Hiv hakkında bilgi sahibi olan var mı ?

sananeeee345

Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2022
31
8
27
kızlar çok korkuyorum öncelikle yarın test yaptırmayı düşünüyorum ancak gizli bir test olmasını istiyorum . Evliyim eşimde bazı mesajlar yakalamıştım aldatma riski yüksek . Cinsel organında yaralar vardı … benim de iki üç tane uçuk benzeri şey ciktı baş ağrısı halsizlik, kulak dışımda şişlik ( lenf bezi de olabilir tam bilemiyorum çene altımda da var ) bu testi güvenilir gizli bir yerde nerede yaptırabilirim. Çok korkuyorum günlerdir uyuyamıyorum sürekli ağlıyorum. Ancak 2-3 gün önce kadın doğuma gittim yumurtalıklarıma ultrasonla baktı aynı zamanda rahmime de ancak herhangi bir sorun yok tertemiz dedi tabiki doktora hiv var mı diye gitmedim kontrol amaçlı gittim sizce hiv olmuş olsa yumurtalık ve rahmimi etkiler miydi ? Onu da geçtim onluk altından muayene ettiğinden 2 tane uçuğu görmedi . Bugün dudağımda da uçuk cıktı bende normalde çıkmazdı . Evlendiğim günden beri bir şeyler oluyor . Çok üzgünüm lütfen yardım edin ben hiv miyim ? Kimsenin bilemeyeceği bir yerde hiv teşyi yaptırmak istiyorum. Yarın kulağımdaki beze icin ve lenf bezleri icin kbb görüneceğim . Ancak testi de gizlilik çerçevesinde olmak istiyorum pozitif çıkarsa eşime dava açabilir miyim ?

kızlar çok korkuyorum öncelikle yarın test yaptırmayı düşünüyorum ancak gizli bir test olmasını istiyorum . Evliyim eşimde bazı mesajlar yakalamıştım aldatma riski yüksek . Cinsel organında yaralar vardı … benim de iki üç tane uçuk benzeri şey ciktı baş ağrısı halsizlik, kulak dışımda şişlik ( lenf bezi de olabilir tam bilemiyorum çene altımda da var ) bu testi güvenilir gizli bir yerde nerede yaptırabilirim. Çok korkuyorum günlerdir uyuyamıyorum sürekli ağlıyorum. Ancak 2-3 gün önce kadın doğuma gittim yumurtalıklarıma ultrasonla baktı aynı zamanda rahmime de ancak herhangi bir sorun yok tertemiz dedi tabiki doktora hiv var mı diye gitmedim kontrol amaçlı gittim sizce hiv olmuş olsa yumurtalık ve rahmimi etkiler miydi ? Onu da geçtim onluk altından muayene ettiğinden 2 tane uçuğu görmedi . Bugün dudağımda da uçuk cıktı bende normalde çıkmazdı . Evlendiğim günden beri bir şeyler oluyor . Çok üzgünüm lütfen yardım edin ben hiv miyim ? Kimsenin bilemeyeceği bir yerde hiv teşyi yaptırmak istiyorum. Yarın kulağımdaki beze icin ve lenf bezleri icin kbb görüneceğim . Ancak testi de gizlilik çerçevesinde olmak istiyorum pozitif çıkarsa eşime dava açabilir miyim ?
Ülkemizde hiv vakaları artmış durumda , utanmayın acilen doktora görünün ki önlem alınsın, pislik kocanızı da boşayın bence...

Keşke hiv riskin varken vajinal muayane yaptırmasaysin. Ya da soyleyeseydin ekstra dikkat etselerdi. Belki de bir şekilde yayılmasına sebep olmussundur :KK43:
Test devlet hastanelerinde ücretsiz diye biliyorum. Enabizinizda çıkar , isterseniz görünmesin'i seçebilirsiniz. Kim bilecek ki gizlilik istiyorsunuz?

özel hastanelerde yapılan bu testler e nabıza yansımıyor, özel de yaptırabilirsiniz testinizi.
çoğu doktor daha bu hastalıklara hakim bile değil, hpv yi bile bilmiyorlar.
Hangi şehirdesiniz?

Smear aldı mı hiç doktorunuz? Uçukları nasıl görmedi?

Hiv değil de hpv gibi duruyor. Ama tabi test, doktor kontrolü şart.

Geçmiş olsun.

Acıbademde yapılan testler bile enabızda çıkıyor

Geçmiş olsun.

Ben izmirde özel bir hastanede hpv ve smear testi yaptırmıştım e- nabıza yansımadı, ama tabi hastane hastane değişebilir tabi durum.

