Erkek İnfertilitesi Varikosel ile mücadelemiz başlıyor.eşi varikosel olup tedavi olan ve olmayı düşünenl

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

delinefsim

ALLAHIM bu defa olsun...
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2013
3.934
1.320
:emir_bebek:Merhaba arkadaşlar ...bir çok kişi de oldugu gibi eşimde de varikosel var...çift taraflı..sürekli ameliyat olalım mı olmayalım mı diye düşünüyorduk..ama sitede dolaşırken varikosel ameliyatı basıt ve daha önmlisi ameliyattan sonra hamile kalma olasılığı yüksek oldugunu görünce ameliyat olma kararı aldık...

eşimde sperm sonucu 1 milyon çıktı hareketliği iyi..ama hamile kalabilmem için en az 20 milyon olması gerekioyrmuş...ameliyattan sonra bu kadar yükselmesi pek olasılıklı değil miş..aranızda yükselten oldu mu ??

Varikosel ameliyat tarihleri ve sonuçlarımız

:emir_bebek::emir_bebek:hisarbuselikameliyat olmadan hamile:nazar::nazar:

:emir_bebek::emir_bebek: insanbulameliyat olmadan Hamile:nazar::nazar:

:emir_bebek::emir_bebek: blaze azh ameliyat olmadan Hamile:nazar::nazar:

:emir_bebek::emir_bebek:unbelivablieameliyat olmadan Hamile..tüp bebek yöntemi

fatmasecret19 temmuz 2012

ayseeem= 29 eylül 2012

:emir_bebek::emir_bebek:adzeynep= 12 kasım 2012 Hamiletup bebek yötemi ile

eses07=17 ocak 2013

:emir_bebek::emir_bebek:merinos1= 4 şubat 2013:nazar::nazar::nazar:Hamile...

:emir_bebek::emir_bebek:eyican06= 5 nisan:nazar::nazar::nazar:Hamilee...YAKLAŞIK 3 AY SONRA...

hykd = 15 nisan 2013

isterseninanma - =20 nisan 2013

dildildem=30 nisan 2013

:emir_bebek::emir_bebek:kelam= 25 Mayıs 2013 :nazar::nazar::nazar:Hamilee....YAKLAŞIK 4 AY SONRA

sefcn =13 haziran 2013

jonguil= 16 temmuz 2013

nurerdem= 17 temmuz 2013

:emir_bebek::emir_bebek:jade86= 27 temmuz 2013:nazar::nazar::nazar:hAMİLE YAKLAŞIK 5 AY SONRA

:emir_bebek::emir_bebek:minel= 29 temmuz 2013:nazar::nazar::nazar:hamile... YAKLAŞIK 2 AY SONRA...

mariel= 30 temmuz 2013

estrella06 =ağustos 2013

kaansu ağustos 2013

:emir_bebek::emir_bebek:tubik_volki 1 eylül 2013:nazar::nazar::nazar:Hamilee YAKLAŞIK 3 AY SONRA

delinefsim= 14 eylül 2013

:emir_bebek::emir_bebek:zelis82=21 eylül 2013:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:Hamilee

:emir_bebek::emir_bebek:gupse34 =24 Eylül 2013:nazar::nazar::nazar:hAMİLEYAKLAŞIK 8 AY SONRAA..

:emir_bebek::emir_bebek:su828 = 25 eylül 2013 :nazar::nazar::nazar: Hamile...YAKLAŞIK 4 AY SONRA

:emir_bebek::emir_bebek:optimist3 =8 ekim 2013:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:Hamilee

leman24= 15 ekim 2013..

:emir_bebek::emir_bebek:umutsuzvakalar =19 ekim 2013:nazar::nazar::nazar:Hamile....YAKLAŞIK 4 AY SONRA

yldz61= 10 kasım 2013

:emir_bebek::emir_bebek:gldrn = 5 kasım 2013 :nazar::nazar::nazar: Hamile..YAKLAŞIK 6AY SONRAA

:emir_bebek::emir_bebek:arzugursel54 = 11 kasım 2013 :nazar::nazar::nazar:Hamile ....YAKLAŞIK 1 AY SONRA

nazende88 =12 kasım 2013

:emir_bebek::emir_bebek:EsRa1982 =14 Kasım 2013 :nazar::nazar: Hamile...**aşılama tedavisi ile..

