Bebeklerimiz hangi hafta kaç kilo & cm annişler kaç kilo aldı hamilelik nasıl gidiyor

evet bu son ayda bende çok bunaldım ellerim ayaklarım hep şiş canım yemek istemiyor ya çikolata ya seriinseriin bişeyler bebeğimi bu ay beslemeliyim küçük kaldı yawruşum başta daha özen gösteriyordum ama nedense son zamanlarda dikkatetmez oldum son 40 gün kendime bi beslenme programı yapsam hiç fena olmıcak özellikle boyu konusunda endişelendim bu haftada 43 cm az sanki başka yorumlara bakıorum kiloda fazla boyuda :KK43: bebeği ne yersem beslerim?? oğluşum bir ayda tosuncuk olur :)

canım bol bol balık ye, balık hem sana hiç kilo aldırmaz hem de bebişine löp löp yarar

37 haftalık gebeyim 3500gr kızım.genelde bu hafalarda sadece meyvayla besleniyorum diyebilirim.son zamanlar çok kötü geçiyor.57le hamile kaldım 80kg şuan.meyva bebeğe iyi kilo aldırıyor benim kızım zayıftı 10 günde yarım kilo aldı

37 haftalık gebeyim 3500gr kızım.genelde bu hafalarda sadece meyvayla besleniyorum diyebilirim.son zamanlar çok kötü geçiyor.57le hamile kaldım 80kg şuan.meyva bebeğe iyi kilo aldırıyor benim kızım zayıftı 10 günde yarım kilo aldı

ooff 3500 kilomu MaşALLAH nasıl dogum yapacaksın daha 3 hafta var bende 3000 olsa en azından dıe cırpınıorum hepitopu 6 kilo aldım bugunlerde canım hep meyve istiyor zaten karpuz peynir favorım :) balıkta yiyeyim dedim haftasonu gittik restorana ama zar zor iki üç lokma yedim bu hafta kontorulumz var umarım azda olsa toparlamıstır oğluş şöyllee heybetli bi oglum olsun babacıı gibi :)

benim kız hala doğum kanalına girmemiş.40 haftayı beklerse 4000kg geçer dedi doktorum ve doğumun zor olur dedi.sezeryana karar verdik perşembe günü epidural la sezeryan doğum yapıcam 3700 kg oldu bizim kız.seninki kaç kg şuan ve bası doğum kanalına indimi??

kızlar 34+4 de gittiğimde bebeğin kilosu 1900 dü, kendi doktorum ölçtü bunu..

bugün devlet hastanesindeki doktora rapor almak için gittim 36+1 de. bebişin kilosu 2700 çıktı.

inanamadım, bu kadar kısa zamanda 800 gram alması normal mi sizce? yoksa alet yanlış mı ölçtü?

32+1'deyiz ve 8 kilo aldım.Minnoşum da 3-4 gün önce 1989 gramdı.Doktorum benim ve kızımın kilosunun iyi olduğunu söyledi.Aslında ben kilomun 2 kilo daha az olmasını isterdim.Önümde 7-8 hafta var ve en fazla 2 kilo almak istiyorum.Bunu başarmak mucize sanırım.Bebeğinizin kilo alması için her gün protein yiyin.Özellikle kırmızı et yenmeliymiş.Doktorum 28. haftadan sonra proteini arttırmamı söylediğinden bu yana her gün et yemeye çalışıyorum.Normalde eti sevmem;ama minnoş için yiyorum.

kızlar 34+4 de gittiğimde bebeğin kilosu 1900 dü, kendi doktorum ölçtü bunu..

bugün devlet hastanesindeki doktora rapor almak için gittim 36+1 de. bebişin kilosu 2700 çıktı.

inanamadım, bu kadar kısa zamanda 800 gram alması normal mi sizce? yoksa alet yanlış mı ölçtü?
çok normal benimki 1100 kg almıştı.son günlerde kilo alımı hızlanır.

27. haftadayım bebişim 900 gr. ben 5 kilo aldım,,iyi mi sizce?

