2013 Temmuz Annelerinin Doğum Hikayeleri:))

adı :kübra
dogum tarihi,saati :02,07,2013.....21:35
dogum kilosu ve boyu :3,20gr.....50cm
dogum şekli: normal
dogum haftası 39+0
hastane: yeni hayat tıp merkezi

dogum hikayemi de sonra paylaşırım kızlar :KK16:

Allah Analı babalı büyütürsünüz inş canım maşllah :nazar:

dogum kilosu ve boyu : 3,20gr.....50cm
dogum haftası 39+0

Yazma vakti geldi..

Hoş geldin Kübrammm :KK16:

Dogumdan bir gün önce kontrolum vardı. Akşam saat 18:00 de kontrolum yapıldı ve 4cm açıklık olduğunu ve doğumun başladığını söyledi doktor…. Bende sancılarım olmadığı için eve gelmek istedim.Eve geldik tabi bende heyecan var hemde çookk..sonra saat 00,30 falandı nişanım geldi.az bi sancım vardı. Gece 3:00 de sancılarım biraz daha fazlalaştı ve hastaneye gittik.doktor baktı ama hala açılmam 4cm di. Eve geri geldik. Yattık uyuduk.saat 12 gibi kalktlım. Sancılaeım biraz daha yogun hissediyordum ama düzenli değildi.öyle akşam saat 6 gibi sancılarım 10 dk bir düzenli gelmeye başladı. Bizde saat 7 gibi hastaneye gittik.giderken de hurmamla zemzem suyumu da içtim.saat 7,30 da hastanedeydim. Açılmam 5 cm olmuştu. Yatışım yapıldı. Tabi saat 8de suni sancı takıldı…bende korku gittikçe çogalmaya başladı.(panik atak) var bende. Sinirden korkudan gülüyorum. Hastanedekiler de bana gülüyor.ilk defa doguma gelirken gülen birini gördük diye :KK1: :KK1: saat 20,30 da sancılarım çogaldı…:KK14: elitim le kaynanam vardı yanımda.. sancı geldiğinde eltim belime masaj yapıyordu.Allah razı razı olsun….saat 21:00de açılmama bakmak için odaya geçtim. Açılmam 8cm olmuştu.ebe ıkın dedi ..ama ben ıkınamadım..doktor geldi. Yatakda devam etsin yürümesin dedi. Sonra nst ye bağladılar…o sancılarla o yatakda yatmak çok zordu..yarım saat sonra yani 9:30 da ıkınma hissi geldi .hemen dogumhaneye gittik.ebe hanım suyumu patlattı.ılık ılık aktı. Doktorum geldi evet hadi bakalım dogum başladı dedi. Ben hala sancı çekiyorum tabi. Açıklık 10 cm oldu.4 üncü ıkınmada dogurdum güzel kızımı…2 dikişm var…sonra kızıma baktım göbeğini kestiler kontrol masasına aldılar.bene bu arada kilosunu falan soruyorum.kızıma bakıyorum. Tabi kapıda da heycan var bu arada :KK16: :KK16: doktor bey dikişimi attı. Ben yarım saat çatalda kaldım. Dinlendim .bacaklarım tir tir tityordu…durduramıyordum… saat 10 da odama geçtim.ben yine gülüyorum :KK1: :KK1: hala bacaklarım titiyordu. Battaniye falan örtüler üstüme. Sonra ısınsınca geçti titremem.sonra kızım geldiiiiii :KK16: yanıma ben hemen hurmasını verdim azgına.emzirmeye başladım .emzirirken aldı beni bi ağlama ……. Eltim kaynanam hepimiz ağladık ..tabi ki bu göz yaşları MUTLULUKTAN dı.Allah olmayan herkese yaşatsın inş bu duyguları. Rabbime şükürler olsun ….

$1372862322171.jpg

maşşallah demeyi unnutmayın kızlar... :KK16: :nazar: :nazar: biraz şaftım kaydı ama olsun.. :KK1:

hee bu arada da eve gelince ertesi günü tartıldım tam 8 kilo vermişim..maşallah :nazar: 11 kilo almıştım..kaldı 3 kilo... darısı tüm hamilerin başına Allah bir avazda dogurmayı nasip etsin inş.

