prensesimi kucagıma aldım gun(erken ve normal dogum)

tugceyilmaz

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2012
7
5
cok rahat ve sorunsuz bı hamıleliğim oldu.. hamıleliğim boyunca çalıştım. takıı 37. haftaya kadar.. tam 37 haftada raporumu baslattıgım gundu prensesime kvustugum gun..
gribal enfeksiıyonum vardı 10 gun gecmişti ama hala gribim gecmemişti. 11. gun doktora cıktım geceleri oksurme nobetleri tutuyordu.. oksurmekten istifra ettiğimi bile olmuştu. doktor 2 tane ılac verdı. biri antibıyotık bırı nefes darlıgı için nefes acıcı... doktoruma gıttım bu ıaclarınn bebegıme zararı var mı dıye sordum yok dedi hatta nefes acıcının bebegımın ciğerlerine ii gleleceğini söyledi. ultrasona da baktık o gunbebegım kafası dogum kanalına yakındı... ama doktorum bebek ıı sende bu ılacları kullan ıı olacaksın dedi... antıbıyotık 12 saatte 1di. gece 1tane içtim. 12 saat sonra 1 tne daha içtim. işte son gunumdu herkesle vedalaştım.eve geldim lavaboya girdim.... garip bi sıvı geldiğini fark ettım. seffaf sumuksu bır yapıydı... doktorumu aradım. ilk hamıleliğim oldugu içinhem telaslı hemde bılgısızdım. doktorum dogumla ılgılı bırsey olmadıgını sakın olmamı soyledı. dogum once suyun nasıl geldıgını sordum. cesme suyu gibi olacak gelınce tutamayacaksın.istemsiz akacak demişti.bilgilendirdiği için tesekkur edıp kapattım telefonu. koltukta tv ızlerken uyuya kamısım. bırden bı tekme uyandırdı.ben neler oluyor dıyemeden suyum geldı.. akıyordu ve ben tutamıyordum.. doktorumu aradım suyum geldı dedım hastanede bulusalım dedı... evde yanlızdım... telastan annemı arayacagıma babamı aramısım.. telefona annemı ıstedım suyumun geldıgını soyledım... tamam gelıyoruz dedıler. hemen arkadasımı aradım onlarda yolacıktı... banyoya kostum suyum hala gelıyordu.. dusa gırmek istedım... bi yerde oyle okumustum ılık su acılmaya kolaylık saglıyormus. ama cesaret edemedım.. o sırada esımı aradım doguma gıdıyorum dıyebıldım sadece:)(nedense en son ona soyledım işteydi).ustumu gıyındım altıma havlu koydumarabada ustuneoturmak ıcınhavlu aldım. sancım yoktu sadecesuyum gelmişti. anneannemeri aradımdoguma gıdıyorum dıye.. ne dogumu daha cok erken dediler..korkmuyordum ama aglıyordum... şşkındım annaannemın dedıgı gıbı daha bı ay vardı... hıcbırsey hazır degıldı... hastaneye gırdım benı kontrole aldılar hala sancım yoktu.. bebegımın kalp atıslarında problem vardı. bana soylememişlerdi ama ben cihazdan gelen kalp atısı sesini duyuyordum yavastı bazen 0 a dusuyordu. doktorum hala gelmemişti. raporları ona resımolarak telden yollamıslardı.. benı odaya aldılar yatın dedıler... oysakı ben dolasmam gerektıgını hreketın acılmayı kolaylastıracagını okumustum.. yatmıcam dedım. siz bilirsiniz dediler. damar yolumu actılar.ben koltukta oturuyordum ebe geldı kontol için cagırdı acılmama bakacaktı... kontrol mamasına oturdum hala sancım yoktu acılamam 1 cm di beklıcez dedı. doktorumla hep normal dogum uzzerıne konusmustum. busırada doktorum geldı. normalde kararlı mısın dedı evet dedım tamam ozaman beklıcez dedi... aradan yaım saat gectı benı gene makınaya bagladılar artık sancılarım baslamıstı... makınada bana her sancı geldıgınde bebegımın kalp atısları yavaslıyordu goruyordum... bana gene bırsey soylemedıler... bırsure sonra acılmama baktılar 3cm di.. biras daha beklıcez acılma olmazsa sezeryana alıcaz dediler. bu sırada ıkıncı kez suyum geldi.... sancılarım cok artmıstı. kesınlıkle duramıyordum. hıc yatmadım. hep ayaktaydım. salandım yurudum.. ağlıyordum sancım coktu... annem belımı ovdu com ıı gelmıstı rhatladım o sırada acılmayı kontrl etmek ıcıncagırdılar. masaya oturamıyordum sancımdan bekledık sancım geldı gectı sonra masaya oturdum acılma 5 cm dı. sezeryana alıyoruz bebegı kybetme durumumuz var dedıler. peki dedım hasta arabası geldi ameliyat elbiselerini gıydım. aradn yarım saat gectı ekıp ancak toplandı gece gec saatti..asansore bındım acılmam hala 5 cm dı ama sancıdan yerımde duramıyordum... 