Pko'lular :(

cecillettem

Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2013
31
10
1.5 yıllık evliyim, bekarkende sürekli adet problemim vardı, endokrine bile gitmeme rağmen bi sonuc elde edememiştim. Evlendikten sonrada devam edince bu durum artık doktora gittim ultrasonda da bisey çıkmadı hormonlarda çıktı doktor pko dedi ve ben 6-7 aydır qlairista isimli ilacı kullanıyorum daha once 1 yıl diane 35 kullandım ama hicbirise yaramadı, şimdi sorum ben ilacı bırakmayı dusunuyorum anne olmak icin, cogu insan hemen tutmaz diyor, bu yüzden cok endiseliyim pko olupta 6-7 ay kullanıp ekstradan 5 kg verip hamile kalan varmi ? :KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

pkolu olup kıstı olan, adetı 3 -4 ay gelmeyen, bekarkende duzene gırmesı ıçın doğum kontrol haplarını 4-5 sene kullanan,bebek için karar verdıgınde nasıl olsa hemen bebek olmaz barı gecıktırmeyeyım dıyen ama korunmayı bıraktıktan sonra ıkıncı ayda prensesı göbüşüne konan ben varım:KK36: nasılım:KK34:

pkolu olup kıstı olan, adetı 3 -4 ay gelmeyen, bekarkende duzene gırmesı ıçın doğum kontrol haplarını 4-5 sene kullanan,bebek için karar verdıgınde nasıl olsa hemen bebek olmaz barı gecıktırmeyeyım dıyen ama korunmayı bıraktıktan sonra ıkıncı ayda prensesı göbüşüne konan ben varım:KK36: nasılım:KK34:

Süpersinn yaaaa ay masallaaaah mutlu oldum bak Rabbim size bağışlasin evladınızı :)

Walla canım bende sözde memleketımın en iyi (!) doktoruna göründüm. Vajinal urtrason sonunda 5cmlık kıst ve pco teshisi koydu. SOnra bir arkadaşımın erkek kardesine neticeleri gösterdim.Kendisi henüs pratisyen hekim ama TUS için kadın doğum düşündüğünden her türlü seminer kongre bilgisi var ve cok donanımlı. Neyse benım sonuçlarımı görünce aslında pcos ile polikistik overin farklı oldugunu aslında cogu doktorların karıstırıp milleti sinir ettiğini söyledi.

http://www.polikistikoversendromu.com/polikistik-over-sendromu/polikistik-over-sendromu-nedir.

Tam açıklamıyor sinirler:26:.
Test sonuçların nasıl? paylaşırmısın.

1.5 yıllık evliyim, bekarkende sürekli adet problemim vardı, endokrine bile gitmeme rağmen bi sonuc elde edememiştim. Evlendikten sonrada devam edince bu durum artık doktora gittim ultrasonda da bisey çıkmadı hormonlarda çıktı doktor pko dedi ve ben 6-7 aydır qlairista isimli ilacı kullanıyorum daha once 1 yıl diane 35 kullandım ama hicbirise yaramadı, şimdi sorum ben ilacı bırakmayı dusunuyorum anne olmak icin, cogu insan hemen tutmaz diyor, bu yüzden cok endiseliyim pko olupta 6-7 ay kullanıp ekstradan 5 kg verip hamile kalan varmi ? :KK43:

Canm bekarken bende pkoluydun hala öyleyim gerçi:KK66:)
Bnde ilaç kullandım bekarkende ewlendıkten sonrada 5 ay kullndım cocuk heme olmaz dedıler bnde ona guvenıp bıraktım 3 ay sonra hamiş kaldımm
Prensesim 1.5 yasında
Ama şimdi 2 . Yi düşünüyorum
Bu sefer kistimde cogalmıs doktorum ole diyo
:))))
Cocık onerdi ;() bakalım ne olacak
Sende h canını sıkma
Allah hayırlı zamanda hayırlı ewlat nasıp etsin güselim

Insallah kızlar boyle duyunca bi umut diyorum valla cogu insan olmaz bile diyo :/ bugun ilacımın son gunü 1-2 aya guzel sonuclar alırım insallah :)

Merhaba bende pko luyum...bekarkende adetım hep gecıkirdi.doktorada gıtsem ılaç kullanırken ıyı bırakınca yıne düzensızdı.evlendım 1yıl dıane35 kullandım snra 2ay adetlerımın 16.gununde başlayıp10gun kullanılan dupaston kullandım ama bıraktığımda yıne adetım olmadı 2 ay kadar..progestan ıgne oldum 3 doz ve öyle oldum diğer ay yıne gecıktı forlutal kullandım adet oldum. Kısacası artık bebiş istediğimizden ve bende yumurtlama olmadığından klomene başladım yarın son kullanısım ve ctesı doktora gidecegım.. Insallah çok uğrasmadan herkes kucagına bebegını alır.. Artık bende eşimde ıstıyorum çok kılolu değilim ama diyetısyene basladım 10gun oldu 3kılo yag dan verdim..:)))) 68.1 le başladım. 65 im şu anda boyumda 1.62 falan..
Kılo verınce adetı düzene giren var mı kızlar... Ctesı gununu ıple çekıyorum........

