Nişan ( RESİMLİİ ) İsteme-Söz-Nişan sonundaa 16.05.2014 ÖzleMuhammed

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Canım netten bulup yapmıştım ben tarifi yazıyım hemen

Şeker hamurlu kurabiye

1 paket tereyağ veya margarin
1 yumurta
1 pakt vanilya
1 su bardağı + 1 parmak pudra şekeri genelde 125 gr diyolr sen tadına göre bak canım
alabildiği kadr un

Önce tereyağ ve şekeri mikserle pürüzsüz olucak şekilde çırp sonra p.şekeri vanilya un olarak ekle hamur biraz yumuşak olucak çok un ekleyip dağıtma sonra ikiye böl strece sar ve buzdolabında beklet 1 saat ilk hamuru al şekil ver daha sonra diğerini çışar yoksa sıcakta durunca salar kendini bnm davul fırın vardı pişirmede zorlandım 175 uygun olur sanırım üstü hafif kızarsın elinle dokunduğunda yumuşak olucak öyleyken çıkar o sonradan sertleşiyor yoksa çok pişerse hepsi kırılır.
sonra 1 gece beklet şeker hamuruyla süsle bnm kalıplrım vardı herşeyi onlarla yaptım. aklıma gelenler bunlar :KK66:
Tepsimide kendim yaptım nalburiyede ayna kestirdm istedğim ölçüde sonra onu tuhafiyeden aldığım taş görünümlü şeylerle kapladım çiçekleride 1 milyoncudan aldım harfleride kağıda çizdim smra o taşın üstüne koyup ona göre kestim zor ama çok keyifliydi bnm emeğimdi ve evlennce evime asıcam inşallahh:KK36: Başka sorun olursa çekinmeden sorabilirsin canım elimden geldiğince tarif ederim..

İyi dileklerin içinde çok teşekkür ederim daha güzelleri sizin olsun inşallahh:KK36:

( Bu arada forum yenilenmiş ben çözene kadar kaç kere cevapla yapmışım bunuda mazur görün:KK16:

Cok tesekkür ederim canim, bende yapmayi deneyecegim, insallah güzel olurlar :)

X