Montessori Anneleri ve Minikleri

Bu yazı ozellikle 6 aya yaklasan ve de gecmış bebeklerı olan annelerı ılgılendırıyo sanırım.ve suan aramızda bu kadar kuçuk çocugu olan annenın olmadıgını bılıyorum...fakat olmıycagı yada zıyaretcınolaak takıp ermedığı ne malum...dıyerekten paylaşıyorum...

böyleyken böylee: Katı Gıdanın Montessorisi BLW

kızım parmak oyunlarını çok seviyor. bunlar ezberleyip kızımla oynayacağım parmak oyunları. biraz yaşına uygun olanları seçmeye çalıştım :KK16:

* DEDEMİN GÖZLÜKLERİ *

Dedem uyurken
(Uyuma öykünmesi yapılır)
Gözlüklerini yitirmiş
(Baş ve işaret parmaklarıyla gözlük yapılır)
Aramış taramış
(Sağa sola bakılır)
Birde bakmış
(Eller başın üstüne götürülür)
Başının üstünde
(Başın üzerinde gözlük yapılır)

BİR KUŞ VARMIŞ

Bir kuş varmış.
Baş parmak tutmuş. (Sağ elin baş ve işaret parmağı ile sol elin baş parmağı tutulur.)
İşaret parmağı kesmiş. (Aynı hareket yapılarak işaret parmağı tutulur.)
Orta parmak pişirmiş. (Orta parmak tutulur, daha sonra yemek karıştırma hareketi yapılır.)
Yüzük parmak yemiş. (Yüzük parmak tutulur, sonrasında yeme hareketi yapılır.)
Serçe parmak gelmiş. (Serçe parmak tutularak sallanır.)
Hani bana, hani bana demiş.

SAĞ EL, SOL EL

İşte sağ elim, havaya kaldırırım (Sağ el yukarı kaldırılır.)
Bu da sol elim gökyüzünü tutarım. (Sol el yukarı kaldırılır.)
Sağ el, sol elime bakar, (Eller karşılıklı tutulur.)
İşte böyle şap şap? yapar. (İki kez alkışlanır.)

BEDENİM PARMAK OYUNU

El çırpmak için iki elim var, (iki el çırpılır.)
Koklamak için burnum, (koklama hareketi yapılır.)
Düşünmek için başım, (baş sallanır.)
Nefes almak için ciğerlerim, (nefes alınır.)
Görmek için gözlerim, (gözler gösterilir.)
İşitmek için kulaklarım var, (kulaklar gösterilir.)
Benim işte böyle,
Güzel bir bedenim var. (beden gösterilir.)

* MAKARA *

Sar sar sar makarayı
(Kollar öne doğru sarılır)
Çöz çöz çöz makarayı
(Kollar geriye doğru sarılır)
Şöylede böyle şak şak şak
(Eller çırpılır)
Komşu komşu tak tak tak
(Kapıya vuruyormuş öykünmesi yapılır)
Aslan geliyor kaplan geliyor
(Ayaklar her iki yana açılarak zıplanır)
Tıp
(Herkes susar)

TIRTIL

Birgün bir tırtıl ağaca tırmanmış
Tıkır da mıkır(2)
Bir yaprak koparmış başlamış yemeye
Şapur da şupur(2)
Keyfi yerine gelmiş oynamaya başlamış
Şıkır da mıkır(2)

* ON KİTAP *

Bir kitap
(Ellerin ikiside kapalı iken sağ elin serçe parmağı açılır)
İki kitap
(Yüzük parmağı açılır)
Üç kitap
(Orta parmak açılır)
Dört kitap
(İşaret parmağı açılır)
Beş kitap
(Baş parmak açılır)
Beş de burda kitap
(Sol elin beş parmağı açılır)
Oldu sana on kitap
(İki elin parmakları açık öne doğru uzatılır)

* BENİM KİTAPLARIM *

Büyük kitaplar
(İki el havaya doğru kaldırılır)
Küçük kitaplar
(İki el karşılıklı tutulur)
Çok yapraklılar
(İki elin bütün parmakları sallanır)
Az yapraklılar
(Bir elin parmakları sallanır)
Benim kitaplarım var
(Eller göğse kapatılır)