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba bende pko luyum...bekarkende adetım hep gecıkirdi.doktorada gıtsem ılaç kullanırken ıyı bırakınca yıne düzensızdı.evlendım 1yıl dıane35 kullandım snra 2ay adetlerımın 16.gununde başlayıp10gun kullanılan dupaston kullandım ama bıraktığımda yıne adetım olmadı 2 ay kadar..progestan ıgne oldum 3 doz ve öyle oldum diğer ay yıne gecıktı forlutal kullandım adet oldum. Kısacası artık bebiş istediğimizden ve bende yumurtlama olmadığından klomene başladım yarın son kullanısım ve ctesı doktora gidecegım.. Insallah çok uğrasmadan herkes kucagına bebegını alır.. Artık bende eşimde ıstıyorum çok kılolu değilim ama diyetısyene basladım 10gun oldu 3kılo yag dan verdim..:)))) 68.1 le başladım. 65 im şu anda boyumda 1.62 falan..
Kılo verınce adetı düzene giren var mı kızlar... Ctesı gununu ıple çekıyorum........

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım bnde klomen kullanarak hamiş kaldım ....
Benimde işk çocuktan sonra daha co düsensiz olmaya baslamstı
Pkonun düşmanı kılo zaten
Bnde 3 ayda 15 kılo werdim
Şükür 5 aydır ilk defa önrümde düzenli adet görüyorum arkadasım
Kılo wermen inan senin için co güsel
65 kılosun suan bnce en az 60 mış ol bitanem
İlerde senin içindw cok iyi olacak bak
Saglık acısından yani
Bnde suan 63 kıloyum 60 olsummu cocuk calısmalarına dewam....

Bende spora gidiyorum iste zayıflarsam pko gider ve zayıf hamile kalırım diye insallah bugun ilaçta son gunüm benim , qlairista ilacından ben cok memnun kaldım diane gibi ne kilo ne Tüylenme hicbisey yapmadı, 28 günlük bi ilac ilac bitmesine 2-3 gun kala adet oluyodum ama oyle asırı derecede bi gelme olmuyordu hatta bazen günlük ped kullaniyodum , eger kist icin dkh vericekse doktor kesinlikle qlairista yi doktorunuza sorun dedim , ben bugun sonuncuyu iciyorum insallah bebeğinin haberinide alırım bir pkolu olarak :KK43:

merhaba hanımlar oncelikle mevlam hiç birimizin kucağını boş bırakmasın AMİNNNN malesef bende bikoluyuym 5 gün ine oldum ardından toz ilaca başladım olamdı ve şu an gilofor diye bir ilac kullanıyorum 2 senelik evliyim daha once bikolu olduğumu bilmiyordum ocak ayında örendim ve şu an atetim 6 gün gecti dün kan testi yaptırdım değerim 1.19 cıktı ve doktorum emin olamtız pazartesi tekrar yapalım dedi sanırırm ki öle hamile deyilim ve bu benim cok canımı acıtıyor allah hepimizin gönlune göre versin ama çok umutsuzum saygılar sevgiler :KK43:

Valla bu pko'ya dicek bi şey yok, bende aynı dertten yakınanlardanım, 1 sene korunduktan sonra, korunmayı bıraktıgım ay hamile kaldım, ama malesef kaliteli yumurta olmadığı için boş gebelikti ve sonuç kürtaj...

