Nişanlım benden ayrıldı

Öyle bişey yok, insan sevdiğine kıyamaz. Kaybedicem diye g.tü düşer. Gık diyemez. Gözünden yaş çıktığını görse öleydim de görmeyeydim der. Kimseye de ezdirmez, yeri gelir anasına bile ayarı verir, tayır tayır sövdürmez. Yarın ağzını burnunu kırar, çok aşktan oluyor der bu. Bahaneyi de ne güzel bulmuş.
İşte tam olarak bu konunun cevabı bu. İnsan sevdiğine kıyamaz, isterse bir yil dünyanın en mükemmel âşığı olsun.

Benim eşyalarımı kapıya bıraktıktan sonra acısı katlanarak artmış, sevdiği kızı terk etmek kötü bir şeymiş insanın. istemeye istemeye hayatının aşkını bırakmış bu onun için çok zor bir şeymiş, o kolay kolay bu hale gelmemiş, annem ve benim şüpheli tavırlarım sonucu bu sonuca varmış, bizim dediklerimiz birbirini tutmamış, verdiğimiz bilgiler uyuşmayınca onu kandırdımızı düşünmüş, halbuki tamamen anneme tarihleri yanlış hatırladığımızdan kaynaklı olan bir durumdu, ki biz annemle ikimiz dünyanın en salak iki insanı olabiliriz, hep dürüst olduk hep içimiz neyse dışımızda oldu kandırmadık etmedik, hiçbir şey saklamadık, arkadaş yine de kötü olduk ya. ama sana bir şey söyleyim mi saklayan dümen yapan yarıyor aslında öyle olmak lazım da biz öyle olmayı bilmiyoruz, ne kadınlar var insanı sulu götürüp susuz getiren tabi erkekler de var, ama şunu ifade etmek istiyorum bu kadar dürüst olup bu kadar kötü olmak insan hakikaten zoruna gidiyor
Sizi kimse sevmedi mi şimdiye kadar? Ya da hiç etrafınızda seven birilerini görmediniz mi? Adam size çok emin gelmiş, bütün içini dökmüş, gercek yüzünü göstermekten kalbinin karasını ortaya çıkarmaktan çekinmemiş, o kadar emin gelmiş. Seven biri direkt gelip çemkirme moduna geçmezdi, son bi kez olsun dinleyeyim belki ikna edecek bir şeyler söyler diye ıkına sıkına çalardı kapınızı. Burda kadınlar aldatıldım diye konu açıyor, adamla "son kez" görüşmeye yine gidiyor yine gidiyor. İkna olmak istiyorlar çünkü. Yalan olsun ziyanı yok. O ikna olsun, içi rahat etsin, mantığına anlatacak bir hikaye bulsun yeter ki.

Doğduğumuz evlerde yazılıyor kaderimiz, onun kaderinide ailecek yazdılar,bizim aşkımız masal gibiydi, Şimdi ise geriye hiçbir şey kalmadı. Cidden o kötü biri değil, başkalarının dolduruşuna gelince kötü biri oldu, kendi olmasına izin vermediler. Ya da bilmiyorum bana şey dedi; ben ailemin ağzına bakmam kendi kararlarımı kendim veririm dedi ama artık Allah biliyor neyi doğru ne yanlış
Yaşadığınız şey aşk değil, love bombing. Burda tanıştığım bir arkadaşım da aynılarını yaşamış, adam ayakkabı bağcığına kadar bağlıyormuş. O evlenene kadar göstermemiş ama gerçek yüzünü, aynı eve girince adam doğal ortamına girer girmez anlaşılmış bişeyler. Boşandı sonra. Aşk dediğin de kriz anında belli olur. Karşındakini tolere edebildiğin kadar seviyorsun. Daha fazla değil.

Ben çocuğum olmayacağını başından beri biliyormuşum,saklamışım.ki asla böyle bişi yok. amacım onunla evlenip adımı evlendi boşandı diye çıkarmakmış.sonra zaten o gerçekleri öğrenince benden ayrılacakmış.
Ben cevabimi alamadim hala? Adi evlendi bosandiya cikmak ne demek?

