Aşılama çikolata kisti olup doğal yolla, aşılama veya tüp bebek yöntemiyle hamile kalanlar?:(

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
amin inşaallah cnm valla bu günde adet olmadım ya hiç bir belirtimde yok normalde göğüslerim ağrırdı kasıklarım fala göğüslerim büyürdü ama hiç yok sadece dediğim gibi belimde biraz ağrı var kasığıma vuruyor bir kaç gün daha geçsin test yapıcam inşaallah müjde veririm sana canım ya:) Çok üzüldüm ya nasıl uyuya kalmış neyse kafana takma bu hafta ful yumurtlama haftan zaten sen full çek olucağı varsa olur nasip cnm bnm bu kez kocanı erken yakala ama:KK66:

cnm benim inşaallah hayırlı haberler getirirsin bize inşaallah güzel sonuçlar alırsın allahın izni ile...

Evet çikolata kisti gebelik oluşmasına engel olabiliyormuş gebe kaldığında da normal bir kadından iki kat daha zor bir hamilelik oluşuyormuş çünkü tutunmasına da engel oluyormuş o yüzden kisti olanlar bebiş sorunu yaşıyor bizler gibi:KK43: ne illetmiş ya Rabbim ya...

KURBAN OLDUĞUM ALLAH KİMSENİN KUCAĞINI BOŞ BIRAKMASIN İNŞALLAH.

amin inşaallah cnm valla bu günde adet olmadım ya hiç bir belirtimde yok normalde göğüslerim ağrırdı kasıklarım fala göğüslerim büyürdü ama hiç yok sadece dediğim gibi belimde biraz ağrı var kasığıma vuruyor bir kaç gün daha geçsin test yapıcam inşaallah müjde veririm sana canım ya:) Çok üzüldüm ya nasıl uyuya kalmış neyse kafana takma bu hafta ful yumurtlama haftan zaten sen full çek olucağı varsa olur nasip cnm bnm bu kez kocanı erken yakala ama:KK66:

cnm benim inşaallah hayırlı haberler getirirsin bize inşaallah güzel sonuçlar alırsın allahın izni ile...

KURBAN OLDUĞUM ALLAH KİMSENİN KUCAĞINI BOŞ BIRAKMASIN İNŞALLAH.

valla canım öle oldu işte ama ertesi akşam değerlendirdik inşallah geçmemiştir zamanıda hamile kalırım allahın izniyle.. test yaptın mı canım hadi ya nasıl bekliyorsun bak hamileisn sennn bu ay yap şu testiiiiiii koşş:) hemen yaz bak senin için bakıyorum

valla canım öle oldu işte ama ertesi akşam değerlendirdik inşallah geçmemiştir zamanıda hamile kalırım allahın izniyle.. test yaptın mı canım hadi ya nasıl bekliyorsun bak hamileisn sennn bu ay yap şu testiiiiiii koşş:) hemen yaz bak senin için bakıyorum

:) cnm benim valla bende kendimi zor tutuyorum eşim benden heyecanlı doktoru aradım bana bir kaç gün daha beklememi söyledi ve ben hala adet olmadm belimde egildigim zaman bi ağrı oluyor kasıklarımda kasılma oluyor rahim filminden sonra gecikme olmaz dedi doktorum bilmiyorum ki beklicez bi kac gun daha göğüslerimde de iki gundur hafif agrılar basladı bakalım insaallah gebelik olur merak etme cnm burda paylasicm ilk:) nasipse olur olur insaallah takma kafana cnm bnm.. gec olsunda guc olmasn:KK66:

aaa canım benimm kıyamam ya nedesem bilmiyorum ki nasip işte bizimde sınavımız bu demekki olsun ama üzülme bak hiç bir sıkıntınız yok bir dahaki aya olur zaten rahim filminden sonraki bi kaç ay içinde haömile kalma oranı çok yüksekk bir dahaki aya inşallah sıkma canını:KK43:

biliyorum ama kistim de varya hüsrana uğradım benden daha çok da eşim bakalım artık nasip bidaha umursamak heveslenmek yok hayırlısı deyip geçiyorum artık bıktım çünkü:KK43:

benimde 1,5 sağ yumurtalıkta çikolat akistim var 29.05.2013 de aşılam ayapıldı hiç ağrım yok sadece cok gaz yaptı bende açaba aşılama tutmamış olabilirmi ilk aşılamam bu cok üzgünüm :KK43:

biliyorum ama kistim de varya hüsrana uğradım benden daha çok da eşim bakalım artık nasip bidaha umursamak heveslenmek yok hayırlısı deyip geçiyorum artık bıktım çünkü:KK43:

kistten olmuo heralde canım bizimki ben aldırdım işte bakalım bende bu ay beklşiyorum en son 4 mayısda regl omuştum çok az kaldı inşallah regl olmam yoksa hsg çekilcek.. allah herkesin gönlüne göre versin haayırlısı canım bu ay inşallah olur insan heveslenio her ay o kötü işte ben bebek zıbınları bile almıştım bir kaç tane ama olmadı malesef 1 seneden fazla duruyor çekmecede :S

benimde 1,5 sağ yumurtalıkta çikolat akistim var 29.05.2013 de aşılam ayapıldı hiç ağrım yok sadece cok gaz yaptı bende açaba aşılama tutmamış olabilirmi ilk aşılamam bu cok üzgünüm :KK43:

canım gaz la aşılamanın tutup tutmamasının bir ilgisi yok inaşallah hayırlısı olur beebiş olur rahat ol üzme kendini

kistten olmuo heralde canım bizimki ben aldırdım işte bakalım bende bu ay beklşiyorum en son 4 mayısda regl omuştum çok az kaldı inşallah regl olmam yoksa hsg çekilcek.. allah herkesin gönlüne göre versin haayırlısı canım bu ay inşallah olur insan heveslenio her ay o kötü işte ben bebek zıbınları bile almıştım bir kaç tane ama olmadı malesef 1 seneden fazla duruyor çekmecede :S

hayırlısı canım benim ne yapalım bu da bizim imtihanımız üzülme rabbim inşaallah evlat sahibi olmak isteyenlerin kucağını boş bırakmaz... Bakalım adet olucak mısın inşaallah hamilesindir bana haber ver mutlaka...

Ben 29.05.2013 tarihinde memorial hastanesinde ilk aşılamamı yaptırdık.Doktorlarım çokkk çokkk iyi.bugun 7.günüm dayanamıyorum idrar tahlili alıp yapmayı düşünüyorum yalnız sonuç alamayacağımı bile bile test yapmamak için kendimi zor tutuyorum.karnım regl ağrısı gibi ağırıyor göyüslerim aynı şekilde ağrı var ama bu belirtiler kullanmış olduğum vajinal jelden olduğunu biliyorum çünkü şu an belirti mümkün değil.Ben artık anne olmak isyiyorum yalandan yere ayna karşısına gecip elimi göbeğim üzerine koyup bakmaktan kara kalem ile her defter dalına hamile kadın çizmek, eşime sanki miğdem bulandı demek istemiyorum herşeyi gercekten yaşamak istiyorum tabiki sağlıkla.Aile büyükerinin yüzünden kendi kuzenlerimin cocuklarına bile dokunamıyorum her cocuk sevişimde neden yapmıyorsun sende bir problemmi var demelerine dayanamyorum o an can vericekmiş gibi hıckıra hıckıra ağlamaktan yoruldum.BUgun kandil rabbim ne olur yalvarıyorum sana bu sitede olsun kim olursa olsun hiç kimsenin kucağını boş bırakmaman için sana yalvarıyorum.(amin)Bana ve her isteyene ne olur sağlıklı bir evlat nasip et allahım ne olur bu muvbarek günün yüzü gözü hürmetine bu aciz kulunun dualrını kabul etmen için yalvarıyorum.amin.

foruma uzun zamandır girmiyodum.açtığımda çikolata kistini görünce size yazayım dedim..bende çikolata kitim varken tüp bebek tedavisiyle kızıma kavuştum..hikayem çok uzun..sorunum çoktu.görünürde hsg lerde hiç bişey yoktu..taki karın ağrılarım oluncaya kadar..laparoskopi gerekiyo dedi dr..tüpler açık olabilir ama endometriozis karın içinde olabilir,tüpler karın boşluğuna yapıştıysa hareket edemez ve gebelik oluşmaz dedi..lap.den sonra doğal yolla gebe kaldım hemen ertesi ay..ama kalp atımı olmadı..sonra 2 aşılama negatif ve tüp bebeğe başladık..ilk yıl 20 olan yumurtam toplamda 9 a düşmüştü..lap.rezervi azaltıyo.ve eşimde morfoloji %2 idi..2 kez tüp bebek yapıldı..ilkinde sadece 2 emb.oluştu ve negatif..ikincide 4 emb.oluştu.ilk ikisi kondu negatif..diğer ikisi dondurmalarım oldu ve kızım beni bırakmadı..5 yıl uğraştım..dr.ların oyalamasından süründüm bu kadar..çoook gözyaşı döktüm..kimsenin çocuğunu sevemedim.herkes acır gözlerle bakıyordu banada..çok dua ettim tabii..Allah isteyen herkese yaşatsın..hala inanamıyorum..birde...en önemlisi insanın kendi sağlığı..her sağlılı geçirdiğiniz güne şükredin..