* KEDİ *

Bir kedi varmış
(Baş parmak gösterilir)
Sepette yaşarmış
(Sol el sepet gibi bükülür)
Bir fare görünce peşinden koşarmış
(Ayakları yere vurarak koşma hareketi yapılır)

* KÖPEĞİM *

Köpeğimin iki kulağı var
(İki elin işaret parmağı başa götürülür)
Birde komik bir burnu
(Bir elin işaret parmağı buruna götürülür)
Kemik yemeyi sever
(Bir elle yeme hareketi yapılır)
Her yere koşarak gider
(İki el diz üzerinde hareket ettirilir)

süpermişş:):)bazılarını uyguluyoruz ama yenileri aldım listeye birde hareketli şarkılar var ceviz adam ,tavşan ,elma kurdu kimii benim oğlum inanılmaz seviyordu ama sanırım sıkıldı artık arada söylüyoz:)

Gunaydin
Bu haftanin konudu olan hayvanlar ve besinleri ivin haftasonu hayvanlarimi yaptim.kimi sirin kimi komik oldu ama neticede olve bu konu beni cok heyecanlandiriyo.
Bugun ilk konumuz ari ve ball ile basliycaktik lakin gece Eylul cok ateslendi bu kadar yuksek atese daga dogrusu atese bike alisik degiliz.geceyi hastanede gecirdik.dolayisiyla ben cok yorgunum kiximsa cok huysuz...oyuzden bu hafta sanirim aktif gecmicek ve yeni aktivitelerimiz olamicak...

bi ateşlendilermi insanın eli ayağı dolanıyor o yüzden çok geçmiş olsun. bizimkinin de burnu sümüklü ateş yok çok şükür.

çalışmanın resimlerini en kısa zamanda bekliyorum :KK55:

Bu yazı ozellikle 6 aya yaklasan ve de gecmış bebeklerı olan annelerı ılgılendırıyo sanırım.ve suan aramızda bu kadar kuçuk çocugu olan annenın olmadıgını bılıyorum...fakat olmıycagı yada zıyaretcınolaak takıp ermedığı ne malum...dıyerekten paylaşıyorum...

böyleyken böylee: Katı Gıdanın Montessorisi BLW

fark ettimki kızım vücudunun resimlerini parmağıyla gösterebiliyor ama iş meyve sebzeye gelince duruyor. meyveler doğranmış, sebzeler pişmiş önüne geliyor tabi. bende serdim sofra bezini, yıkadım ne var ne yoksa koydum önüne. başladım isimlerini kendi kendime söylemeye. oda bu arada tatlarına bakıyor. sağlam kalanları bi plastik kaba koyup buz dolabına kaldırdım. her akşam tekrerlıycam artık :KK8: bizimde gıda montessorimiz bu :KK16:

süpermişş:):)bazılarını uyguluyoruz ama yenileri aldım listeye birde hareketli şarkılar var ceviz adam ,tavşan ,elma kurdu kimii benim oğlum inanılmaz seviyordu ama sanırım sıkıldı artık arada söylüyoz:)

beğendiğine çok sevindim, hazır bizimki ilgiliyken bol bol söylemekte fayda var. önerdiklerin arasından ceviz adama bayılıyor kızım, hareketlerinide yavaş yavaş yapmaya başladı. diğerlerini bilmiyorum, sözlerini burdan paylaşırsan sevinirim :KK16:

bunlarda bizim yeni çalışmalarımız (15-16. AY)

$20130909_102114.jpg
Yeni duyu şişelerimiz, birinde ponpon var. suyun içinde ponponlar yukarı çıkıyor. diğerinde renkli taşlar. AŞŞAĞIDA-YUKARIDA kavramları için kullanıcam. diyeride mavi şimler ve çiçek pıllarıyla süslenmiş bir duyu şişesi..

$20130909_102600.jpg
Montessori sofra düzeni için hazırladım, bakalım sevecek mi..

