evliligimden sogudum :((((

Evlenmeden once hep düsünürdüm ay ne guzel gorumcem bana arkadas olur diye ben ne bileyim boyle olacagini simdi de keske olmasaymis diyorum

bir gün iyice dolup patlayıp küslükler olucağına şimdiden söylemen en güzeli , ha baktın adam gii söyledin yine anlamıyorlar herşey müstahak,

onlar geldiğinde annenlere kaçmanda çözüm değil, hatta onların canlarına minnet iyice kendi evlerindeki gibi yayılırlar , evinde ol ama misafirlermiş gibi de davranma sık sık laf sokki anlasınlar bu ne 4 ayda böyleyse 4 yılda senden çıkmazlar hatta kira alıcam sizden diye espri yap ay sinir oldum

en güzel çare görümcen sizde bir hafta kalıyorsa sende git orda iki hafta kal ..

Ama öyle iş güç yapma kaldığın zaman dağıt ye ,iç pişkin pişkin otur veee şöyle de benim huyum kimsenin altında kalmam

sonra üzülürüm :))

bir kaç defa yap daha gelmezler ...

Düğün öncesiyle bu sorunu karıştırmamakta fayda var.
Allah bir kolaylık vermiş babanız destek olmuş.
Ama
Bu garip durumu
" Eşimi üzmek istemiyorum. Bu yüzden söyleyemiyorum." demişsiniz.
Bu evliliğinize yanlış bir temel atmanız demek.
Sizin ve ya eşinizin morali değil " evlilik birliğiniz" devamı önemli. Her türlü konu usulünce konuşulmalı.
Konuşmadığınız her şey ilerde misliyle tepki olarak eşinize geri dönecek.
İlerde doğum, hastalık, vefaat, okul şu bu derken Siz sinir küpüne bürüneceksiniz.

Evinizin mahremiyetini, eşinize de gerekirse Siz öğreteceksiniz.
Ama sabırla, kararlılıkla bir yol bulmanız lazım.
Tabii ki sevdiklerimiz evlerimize gelecek.
Ama 4 ayda 2 ay çoluk çocuk burada normal olmayan bir şeyler var.

Aaah ahh arkadaslar hic yazmayacaktim ama inanin rahatladim :) kv en son bize geldiginde sinirimden aglamistim. bi pazar gunu esimle miss gibi uyandik saat 11 gibi esim hava cok gzl kahvaltiyi disarda yapalim dedi ben de bu mutlu haberi kvme soylemek icin odasina gittim tamam kizim sen hazirlan gideriz dedi ben de gittim hazirlanmaya ben cok gec hazirlanirim yani 1 saat falan surdu yine giyindim suslendim ben hazirim dedim kv ne dese iyi ben yemem disarda evimizde yiyelim dedi ölür müsün öldürür müsün tabi ki ölürsün :-@ deli oldum ya anlatamam esim gidelim diye yalvardi kadin yook yook ben gelmem diyo tamam anne o zaman biz gidelim karima soz verdim hazirlandi o kadar dedi yok anam ben yalniz kalamam dedi :KK43:( tamam dedim kahvalriyi hazirliyorum arkami doner donmez agladim. Sonra saat 12 gibi mutfaga girdim. inanir misiniz aheste aheste is yaptim ve kahvaltinin hazir oldugu saat 14:45ti :) mustehak sana dedim icimden zaten karin guruldamasi bile duyuluyodu. Kahvaltisi bitince de hadi hazirlanin da cikalim kemiklerim isinsin bu havada diyo. ben gelmem dedim oh canima degsin. esime sen annemi al cik gezin dolasin dedim kvmin yaninda. esim ben sen olmadan cikmam dedi disari falan cikmadik ooohhhhhhh :)))))

Biraz uzun olucak ama....
sorun kayinvalidem ve görümcelerim.. öyle düsüncesiz öyle gamsizlar ki bazen diyorum ben nasil böyle bi aileye sahip oldum ??? Dügünden once basladi hersey nisanlandik beni ne arayan var ne soran kimse beni takmadi ne eltiler ne grmceler ne kv. hepsi kendini bi kenara cekti. evi düzücez esyalar alincak kimseden cit cikmiyo kimse tek bi kurus vermedi esim hepsini taksitle kendi parasiyla alcakti ama babamdan allah razi olsun kimseden fayda olmadigini anladi ve esime tek kurus verdirmedi tum evin mobilyasindan beyaz esyasina halisina perdesine kadar canim babam yapti. hepsi bi kenara cekildi saf ayagina yatti. kv dahil. Insan ogluna yardim etmez mi cok vurdumduymaz. neyse evlendik daha 1 ay oldu hop kv bize geldi 1 ay kaldi 2. ayimizda gitti. arkasindan hop görumce geldi 3 cocuguyla 1 hafta kaldi. o 1 hafta sanki 1 yil gibi gecti bi de kendi evi gibi sahiplenmeler falan eve esya alinirken nerdeydi kimsenin sesi cikmadi simdi hepsi babamin kendi eliyle dösedigi eve yayiliyor öküz gibi oyle sinirliyim ki biktim artik esime bisey diyemiyorum cunku üzmek istemiyorum. ama ben yeni gelinim niye düsünmüyorlar bunu? Pazar gunu yine gelicek görümcelerle. kalmicaz diyor ama gelicek yine 1 ay kalicak hadi söyle 1 senelik evli olsam gelsin aylarca kalsin ama daha 4 ay oldu... ama ben de kolayini buldum artik baktim gelicekler gibi hemen annemlere kaciyorum cünkü üst üste gelerek biktirdilar beni. annemler baska sehirde olduklari icin buraya gelemiyolar ya onlar 100 kere geldiler 4 ay icinde ama canim babacim onlardan firsat bulup da gelemiyo sadece 1 kere geldi annem ve kardeslerim de ayni sekilde. inanin biktim yaaa

ben olsam söylerim istemiyorum her dakika yalnız kalmaya ihtiyacım var de. hatta bir gün onlar varken densizlik ediyor gibi yatılı misafirde n haz etmem ben de bu ne böyle her dakika tependeler

Oh artik laf sokuyorum. Dun gece kv aradi bugun burda bi akrabanin dugunu var diger gorumcem memleketten geliyomus 1 gun kalip doncekmis ben de tamam anne buyrun gelin dedim. sonra 3 cocuklu dedigim gorumcem aradi ablam gelcek size galiba e biz de geliriz artik ablamla kalmaya dedi. ben de valla abla kafam hiic cocuk sesi goturmuyo ders de calisamiyorum cocuk sesiyle dedim. tamam o zaman biz kafani sisirmeyelim dedi simdi cok rahatim :KK70:

canım bunlar sana artık görümcelik ve kaynanalık yapmaya karar wermişler,dikkat et derim,sessiz kalma,eşinle paylaş...

X