Herseyguzelolcak=22 kasım 2013

noninoni=22 Kasım 2013

:emir_bebek::emir_bebek:Seremcem =23 kasım 2013:nazar::nazar::nazar::nazar: HAMile yaklaşık 6 ay sonra ***tüp bebek yontemi ile..

badefne 23 kasım

kelesdilek = 25 kasım 2013

evlimutlu44 =29 kasım 2013

btd08=7 Aralık 2013

SEL25= 13 aralık 2013

:emir_bebek::emir_bebek:Alya_34 19 aralık 2013:nazar::nazar::nazar:Hamilee...

:emir_bebek::emir_bebek:tugba2401 ocak2013....:nazar::nazar::nazar:Hamile ....YAKlaşık 5 ay sonraa..

dolunay78 =6 ocak 2014

:emir_bebek::emir_bebek:volim =13 ocak 2014:nazar::nazar::nazar:hAMİLEEYAKLAŞIK 3 AY SONRAA..

feelcrying= 14 ocak 2014

lazlar61__3 şubat 2014

:emir_bebek::emir_bebek:benay27=6 şubat 2014:nazar::nazar::nazar::nazar:Hamile...

littlebirdie =6 şubat 2014

yuko063 mart 2014

ilayda37=5 nisan 2014

:emir_bebek::emir_bebek:gulbasak86 9 Nisan 2014:nazar::nazar:Hamilee...yaklaşım 2 ay sonra...

bursa38= 13 mayıs 2013

Kanaryam= 6 haziran 2014

ervaca87 = 17 Haziran 2014

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

4444 Salat-ı Tefriciye Duası ve Anlamı

"Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma'lûmin lek."

"Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed'e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O'nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O'nun hürmetine elde edilir. O'nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah'ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et."

arkadaşlar yeni dua listemizi oluşturalım...duaya katılmak isteyenler ismni söylesin..listeye ekliyeyim..
.ve her gün okudugu salatı soylesin listeye kaydedelim...ne kadar çabuk okursak sıra bır sonrakine daha çabuk gelir...hayırlı olsun...

4444 Salat-ı Tefriciye listemiz....

:nazar:jonguil....

:nazar:delinefsim...

:nazar:

Okunan Duâ sayısı. ..
Jonguil...50

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar ...bir çok kişi de oldugu gibi eşimde de varikosel var...çift taraflı..sürekli ameliyat olalım mı olmayalım mı diye düşünüyorduk..ama sitede dolaşırken varikosel ameliyatı basıt ve daha önmlisi ameliyattan sonra hamile kalma olasılığı yüksek oldugunu görünce ameliyat olma kararı aldık...

eşimde sperm sonucu 1 milyon çıktı hareketliği iyi..ama hamile kalabilmem için en az 20 milyon olması gerekioyrmuş...ameliyattan sonra bu kadar yükselmesi pek olasılıklı değil miş..aranızda yükselten oldu mu ??

canım eşimde de çift taraflı var.
bizde düşünme aşamasındayız doktor 2-3 ay daha deneyin.
ondan sonra kara verelim dedi.

ilk doktora gittiğimiz hiç sperm çıkışı yoktu.
2.defa gittik başka bir doktora 12 milyon çıkış vardı morfoloji bozuk ileri hareketlilik yoktu.

doktor proexed plus verdi sadece.adını yanlış yazmış olabilirim.

3.defa gittik 7 milyondu morfoloji gene bozuk hareketlilik % 5 olmuştu.
ultrasyon sonucuna baktı sol taraf ilerisi seviyede varikosel çıktı.

doktor bu sebeple 2-3 ay bekleyelim dedi normal yollada olabilir.

eşim bekleme taraftarı, bende bilmiyorum.

ama doktorun söylediklerini aktarayım sana.genel bir bilimsel çalışma yok yüzde yüz ameliyat olan herkesin artacağıyla ilgili.

ama ben yaptığım ameliyatlardan hastalarım çoğunluğunda gördüm ki artış var ve çoğunun normal ya da tüp bebekle bebeklerine

sahip oldular demiş.yani denemekte fayda var gibi...

eğer karar verirsek mutlaka bilgileri paylaşırım senle.