$20130909_133206.jpg
buda yeni çalışmamız. kapıya kağıt bantı yapıştırıp üstüne topları koydum. kızımdan topları sökmesini istedim. kapıya kağıt bantları yapıştırıp çıkarmasını istediğimiz gibi. atınca yapışmadı belki bantdandır. zaten atmaktada çok başarılı olacagını düşünmedim. bazen topları raskele yapıştırmasınıda isteye bilirim.

NOT: odanın içinde rehin kaldım, kızım eğilerek geçti ben sürünerek. böylece bir aktivite daha öğrendik pant yapıştırılan kapıdan eğilerek geçmek :KK9:

bi ateşlendilermi insanın eli ayağı dolanıyor o yüzden çok geçmiş olsun. bizimkinin de burnu sümüklü ateş yok çok şükür.

çalışmanın resimlerini en kısa zamanda bekliyorum :KK55:

fark ettimki kızım vücudunun resimlerini parmağıyla gösterebiliyor ama iş meyve sebzeye gelince duruyor. meyveler doğranmış, sebzeler pişmiş önüne geliyor tabi. bende serdim sofra bezini, yıkadım ne var ne yoksa koydum önüne. başladım isimlerini kendi kendime söylemeye. oda bu arada tatlarına bakıyor. sağlam kalanları bi plastik kaba koyup buz dolabına kaldırdım. her akşam tekrerlıycam artık :KK8: bizimde gıda montessorimiz bu :KK16:

beğendiğine çok sevindim, hazır bizimki ilgiliyken bol bol söylemekte fayda var. önerdiklerin arasından ceviz adama bayılıyor kızım, hareketlerinide yavaş yavaş yapmaya başladı. diğerlerini bilmiyorum, sözlerini burdan paylaşırsan sevinirim :KK16:

bunlarda bizim yeni çalışmalarımız (15-16. AY)

Eki Görüntüle 798363
Yeni duyu şişelerimiz, birinde ponpon var. suyun içinde ponponlar yukarı çıkıyor. diğerinde renkli taşlar. AŞŞAĞIDA-YUKARIDA kavramları için kullanıcam. diyeride mavi şimler ve çiçek pıllarıyla süslenmiş bir duyu şişesi..

Eki Görüntüle 798367
Montessori sofra düzeni için hazırladım, bakalım sevecek mi..

Eki Görüntüle 798369
buda yeni çalışmamız. kapıya kağıt bantı yapıştırıp üstüne topları koydum. kızımdan topları sökmesini istedim. kapıya kağıt bantları yapıştırıp çıkarmasını istediğimiz gibi. atınca yapışmadı belki bantdandır. zaten atmaktada çok başarılı olacagını düşünmedim. bazen topları raskele yapıştırmasınıda isteye bilirim.

NOT: odanın içinde rehin kaldım, kızım eğilerek geçti ben sürünerek. böylece bir aktivite daha öğrendik pant yapıştırılan kapıdan eğilerek geçmek :KK9:

Tesekkur ederım
Sofra dusenını yapmışsın:) :KK56: keçemı kullandın?
Meyve montessorinizde çok guzelmiş benım yazı demekkı 6 ay cıvarına hıtap etmıyomuş sadece:KK66:
Bu top olayıda cok guzelmiş ben bunun farklı versıyonunu duşunup koridora bantlarla tunel yapıp başon yapıştırıp toplamasını isticektim...senın gıbı aktıf ve becerıklı bı anne bunu benden once denemeli:KK9:

Tavsanı bılmıyorum...:nazar:
Mother goose clup ı da tavsıye ederım.baby eınsteın ı sevmeyen kızım buna bayılıyo...

selam kızlar
bebeklerim mi demeli çocuklarımmı bilemedim 2 yaşında ikizlerim var sizin yaptıklarınızı okumaya çalışıyorum sadece yapmak çok zor
baya bi heveslendim ama zamanım yok ki o kadar kapıya bant yapıştırmayı yapabilirim ama .....

