eşi azospermi olup hamile kalanlar var mı ?? çok korkuyorum yardım edin lütfen

Cok cok tesekkurler ben sizi cok cok iyi anliyorum sadece insanlara ümit olsun diye uyelik yaptim bilsinler oldugunu vazgecmesinler diye insallah rabbim avuzlarinizdaki dualari kalbinize nasip eder
Amiiin amiiiin isteyen herkese nasip olsun,buarada benim 5,5 aylik bi kizim var cok sukur,ben sizin adiniza cook mutlu oldum:)

eşinin tedavi olması gerekiyor önce o olmadan hiç bişey yapamazsınız.hele ona Bi başlayın devamı kolay.5.tüp bebek denememiz tuttu.inşallah en kısa zamanda sende hamiş olursun yavrunu sağlıkla kucağına alırsın.
merhaba canım dün Kaan bey e gittik. eşime 2 haftalık bir ilaç tedavisi verdi. sudafed tablet günde 2, endol tablet günde 1. iki haftalık süre sonunda sperm testi ile kuyruklu sperm varmı yokmu bakılacak eğer vars aiyi haber bunları dondurup tüp bebek yapılacak, yoksa sperm tese ameliyatı eğer ameliyatlada olmaza kök hücre buunmaya çalışılacak( umarım kök hücre tedavisine gerek kalmadan sperm buluruz.

merhaba canım dün Kaan bey e gittik. eşime 2 haftalık bir ilaç tedavisi verdi. sudafed tablet günde 2, endol tablet günde 1. iki haftalık süre sonunda sperm testi ile kuyruklu sperm varmı yokmu bakılacak eğer vars aiyi haber bunları dondurup tüp bebek yapılacak, yoksa sperm tese ameliyatı eğer ameliyatlada olmaza kök hücre buunmaya çalışılacak( umarım kök hücre tedavisine gerek kalmadan sperm buluruz.
İnşallah her şey yolunda gider teseye gerek kalmaz.İnancınızı kaybetmeyin eninde sonunda olacak inşallah allahın izniyle.

Selam kizlar bebegim ulturasonda parmaklarini emiyodu cok degișık bir duygu ya hic bir zaman sahip olamayacagimi dusunurken bebegim 4 ayina girdi iyiki inatla gitmisim dr iyiki vaz gecmemisim evet azospermi zor cok ugrastiroyo yipratiyo ama sabir dua rabbim zamani gelince nasip ediyo insallah kucagmada almayi nasip eder rabbim hepimize guc kuvvet sabir versin insallah

Merhaba arkadaslar benim eşim kanser tedavisi sonucunda azosperm rahatsizligi oluşmuş mikro tese ameliyati ile ilk atışta. Spermleri aldilar. Tüp bebek tedavisine baslamak icin doktor beni muayene etti ve hic bir saglik sorunumun olmadığını söyledi. Tüp bebek igneleri ile yumurtayi büyüttüler doktor cok sayida yumurtamin oldugunu ve hizli bir sekilde büyüdüğünü söyledi tam 38 tane yumurta alindi 2 embriyo oluştu. Yanliz bu kadar az olmasi yumurta kalitemin düşük olmasiymis. Hic bir sikinti yok iken bahanelerim cogalmaya basladi transfer tarihine kadar sabırlı bir şekilde bekledim 1.5 ay . Sonra transfere hazir oldugum söylendiğinde hastaneye tranfere gittik 2 embriyo artik bende idi. Sonuc hamilelik olusmadi. O kadar çileden sonra olacak olmadi maddi manevi üzüldük ama doktor çok önemli biz atasehir memerial e gittik iyi hastane diye umut bağladık maalesef olmadi bilgi gokcan doktorumdu . Bizim sperm cikmaz diye korkarken baska sebepten olusmadi beni tedavi etmeden daha tedaviye baslatti. En iyi yer diye gidip hüsranla ayrildik .hakkim helal degil eger bizi para icin kulladilarsa.umut azaldi hayirli si olsun

Merhaba arkadaşlar, bizde bu gün ne yazık ki eşimde ozospermi olduğunu öğrendik ve dünyalar başıma yıkıldı. :KK43: şuan moralim çok bozuk eşimin morali daha kötü tabiki :KK43: hemen internette araştırmaya girdim ve olumlu haberleri alınca azda olsa umutlandım. İnşallah Rabbim bizede sağlıklı hayırlı bir evlat nasip eder.
ankarada yaşayan varsa hangi merkezde tedavi olduğunu yazabilirse sevinirim.
Mrb umitsizlige kapilmayin bende 6 tup bebek tedavisinden sonra kizima kavustum ve su anda 5 aylik cok sabir isteyen bir tedavi sureci evet kimse kolay diyemez ama kizimi gorunce sabrina sukrumede degdi insallah en kisa xamanda sizinde kucaginiza bir kelebek konar :)