Allahım bu mübarek günlerde bir an önce bebişleri getirsin.:KK16:

canım eşimde de çift taraflı var.
bizde düşünme aşamasındayız doktor 2-3 ay daha deneyin.
ondan sonra kara verelim dedi.

ilk doktora gittiğimiz hiç sperm çıkışı yoktu.
2.defa gittik başka bir doktora 12 milyon çıkış vardı morfoloji bozuk ileri hareketlilik yoktu.

doktor proexed plus verdi sadece.adını yanlış yazmış olabilirim.

3.defa gittik 7 milyondu morfoloji gene bozuk hareketlilik % 5 olmuştu.
ultrasyon sonucuna baktı sol taraf ilerisi seviyede varikosel çıktı.

doktor bu sebeple 2-3 ay bekleyelim dedi normal yollada olabilir.

eşim bekleme taraftarı, bende bilmiyorum.

ama doktorun söylediklerini aktarayım sana.genel bir bilimsel çalışma yok yüzde yüz ameliyat olan herkesin artacağıyla ilgili.

ama ben yaptığım ameliyatlardan hastalarım çoğunluğunda gördüm ki artış var ve çoğunun normal ya da tüp bebekle bebeklerine

sahip oldular demiş.yani denemekte fayda var gibi...

eğer karar verirsek mutlaka bilgileri paylaşırım senle.

Allahım bu mübarek günlerde bir an önce bebişleri getirsin.:KK16:

varikosel oldugundan dolayı sürekli sperm sonucu değişiyor...bizde 5 milyon 3 milyon 500 ml.. 13 milyon en son da bugun yptı 1 milyon...doktor en fazla 6 7 milyon olur diyor..ama daha da yükseleceğini biliyorum çünkü 1 yıldır varikosel i araştırıyorum...1 milyondan 20 mlyona çıkan da var ....yeter ki sabırla bklemesini bilelim...bizde bayram dan sonra kısmet olursa ameliyatı yapmayı düşünüyorz..ama doktor vairkosel den sonra ancak tüp bebek olur demiş..nasıp rabbim hayırlı ile istiyen herkese ve bizlere bebek nasıp edr inş..

Merhaba arkadaşlar ...bir çok kişi de oldugu gibi eşimde de varikosel var...çift taraflı..sürekli ameliyat olalım mı olmayalım mı diye düşünüyorduk..ama sitede dolaşırken varikosel ameliyatı basıt ve daha önmlisi ameliyattan sonra hamile kalma olasılığı yüksek oldugunu görünce ameliyat olma kararı aldık...

varikosel oldugundan dolayı sürekli sperm sonucu değişiyor...bizde 5 milyon 3 milyon 500 ml.. 13 milyon en son da bugun yptı 1 milyon...doktor en fazla 6 7 milyon olur diyor..ama daha da yükseleceğini biliyorum çünkü 1 yıldır varikosel i araştırıyorum...1 milyondan 20 mlyona çıkan da var ....yeter ki sabırla bklemesini bilelim...bizde bayram dan sonra kısmet olursa ameliyatı yapmayı düşünüyorz..ama doktor vairkosel den sonra ancak tüp bebek olur demiş..nasıp rabbim hayırlı ile istiyen herkese ve bizlere bebek nasıp edr inş..

2-3 ay bekleyip ameliyat olmak benimde düşüncem.

çünkü bende faydalı olacağını düşünüyorum.

doktor için öyle olabilir belki normal yoldan ama benim içime hiç böyle doğmuyor nedense.

bakalım yaşayıp görücez galiba...

hakkımızda hepimizin hayırlısı olsun.:KK16:

2-3 ay bekleyip ameliyat olmak benimde düşüncem.