Ben 29.05.2013 tarihinde memorial hastanesinde ilk aşılamamı yaptırdık.Doktorlarım çokkk çokkk iyi.bugun 7.günüm dayanamıyorum idrar tahlili alıp yapmayı düşünüyorum yalnız sonuç alamayacağımı bile bile test yapmamak için kendimi zor tutuyorum.karnım regl ağrısı gibi ağırıyor göyüslerim aynı şekilde ağrı var ama bu belirtiler kullanmış olduğum vajinal jelden olduğunu biliyorum çünkü şu an belirti mümkün değil.Ben artık anne olmak isyiyorum yalandan yere ayna karşısına gecip elimi göbeğim üzerine koyup bakmaktan kara kalem ile her defter dalına hamile kadın çizmek, eşime sanki miğdem bulandı demek istemiyorum herşeyi gercekten yaşamak istiyorum tabiki sağlıkla.Aile büyükerinin yüzünden kendi kuzenlerimin cocuklarına bile dokunamıyorum her cocuk sevişimde neden yapmıyorsun sende bir problemmi var demelerine dayanamyorum o an can vericekmiş gibi hıckıra hıckıra ağlamaktan yoruldum.BUgun kandil rabbim ne olur yalvarıyorum sana bu sitede olsun kim olursa olsun hiç kimsenin kucağını boş bırakmaman için sana yalvarıyorum.(amin)Bana ve her isteyene ne olur sağlıklı bir evlat nasip et allahım ne olur bu muvbarek günün yüzü gözü hürmetine bu aciz kulunun dualrını kabul etmen için yalvarıyorum.amin.

sen duanı et canım...Allahım o kadar büyük ki..herşey bi anda değişiyo insan hayatında..asla vazgeçme...inşallah kabul olur duaların..kucağına bebişini alırsın..her zaman dua ederim Allah anne olamamakla sınamasın kimseyi..sevgiler..

Amin canım inşallah anne olmak isteyen herkes mahrum kalmaz bu duygudan pozitif sonucunu yazarsın bizlere de umut olursun :KK49::KK49:

Arkadaşlar benim 3.5 cm civarında çikolata kistim var. Gitmediğim doktor duymadığım hiç bir şey kalmadı. Yaklaşık bir yıldır evliyim fakat çocuğum olmuyor. Evlendiğim ilk zamanlar yani 1-2 ay sonra bir kese oluştu fakat çok geçmeden düştü ve hamile kalamıyorum bu illetten dolayı. Ben kolan hastanesinde Murat beye gidiyordum 2 ay önce beni medical park hast. dr.latif küpelioğluna yönlendirdi. adetlerim önceden düzensizdi yaklaşık 5-6 aydır düzene girdi çok şükür çünkü ilk evlendiğim zamanlar çok düzensizdi.. 2 hafta önce ilaçlı rahim filmi çektirdim latif bey ve ali ihsan bey çektiler. tüplerim açık herşey yolunda yumurtalıklarım iyi görünüyormuş şuan ameliyatı tavsiye etmiyoruz henüz laparoskopi gerektirecek durumda değilsin o boyutta değilsin dediler buna çok sevindik elhamdülillah. eşiminde 2 gün önce sperm testi yapıldı herşey yolunda gayet güzel dedi Latif bey. Eğer bu ay gebe kalamazsam regli olduğunda 2. yada 3. gün gelip yumurtalıklarını takibe alıp aşılama yapıcaz dedi önümüzdeki bu üç ay çok mühimmiş belki gebe kalabilirmişim 3 aşıla yapılıcak 3üde negatif olursa tüp bebek dedi.... inşaallah bu ay doğal yolla kendiliğimden gebe olurum ama pek sanmıyorum. bu konuda bilgileri olan, başından geçen, yada yakınlarında şahit olan arkadaşlar sizlerin tecrübenize ve bilgilerinize ihtiyacım var.. bana umut olucak başarmış arkadaşlara ihtiyacım var lütfeennn. ne olur bana yardımcı olun, sizleri bekliyorum lütfen arkadaşlar...