Keşke hiv riskin varken vajinal muayane yaptırmasaysin. Ya da soyleyeseydin ekstra dikkat etselerdi. Belki de bir şekilde yayılmasına sebep olmussundur :KK43:
Test devlet hastanelerinde ücretsiz diye biliyorum. Enabizinizda çıkar , isterseniz görünmesin'i seçebilirsiniz. Kim bilecek ki gizlilik istiyorsunuz?
Özelde yaptırdım tek kullanımlık steril malzeme kullanıyorlar devlette yaptırmadım ki .. kullandıkları aletin baş kısmını çöpe atıyorlar oturduğum yere serdikleri örtüyü çöpe attılar üstümdeki nevresim de aynı şekilde

Çok geçmiş olsun, bahsettiğiniz belirtiler denildiği gibi hpv'ye daha benzer şekilde. Ama yinede hiv testi yaptırmanızı öneririm. Dava konusunda da iyi bir avukata danışarak ne yapacağınızı planlayın.

Geçmiş olsun.

Biliyorum bende özel sağlık sigortası var ancak gizli bir klinikte yaptırmak istiyorum test sonucu pozitif çıkarsa eğer özel bir hastaneye gidip emin olmak adına tekrar yaptırmak istiyorum .. çok korkuyorum

Çok geçmiş olsun, bahsettiğiniz belirtiler denildiği gibi hpv'ye daha benzer şekilde. Ama yinede hiv testi yaptırmanızı öneririm. Dava konusunda da iyi bir avukata danışarak ne yapacağınızı planlayın.

Hpvde uçuk olur mu genitalde siğil oluyor diye biliyorum ancak bende siğil yok karnabahar benzeri siğiller olurmuş .. çok araştırdım

Biliyorum bende özel sağlık sigortası var ancak gizli bir klinikte yaptırmak istiyorum test sonucu pozitif çıkarsa eğer özel bir hastaneye gidip emin olmak adına tekrar yaptırmak istiyorum .. çok korkuyorum
Ben böyle durumda olsam muayenehanesi olan bir doktora gider ve bir hastaneye bağlı olmayan özel laboratuvarda test yaptırırım.

Ama bu kadar gizli olmaya gerek var mı bilmiyorum. Önce kadın doğum doktoru ile endişe ve şikayetlerinizi paylaşın, o sizi yünlendirecektir.

Eşinizden ayrıldınızmı peki?
Tedavi olsaniz bile yine kapma riskiniz olacak eşinizden.

Hpvde uçuk olur mu genitalde siğil oluyor diye biliyorum ancak bende siğil yok karnabahar benzeri siğiller olurmuş .. çok araştırdım
Hpv ve hıv ikisini birden yaptır bence. Eğer eşinin başka kadınlarla da cinselliği olduysa, hpv de almış olabilir, baktırmışken hepsine baktır derim canım, geçmiş olsun bu arada💐

özel hastanelerde yapılan bu testler e nabıza yansımıyor, özel de yaptırabilirsiniz testinizi.
çoğu doktor daha bu hastalıklara hakim bile değil, hpv yi bile bilmiyorlar.
Hangi şehirdesiniz?
İstanbul
Ben böyle durumda olsam muayenehanesi olan bir doktora gider ve bir hastaneye bağlı olmayan özel laboratuvarda test yaptırırım.

Ama bu kadar gizli olmaya gerek var mı bilmiyorum. Önce kadın doğum doktoru ile endişe ve şikayetlerinizi paylaşın, o sizi yünlendirecektir.
biliyorsunuz ki böyle durumlarda direkt kadın suçlanır . Eşimi sevmiyorum evden çıktığım dahi yok ancak beni suçlayacak tipten bir ruh hastası ve benim içim hiç rahat değil böyle bir şey varsa bilmiyorum beni dinlemeden dahi direkt …….. kendinde suç aramaz . çok korkuyorum bu yüzden benim yaşım ondan küçük zorla evlendirildim bu yüzden tüm klrkularım ailem çok baskıcı idi

Hpv'nin pek çok farklı türü var,bende 2021'de 3 farklı türü tespit edildi. Ancak hiç siğil ya da uçuk benzeri yapı olmadı. İnternetten okuyarak kendinizi harap etmeyin, öncelikle bunu söyleyeyim. Son smeari bu ay başında verdim. Hpv negatife döndü nihayet. Elbette umarım değildir ama Hiv de olsanız çeşitli tedaviler uygulanıyor.

Eşinizden ayrıldınızmı peki?
Tedavi olsaniz bile yine kapma riskiniz olacak eşinizden.
Maalesef ayrılamıyorum beni zorla evlendirdiler böyle bir şey pozitif çıksa dahi direkt beni suçlayacak cinsten anlatamıyorum her şeyi ama kalbim daralıyor inanın ki daha yaşım çok küçük çok üzülüyorum nasıl yapacağımı bilmiyorum.. gizli bir yer olsa pozitif çıktığında anca üstesindne gelebilirim birden bire bu testi yaptırdığımı görse bile bana me yapar bilemiyorum . Gerçi pozitif çıksa dahi kimden bulaş geçtiği sanırım ortaya çıkarmış ordan yırtabilirim . Zaten benim telefonum hep ortada evden de çıkan biri değilim her şeyim açık

X