çünkü bende faydalı olacağını düşünüyorum.

doktor için öyle olabilir belki normal yoldan ama benim içime hiç böyle doğmuyor nedense.

bakalım yaşayıp görücez galiba...

hakkımızda hepimizin hayırlısı olsun.:KK16:

inş..amin.. canm hayırlsı olsun...ameliyatla ilgili herşeyi paylaşmaya çalışacağım..rabbim hepimiizn yardımcısı olsun..duarımdasınn

merhaba arkadaşlar...benim eşim de 1 hafta önce varikosel ameliyatı oldu...ileri derecede sol tarafında varikosel vardı...ilk başlarda ameliyata pek sıcak bakmıyorduk ama aylar geçtikçe anladık ki olmamız gereken bi ameliyat ve internet,doktor araştırmalarımızı yaptıktan sonra ameliyat olmaya karar verdik...bizim sayımız 40 milyon ama hareketimiz çok az %25 hareketli...o yüzden sayıya o kadar takılmamak lazım...6 ay kadar bekleyecez...doktor bize şöyle bi bilgi verdi...değerlerde sürekli düşme oluyordu varikoselde ileri derece olunca üstüne bi de 2 yıldır çocuğumuz olmayınca tek neden olarak varikosel olduğunu görüyorum dedi ve düzelecek bekleyin dedi...%70 hatta %80 düzelme %40 % 50 gebelik ihtimali var dedi...bilimsel verilere göre kadının 1 adet döngüsü içinde iki tarafta sağlıklı bile olsa hamilelik şansı %25...yani 1 ay içinde sağlıklı bi çiftin gebelik şansı %25 miş..varikosel ameliyatından sonra değerler düzelirse normal yolla hamilelik şansı çok yüksek yani...

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar...benim eşim de 1 hafta önce varikosel ameliyatı oldu...ileri derecede sol tarafında varikosel vardı...ilk başlarda ameliyata pek sıcak bakmıyorduk ama aylar geçtikçe anladık ki olmamız gereken bi ameliyat ve internet,doktor araştırmalarımızı yaptıktan sonra ameliyat olmaya karar verdik...bizim sayımız 40 milyon ama hareketimiz çok az %25 hareketli...o yüzden sayıya o kadar takılmamak lazım...6 ay kadar bekleyecez...doktor bize şöyle bi bilgi verdi...değerlerde sürekli düşme oluyordu varikoselde ileri derece olunca üstüne bi de 2 yıldır çocuğumuz olmayınca tek neden olarak varikosel olduğunu görüyorum dedi ve düzelecek bekleyin dedi...%70 hatta %80 düzelme %40 % 50 gebelik ihtimali var dedi...bilimsel verileri göre kadının 1 adet döngüsü içinde iki taraf sağlıklı bile olsa hamilelik şansı %25...yani 1 ay içinde sağlıklı bi çiftin gebelik şansı %25 miş..varikosel ameliyatından sonra değerler düzelirse normal yolla hamilelik şansı çok yüksek yani...

inş..amin.. canm hayırlsı olsun...ameliyatla ilgili herşeyi paylaşmaya çalışacağım..rabbim hepimiizn yardımcısı olsun..duarımdasınn

merhaba arkadaşlar...benim eşim de 1 hafta önce varikosel ameliyatı oldu...ileri derecede sol tarafında varikosel vardı...ilk başlarda ameliyata pek sıcak bakmıyorduk ama aylar geçtikçe anladık ki olmamız gereken bi ameliyat ve internet,doktor araştırmalarımızı yaptıktan sonra ameliyat olmaya karar verdik...bizim sayımız 40 milyon ama hareketimiz çok az %25 hareketli...o yüzden sayıya o kadar takılmamak lazım...6 ay kadar bekleyecez...doktor bize şöyle bi bilgi verdi...değerlerde sürekli düşme oluyordu varikoselde ileri derece olunca üstüne bi de 2 yıldır çocuğumuz olmayınca tek neden olarak varikosel olduğunu görüyorum dedi ve düzelecek bekleyin dedi...%70 hatta %80 düzelme %40 % 50 gebelik ihtimali var dedi...bilimsel verileri göre kadının 1 adet döngüsü içinde iki taraf sağlıklı bile olsa hamilelik şansı %25...yani 1 ay içinde sağlıklı bi çiftin gebelik şansı %25 miş..varikosel ameliyatından sonra değerler düzelirse normal yolla hamilelik şansı çok yüksek yani...

seni biliyorum canım takip etmiştim.inşh hayırlısıyla az zaman kaldı.

doktor 2-3 ay beklememizi istedi bizim sonra ameliyat diyor bakalım.

