Meme kanseri - teşhisi - tedavi aşamaları

medaa

face/baris.cekiscioglu
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2010
2.205
2
meme kanseriyle ilgili her türlü detayı anlatabilcek biri var mı?
şuan kanser miyim değil miyim bilmiyorum.
bir hafta sonra mamografi çektirip cerraha gidicem. ve eğer kitle varsa o gün mü parça alınacak ?
alınacaksa bu nasıl bir işlem kaç dakika-saat sürer
işlem sonrası işe dönebilir miyim?

meme kanseriyle ilgili her türlü detayı anlatabilcek biri var mı?
şuan kanser miyim değil miyim bilmiyorum.
bir hafta sonra mamografi çektirip cerraha gidicem. ve eğer kitle varsa o gün mü parça alınacak ?
alınacaksa bu nasıl bir işlem kaç dakika-saat sürer
işlem sonrası işe dönebilir miyim?

şimdiden geçmiş olsun umarım kanser degil basit bir kitledir
ne tür şikayetlerle gittiniz bilmiyorum ama
kanserden şüphelenmek için önce hgb degerleriniz çok düşük olmalı yani normal kan degeriniz
daha sonra CA bu kanser hastalarında yükselen kan degeri buda yüksese o zaman
mamografi kemik iligi biyopsisi vs ileri düzeyler testler başlar
kitleden parça hemen alınmaz çogu hastane biyopsi için gün verir ve uzun bir işlem degil
işlem sonrası işe dönebilirsiniz ama kemik iligi alınırsa agrınız olabilir o zaman dinlenmeniz gerekebilir

şimdiden geçmiş olsun umarım kanser degil basit bir kitledir
ne tür şikayetlerle gittiniz bilmiyorum ama
kanserden şüphelenmek için önce hgb degerleriniz çok düşük olmalı yani normal kan degeriniz
daha sonra CA bu kanser hastalarında yükselen kan degeri buda yüksese o zaman
mamografi kemik iligi biyopsisi vs ileri düzeyler testler başlar
kitleden parça hemen alınmaz çogu hastane biyopsi için gün verir ve uzun bir işlem degil
işlem sonrası işe dönebilirsiniz ama kemik iligi alınırsa agrınız olabilir o zaman dinlenmeniz gerekebilir

Cevabınız için teşekkür ederim.
şimdilik hiçbir işlem yapılmadı. ben göğüsümde kitle var diye kadın doğuma gittim. onlarda mamografi için gün verdiler ve sonuçla birlikte genel cerrahiye gitmem söylendi :))

Cevabınız için teşekkür ederim.
şimdilik hiçbir işlem yapılmadı. ben göğüsümde kitle var diye kadın doğuma gittim. onlarda mamografi için gün verdiler ve sonuçla birlikte genel cerrahiye gitmem söylendi :))

rica ederim
kitleniz varsa kadın doguma neden gittinizki
yani bide kadın dogumcunun alanı degil mamografi nasıl istediki
neyse önemli olan sonuçlarınızın temiz çıkması:KK34:

Kizlar konuya devam etmis gibi olacagim ama annem bugun doktora gitti genel cerrah mercimek tanesi buyukligunde kist gozukmus suan yapilacak bisey yok 1 sene sonra kontrol demis basindan boyle bir durum gecen var mi nasil devam edecegiz

X