İlköğretim Yorum ve Soruları 2013-2014 öğretim yılı 1.sınıf anneleri..

Slm kızlar,tatildeydik dönüyoruz şimdi,jordan msj yok canım ya ne yazmıştınki,hepinizin geçmiş bayramı kutlu olsun bu arada,dolu dolu bir hafta geçirdik,tatilde sadece günlük yazdık pzt itibari ile tam gaz devamıZ

Kızlar merhaba.. Mevcan gitti ama biz burada devam ettirelim.. Bu arada öğretmeni değiştirdik. İşh.hakkımızda hayırlısı olur.

Merhaba,

Evet kesinlikle devam edelim… Mevcanda zaten bizi uzaktan takip edecektir 
Öğretmen değiştirmeniz umarım hayırlı olur.

Nîck değiştirdi sadece, çaktırmayın 😜😉
Nazah değişime çok sevindim, evet burdan ayrılmayalım bence de kızlar

Iyi geceler hanımlar kac aydr kafami kurcalayn okulla ilgili sorular var sizn yazıları hep takip ediyorum sorum geçen sene çocuğunu 2008 dogumlu olarak okula başlatan varmi lutfen cvp verrmsnz

Iyi geceler hanımlar kac aydr kafami kurcalayn okulla ilgili sorular var sizn yazıları hep takip ediyorum sorum geçen sene çocuğunu 2008 dogumlu olarak okula başlatan varmi lutfen cvp verrmsnz

Benim etrafımda çok vardı bu yıl, mesela oğlumun kreş arkadaşı vardı aralık 28 doğumlu (2007) , hiç zorlanmadı, hatta ilk okuyan o oldu. Denemelerde falan hep ilk 3 deydi. Başka bir arkadaşım 2008 şubat doğumlu oğlunu gönderdi, o da zorlanmadığını söylüyor.

Fakat göndermeyen arkadaşlarımda vardı, bu olay çocuğuna göre değişir canım. Kimse değil en iyi sen tanırsın evladını. Lütfen olayı sadece 1. Sınıftan ibaret düşünme, ilerleyen sınıflarda konular zorlaştığında nasıl tepki vereceğini iyi hesapla. Maalesef herkes olayı 1. Sınıftan ibaret sanıyor. Yeni sistemde 1. Sınıf anaokulu seviyesinde canım, hatta daha kolay bile. Ama bu da öğretmenine göre değilir, kimisi müfredat dışına çıkıp eski usulde öğretebiliyor.
Hayırlı kararlar almanız dileğiyle

Benim etrafımda çok vardı bu yıl, mesela oğlumun kreş arkadaşı vardı aralık 28 doğumlu (2007) , hiç zorlanmadı, hatta ilk okuyan o oldu. Denemelerde falan hep ilk 3 deydi. Başka bir arkadaşım 2008 şubat doğumlu oğlunu gönderdi, o da zorlanmadığını söylüyor.

Fakat göndermeyen arkadaşlarımda vardı, bu olay çocuğuna göre değişir canım. Kimse değil en iyi sen tanırsın evladını. Lütfen olayı sadece 1. Sınıftan ibaret düşünme, ilerleyen sınıflarda konular zorlaştığında nasıl tepki vereceğini iyi hesapla. Maalesef herkes olayı 1. Sınıftan ibaret sanıyor. Yeni sistemde 1. Sınıf anaokulu seviyesinde canım, hatta daha kolay bile. Ama bu da öğretmenine göre değilir, kimisi müfredat dışına çıkıp eski usulde öğretebiliyor.
Hayırlı kararlar almanız dileğiyle
Dediginize katiliyorum ama inan bnm gozlemdgm kadryla 1, sınıf anaokulu gibi degil eski düzende devam ediliyo en azindan benm bulundgm sehirde siniflarmzda maximum 24 kişilik kizm cok istekli 3 ay tatilde bile birsürü tatil kitabi bitirdi kendi istegiyle hayirlisi olsn okula gittim listede 240 ogrenci 130 2008 110 2009 lu öğrenci var

Dediginize katiliyorum ama inan bnm gozlemdgm kadryla 1, sınıf anaokulu gibi degil eski düzende devam ediliyo en azindan benm bulundgm sehirde siniflarmzda maximum 24 kişilik kizm cok istekli 3 ay tatilde bile birsürü tatil kitabi bitirdi kendi istegiyle hayirlisi olsn okula gittim listede 240 ogrenci 130 2008 110 2009 lu öğrenci