Biz farkli toplumlardan, kulturlerden gelmiyorsak bu adini evlendi bosandiya cikarmak benim ilk mesajimda size sorduğum iki anlama cikar, yani ya bakire degilsinizdir ve bunu hor goren bir kültürdesinizdir, evlenmek adinizi temizlemek olur (kesinlikle igrenc tabi) ya da adinizin dul kadina çıkmasıdır (ki bu da seviyesizliktir)

Cocugu olmamakla alakasi ne?

Mesajimi okuyan herkes lütfen bu "adi evlendi bosandiya cikmak" cumlesinden ne anladiginizi sizde yazin, ben mi yanlis biliyorum, ben mi yanlis yorumluyorum bu "anadolu agizli" kaynananin cümlesini?

Bunun cocukla, cocuk olmamasiyla, velev ki cocugunuzun olmayacagini biliyordunuz ve sakladiniz bunlarla alakasi nedir???

Sizi kinamiyorum yanlis anlamayin, size ne denli buyuk bir hakaret edildigini farketmediginizi anlatmaya calisiyorum.

Nişanlım sağolsun her işime koşturur,her konuda yardımcı olmaya çalışır,.Bana ve aileme de çok saygılı bir insan(gerçi sonradan ben size annen için değil senin için geliyorum desede).Allah var 1 yıldır tek bi yanlışını görmedim.Ama sonra bende kist çıktı.aslında bu kist uzun zamandır o hayatımda yokkende vardı.birgün doktora gittik,muayeneden çıktım, hatta oda girmek istedi ama doktor izin vermedi.kistimde biraz büyüktü,çocuğun bir tık zor olabileceğini söyledi,bende çıkınca nişanlıma paylaştım saklamadım.sonra yine birgün bizdeyken bu konu konuşuldu, hatta nişanlımda sonuçları vs.gördü.sonra bi gitti, bana tavrı 180 derece değişti,bir sonraki buluşma günümüze tuhaf ve soğuk konuşarak gelmedi,sonra o hafta çok tartışmalarımız oldu,hep geçmişle ile ilgili sudan sebep olayları yüzüme çarptı,yok hata yapıosun yok bilmem ne dedi.söyle hatamı biliyim dedim,kist durumunu niye sakladın dedi.bende saklamadım, önemli görmediğim için paylaşmadım sadece dedim.sen kimin dolduruşuna geliyosun niye böyle tuhaflaşmaya başladın dedim,kimsenin dolduruşuna gelmedim dedi,o hafta birbirimize çok soğuk yaptık,çünkü ben onun tavırlarını anlayamadım,ayrılacağımız hafta doktor kontrolüne bırakcaktı beni,bende kendim giderim sağol dedim,çünkü o hafta beni çok üzdü,hep birşeyleri yüzüme çarptı,çokça misilleme yaptı,ters davrandı,neyse sonra illa geldi.dktor ilaçlı emar verince ben girmeye çekindim.gir girmicem gir girmicem inatlaşma oldu,neyse sonra ilaçlarımı alıp eve bıraktı.aynı gün benimle iletişimi kesti,defalarca aradım açmadı,sabahta benden ayrıldı.ben onu nasıl aldatmışım,çocuğum olmayacağını bile bile ona çocuk hayalleri kurdumuşum,yalanla avutmuşum.ne beni ne sülalemi görmek istemiomuş,annemle ona oyun oynamışız.evlendi boşandı desinler diye bir amaç ile onunla birlikte olmuşum.onu sevmemişim.dürüst olsaymışım daha tanıştığımızda söylermişim çocuğum olmayacağımı.ailesi şöyle sağlıklı şöyle iyi biz kız var diye diye benim gibi biriyle tanıştırmışlar,benim duruşuma inanmışlar.ben ona ilk tanıştığımızda sağlık sorunum yok diyerek gelmişim,çcuk düşünmüyorum demişim,oda bana neden bir sağlık sorunummu var dediğinde hayır deyip yere bakmışım,orda anlamalıymış ama bana güvendiği için altında bişey aramamış.annem 3 yıldır kist var demiş ben 6 ay demişim, dediklerimiz birbirini tutmamış(halbuki tamamen yanlış hatırlama). yalan söyleyip onu kandırmışız.ve daha kırıcı bir sürü söz.bende ona;bak olayları çok farklı yere çektin,düşündüğün gibi değil,yüzyüze görüşelim,böyle şeyler telefonda olmaz dedim,yapıcı olmaya çalıştım.asla dinlemedi.bizi görücü usulu tanıştıranlar araya girdi,onunla konuştu,onlarada yok dedi.bitti bu iş dedi,keskin bir viraj aldı anlayacığınız.2gün sonra eşyaları bölüştürme mesajı attı,3.gün eşyalarımı kapıma bıraktırdı.bende tabi şok oldum.kafayı yedim rsmen.işin özeti şuan 3 aydır özür dileyip kendini affettirmeye çalışıyor.ama inanın hatasını anlayıp gerçekten banada özür dilemesi haftalarını aldı,üstüne bide annesiyle bize gelip gerçek manada