza gelebilecek her tür sebzeyi yiyebilirsiniz. Yağsız olmak kaydıyla her tür çiğ salata, yine yağsız haşlanmış sebze yemekleri, türlüler... Sabahtan itibaren.
3. gün: Bugün et günü. Yine sabahtan başlayarak haşlanmış, ızgara ne çeşit olursa olsun, yağsız et. Yağsız ton balığı, ızgara balık, tavuk...
4. gün: Meyve günü. Yine yiyebildiğiniz kadar her tür meyveyi tüketin.
5. gün: Yalnızca yumurta. Tamamen hayalgücünüze bırakıyorum. Yumurtadan yapılan herşeyi yiyebilirsiniz. Ya da yağsız diyet süt veya yoğurt. seçim sizin.....

6. ve 7. günler bu diyetin bayramları yani dinlenme günleri, istediğinizi, özlediğinizi yiyebilirsiniz. Ama ölçülü davranmak ve ölçülü yemek gerekiyor. fazlaya kaçarsanız 5 kilonun 2 sini alıyorsunuz...

Hafta başında yine aynı sırayla diyeti uygulamaya başlayabilirsiniz.

Şekersiz çay, kahve, yeşil çay ve diyet meşrubatlar her daim serbest.

Ben pazartesini beklemeyeceğim,yarın eşimle birlikte başlayacağım:))) 86 kiloyum boy 1.73...Bakalım 5.günün sonunda neler olacak.Bu diyeti 63 olana kadar yapmak istiyorum...Benimle birlikte denemek isteyen var mı ?? Birbirmizi motive etmek amaçlı yarar sağlayacağını düşünüyorum:)

Son düzenleme:
bi işe yaramı sencee canım bnde cok kıloluyum zayıflamam gerek ama nasıl olacak bu dukan diyeti gbi sanırım hc zayflayan varmı bu dıyetle

arkadasım 5 günde 5 kilo verdi,hala da devam ediyor...Ben de yeni basladım bakalım kac kilo vericem,cumartesi yazıcam ne kadar verdiğimi :))))insallah bir an once kilolar gider :KK43:(

arkadasım 5 günde 5 kilo verdi,hala da devam ediyor...Ben de yeni basladım bakalım kac kilo vericem,cumartesi yazıcam ne kadar verdiğimi :))))insallah bir an once kilolar gider :KK43:(

İnsallah canım eger giderse bende başlarım olurmu :)

insallah cnm,valla benim zor geciyor patates günü berbat :KK43:(((((( gormek istemiyorum patates

insallah cnm,valla benim zor geciyor patates günü berbat :KK43:(((((( gormek istemiyorum patates

oofffal masi kolayda neden vermesi zor aynn patates icin boluorum bide esim karismasa isin icine oofff bi yanda patatesler bi yandna esimmm =)) allah yardimcimiz olsun artik

ben bu diyetle çok güzel zayıflamıştım 2011 de ..ama bu aralar çok istikrarsızım hangi topice girersem hep yarıda kestim :26::26: vermem gereken 10 kilo var motive edemiyorum kendimi bi türlü başlasammı acaba hemen :44::44:

Geçen gün arkadaşım bu diyetle 5 günde 5 kilo vermiş.Bayağı da belli oluyordu,süzülmüş.Sordum bu diyetle zayıflamış...Eski kilosuna dönene kadar da devam edecekmiş.Sizinle paylaşmak istedim,hep beraber yapalım istediğimiz kiloya gelene kadar zayıflayalım...:)

1. gün: Sadece haşlanmış patates yenecek. Sabah, öğlen, akşam. Başka bir şey yok. Ama istediğiniz kadar.Baharatlarla da süsleyebiliriz patatesimizi.
2. gün: Yalnızca sebze. Ama aklınıza gelebilecek her tür sebzeyi yiyebilirsiniz. Yağsız olmak kaydıyla her tür çiğ salata, yine yağsız haşlanmış sebze yemekleri, türlüler... Sabahtan itibaren.
3. gün: Bugün et günü. Yine sabahtan başlayarak haşlanmış, ızgara ne çeşit olursa olsun, yağsız et. Yağsız ton balığı, ızgara balık, tavuk...
5. gün: Yalnızca yumurta. Tamamen hayalgücünüze bırakıyorum. Yumurtadan yapılan herşeyi yiyebilirsiniz. Ya da yağsız diyet süt veya yoğurt. seçim sizin.....