Hepimiz için en yakında zamanda inşh.

Selam kızlar, benim eşimde 1 yıl önce varikosel ameliyatı oldu, bizim sayı da problem yoktu, harektetlilik ve morfolojide sıkıntı vardı. Ameliyat tan sonra açıkcası öyle çok büyük bir değişme olmadı proxsed plus kullandık altı ay boyunca ve ben keçiboynuzu kürü içirdim eşime doktor ameliyattan sonra en fazla 1 yıl içinde normal yoldan gebelik elde edilebilir dendi ama hala oluşmadı, önümüzdeki ay kısmet olursa tüp bebeğe geçiyoruz, yani şunu demek istiyorum ameliyattan sonra çok fark eden birşey olmuyor, arkadaşımın eşi tek taraflı varikoseldi 3 aylık ilaç tedavisinden sonra arkadaşım gebe kaldı, morfoloji çok düzelmiyor ama harketlilikte değişme oluyor, allahım hepimize sabır, sağlık ve bebiş versin inş..

Selam kızlar, benim eşimde 1 yıl önce varikosel ameliyatı oldu, bizim sayı da problem yoktu, harektetlilik ve morfolojide sıkıntı vardı. Ameliyat tan sonra açıkcası öyle çok büyük bir değişme olmadı proxsed plus kullandık altı ay boyunca ve ben keçiboynuzu kürü içirdim eşime doktor ameliyattan sonra en fazla 1 yıl içinde normal yoldan gebelik elde edilebilir dendi ama hala oluşmadı, önümüzdeki ay kısmet olursa tüp bebeğe geçiyoruz, yani şunu demek istiyorum ameliyattan sonra çok fark eden birşey olmuyor, arkadaşımın eşi tek taraflı varikoseldi 3 aylık ilaç tedavisinden sonra arkadaşım gebe kaldı, morfoloji çok düzelmiyor ama harketlilikte değişme oluyor, allahım hepimize sabır, sağlık ve bebiş versin inş..

merhaba canım...inş tüp bebeğe gerek kalmadan hamile kalırsın canım...bizim elimizde 4 tane test var morfoloji diye yazmıyor hiç bi yerde başka bi adı mı var?nerde yazıyor bu morfoloji herkes % 2 %3 falan diyor ama bizim testlerde yok

merhaba canım...inş tüp bebeğe gerek kalmadan hamile kalırsın canım...bizim elimizde 4 tane test var morfoloji diye yazmıyor hiç bi yerde başka bi adı mı var?nerde yazıyor bu morfoloji herkes % 2 %3 falan diyor ama bizim testlerde yok

Başka adı var mı bilmiyorum canım ama mutlaka yazması gereken bir durum bizimde %3 sayı harketlilik morfoloji diye sırasıyla yazılır, ve her testte de mutlaka olur. Bu arada morfoloji demek şekil demek yani spremlerin şekli ile ilgili şekil bozukluğu belki öyle yazıyordur.
Allah yardımcımız olsun

Başka adı var mı bilmiyorum canım ama mutlaka yazması gereken bir durum bizimde %3 sayı harketlilik morfoloji diye sırasıyla yazılır, ve her testte de mutlaka olur. Bu arada morfoloji demek şekil demek yani spremlerin şekli ile ilgili şekil bozukluğu belki öyle yazıyordur.
Allah yardımcımız olsun

sağol canım bizim test detaylı değil ama morph diye bi yer var orası galiba %24 ilk testimizde son testimiz de %16 iyi mi kötü mü bilmiyorum:S %30 olması gerekiyor testin karşısında yazıyor.ama şekil bakımından % kaç oluyor o da detaylı testte yazıyor sanırım hesaplaması var mı acaba?