mahcubiyet duyacaklarına annesi annemi suçladı,benim annem oğlunda travma açmış,eski arkdaşım ile alakalı konuşmuş, nişanlımda düşünmüşki benim annem evlenmemizi istemiyormuş.halbuki nişanlım neredeyse hep bizdeydi,beraber yiyip içip vakit geçiriyorduk,annemin gerçekten art bi niyetle söylemeyeceğini bilmemesi çok tuhaf.ama kendi annesi patavatsızlık yapınca, aman be canım annem güzelleme yapıyor oluyor,küfür edince anadolu ağzı işte diyor. annesine diyorum ki ama bakın oğlunuz anlayıp dinlemeden nişan attı ve getirdi eşyaları kapıma koydurdu, hep anneme bir şey söylüyorsunuz ama bu konu hakkında hiç konusmuyorsunuz dediğimde bana verdigi cevap şu; bir anlık erkek öfkesiymiş.şok oldum ya.sonra annesi bize geldikten 1 gün sonra beni aradı, biribirne sahip çıkın bir bugün varız yakın yokuz falan dyerek güzel bir şekilde konuştu.ama anneme travma açtınız diiyp üste çıkmaya çalışmasına çok sinir oldum.uzun bir süre bu konuda kendini haklı gördü.şuan yanıma görmeye beni geliyor adımı farklı kaydetmiş,evdekilere biriyle görüşüyorum diiyp evden çıkıp yanıma geliyor,tam manasıyla barıştığımzda ikimizi açıklayacakmış.neden böyle bir yalan söyledin,illa birimi olmak zorunda hayatında dedim.annesi üzülmesin,evdekiler çok soru sormasın diyeymiş.ailesiyle telefonda konuşurken annesi buna hep başkasını buluruz diyor,bana karşı olmasada biriler hakkında küfürlü konuşuyor annesi.bende dedimki annen yanlış konuşuyor neden kızmıyorsun,küfür doğru bişy değil diyorum,neymiş Anadolu ağzıymış.dedimki ne ara unuttunuz ya,daha nişan atalı ne kadar olduda birini bakıyorlar sana,neymiş onun üzüldüğünü görüyorlarmış onun içinkısaca kızlar ben hayatımda ilk defa birini çok sevdim,ve ilk defada böyle bişi yaşıorum.beni çok kırdı,resmen gökdelenden aşağı attı,ileride tekrar aynı şeyleri yaşatmasından korkuyorum.bir yandan diyorum insandır herkes hata yapar.öte yandan beni hiç dinlememesi çağrılarıma cevap vermeden kestirip atması korkutuyor.sizin düşncelerniz neler kızlar?
not:nişanlımın derdi çocuk değilmiş, sakladığımı düşündüğü için ona ihanet edip kandırdığımı düşünmüş.yani ben güya en başta çocuğumun olmayacağını biliyormuşum.bilerek söylememişim.ki böyle birşey asla yok.onu tanıdığım da kistim vardı evet ama çok basit bir şeydi tedavi gerektirmiyordu. O yüzden durup dururken, canım ben de kist var demedim, o hayatıma girdikten sonra kontrol için doktora gittiğimde doktor kist büyümüş, bi tık zor olabilir deyince, kontrolden çıkınca olduğu gibi zaten kendisiyle paylaştım bu durumu. ben ondan saklasaydım doktora gittiğimi de söylemezdim zaten. Zaten doktor onu içeri almadı pekala yalan konuşabilirdim, yapsam yapardım ama yapmadım çünkü Allah korkum var, ben kimsenin vebaline girmem, Allahta böyle bir yanlışı nasip etmesin zaten. Saklasaydım beni terk ettiğinde, bak durum senin düşündüğün gibi değil gel doktora gidelim diyemezdim.ama hiç oralı olmadı. Bana cevap vermedi; bana cevap vermeme sebebi de şuymuş; bu kız beni kandırıyor şimdi karşılıklı konuşursam yine kandırır deyip benimle bu yüzden yüzyüze gelmemiş.ben Allah korkusu olan biriyim.birkaç olayı ve senaryoyu kafasında birleştirince benim sakladığım fikrine varmış,bu sebeple böyle davranmış.ama güvenmeyerek bana büyük bir hata yapmış,o an farklı bir düşünce iklimindeymiş ve çok yanlış düşünmüş falan..
Ya iyi misin sen adam seni bir paçavra gibi kenara atmış kafasına göre ayrılmış eşyalarını paçavra gibi kapıya koydurmuş ve sen hala bu adamla görüşüyor musun 😳 hiç mi gururunuz yok anlamıyorum ya ne yapayım diye soruyorsun bir de ayrılacaksın tabi ki ne yapacaksın kimsenin oyuncağı değilsin sen bu bencillerden kurtul 😤 kendilerinden başkasını düşünmüyorlar ne sana ne de annene saygıları yok bunların kafana göre ayrıl kafana göre barış oh ne ala elin kızları da köle gibi bunlara uysun hep ne güzel ya