6. ve 7. günler bu diyetin bayramları yani dinlenme günleri, istediğinizi, özlediğinizi yiyebilirsiniz. Ama ölçülü davranmak ve ölçülü yemek gerekiyor. fazlaya kaçarsanız 5 kilonun 2 sini alıyorsunuz...

Ben pazartesini beklemeyeceğim,yarın eşimle birlikte başlayacağım:))) 86 kiloyum boy 1.73...Bakalım 5.günün sonunda neler olacak.Bu diyeti 63 olana kadar yapmak istiyorum...Benimle birlikte denemek isteyen var mı ?? Birbirmizi motive etmek amaçlı yarar sağlayacağını düşünüyorum:)

merhaba sizin başlayalı 5 gün olmuş bitirdiniz mi kaç kilo verdiniz merak ettim

geçtiğimiz haziranda -sonucunu bile bile,tatil öncesi paniği ile- yaptım bu diyeti... 4-5 kg civarı kaybettim ve evet ben bile kendime inanamadım, çok değil 1 ay içinde tekrar eski kiloma döndüm... ve yaz boyu ne yaptıysam kilo veremedim,ta ki, geçen ay diyetisyene gidene kadar.

ben bu diyetle çok güzel zayıflamıştım 2011 de ..ama bu aralar çok istikrarsızım hangi topice girersem hep yarıda kestim :26::26: vermem gereken 10 kilo var motive edemiyorum kendimi bi türlü başlasammı acaba hemen :44::44:

kaç kilo vermiştin acaba.

merhaba sizin başlayalı 5 gün olmuş bitirdiniz mi kaç kilo verdiniz merak ettim

Ben bu diyete 3 gün dayanabildim,tansiyonum düştü uyuyakalmısım öglen gibi...Gercekten bünyeden bünyeye degişiyor arkadasım yaptıgında hic bir sorun yasamamış,ama ben gercekten gözlerimi acamadım halsızlıkten...Ama ona ragmen 3 gunde 2 kilo verdim....5 günlük nasılsa kısa zaman yaparım diyor insan ama,bünyeyi fena zorluyor...Bünyenize güveniyorsanız yapın kızlar...ben simdi kalori hesaplama diyeti uyguluyorum gayet de memnunum ....2 kilo vermişim bile :)) toplamda 4 oluyor ama maalesef 3 :) 1kgyu almıştım bu 5günlük diyetin ertesi günü:)) Suanki diyetimden memnunum listeye bagımlı kalmıyorum saglıklı yapıyorum yemekleri...bakalım ne kadar vericem...

Son düzenleme:

10 kilom var vermem gereken denemek istiyorum ama biraz korkutucu acıkcası :)

Kızlar böyle diyet yapılmaz.. Zaten diyet yapmaya karşı bir insanım haa yapılacaksa da niye böyle acımasızca? Tek tip beslenmeyle kilo verileceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Hadi diyelim verdiniz, sonra ne olacak? Ömrünüzün sonuna kadar bu dıyetı uygulayamayacagınıza göre aynı oranda tekrar geri almayacak mısınız kiloları?

Çok yanlış.. Bence tek hatamız doğru beslenmeyi bilmemek ve yemek anlayışımıza uygulamamak.

Kesinlikle kendinizi hasta edersiniz,sakın böyle programları denemeyin.

Bu diyeti yapıp yapmamakta çok kararsızım.Bir yandan tek tip olduğu için saçma geliyor, bir yandan da denemekten ne çıkar bünyem dayanmazsa bırakırım diyorum. Yapıp olumlu sonuç görenler yazarsa sevinirim.

X