Son düzenleme:
dogum yapan arkadaşların gözleri aydın olsun.Allah analı babalı büyütsün inş. :KK16: dogum yapacak olanları saglıklı bir şekilde bebeklerini kucaklarına almaya nasip etsin allah..

dogum haftası 39+0

ya seninle satlarımız ve doğum tarihlerimiz aynı benim de normal ve 2. bebek :KK1:

Bebeğin Adı: Ömer
doğum Günü ve Saati: 2 Temmuz 13:15
Bebeğin Boyu ve Kilosu: 49 cm 3680 gr.
Hastane Adı:Sevgi
doktor Adı: F. Tombul
doğum Şekli: Normal Spontan doğum
Kaçıncı Haftada Doğduğu: 39

Allah isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın.. İkinci meleğimiz bizimle..:nazar:

dogum haftası 39+0

Yazma vakti geldi..

Dogumdan bir gün önce kontrolum vardı. Akşam saat 18:00 de kontrolum yapıldı ve 4cm açıklık olduğunu ve doğumun başladığını söyledi doktor…. Bende sancılarım olmadığı için eve gelmek istedim.Eve geldik tabi bende heyecan var hemde çookk..sonra saat 00,30 falandı nişanım geldi.az bi sancım vardı. Gece 3:00 de sancılarım biraz daha fazlalaştı ve hastaneye gittik.doktor baktı ama hala açılmam 4cm di. Eve geri geldik. Yattık uyuduk.saat 12 gibi kalktlım. Sancılaeım biraz daha yogun hissediyordum ama düzenli değildi.öyle akşam saat 6 gibi sancılarım 10 dk bir düzenli gelmeye başladı. Bizde saat 7 gibi hastaneye gittik.giderken de hurmamla zemzem suyumu da içtim.saat 7,30 da hastanedeydim. Açılmam 5 cm olmuştu. Yatışım yapıldı. Tabi saat 8de suni sancı takıldı…bende korku gittikçe çogalmaya başladı.(panik atak) var bende. Sinirden korkudan gülüyorum. Hastanedekiler de bana gülüyor.ilk defa doguma gelirken gülen birini gördük diye :KK1: :KK1: saat 20,30 da sancılarım çogaldı…:KK14: elitim le kaynanam vardı yanımda.. sancı geldiğinde eltim belime masaj yapıyordu.Allah razı razı olsun….saat 21:00de açılmama bakmak için odaya geçtim. Açılmam 8cm olmuştu.ebe ıkın dedi ..ama ben ıkınamadım..doktor geldi. Yatakda devam etsin yürümesin dedi. Sonra nst ye bağladılar…o sancılarla o yatakda yatmak çok zordu..yarım saat sonra yani 9:30 da ıkınma hissi geldi .hemen dogumhaneye gittik.ebe hanım suyumu patlattı.ılık ılık aktı. Doktorum geldi evet hadi bakalım dogum başladı dedi. Ben hala sancı çekiyorum tabi. Açıklık 10 cm oldu.4 üncü ıkınmada dogurdum güzel kızımı…2 dikişm var…sonra kızıma baktım göbeğini kestiler kontrol masasına aldılar.bene bu arada kilosunu falan soruyorum.kızıma bakıyorum. Tabi kapıda da heycan var bu arada :KK16: :KK16: doktor bey dikişimi attı. Ben yarım saat çatalda kaldım. Dinlendim .bacaklarım tir tir tityordu…durduramıyordum… saat 10 da odama geçtim.ben yine gülüyorum :KK1: :KK1: hala bacaklarım titiyordu. Battaniye falan örtüler üstüme. Sonra ısınsınca geçti titremem.sonra kızım geldiiiiii :KK16: yanıma ben hemen hurmasını verdim azgına.emzirmeye başladım .emzirirken aldı beni bi ağlama ……. Eltim kaynanam hepimiz ağladık ..tabi ki bu göz yaşları MUTLULUKTAN dı.Allah olmayan herkese yaşatsın inş bu duyguları. Rabbime şükürler olsun ….

Eki Görüntüle 749795

maşşallah demeyi unnutmayın kızlar... :KK16: :nazar: :nazar: biraz şaftım kaydı ama olsun.. :KK1:

hee bu arada da eve gelince ertesi günü tartıldım tam 8 kilo vermişim..maşallah :nazar: 11 kilo almıştım..kaldı 3 kilo... darısı tüm hamilerin başına Allah bir avazda dogurmayı nasip etsin inş.