Ben evli değilim önceden 3 ayda bir olurdum kahve tüketimini kestim bir süre 2 aya ve şuan 1.5aya düştü kilo verdim spor yaparak şuan 5 6 gün gecikiyor hayıt tohumuna başlayacagım ve çörek otu bal kullanmıştım düzenli olmasında bununda etkisi var sanırım.Qlairista vermişti doktor mahvetti beni bıraktım evde bi köşede duruyor

[QUOT E=roseGirl;34512901]Ben evli değilim önceden 3 ayda bir olurdum kahve tüketimini kestim bir süre 2 aya ve şuan 1.5aya düştü kilo verdim spor yaparak şuan 5 6 gün gecikiyor hayıt tohumuna başlayacagım ve çörek otu bal kullanmıştım düzenli olmasında bununda etkisi var sanırım.Qlairista vermişti doktor mahvetti beni bıraktım evde bi köşede duruyor[/QUOTE]

Qlairista nasıl mahvetti merak ettim yan etki falan mı oldu

Canim bende adet duzendizligi yasiyorum gitmedigim doktor kalmadi benimde en son idrarinda iltahapvar dediler dunyanin ilacini ictim hala sokulemedim progestan iciyorum suan allahım hepinize nasip etsin bebisi

hergece ağlıyorum şuan bekarım ama çok korkuyorum anne olamamaktann:KK43: lanet olası stresı yensem duzene gırer adetım ama yapamıyorum ılacsız kalamıyorum adet ne bıtkı cayları neler neler ıkı uc ay yarar sonrası fossss kucagıma bebek alamamaktan cok korkuyorum Rabbim yardımcımız olsun

Bnde bsey sormak istiyorum. adetlerim çok düzensizdi en son 27 ocakta oldum. Bugün 22. Gün hala tik yok. Bu kadar uzamazdi zamani. 4 aylik evliyim hamile olduğumu dusundm test yaptm negtf cikti. P.tesi doktora gttm yumurtaliklrin temiz hamilelik yok dedi kan testi verdi bugün sonuclrini gosterdm hmillk gorunmuo dedi. Kan ilaci ile adet soktrucu yazdi. Adet düzensizliğinin sebebini sorduğumda polikistik over dedi. Ama kafam çok karstik burdan okuduğum kdryla polikistk over için yumrtliklrda kist olması gerek ama bna temz bisey gorunmuo dedi. Kafam çok karstik lütfen aydinltir misiniz. Şimdiden teşekkürler..

Bnde bsey sormak istiyorum. adetlerim çok düzensizdi en son 27 ocakta oldum. Bugün 22. Gün hala tik yok. Bu kadar uzamazdi zamani. 4 aylik evliyim hamile olduğumu dusundm test yaptm negtf cikti. P.tesi doktora gttm yumurtaliklrin temiz hamilelik yok dedi kan testi verdi bugün sonuclrini gosterdm hmillk gorunmuo dedi. Kan ilaci ile adet soktrucu yazdi. Adet düzensizliğinin sebebini sorduğumda polikistik over dedi. Ama kafam çok karstik burdan okuduğum kdryla polikistk over için yumrtliklrda kist olması gerek ama bna temz bisey gorunmuo dedi. Kafam çok karstik lütfen aydinltir misiniz. Şimdiden teşekkürler..

Canım bence pkon yok
Yeni ewlisin..
Bukadar düzensizlık bnce normal
Hemen bence testti suydu buydu paikoljını bozma
Bence doktor adet düzensizliğine sebeb olabılecek seyerden birini söylüyo
Ewet pko dediginiz bu sey adet düzensizliğinden ileri gelir zaten
Neyse yumurtalıkların temizse kist yksa bişiolmadıgını düşünüyorum
Hee ne war pko dedigimiz polikistik over ( over kisti yani yumurtalık kisti)hastalıgı kendisini yawastan adet düzensizliğiyle belli eder
Atıyorum bu ay 5 gün gecti
Sonraki 10 gecer hep düzensiZ olmaya baslar yani canım dicen suan kistin yok ewet ama takipte ol diger adet günlerinde
Bugunkü istatistiklere göre her 2 kadından 1 de war nerdeyse:KK66:)))

Canım bence pkon yok
Yeni ewlisin..
Bukadar düzensizlık bnce normal
Hemen bence testti suydu buydu paikoljını bozma
Bence doktor adet düzensizliğine sebeb olabılecek seyerden birini söylüyo
Ewet pko dediginiz bu sey adet düzensizliğinden ileri gelir zaten
Neyse yumurtalıkların temizse kist yksa bişiolmadıgını düşünüyorum
Hee ne war pko dedigimiz polikistik over ( over kisti yani yumurtalık kisti)hastalıgı kendisini yawastan adet düzensizliğiyle belli eder
Atıyorum bu ay 5 gün gecti
Sonraki 10 gecer hep düzensiZ olmaya baslar yani canım dicen suan kistin yok ewet ama takipte ol diger adet günlerinde
Bugunkü istatistiklere göre her 2 kadından 1 de war nerdeyse:KK66:
Takipte kal ama sıkıntı yapma canım

X