Hepsini okumadım.
Bu adamla olmaz isterse şu saatten sonra kapına dünyaları sersin.
Bir sürü kist var biz doktor muyuz nereden bilelim çocuğa engel mi değil mi? Doktor söylediği an paylaşmışsın o da saçma sapan davranmış olay orada bitmiş.
Sen hala yalvarsa barışacakmış gibi duruyorsun ama asıl senin ona sana güvenmiyorum gözüme görünme demen lazım.

evet ilk etapta bende böyle düşünüyordum. ama işte hergün çiçek gönderip, ben sensiz yapamam diyip üzülüyor,e zaten bende çok seviyordum onu, tek bir hatamda silme lütfen diyor.ben evime kimseyi karıştırmam herkes işine baksın diyor.ailem sana karışamaz,söz söyleyemez diyor.

Kıyamam çok yazık ne kadar yufka yürekli bir bey

Bu adam siz sağlık sorununuzu söylediğinizde ihanetten falan değil çocuğunuz olmaz diye anında silmiş, siz evlenin sonra çocuğunuz olmazsa her gün sizi ezip kendinizi kötü hissetmeniz için psikolojik baskı yapacaktır. Neyse kendi düşen ağlamaz derler barışın yaşayın :)

Ben cevabimi alamadim hala? Adi evlendi bosandiya cikmak ne demek?

Biz farkli toplumlardan, kulturlerden gelmiyorsak bu adini evlendi bosandiya cikarmak benim ilk mesajimda size sorduğum iki anlama cikar, yani ya bakire degilsinizdir ve bunu hor goren bir kültürdesinizdir, evlenmek adinizi temizlemek olur (kesinlikle igrenc tabi) ya da adinizin dul kadina çıkmasıdır (ki bu da seviyesizliktir)

Cocugu olmamakla alakasi ne?

Mesajimi okuyan herkes lütfen bu "adi evlendi bosandiya cikmak" cumlesinden ne anladiginizi sizde yazin, ben mi yanlis biliyorum, ben mi yanlis yorumluyorum bu "anadolu agizli" kaynananin cümlesini?

Bunun cocukla, cocuk olmamasiyla, velev ki cocugunuzun olmayacagini biliyordunuz ve sakladiniz bunlarla alakasi nedir???

Sizi kinamiyorum yanlis anlamayin, size ne denli buyuk bir hakaret edildigini farketmediginizi anlatmaya calisiyorum.
Yoo haklısın. Adam o lafı ettikten sonra annesinin ağzıyla iş yaptığı anlaşılmasın diye kıvırmaya çalışmış ve bu saf arkadaşımız da yemiş. Bence şöyle oldu, annesi eski sevgiliden de bahsetmisti ya bu bir, kist konusu da ortaya çıkınca adam anasına anlatıyor. Anası da diyor ki bu kızın çocuğu olmayacak, eskisiyke de bir şeyler yaşadılar eskisi de bunu biliyor ondan ayrıldı, seninle evlenecek bakire olmadığı için evlendi boşandı olsun demiş. Yani başka bir anlam çıkmasına normalde ihtimal yok ama adam o kadar salak ki insan acaba diyor 🤔 yine de kim bekar kalmaktansa evlenip çocuğu olmuyor diye ayrılmayı tercih eder ki? Bir kişi bile etmez, bir kere milletin diline reklam olmak istemez. Bekar kalırsa en azından kısmeti çıkmamış derler en fazla ne olacak?