Tesekkur ederım
Sofra dusenını yapmışsın:) :KK56: keçemı kullandın?
Meyve montessorinizde çok guzelmiş benım yazı demekkı 6 ay cıvarına hıtap etmıyomuş sadece:KK66:
Bu top olayıda cok guzelmiş ben bunun farklı versıyonunu duşunup koridora bantlarla tunel yapıp başon yapıştırıp toplamasını isticektim...senın gıbı aktıf ve becerıklı bı anne bunu benden once denemeli:KK9:

sofra düzenini fon kağıtlarıyla yaptım, sonrada mukavvaya yapıştırdım. eline çatal bıçagı verince tabağa vurmaya başlıyor :)

balon çok, bimilyon tane, babasıda aldı dedeside. toplar ağırlık yapıyor balon daha hafif olur, öneri için teşekkürler. ben balonları kapıya yapıştırıp kürdanla pattırsam mı diye düşündüm bi ara. neden sonuç ilişkisi için iyi olurdu :KK9: sonra korkar diye vaz geçtim. bi ara onuda denerim :KK8:

birde resimdeki gibi oyuncak bebek için salıncak yaptım, bebeğimizide içine koydum. kızım uyanınca sallayacak inşallah. parkta salıncagı sallamak için çok ugraştı, evde biraz pratik yapsın bakalım :KK16:
$nisan201311.jpg

Tavsanı bılmıyorum...:nazar:
Mother goose clup ı da tavsıye ederım.baby eınsteın ı sevmeyen kızım buna bayılıyo...

Mother goose clup zaten oda favorilerimiz arasında bide maşa var rusça ama mükemmel ben bile bayılıyom tavsiye ederimm, If You're Happy & You Know It: VINCI Preview - YouTube bu ve versiyonlarına bi ara bayılıyordu...baby eintein da dünya hayvanları ,çiftlik hayvanları ve baby noah word animals favorilerimniz arasındaydı ama eskisi kadar ilgilenmiyor...şuan şarkı söylemeye sardı karga karga gak veya aydede aydede aydede...diye uzuyor baba black sheppp bide sonra kendi çapında şarkılar mina mina minaaaaaaaaaa pita pita pitaaaaaaaa veya pampa pampa yeee yeeeee gibii çok gülüyoz çok eğleniyozzz:)

elma kurdu ( KIRT KIRT KIRT KIRT NARİ NARİ NOM ) - YouTube, bunu buldum ama ben eğlenceli hale getiriyom söylerken şekilden şekile girerek tabii tavşan sözleri şöyle
İki uzun kulağım

Her fısıltıyı duyar

Keskin güçlü dişlerim

Küçük bir kuyruğum var

Haydi, haydi biliniz

Çok kolay bir adım var

Bilemezseniz adımı

Darılırım çocuklar

Ben havucu çok yerim

Lahanayı severim

Yokuşu hızlı çıkar

İnişi güç inerim

sonra grup şurup mırıl mırıl kedi önerrim sonra horozumu kaçırdılar da süper sonra daha bir sürü varda aklıma gelmedi şimdii:)

elma kurdu ( KIRT KIRT KIRT KIRT NARİ NARİ NOM ) - YouTube, bunu buldum ama ben eğlenceli hale getiriyom söylerken şekilden şekile girerek tabii tavşan sözleri şöyle
İki uzun kulağım

Her fısıltıyı duyar

Keskin güçlü dişlerim

Küçük bir kuyruğum var

Haydi, haydi biliniz

Çok kolay bir adım var

Bilemezseniz adımı

Darılırım çocuklar

Ben havucu çok yerim

Lahanayı severim

Yokuşu hızlı çıkar

İnişi güç inerim

sonra grup şurup mırıl mırıl kedi önerrim sonra horozumu kaçırdılar da süper sonra daha bir sürü varda aklıma gelmedi şimdii:)