Bence iyi. Ben bu haftada 5,5 kiloydum.Şimdi 33+1deyiz. 8 kilo almışım. 24. haftadan sonra hele ki 28'den sonra gerçekten hızlı kilo alınıyor;çünkü bebeklerimizin de kilo alımı hızlanıyor. Fazla kilo almak istemiyorsan nasılsa az alıyorum mantığına sakın bürünme.Az ve sık yemeye, her gün yürüyüş yapmaya, bol bol su içmeye ve özellikle her gün protein almaya çalış.Naçizane önerilerim :KK34:

Bence iyi. Ben bu haftada 5,5 kiloydum.Şimdi 33+1deyiz. 8 kilo almışım. 24. haftadan sonra hele ki 28'den sonra gerçekten hızlı kilo alınıyor;çünkü bebeklerimizin de kilo alımı hızlanıyor. Fazla kilo almak istemiyorsan nasılsa az alıyorum mantığına sakın bürünme.Az ve sık yemeye, her gün yürüyüş yapmaya, bol bol su içmeye ve özellikle her gün protein almaya çalış.Naçizane önerilerim :KK34:

zaten yemiyorum yesem kimbilir kaç kilo alırım yürüyüşede bu zamana devam ettim ama son bikaç gündür yürüyüş esnasında kasık ağrım oluyo korkuyorum...sizde oluyomu ağrı?

Ağrı pek olmadı; ama hamilelikte zaman zaman olması normalmiş. Yürüyüş tempondan veya süresinden kaynaklanıyor olabilir mi?

hamılelıgım boyunca ne kadar olurum bılemıyorum 7. ayımdayım 22 kılo aldım bebegım 27 haftalık 930 gr dı dahada alırım galıba cok kotu bı durumm :KK5:

Son ayda 6 kilo aldım. Müthiş ödemim var. Aynı zamanda boğazımdan da hiç kısmadım. Hem abur cubur yedim, hem de bebek için besleyici şeyler yedim. Zaten boğazıma düşkündüm. Hamileyim diye iyice rahatlama geldi, yedikçe yedim. Çikolata ve tatlılar çok kilo aldırıyor. Hamileliği baştan yaşasam sanırım yaptığım birçok şeyi yapmam.

Canım napardın mesela. Söylede bizde nasiplenelim yaa:KK1::KK1:

Canım napardın mesela. Söylede bizde nasiplenelim yaa:KK1::KK1:

Kesinlikle her gün yürüyüş yapardım. Az az ve sık sık beslenmeye çalışırdım. 3 litre su içerdim. İmkanım olursa yoga yapardım. Şekerli şeyler yemezdim. Çatlak kremimi her gün düzenli olarak sürerdim(doğum yaptıktan sonra sürpriz çatlaklar çıktı,göbeğimde hiç yok sanıyordum, göbeğim de çatlak dolu).
Genel olarak bunları yapardım. Bir şey olmaz diye saldıkça saldım. Sonuç kendiliğinden başlamayan, suni sancıyla başlatılıp sezeryanla biten bir doğum ve bebeğimin kuvözde kalmasına sebep olan mekonyum aspirasyonu. Hatırlamak bile istemiyorum. Şükür atlattım.

Bir ekleme daha : çay ve kahve çok az içerdim hamileyken , kesinlikle bir daha içmem.

Son düzenleme:
Kesinlikle her gün yürüyüş yapardım. Az az ve sık sık beslenmeye çalışırdım. 3 litre su içerdim. İmkanım olursa yoga yapardım. Şekerli şeyler yemezdim. Çatlak kremimi her gün düzenli olarak sürerdim(doğum yaptıktan sonra sürpriz çatlaklar çıktı,göbeğimde hiç yok sanıyordum, göbeğim de çatlak dolu).
Genel olarak bunları yapardım. Bir şey olmaz diye saldıkça saldım. Sonuç kendiliğinden başlamayan, suni sancıyla başlatılıp sezeryanla biten bir doğum ve bebeğimin kuvözde kalmasına sebep olan mekonyum aspirasyonu. Hatırlamak bile istemiyorum. Şükür atlattım.

Bir ekleme daha : çay ve kahve çok az içerdim hamileyken , kesinlikle bir daha içmem.

Çok saol canım benim. Bende dikkat etcem soylediklerine

Az önce kontrolden geldim 22+2 günlük hamileyim toplamda 4 kilo aldım ama 3 kiloyu son bir ayda aldım doktorum dikkat et kilona dedi :26: Bebişim de 470 gr şuan maşallahh kuzumaa :KK8:

Çarşamba günü ayrıntılı ultrason çektirmeye gittim bebişim 530 gr ben ise 80 kilo oldum doktorum epey bir kızdı :KK43: zaten kilolu hamile kalmıştım , bebeği net olarak göremiyorum yağ tabakası yüzünden dedi en fazla 5 kilo daha al fazla alma dedi nasıl olacak hiç bilmiyorum şuan 23 haftalık hamileyim daha çok var :'( Birde bebeğin kalbinde ufak bir delik var dedi , ama kapanır daha çok küçük dedi buda canımı sıktı son kontrolüm iyi geçmedi ne olacak bilmiyorum :KK43:

X