Benimde eşim azospermi 4. Tüp bebeği yapcam önümüzdeki ay.. 2. Tüp bebekten bi kızım var ona kardeş yapmak için uğraşıyorum artık:) en zoru o mikrotesede sperm çıkıp çıkmaması o geçince herşey oluyor tabi yine zorlu bi süreç bekliyor bizi ama hiç sperm olmama olasılığını düşünmekteyse tüp bebek denemeleri yapmak daha kolay tabi
Rabbim herkesin gönlüne göre versin

arkadaşlar bende yeni tedaviye başladım benim eşimde azospermi tanısı koyuldu çok endişeliyim korkularım var şuan başladık tüp bebekte evrakları hazırlamaya ama eşime amaliyat diyorlar bu aşamada neler olur ? nasıl devam ederiz ilaçla düzelir mi ? dr. abdullah erman bey zeynep kamilde ama daha iyi hekim önerebilecegız birileri var mı yardımcı olabılır mısınız

arkadaşlar bende yeni tedaviye başladım benim eşimde azospermi tanısı koyuldu çok endişeliyim korkularım var şuan başladık tüp bebekte evrakları hazırlamaya ama eşime amaliyat diyorlar bu aşamada neler olur ? nasıl devam ederiz ilaçla düzelir mi ? dr. abdullah erman bey zeynep kamilde ama daha iyi hekim önerebilecegız birileri var mı yardımcı olabılır mısınız
gecmis olsun oncelikle benimde esim azospermi sonunda biz kazandik minnak bir kizimiz var ben ozelde yaptirdim zeynep kamil cok yogun bir hastane hem uzakti calisincada zor ilac kullanmadik direk esim ameliyat oldu basladik demeye

Merhaba arkadaslar...
Esinde kanal tikanikligina bagli azospermi olan ve dogal yollardan hamile kalan varmi? Veya tedavi görüp basariya ulasan? Biz 3 yillik evliyiz esimde azospermi teşhisi konuldu fsh Y kromozom lh hepsi normal degerlerde cikti.. Kasim ayinda bursa eurofertilde tüp bebek tedavisine basladik esim micro tese ameliyati oldu 5 tup sperm elde edildi bendende 40 tane yumurta toplandi sadece 4 embriyo elde edildi fakat benim yumurtaliklar asiri uyarildigindan 2 ay beklemek zorunda kaldik ocak ayinda transferim gerceklesti hersey gayet guzel ilerliyodu cok umutluydum ama sonuc maalesef negatif :KK43: internetten arastirdim kanal tikanikligina bagli azospermilerde tedavi sonrasi normal yollarla hamilelik gerceklesiyormus nasil bi yol izleyecegimi sasirmis durumdayimm lutfen bana yardimci olunnn

Oncelikle gecmis olsun. Sizin probleminiz nedir neden sansiniz dusuk?
Azospermi teshisi konuldu esime ve iki defa micro tese oldu. Fakat sperm bulunamadi. Doktorumuz kok hucreden baska caremiz olmadidigini soyledi. Cok arastirdim ve kaan beye gitmeye karar verdik. Bir aydir yeni tedaviye basladik kaan beyle. Fakat sansimizin cok dusuk oldugunu soyledi daha onceki micro teselerde sperm bulunamadigi icin.

Azospermi teshisi konuldu esime ve iki defa micro tese oldu. Fakat sperm bulunamadi. Doktorumuz kok hucreden baska caremiz olmadidigini soyledi. Cok arastirdim ve kaan beye gitmeye karar verdik. Bir aydir yeni tedaviye basladik kaan beyle. Fakat sansimizin cok dusuk oldugunu soyledi daha onceki micro teselerde sperm bulunamadigi icin.

Allah yatdimciniz olsun kardeşim. Insallah esinde sperm bulunur. Inşaallah evladlarinizi saglikla kucaginiza alirsiniz

Merhaba biz de 5 senedir azospermi ile savaşıyoruz gereksiz yere mikrotese bir sürü kanser ilaçlarıyla tedavi boşa geçirdiğimiz 5 yıl Kaan hoca vs.hepsinin dediği mikro tese o zaten yapıldı sonuç germ hücre sadece takii doğru doktoru bulana kadar çok araştırdım yıllardır ve doğru hekim Celalettin Peru şimdiye kadar gitmediğimiz için çok pişmanız belki 10 15 hekimle görüştük bize de yüzde 40 şans verdiler rosi ile çalışan embriyoloğu aradık rosi ile ilgili o da yüzde 10 şans verdi yaşadık yani bunları biz de uzun yazdım biliyorum ama mikro tese de bulunan hücreleri Celalettin hocanın çalıştığı laboratuvarda sadece tahlilde çıktı tek sorun fsh yüksekliği imiş o da Allah’ın izniyle çözülebilirmiş şimdi tedaviye başladık zaman kaybetmeyin kardeşim amacım sadece güzel bir evlata sebep olabilmek ben inandım güvendim karar sizin araştırın gidin bence

Canim benim esim azopermiydi ve hic bir testte bir tane bile aaglikli sperm yoktu istanbul asm ye gittik ve hemen mikrotese dedi. Gebzede konak hastahanesi cem pehlevan hocaya gittik o daha gencsiniz mikroteseden once varikosel var tek taragli onu ameliyat edelim ondan snra herekirse mikro tese olursunuz dedi bir cok test yapti ve yarim saatlik bir varikosel ameliyati yapti. Ve klomenle vitamin verdi esime esim onu kullaniyordu 6 aydan once de sonuc beklemeyin diyorsu biz 3. Ayimizdayken hamile oldugumu ogrendik dogal yollarla hamile kaldim. Ve basit maliyeti az varikosel ameliyatiyla . Cok ii muhtesem dedigim hastahane hemen en maliyetli tup bebek ve mikro tese yapacakti. Ve mikro tese de de bulamama ihtimali ne kdr yuksekti cunku varikosel üretimi etkiliyo. Cok iyi arastirmak gerekiyo heesey icin

X