Mother goose clup zaten oda favorilerimiz arasında bide maşa var rusça ama mükemmel ben bile bayılıyom tavsiye ederimm, If You're Happy & You Know It: VINCI Preview - YouTube bu ve versiyonlarına bi ara bayılıyordu...baby eintein da dünya hayvanları ,çiftlik hayvanları ve baby noah word animals favorilerimniz arasındaydı ama eskisi kadar ilgilenmiyor...şuan şarkı söylemeye sardı karga karga gak veya aydede aydede aydede...diye uzuyor baba black sheppp bide sonra kendi çapında şarkılar mina mina minaaaaaaaaaa pita pita pitaaaaaaaa veya pampa pampa yeee yeeeee gibii çok gülüyoz çok eğleniyozzz:)

payaşımlar çok güzel teşekkürler. kızım uyansın hemen videoyu izleticem. Tavşanı hatırladım, benim çocukluk şarkım. sayende çok eskilere gittim :KK16:

bu arada ingilizce eğitimine başlayan başalmayı düşünen var mı? sizce en doğru zaman hangi yaş yada hangi ay?

İki uzun kulağım

Her fısıltıyı duyar

Keskin güçlü dişlerim

Küçük bir kuyruğum var

Haydi, haydi biliniz

Çok kolay bir adım var

Bilemezseniz adımı

Darılırım çocuklar

Ben havucu çok yerim

Lahanayı severim

Yokuşu hızlı çıkar

İnişi güç inerim

Tavsanı hatırladımmm anaokulunda öğretmişlerdi:KK1:hareketlerı bıle canlandı gözumde.horozumu kacırdıları kuçukken cok dınledık gına gelmış:)

payaşımlar çok güzel teşekkürler. kızım uyansın hemen videoyu izleticem. Tavşanı hatırladım, benim çocukluk şarkım. sayende çok eskilere gittim :KK16:

bu arada ingilizce eğitimine başlayan başalmayı düşünen var mı? sizce en doğru zaman hangi yaş yada hangi

Kulak dolgunluğu acısından ingilizce fılm muzık vs duşunuyordum fakat 3 yasında oğlu olan bı arkadaşım bu fıkrımden vaz geçirdi çünkü;çocuga bebeklığınden berı ıngılızce tv ızletıp dınlettırıyolar.fakat cocuk 3 yasında olmasına ragmen konuşamıyor psıkoloğa göturuyolar ve dr un dediği;turkce ve ıngılızce bı arada oldugundan kafası karısmış nesnelerı tam yerıne oturtamamış.hangısını telafuz edıcegını bılemedığınden konuşmamamayı ışaretlesmeyı secıyo"olmuş...

Bu sebeple ıngılızce olarak sadece mother goose clup,baby eınsteın ve ıngılızce cocuk sarkıları dınletıyorum sımdılık.dıl gelişiminin atlatıldıgı 3 yasından sonra ıngılızceye baslamayı duşunuyorum...

selam kızlar
bebeklerim mi demeli çocuklarımmı bilemedim 2 yaşında ikizlerim var sizin yaptıklarınızı okumaya çalışıyorum sadece yapmak çok zor
baya bi heveslendim ama zamanım yok ki o kadar kapıya bant yapıştırmayı yapabilirim ama .....

Aramıza hoşgeldınız.ıkız cocuk cok zor ama cok keyıflıdır.hele oyun donemlerı daha keyıflıdır bırbırlerıyle oynamaya basladıklarında cok rahata erıceksınızdır

sofra düzenini fon kağıtlarıyla yaptım, sonrada mukavvaya yapıştırdım. eline çatal bıçagı verince tabağa vurmaya başlıyor :)

balon çok, bimilyon tane, babasıda aldı dedeside. toplar ağırlık yapıyor balon daha hafif olur, öneri için teşekkürler. ben balonları kapıya yapıştırıp kürdanla pattırsam mı diye düşündüm bi ara. neden sonuç ilişkisi için iyi olurdu :KK9: sonra korkar diye vaz geçtim. bi ara onuda denerim :KK8:

birde resimdeki gibi oyuncak bebek için salıncak yaptım, bebeğimizide içine koydum. kızım uyanınca sallayacak inşallah. parkta salıncagı sallamak için çok ugraştı, evde biraz pratik yapsın bakalım :KK16:
Eki Görüntüle 798599