Hatta adam internette kistleri araştırırken cinsellikle ilgili bir şeyler görüp çıkarım bile yapmış olabilir.

Yoo haklısın. Adam o lafı ettikten sonra annesinin ağzıyla iş yaptığı anlaşılmasın diye kıvırmaya çalışmış ve bu saf arkadaşımız da yemiş. Bence şöyle oldu, annesi eski sevgiliden de bahsetmisti ya bu bir, kist konusu da ortaya çıkınca adam anasına anlatıyor. Anası da diyor ki bu kızın çocuğu olmayacak, eskisiyke de bir şeyler yaşadılar eskisi de bunu biliyor ondan ayrıldı, seninle evlenecek bakire olmadığı için evlendi boşandı olsun demiş. Yani başka bir anlam çıkmasına normalde ihtimal yok ama adam o kadar salak ki insan acaba diyor 🤔 yine de kim bekar kalmaktansa evlenip çocuğu olmuyor diye ayrılmayı tercih eder ki? Bir kişi bile etmez, bir kere milletin diline reklam olmak istemez. Bekar kalırsa en azından kısmeti çıkmamış derler en fazla ne olacak?

Hatta adam internette kistleri araştırırken cinsellikle ilgili bir şeyler görüp çıkarım bile yapmış olabilir.
Allah bilir kendi oğlunun ne kusuru var, hemen çocuğu koyup kapatma derdine düşmüşler de diyebiliriz - kendileri millete b.k atınca iyi oluyor çünkü- ,çocuklu adamda kimse kusur aramaz sonuçta, bak çocuğu olmuş derler. Benim burda gördüğüm nerde erkeklik bakımından düşük adam var , bi kadın kapaklayıp çocuk yapma derdinde.

yorumunuz için çok teşekkür ederim. onun Savunması şöyle; benim derdim çocuk değil, benim derdim benden saklaman,bana yalan söylemen diyor.yalan ailecek kırmızı çizgileriymiş. ama işte sorun şu ki ben yalanda söylemedim asla bişey saklayıp gizlemedim. tamamen olayları kendi anlamak istediği gibi anladı.

Bak bak oysa biz bayılırız yalana
Büyük büyük laflar en sevdiğim yutması çok güzel oluyor. Zerre üzülmeyin lütfen sakin degmez