merhaba arkadaşlar...benim eşim de 1 hafta önce varikosel ameliyatı oldu...ileri derecede sol tarafında varikosel vardı...ilk başlarda ameliyata pek sıcak bakmıyorduk ama aylar geçtikçe anladık ki olmamız gereken bi ameliyat ve internet,doktor araştırmalarımızı yaptıktan sonra ameliyat olmaya karar verdik...bizim sayımız 40 milyon ama hareketimiz çok az %25 hareketli...o yüzden sayıya o kadar takılmamak lazım...6 ay kadar bekleyecez...doktor bize şöyle bi bilgi verdi...değerlerde sürekli düşme oluyordu varikoselde ileri derece olunca üstüne bi de 2 yıldır çocuğumuz olmayınca tek neden olarak varikosel olduğunu görüyorum dedi ve düzelecek bekleyin dedi...%70 hatta %80 düzelme %40 % 50 gebelik ihtimali var dedi...bilimsel verilere göre kadının 1 adet döngüsü içinde iki tarafta sağlıklı bile olsa hamilelik şansı %25...yani 1 ay içinde sağlıklı bi çiftin gebelik şansı %25 miş..varikosel ameliyatından sonra değerler düzelirse normal yolla hamilelik şansı çok yüksek yani...

rabbim inşallah yar ve yardımcımız olsun arkadaşım...yapılan test sonuçlarınıada bize bildirrisen sevinizirm tşkler

amin..canım rabbm hepimizin yardımcısı olur..kısa sürede bebişler nasip etsin..inş..

rabbim inşallah yar ve yardımcımız olsun arkadaşım...yapılan test sonuçlarınıada bize bildirrisen sevinizirm tşkler
yazacam canım . sağolsun bazı arkadaşlar ameliyattan önceki ve sonraki test sonuçlarını yazmışlar...okuyunca umut oluyor inan dün eski sayfaların hepsine göz attım varikoselle ilgili başlıklara falan umutsuz konuşup,tekrar tekrar konu açanlar 1 2 aya kadar inş bebeklerini kucaklarına alacaklar... inş bizler de bi gün hamileyiz diye yazarız buralara...

yazacam canım . sağolsun bazı arkadaşlar ameliyattan önceki ve sonraki test sonuçlarını yazmışlar...okuyunca umut oluyor inan dün eski sayfaların hepsine göz attım varikoselle ilgili başlıklara falan umutsuz konuşup,tekrar tekrar konu açanlar 1 2 aya kadar inş bebeklerini kucaklarına alacaklar... inş bizler de bi gün hamileyiz diye yazarız buralara...

aminn inş..inş..

kızlar benım esımdede 2. derceden varikosel var ben bıkere kımyasal gebelık yasadım bıde bos gebelık sonra asılama yaptrdık malesef tutmadı degerler gercekten cok degsken 10 mılyon 15 mılyon 6 mılyn hareketlılık %20 sanırım bızı ekıleyende o ama esim amelyat olmak istemiyor napcam bılmıyorum amelıyat sart degılmı????

kızlar benım esımdede 2. derceden varikosel var ben bıkere kımyasal gebelık yasadım bıde bos gebelık sonra asılama yaptrdık malesef tutmadı degerler gercekten cok degsken 10 mılyon 15 mılyon 6 mılyn hareketlılık %20 sanırım bızı ekıleyende o ama esim amelyat olmak istemiyor napcam bılmıyorum amelıyat sart degılmı????

canım istersen varikosel ameliyatı sonrası hamile kalanlar topiğinine şöyle bi göz at, ameliyattan fayda gören arkadaşlarımız çok var...ameliyat şart mı değil mi şu şekilde anlaybilirsiniz 1 yıldır çocuğunuz olmuyor,sperm değerleriniz sürekli inişli çıkışlı düşmleer oluyorsa,doktor el ile muayene edip teşhis koyduysa ve ultrasonla bakıldıysa ameliyata doktorlar sıcak bakıyor...doktorunuz ne diyor peki...eşine olumlu sonuç alanları okut canım belki ikna olur...

Son düzenleme:

canım bnm eşimdede variosel var..ameliyat olmamayı düşünyordu.ama ameliyattan sonra hamile kalnları anlatınca ikna ettim...fakat doktor yaşı 32 oldugu için biraz geç kalmısınız dedi..sperm sayısı 1 milyon en fazla 5 milyon olur dedi..eşim yine vazgeçti ama gene ikna ettim...rabbim cümlemize asıp eder inş...ama sende eşini ikna et bnce ..çünkü değrrleriniz çok düşük değil...inşallah hayırlı ile hamile kalırsın..

X