Bu salıncagı babaannesı sandalye bacakları arasına yapmış.sallamak ıçın fazla kuvvetlı vuruyo ve ve bebek yerde:KK1:

Yerım onun sarkılar solıyen agzını.ay bızde kargalara sardık su sıra.karga acaba bebegımın ılk 100 kelımesı adlı kitapta yer alıyo mu:KK66:almıyosa hemen koysunlar:KK66:
Lülü uyansın dınlıcez tesekkurler

bende kafa karışıklıgı için endişe ediyordum iyi oldu yazdığın. bi kaç şarkı ezberlerim, oyun olur. onun dışında çokta erken başlamaya gerek yok :KK52:

Lülü uyuyo.uyandıgında onu arı bahcesı beklıyooo.o oynarken fotoğraflıyamıcagım ıçın sımdı paylasıyorum;

$image.jpg . Arı kompozisyonumuz...çiçekler arı ve peteği
$image.jpg . Çiçeklerin arasına saklanmış ballar...arımız ciceklere konup bal toplarken buradan caktırmadan bal cekicem(arının ıçınde bı damlalık var hüüüp die balları cekicek)

$image.jpg .arımızın cektığı balları dolduracagı bal peteği...

$image.jpg $image.jpg . Sevımlı arımız...içinde bi damlalık var:KK66:

$image.jpg vee uretım tamamlandı:)cicikten polenlerı topladık petekte balları ürettık.arıcılar geldı peteklerı toplayıp kavanozlara doldurdu.baba gıdıp satın aldı anne muzun ustune dokerek Eylul e mama hazırladı...vee kuvvetle muhtemel Eylül yemedıııı:KK66:
$image.jpg hergun okudugumuz kitaplara bugun vızvız arı eklenıcek ...

Bırdahakı uykudan sonrada ustune bı arı maya cızgı fılmı seyrettırırım...

Not:eek:yun sırasında da fotolayabılırsem paylaşırım...
Bize iyi eğlenceler:KK52:

Aktivitemizden görüntüler;

$image.jpg önce uzaktan izledi bu anne neler yapmış böle...

$image.jpg . Olaya adapte oldu ve arının ürettiği balı peteklere boşalttı

$image.jpg . Vee tabıkı bal tutan parmagını yalar:KK66:

$image.jpg . Kitabı ve arıyı ınceledık.ama maalesef arımızın kanadı bu kadar ıncelemeye dayanamadı:KK66:

$image.jpg . Kitaptakı arı sarkısı...

Acıktık ve kızım ellerıyle ılk krebini çırptı:KK66:

$image.jpg

Bir pembe montessori kulemiz yok ama elimizde bu var:21:

$image.jpg $image.jpg . Üstüste dizdık

$image.jpg . Her delikten ponpon attık

Not:daha buyuk cocuklara sayılarına gore o kadar miktar ponpon attırılarak çesıtlendırılebılır

$image.jpg $image.jpg . Her katı ındırerek ponponları toplayıp kutuya attık...

Dunkı aktıfsızlığımızı bugun aktıvıtelerle örttuk.bugunluk sanıyoruz bu kadar.sımdı uyuyo yıne uyansın dısarı cıkıcaz...

Lülü uyuyo.uyandıgında onu arı bahcesı beklıyooo.o oynarken fotoğraflıyamıcagım ıçın sımdı paylasıyorum;

Eki Görüntüle 798983 . Arı kompozisyonumuz...çiçekler arı ve peteği
Eki Görüntüle 798985 . Çiçeklerin arasına saklanmış ballar...arımız ciceklere konup bal toplarken buradan caktırmadan bal cekicem(arının ıçınde bı damlalık var hüüüp die balları cekicek)

Eki Görüntüle 798987 .arımızın cektığı balları dolduracagı bal peteği...

Eki Görüntüle 798988 Eki Görüntüle 798989 . Sevımlı arımız...içinde bi damlalık var:KK66:

Eki Görüntüle 798991 vee uretım tamamlandı:)cicikten polenlerı topladık petekte balları ürettık.arıcılar geldı peteklerı toplayıp kavanozlara doldurdu.baba gıdıp satın aldı anne muzun ustune dokerek Eylul e mama hazırladı...vee kuvvetle muhtemel Eylül yemedıııı:KK66:
Eki Görüntüle 798992 hergun okudugumuz kitaplara bugun vızvız arı eklenıcek ...