Senin ki hangi yıl hangi ay

Son düzenleme:
Dediginize katiliyorum ama inan bnm gozlemdgm kadryla 1, sınıf anaokulu gibi degil eski düzende devam ediliyo en azindan benm bulundgm sehirde siniflarmzda maximum 24 kişilik kizm cok istekli 3 ay tatilde bile birsürü tatil kitabi bitirdi kendi istegiyle hayirlisi olsn okula gittim listede 240 ogrenci 130 2008 110 2009 lu öğrenci

Senin ki hangi yıl hangi ay

Mart 2009

Canım ock şubat falan da değil, mart diyosun. Cidden küçük, ben olsam imkanı yok göndermezdim ama en iyissini sen bilirsin. Benim kız var mesela seneye yollayacam ama 2009 aralık 25 bizim ki. 20 aylıkken mecburen kreşe vermiştim yani çok da haazır bi çocuk. Buna rağmeen bir yanım "acaba" diyor ki benim ki 68.5 aylık olacak.
Senin ki 66 ay oluyor sanırım. İyi düşünün canım.

Hem bu devir de erken mezun olmak da avantaj değil ki.

Peki bi sorun yasadinzmi alismasi veya 2007 li dogumlulara gore gelisimi nasldi ogrenmesi faln biraz aydnlatrmsnz
Ders konusunda bir sıkıntı olmadı.. Yalnız biraz hem yaşı daha küçük olduğu için sınıftaki diğer öğrenciler arasında minyon kaldı. Ama dreslerinde iyi olduğu için arkadaşları arasında iyi bir yer edindi. Çocuğunuzu en iyi siz gözlemlersiniz. Benim çocuüğum erkek çocuğu olmasına rağmen ben gönderdim.. Kızlar biraz daha olgun oluyorlar...Şimdiki çocuklar çok zeki...Anaokulu oğluma bir şey vermeyecekti. Boşuna zaman kaybı olarak gördük. O da istemedi. Allah utandırmasın verdiğimiz karardan.

Kızlar selam. Baya uzun zaman oldu yazmayalı. Tatiller nasıl gidiyor?
Biz iyiyiz şükür. Tatilde ödevlere devam :) Artık okulu özledim demeye başladı kızım.
2. sınıfta bakalım bizleri neler bekliyor. Kitaplara, konulara falan baktımda genelde birinci sınıfın tekrarı gibi. Bölme çarpma ekleniyor bir tek. Birde İngilizce. Biz bölme ve çarpmayı vermiştik sene sonuna doğru. İngilizcesi de iyi irem'in kendim öğrettim biçok şeyi. İşallah kolayca geçer bu yıl.

KIzlar merhabaa..
Ben neden uzaklaştım neden böyle oldum ben :)
neyse kzuular bu sene 2. sınıfa geçiyorlar hepımıze başarılar. kızım sınıfta en cok kıtap okuyan öğrencı olarak bu konuda 1. oldu.. darısı diğer sınıflara inşallah..
Bu arada devlet teşvikli kolej işine taktım kafamı varmı araştıranınız ?

Kuzular kaç kitap okudu şimdiye kadar hanımlar, biz 38 tane okuduk, ama okumaya devam.
Bu sene ikinci sınıfız bakalım bizi neler bekliyor.

Özel okul meselesini ben ortaokulda düşünüyorum. Yine de klavuzu inceledim, şartlar çok ağır, yani bize uymaz. anne babadan biri ölmüşse veya ayrıysa, gelir düzeyiyiniz çok düşükse, üniversitede okuyan çocuğunuz falan varsa şansınız artıyor puanlamada.
Ben tek tek kitap almak yerine kalın kitaplardan alıyordum kızlar, yani mesela 200 sayfa falan ama içinde 10-15 hikaye oluyor. Özellikle de dini hikayeler anlatanları seçtim, peygamber hayatları falan mesela...

Bu arada ben hep sayfadaydım kızlar, gelmenize sevindim. 2. Sınıf da en büyük farklılık çarpma bölme olacak, gerisi çok da farklı değil 1. Sınıftan. Ben kitap hazırlıklarımı yapmaya başladım, incelemelerim devam ediyor. Ama tudem, kırmızı beyaz ve güven-der vazgeçilmezlerim.

X