Merhaba.Öncelikle hasta olan herkese çok geçmiş olsun diliyorum. Ben de endometriozis hastasıyım. Fakat bende endo.olduğunu hiçbir kadındoğum hocası anlamamıştı. Beş yıldır evli olmama ragmen hamile kalamıyordum. Eşimin spermlerinde (hem hareket hemsayı azdı)de sorun vardı. Sebebi belliolmayan infertilite denmişti. Ispartada yaşıyorum. Bir arkadaşın tavsiyesi ile gittiğim Ankara Anatolia tüpbebek merkezinde ilk tüpbebekdenemesinde hamile kaldım.Allahıma çokşükür şuanda 17aylık biroğlum var.Benim endomet evre 2 hastası olduğum sezeryanla doğum yaparken ortaya çıktı.İçim yapış yapış olmuş. tüplerin etrafını falanda-sarmış.Benim-için-tüp-bebekle-bile-hamile-kalmamın-mucize-olduğunu-söylediler-doğumdan-sonra.Bilgisayarın-aralık-tuşu-bozuldu.Çok-özür-diliyorum-sizden-bu-arada.O-yapışklıkların-içinde-yumurtaları-nasıl-topladıklarına-hayret-ettiler-buradaki-doktorlar.Sezeryanla-birlikte-laparoskopi-yapılıp-endo-odakları-yakıldı.Fakat-hala-ağrılarım-devam-ediyor.Hem-kadın-hem-erkek-infertilitesi-endometrevre2-yaş38-ilk-tüp-bebek-denemesinde-hamile-kaldım.Tabiiki-nekadar-çok-dua-ettiğimi-hiç-söylemedim.Çokdua-ettim.Çok-Yasinler-okudum.Allah-da-dualarımı-kabul-etti-trilyonlarca-kere-şükür.Oyüzden-asla-umudunuzu-kaybetmeyin-derim.Ben-hamile-kaldıysam,evvel-Allahın-izniyle-herkes-hamile-kalabilir,herkes-için-umut-var.Allah-isteyen-herkese-sağlıklı-bebekler-nasib-etsin-işallah.

arkadaslar uzun zamandır işlerden giremiyorum foruma, ama şimdi hepsini okudum. 3 aydır deneme süresi vermişti doktor bize, tırt çıktık :p önümüzdeki hafta adetimle birlikte aşılamaya başlıyoruz. Açıkçası aşılamadan pek ümitli değilim, iyi etmiyorum negatif düşünmekle belki ama elimde değil. hem eşimde hem bende sorun var. Aşılama da şansı pek artırmıyor galiba, okdugum kadarıyla.. Umarım vakıt kaybetmıyorumdur boşuna. Ama artık kendime odaklanmayı ogrendim, kafamızı cok yormamamız, bu işi hayatımızın odagı yapmamaız gerekıyor galiba. Sureklı su lafı duyuyorum "cok stres yaptım olmadı, sonra kafamdan atıp baska seye dıkkatımı verınce olıuverdı." Ben de "kesın tutmıcak bu asılama deyınce olurverır bakarsınız :)))

Hamıle kalan arkadaslara tebrikler, biz kalamayanlara da başarılar diliyorum :) Mubarek gunlerde Rabbim herkesin gonlune gore versın ınşallah

bu arada kızlar ben herkese "kıstım varmıs kuculsun dıye dog.kont. hapı kullanıyorum, benden bı sure bebıs beklemeyın dıyorum" yıyolar mı yemıyolar mı bılmıyorum ama en azından çeneleri biraz kapanıyor. tavsiye ederim :)

Amin canım inşallah anne olmak isteyen herkes mahrum kalmaz bu duygudan pozitif sonucunu yazarsın bizlere de umut olursun :KK49::KK49:

Kızlar bugun 15.gün kan tahlili verdim 3 saat sonra sonuçlarını alacağım 10.günü idrar tahlili yaptım negatif 14.günü idrar tahlili yaptım negatif bugun 15.günüm kan tahlili yaptırdım KURBAN OLDUĞUM ALLAH ARTIK DUALARIM KABUL ETMEN İÇİN YALVARIYORUM...yalnız regl belirtilerim olan sinir sitres karın ağrım baş ağrım çok artmaya başladı tüm regl belirtilerini yaşıyorum sabah ezan okunurken karın ağrısıyla fırladım yatakdan bu kadar ümitsizlikle galiba benden birşey olmaz diye düşünüyorum sbh kan tahlili bile yaptırmayacakdım...

X