Aile Planlaması Dogum kontrol hapi kullananlar yardim:(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Loria

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2012
276
6
Herkese mrb lar oncelikle.. Benim dogum kontrol kapi kullanan arkadaslardan bir ricam olucak ..

Ben gecen ay reglimin ilk gunu hapa basladim yani toplamda bir aydir kullaniyorum, feci sekilde gogus agrisi yapti yauu yani agri derken sanki goguslerim kocaman olmus gibi hisediyorum ( gorunurde degil hiss ) .. Ve sol bacagimda uyusma hissi oluyor .. Bunlar normalmi arkadaslar? Dr um gogus agrisindan bahsetmisti ama bacak dememisti...

Bilgisi olanlar yardim ederse sevinirim.. Simdiden teSekkurler..

Hangi dogum kontrol ilacini kullaniyorsunuz ne kadar zamandir kullaniyorsunuz
Yan etkiler ne zaman basladi

kullanırken ilk aylarda bendede göğüslerde belirti vermişti..
göğüslerim şişmişti resmen..ve baş ağrısı yapmıştı ilk ay..
prsospektüsünde ne yazıyor ilacın?

kullanırken ilk aylarda bendede göğüslerde belirti vermişti..
göğüslerim şişmişti resmen..ve baş ağrısı yapmıştı ilk ay..
prsospektüsünde ne yazıyor ilacın?

Prospektusunu anlayacak kadar dilim yok maalesef :KK43: esim aksam gelsin ona okutayim.. Dr bana gogus agrisi olabilicegini soyledigi icin o acidan icim rahat ama bacak uyusmasi yapmasi beni korkutuyor.. Bilmiyorum acaba birakmalimiyim diye dusunmuyor degilim ama dr bana onu adet sancim icin verdi ve bu o hap sayesinde omrumde ilkkez agrisiz br regl gecirdigim icin kullanmakta istiyorum ... Arada kaldim resmen anliyacagin..

şimdi buldum etken maddesini
ama öyle bir yan etkisi olmaz bu maddelerin
siz doktorunuzla irtibata geçin
burdan çözüm bulacağınızı sanmıyorum ilaç Türkiye de olmadığı için kullananlardan bilgi alabilmeniz cok düşük bir ihtimal

burdan çözüm bulacağınızı sanmıyorum ilaç Türkiye de olmadığı için kullananlardan bilgi alabilmeniz cok düşük bir ihtimal

Ben ilacima gore yardim edin demedim, genel anlamda butun dogum kontrol haplari ayni sayilir sonucta ayni amaci tasiyorlar.. Isim farkliligi onemlidir?

ben Finic kullaniyorum iki hafta oldu
ilk gunler bas agrisi yapti
doktoruma sordum
vucudun hormonlarin alisma sürecinde normal dedi
sakin birakma daha kötü olur en azindan bir ay kullan dedi
sonra degstiriiz dedi
ama uyusma falan yoktu bende
doktoruna sor mutlaka

Tesekkur ederim.. Ben cozum den cok baska insanlardada bu etkilerin olup olmadigini ogrenmek amaciyla acmistim bu konuyu, yoksa burdan cozum aramanin yanlis olucaginin farkindayim.. Sanirim yanlis anladiniz ..

Yıllarca kullandım. Ancak unutmamak gerekir ki doğum kontrol hapları damar tıkanıklığı yapar. O yüzden 45 yaş üzerine ve sigara içen kadınlara önerilmez.

Sanırım yaşınız genç ancak yüksek kolestrol yada damar tıkanıklığı öykünüz var mı ?

ben Finic kullaniyorum iki hafta oldu
ilk gunler bas agrisi yapti
doktoruma sordum
vucudun hormonlarin alisma sürecinde normal dedi
sakin birakma daha kötü olur en azindan bir ay kullan dedi
sonra degstiriiz dedi
ama uyusma falan yoktu bende
doktoruna sor mutlaka

Aslinda tek sikayetimin bu oldugunu farketyim, istah acma bas agrisi vb tarzda hic etkisi olmadi .. Gogus siskilnligi hisside regl olunca gecti.. Fakat bacagimdaki uyusma gecmiyor acaba psikolojikmi yapiyirum diye dusunuyorum ama oluyor yahu ..
Bencede dr ma danismam lazim .. Tsk ederim

Yıllarca kullandım. Ancak unutmamak gerekir ki doğum kontrol hapları damar tıkanıklığı yapar. O yüzden 45 yaş üzerine ve sigara içen kadınlara önerilmez.

Sanırım yaşınız genç ancak yüksek kolestrol yada damar tıkanıklığı öykünüz var mı ?

26 yasindayim, sigara kullanmiyirum ve kolestrol le ilgili bir sorunum olmadi hic ? Bilmiyorum 😔

Prospektusunu anlayacak kadar dilim yok maalesef :KK43: esim aksam gelsin ona okutayim.. Dr bana gogus agrisi olabilicegini soyledigi icin o acidan icim rahat ama bacak uyusmasi yapmasi beni korkutuyor.. Bilmiyorum acaba birakmalimiyim diye dusunmuyor degilim ama dr bana onu adet sancim icin verdi ve bu o hap sayesinde omrumde ilkkez agrisiz br regl gecirdigim icin kullanmakta istiyorum ... Arada kaldim resmen anliyacagin..

evet bende adet sancısı için başlamıştım..
akabinde evlenincede kullanmaya devam ettim tabi..
bende kas ağrısı yada uyuşma gibi bişey yapmadı..
ama sen kendi kafana göre bırakma sakın..
dr na danış mutlaka..olmadı ilaç değiştirebilir dr..

evet bende adet sancısı için başlamıştım..
akabinde evlenincede kullanmaya devam ettim tabi..
bende kas ağrısı yada uyuşma gibi bişey yapmadı..
ama sen kendi kafana göre bırakma sakın..
dr na danış mutlaka..olmadı ilaç değiştirebilir dr..

Galiba oyle yapmak en dogrusu .. Tesekkurler yorumlariniz icin..

Eğer bacağınız da ağrı varsa Bence vakit kaybetmeden doktorunuza başvurun çünkü doğum kontrol haplarının damar tıkanıklığına sebep olduğunu biliyorum ve geçmişte damar tıkanıklığı yaşadığım için ben kullanamıyorum bu hapları

Eğer bacağınız da ağrı varsa Bence vakit kaybetmeden doktorunuza başvurun çünkü doğum kontrol haplarının damar tıkanıklığına sebep olduğunu biliyorum ve geçmişte damar tıkanıklığı yaşadığım için ben kullanamıyorum bu hapları

Bacagimda agri yok sadece uyusma hissi var .. Ve cok ilginc hep sol bacagimda oluyor ...

X