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: ohh ne güzel olmus doğumun canım evladında hayırlı olsun :KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34: kilocuklarınada çok imrendim maslllh masallh :KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

canım oğlusun hayırlı olsun Allah analı babalı buyutsun yanı sıra benim gibi bekleyenler vede doğum yapanlar:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

dogum haftası 39+0

allahım analı babalı büyütsün inşallah. darısı başımıza normalinden hayırlısından:KK16::KK16::KK16:

merhaba kızlar benim oğluşumda erken geldi doğum hikayemi bi ara yazıcam şimdilik.
Emir Işık
3,500 kilo
36+2 haftalık
51 cm
24.06.2013
bahçelievler medicana hastanesi
dr. düzgün korkmaz
spinal sezeryan

bebeğin adı: AYLİZ
doğum günü ve saati: 02.07.2013 saat 14.45 (salı)
bebegin boy ve kilosu: 48 cm 3.070 gr
doğum haftası: 40+0
doğum şekli: ÇATIR ÇATIR NORMAL :KK9::KK9::KK9:
hastane : Özel Maltepe Üniversitesi Hastanesi

r:

Allah analı babalı buyutsun ınsallah ıknızıde kocaman bı MASALLAH

dogum haftası 39+0

hayırlı olsun cnm

bebeğimin adı:fatma nisa
doğum tarihi:03/07/2013
doğum saati:KK14:18
doğum şekli:17 saat sancı sonrası sezeryan
boyu ve kilosu:52 cm 3350 gram

doğum hikayemi vakit bulunca inşallah yazabilirim

hayırlı olsn cnm bekliyoruz

dogum haftası 39+0

Yazma vakti geldi..

herkese yaşatsın inş bu duyguları. Rabbime şükürler olsun ….

Eki Görüntüle 749795

oow MASALLAH ıkınızıde hersey mukemmel gecmıs daırısı basımıza

hayırlı olsun cnm bebısnız

merhaba kızlar benim oğluşumda erken geldi doğum hikayemi bi ara yazıcam şimdilik.
Emir Işık
3,500 kilo
36+2 haftalık
51 cm
24.06.2013
dr. düzgün korkmaz
spinal sezeryan

erken ama masallahj kılosuna boyuna hayırlı olsun cnm

dogum haftası 39+0

Yazma vakti geldi..

Eki Görüntüle 749795

Emir Işık
3,500 kilo
36+2 haftalık
51 cm
24.06.2013
dr. düzgün korkmaz
spinal sezeryan

Kızlar Allahım analı babalı büyütsün inşallah...:nazar::nazar::nazar:
Öznur beni ağlattın bende doğumhanede ıkınırken bilem ağlarım kız 6 yıldır tek istediğim andı çünkü.:84::84::84::82::82::82::82::98::98:
Bu arada 2 temmuz benim doğum günüm benimle aynı gün neka çok doğum olmuş ya...yengeçler çoğalıyor..:KK1::KK1::KK1:

dogum haftası 39+0

Canımcım ömürlü olsun Allah analı babalı büyütsün.. :KK16::KK16::KK16: Kızına da maşallah sana da :nazar::nazar::nazar:

Canım ömürlü olsun, Allah analı babalı büyütsün inş..

Kuzuucuk.ne ka tatli.hikayenisede esinin.su.gelme.kismina guldum:KK1:bisde o.durumu hep.hayal.ettim.ama.daha.nasip.olmadi.maasallah sizee ve.diger dogum.yapanlara bise.bu.anlara.sukurler.olsunn insl.banda.yasmak.nasip.olur dua ile allah.bagislasin.aylizini.sizee ve.diger.melekleri.ailesine

Oznur allah bagislasin.dua ile kavusmak.bisede.nasip olur insl cok tatlisiniz maasalah subhanallah

ya seninle satlarımız ve doğum tarihlerimiz aynı benim de normal ve 2. bebek :KK1:
tesadüfe bak ne güzel :)

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: ohh ne güzel olmus doğumun canım evladında hayırlı olsun :KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34: kilocuklarınada çok imrendim maslllh masallh :KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

sagol cnm darısı size inş.şimdi 2 kilom kaldı.9 kilo verdim .. darısı size inş :KK16:

Kızlar Allahım analı babalı büyütsün inşallah...:nazar::nazar::nazar:
Öznur beni ağlattın bende doğumhanede ıkınırken bilem ağlarım kız 6 yıldır tek istediğim andı çünkü.:84::84::84::82::82::82::82::98::98:
Bu arada 2 temmuz benim doğum günüm benimle aynı gün neka çok doğum olmuş ya...yengeçler çoğalıyor..:KK1::KK1::KK1:

Allah sağ salim bebebğine kavuşmayı nasip etsin inş. o kadar güzel bir duygu ki kendiliğinden geliyor ağlama zaten...valla 2 temmuzda 2 dogum oldu galiba..