1 kat yukarıya cıktım. benı amelıyat masasına yatırdılar. epidural olacaktım.. hersey hazırlandı.. sondam bıle takılmıstı...birden ıkınmam geldi....doktoruma soyledım benı kale almadı hala sezeryana hazırlıyorlardı.... tekrar ıkınmam geldi biliyordum bu bebegın kanala gırdıgı anlamına gelıyordu...ıkınıcam tutamıyorum dıye bagırdım dokturum bana baktı ıkınıyorum dedım. doktor muayeneedecegını soyledı.... acılmam olmustu. hersey ıptal normal doğum olacak dedi...cok sevınmıstımm... bu sırada normale dondugu için su istedım su yoktu bı hemsire bana serumdan verdı.. cok tuzluydu.. bu ne boyle dedım o sancı arasında.. su ıstedım yoktu serum verdım bende dedı.. herkes sasırmıstı.doktorum bu sırada bana ıkınman geldiinde guclu sekılde ıtceksın dedi..... daha öncede nette okumustum. nasıl yapıldıgını.... ama hastalıktan daha kortulamamıstım... nefes darlığı yasıyordum... derken ıkınmam geldi... basarısız bebegım hala benımleydı.. bekledık ıkıncısı geldi.... nefesım yetmiyordu tam ıkınamıyodum birde istem dısı ıkınırken kalcam yukarı kalkıyordu..ıkı kısı bacagımdan tutttu daha guclu ıkınmama ıcın bana orada bulunan bırının elını verdıler ..ucuncu ıcın doktorum bıseyler dedı ama anlamadım.... vee ucuncu ıkınmam gelmişti... bırı karnımdan asagıya doğru bastırdı aman allahım prensesım benden ayrılmıştı.... erkes bır soluk aldı... doktorum tekrar ıkınamm gerektıgını soyledı.. neden dıye sordum cunku bebegım dogmustu artık... plesantayı cıkartıcam dedı... birkez daa ıkındım ve plesantayıda cıkardım... sıra dıkışe gelmişti... doktorum bana her dokundugunda vucudum ırkılıyordu bırturlu dıkıse baslayamamıstı. doğum sırasında benı kestıgını ve bnm bunu hıssedıp hıssetmedıgımı sordu... ssancıdan uyusmus olacak kı hıcbırsey hıssetmemiştim.sonunda dıkışım atıldı... cok susamıştım su ıstedım suyu ıctım. öyle halsizdım kı goz kapaklarımı acık tutamıyordum..... hersey bıtmıstı... prensesmde bende sağlıklıydık kuveze gerek kalmamıştı... suyumun gelme saatı 20.oo gıbıydı dogumsa 00.05 te gerceklesmiştiç cok sukurkı cok uzun surmemişti.. doktorum hala 5 cm den tam acılmaya nasıl o kadar kısa sure ulastıgına sasırdıgını soyluyor...ertesı gun saat oğlen 1 gıbı benı taburcu ettıler toplam 24 saat bıle hastanede kalmamıstım.. yuruyordum agrım sancım hıcbırseyım yoktu... son anda normal doguma donusmesı sayesınde hıc yatmadan dıkıs agrısı cekmeden olup bittı hersey 10 gun içndede vajınamdakı dıkısler kendılıgınden attı... boylelıkle doğum ve dogum sonrası surem bitmiş oldu......

okurken boyle korku icinde okudum cunku ben daha evli bile degilim anne olmayida bilmiyorum haliyle.cok aci cektinizmi? allah saglik sihhat versin bebeginizede sizede ne guzel istediginiz gibi kisa sure icinde gerceklesmis dogum :))) burda bi bayan 32 saat sanci cekmis sonunda dogum olmus :KK43:

cok rahat ve sorunsuz bı hamıleliğim oldu.. hamıleliğim boyunca çalıştım. takıı 37. haftaya kadar.. tam 37 haftada raporumu baslattıgım gundu prensesime kvustugum gun....

Çok güzel bir doğum hikayesi, maşallah size:nazar::emir_bebek:

Hayırlı olsun canım Allah bebeğiniz ve size bir ömür boyu sağlık ve mutluluk versin.:nazar:

Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almışsınız, ne güzel =) Allah analı babalı büyütsün :nazar:

maşallah çok güzel bi doğum yapmışsın minik mercimeğine de sana da uzun mutlu ömürler:nazar:

X