Bırdahakı uykudan sonrada ustune bı arı maya cızgı fılmı seyrettırırım...

Not:eek:yun sırasında da fotolayabılırsem paylaşırım...
Bize iyi eğlenceler:KK52:

çok ugraşmıssın ellerine sağlık, kızım arıyı görünce "aaaaaa" "aaaaaaa" "aaaaa" diye bağırıp durdu çok ilgisini çekti :KK16: bilgisayarın başından zor aldım. şimdi uykuda. bende bul taktaki çiftlik hayvanlarını otlatıp geri getiriyorum. anlatırken arada seslerinide taklit ediyorum. eğlenceli oluyor :) arı hakikaten zahmetli olmuş, tam bir görsel eğitim. bi kaç materyal toplayıp bende yapayım. sonra resimlerini paylaşırım :26: diğer çalışmalarınıda bekliyorum :KK9:

çok ugraşmıssın ellerine sağlık, kızım arıyı görünce "aaaaaa" "aaaaaaa" "aaaaa" diye bağırıp durdu çok ilgisini çekti :KK16: bilgisayarın başından zor aldım. şimdi uykuda. bende bul taktaki çiftlik hayvanlarını otlatıp geri getiriyorum. anlatırken arada seslerinide taklit ediyorum. eğlenceli oluyor :) arı hakikaten zahmetli olmuş, tam bir görsel eğitim. bi kaç materyal toplayıp bende yapayım. sonra resimlerini paylaşırım :26: diğer çalışmalarınıda bekliyorum :KK9:

Otlatıp geldın mı hayvanları:)))

Arı hıç zahmetlı olmadı ınan gorunduğunden çok basıt asıl tavuk cok zahmet verdı...
Bak anlatayım da sende yap madem çocuk sevınmış ılgılenmış...
İp makarasının deliğinden damlalığı gecırıon sonra ustune bolca sarı ıp sarıyon yumak yapar gıbı
Sonra kafası ıçın ponpon yapıstırıpn sıcak sılıkonla.
Ustune de sıyah dıkış ipiyle cızgılerın olusması oçın sarıon
Antenlerı ıçınse pipeti ikiye kesıp yıne sılıkonla yapıştırdım
Goz ve agız da dıkış ipini sılıkonla yapıştırdım bu kadar...

Aktivitemizden görüntüler;

Eki Görüntüle 799409 önce uzaktan izledi bu anne neler yapmış böle...

Eki Görüntüle 799410 . Olaya adapte oldu ve arının ürettiği balı peteklere boşalttı

Eki Görüntüle 799421 . Vee tabıkı bal tutan parmagını yalar:KK66:

Eki Görüntüle 799450 . Kitabı ve arıyı ınceledık.ama maalesef arımızın kanadı bu kadar ıncelemeye dayanamadı:KK66:

Eki Görüntüle 799451 . Kitaptakı arı sarkısı...

Otlatıp geldın mı hayvanları:)))

Arı hıç zahmetlı olmadı ınan gorunduğunden çok basıt asıl tavuk cok zahmet verdı...
Bak anlatayım da sende yap madem çocuk sevınmış ılgılenmış...
İp makarasının deliğinden damlalığı gecırıon sonra ustune bolca sarı ıp sarıyon yumak yapar gıbı
Sonra kafası ıçın ponpon yapıstırıpn sıcak sılıkonla.
Ustune de sıyah dıkış ipiyle cızgılerın olusması oçın sarıon
Antenlerı ıçınse pipeti ikiye kesıp yıne sılıkonla yapıştırdım
Goz ve agız da dıkış ipini sılıkonla yapıştırdım bu kadar...

çok kıskandım yarın kızıma bi arı borcum olsun :) bende yapcam..

Solemeyi unutmusum; kanatlar rontgen filminden...

X