Oznur allah bagislasin.dua ile kavusmak.bisede.nasip olur insl cok tatlisiniz maasalah subhanallah
sagol suzancım darısı size inş. Allah bi avaz da doğurmayı nasip etsin inş..

diğer terik eden arkadaşlara da teşekkür ederim.. darıssı size inş.

bebeğin adı: AYLİZ
doğum günü ve saati: 02.07.2013 saat 14.45 (salı)
bebegin boy ve kilosu: 48 cm 3.070 gr
doğum haftası: 40+0
doğum şekli: ÇATIR ÇATIR NORMAL :KK9::KK9::KK9:
hastane : Özel Maltepe Üniversitesi Hastanesi

ewet güzel teyzeler biz geldik... nazlı mazlı dediniz ama tamda vaktinde gelmişim aslında... :KK9::KK12:
pazartesi günü malumunuz yarım saatte bir vuran, hatta sonrasında düzensizleşen adet sancısı gibi sancılarım vardı... akşam da bildiğiniz üzre sahile yürüyüşe gittik kocişle :KK16::KK16: evimize geldik sancı mancı yok... tumba yatak dedik kocişle... sonra başladık bizim kızla sohbet etmeye... e hadi gel artık falan diye... ama sonra dedik ki; biz yine 40 haftadır her gece yaptığımı gibi rabbimden hayırlısını dileyerek duamızı ettik uyuduk... :KK16::KK16::KK16:
gece bi ara uyandım bi baktım kocam üzerinde gömlekle geziniyo ortalıkta... hayırdır aşkım dedim nerden geliyosun... namaz kıldım yatıcam dedi... saat 5 olmuş meğersem... bende sandım bizim herif bi yerden geliyo :KK9::KK9::KK9: neyse ben anında sızmışım tabi :KK9::KK9::KK9: sonra bi ara gözlerim otomatik olarak açıldı... bacak aramda bi sıcaklık... töbeee dedim bişiler oluyo...:18::18::18: aşkııımmm diyorum ses yok... sallıyorummm ses yok... aha dedim herif bayıldı... bi bağırmışım ki öle böle değil... bak bakim dedim altıma yapıyo gibiyim suyummu geldi... yok bişi yat dedi... sonra bi bağırdı aşkım ıslanmışşş diye... :KK9::KK9::KK9: hemen kalktım duşa girdim annemi uyandır ortalığı toparla dedim... tabi bizimki panik... bende panik olup, korkup zırlarım sanıyodum ama yok çok soğukkanıydım nedense :KK1::KK1: sanırım annemin gelmesi bana cesaret vermişti... bide beni korkak üzgün görmemeliydi... güçlü olmam lazımdı... neyse saate bi baktım 06.45 bizim evden çıkmamız 07.00... hastaneye gittiğimizde 07.05 nasıl olduğunu bilmiyorum... bu kadar yakın olmamaıydı :KK9::KK9::KK9: bu arada hurma ve zemzemi unutmayın:KK34:
giderken doktorumu aradık, suyum geldi hasteneye gidiyoruz diye... bende geliyorum dedi... çok şanslıyız ki; nöbetçi doktor Önder Sakin (biz çok sevmiştik hatırlarsınız)... ultrasonla baktı... suyu ve kalp atışları güzel korkulucak bişey yok, doktorunuz da geliyo dilerseniz muayenenizi o yapsın dedi, beklemeye başladık... ve bu sırada doktor kızımın çok özel bi zamanda doğucağını söyledi... gebeliklerin sadece %1'lik kısmı tahmini doğum tarihinde doğumla sonlanırmış ve bizim meleğimiz de özel olduğunu böylece hissettirdi... tabi ben aç susuz olduğum için serum verildi yatışım yapıldı... 20 dk 10 dk larla sancılarım geliyo... ama hiç yatmadım nst ye bağlı kalmadım uzun süre... sürekli gezdim... gül koklar gibi nefes alıp, mum üfler gibi verdim... sancı geldikçe de eşim sırtımdan belime kadar hep masaj yaptı... doktorum geldiğinde saat 08.30 olmuştu... miraycım dermisin şimdi bi 4 cm açıklık olmuş olsun dedi... olabilirmi ki dedim... neden olmasın dedi... sonra muayene etti ve 5 cm... sonra hemşire sordu suni sancı veriyomuyuz diye... hayır dedi kendi sancılarıyla doğurucak... ohh dedim rahatız... :KK16::KK16::KK16: sancılarım sıklaşmaya başladıkça gül koklayıp mum üfledim... en önemli destekçim kocam da sağolsun masajlarıyla beni rahatlattı... doğumhaneye alındığımda saat 14.00 olmuştu... hiç de korktuğum kadar uzun sürmedi çektiğim sancı süreci... ve doktorumla gurur duyuyorum, beni hiç bi şekilde zorlamadı.... çatalda rahat ıkınamadığım için dolaşmama hatta çömelerek ıkınmama müsade etti... ve aylizim kafasını dayadığı anda çık çata dedi ve 3 sancıda meleğimin sesini duydum... :KK16::KK16::KK16::KK16:
hiç kesik atılmadı... ama bebek ve eşi çıkarken zorlandığı için hafif bi tahribat oluşmuş, bunun için doktorum estetik dikiş yapmış...dün itibariyle evimizdeyiz çok şükür hiç yatmadım... :KK16::nazar:
sancı esnasında bildiğim okuduğum herkes için dua ettim... Doğurmayan arkadaşlarım da birer avazda hayırlısıyla kolaylıkla doğum yapabilsin inşallah...
Allah'ıma binlerce kez şükürler olsun ki; bize bu güzelliği yaşattı... :nazar::KK16: Rabb'm dileyen herkese bu mükemmel duyguyu tatmayı nasip eylesin... :KK16::KK16::KK16:
şimdilerde minik kızımın biraz emme sorunu var ama alışıcak teyzeleri... sütümü sağıp veriyorum biraz da mama takviyesi mecburen... ama inşallah bikaç güne kalmaz bu sorunu da aşmış oluruz... :KK16::KK16::KK16:
bugün doktora gittik sarılık testi için... biraz sarılığımız var fakat sık besleyin yarın tekrar görücem dedi... bizim için dua edin ciddi boyutta olmasın inşallah...:KK16::KK16::KK16:
hepinizi çok özledik...:KK16::KK16::KK16:
doğum yapan arkadaşlarımı tek tek kutluyorum... ANNE olmak dünyanın en büyük mutluluğu...:KK16::KK16::KK16:

Eki Görüntüle 748849 tam da doğumdan çıktığımız an :KK34::KK34::KK34: maşalah demeyi unutmayalım teyzeler:KK34::nazar::nazar:

maşllah size :nazar: gözün aydın cnm rabbim sağlıkla sıhhatla büyütmeyi nasip etsin inşallah

bebeğin adı: SARE
doğum günü ve saati: 28.07.2013 saat 15.15 (CUMARTESİ)
bebegin boy ve kilosu: 48 cm 3.300 gr
doğum şekli: EPİDURAL NORMAL
hastane : MEDİCALPARK BAHÇELİEVLER (emine ergül )
$1061816_4383560247169_525820105_n.jpg

gece 4 de hafif kırmızı sulu akıntı geldi,saat 6 ya kadar bekledik,hazırlığımızı yapıp 6 buçukta yola çıktık,hemen nst ye bağladılar,sancım var ama düzenli değilmiş,ağrı eşiğim yüksek olduğundan ağrılar bana göre hissedilir değildi,ağrın sıklaşınca gelirsin dedi doktorum çünkü 2 cm açılmam vardı,boşuna suni sancı vermek istemedi,evimle hastane arası bir saat olduğundan eve boşuna gitmek istemedim ,bende ebeye sordum,şimdi gidersem tahminen ne zaman gelirim diye akşam 6 kesin burdasın dedi,eşime dedim sen işinin başına git bende doğumdan sonra kalacağım odaya gittim yattım bir güzel uyudum,saat 12 de uyandım 12 buçukta suni sancı taktılar,ebe alttan baktıki 4 cm olmuş açılmam 1 buçukta tekrar baktı tam bakarken suyum birden patladı,ebe çok tecrübeliydi epidurali takalım ilk dozu verelim uyuşunca bebeğin başını oturtalım dedi,ilk dozu aldıktan sonra ağrım tamamen kesildi ve beni uyku bastırdı,artık ağrı hissetmiyordum,bu sefer nstye bağladılar ekrandan gözünü ayırma ağrın yükselince hafif hafif ıkın dediler,derken eşimi aradım gel diye epidural doğumu hızlandırdığından eşim yetişemedi çünkü saat 2 de 8 cm olmuştu açılma ve ben hala hissetmiyordum,şöyle söyliyim sıfır ağrıyla 3:15 de kızımı dünyaya getirdim allahın izniyle,ıkınmaktan yoruldum sadece onada bin şükür,ben,im doğum hikayem bu rabbim herkeze böyle doğum nasip etsin inşallah :)

Son düzenleme:
X