Son düzenleme:
Nişanlım sağolsun her işime koşturur,her konuda yardımcı olmaya çalışır,.Bana ve aileme de çok saygılı bir insan(gerçi sonradan ben size annen için değil senin için geliyorum desede).Allah var 1 yıldır tek bi yanlışını görmedim.Ama sonra bende kist çıktı.aslında bu kist uzun zamandır o hayatımda yokkende vardı.birgün doktora gittik,muayeneden çıktım, hatta oda girmek istedi ama doktor izin vermedi.kistimde biraz büyüktü,çocuğun bir tık zor olabileceğini söyledi,bende çıkınca nişanlıma paylaştım saklamadım.sonra yine birgün bizdeyken bu konu konuşuldu, hatta nişanlımda sonuçları vs.gördü.sonra bi gitti, bana tavrı 180 derece değişti,bir sonraki buluşma günümüze tuhaf ve soğuk konuşarak gelmedi,sonra o hafta çok tartışmalarımız oldu,hep geçmişle ile ilgili sudan sebep olayları yüzüme çarptı,yok hata yapıosun yok bilmem ne dedi.söyle hatamı biliyim dedim,kist durumunu niye sakladın dedi.bende saklamadım, önemli görmediğim için paylaşmadım sadece dedim.sen kimin dolduruşuna geliyosun niye böyle tuhaflaşmaya başladın dedim,kimsenin dolduruşuna gelmedim dedi,o hafta birbirimize çok soğuk yaptık,çünkü ben onun tavırlarını anlayamadım,ayrılacağımız hafta doktor kontrolüne bırakcaktı beni,bende kendim giderim sağol dedim,çünkü o hafta beni çok üzdü,hep birşeyleri yüzüme çarptı,çokça misilleme yaptı,ters davrandı,neyse sonra illa geldi.dktor ilaçlı emar verince ben girmeye çekindim.gir girmicem gir girmicem inatlaşma oldu,neyse sonra ilaçlarımı alıp eve bıraktı.aynı gün benimle iletişimi kesti,defalarca aradım açmadı,sabahta benden ayrıldı.ben onu nasıl aldatmışım,çocuğum olmayacağını bile bile ona çocuk hayalleri kurdumuşum,yalanla avutmuşum.ne beni ne sülalemi görmek istemiomuş,annemle ona oyun oynamışız.evlendi boşandı desinler diye bir amaç ile onunla birlikte olmuşum.onu sevmemişim.dürüst olsaymışım daha tanıştığımızda söylermişim çocuğum olmayacağımı.ailesi şöyle sağlıklı şöyle iyi biz kız var diye diye benim gibi biriyle tanıştırmışlar,benim duruşuma inanmışlar.ben ona ilk tanıştığımızda sağlık sorunum yok diyerek gelmişim,çcuk düşünmüyorum demişim,oda bana neden bir sağlık sorunummu var dediğinde hayır deyip yere bakmışım,orda anlamalıymış ama bana güvendiği için altında bişey aramamış.annem 3 yıldır kist var demiş ben 6 ay demişim, dediklerimiz birbirini tutmamış(halbuki tamamen yanlış hatırlama). yalan söyleyip onu kandırmışız.ve daha kırıcı bir sürü söz.bende ona;bak olayları çok farklı yere çektin,düşündüğün gibi değil,yüzyüze görüşelim,böyle şeyler telefonda olmaz dedim,yapıcı olmaya çalıştım.asla dinlemedi.bizi görücü usulu tanıştıranlar araya girdi,onunla konuştu,onlarada yok dedi.bitti bu iş dedi,keskin bir viraj aldı anlayacığınız.2gün sonra eşyaları bölüştürme mesajı attı,3.gün eşyalarımı kapıma bıraktırdı.bende tabi şok oldum.kafayı yedim rsmen.işin özeti şuan 3 aydır özür dileyip kendini affettirmeye çalışıyor.ama inanın hatasını anlayıp gerçekten banada özür dilemesi haftalarını aldı,üstüne bide annesiyle bize gelip gerçek manada mahcubiyet duyacaklarına annesi annemi suçladı,benim annem oğlunda travma açmış,eski arkdaşım ile alakalı konuşmuş, nişanlımda düşünmüşki benim annem evlenmemizi istemiyormuş.halbuki nişanlım neredeyse hep bizdeydi,beraber yiyip içip vakit geçiriyorduk,annemin gerçekten art bi niyetle söylemeyeceğini bilmemesi çok tuhaf.ama kendi annesi patavatsızlık yapınca, aman be canım annem güzelleme yapıyor oluyor,küfür edince anadolu ağzı işte diyor. annesine diyorum ki ama bakın oğlunuz anlayıp dinlemeden nişan attı ve getirdi eşyaları kapıma koydurdu, hep anneme bir şey söylüyorsunuz ama bu konu hakkında hiç konusmuyorsunuz dediğimde bana verdigi cevap şu; bir anlık erkek öfkesiymiş.şok oldum ya.sonra annesi bize geldikten 1 gün sonra beni aradı, biribirne sahip çıkın bir bugün varız yakın yokuz falan dyerek güzel bir şekilde konuştu.ama anneme travma açtınız diiyp üste çıkmaya çalışmasına çok sinir oldum.uzun bir süre bu konuda kendini haklı gördü.şuan yanıma görmeye beni geliyor adımı farklı kaydetmiş,evdekilere biriyle görüşüyorum diiyp evden çıkıp yanıma geliyor,tam manasıyla barıştığımzda ikimizi açıklayacakmış.neden böyle bir yalan söyledin,illa birimi olmak zorunda hayatında dedim.annesi üzülmesin,evdekiler çok soru sormasın diyeymiş.ailesiyle telefonda konuşurken annesi buna hep başkasını buluruz diyor,bana karşı olmasada biriler hakkında küfürlü konuşuyor annesi.bende dedimki annen yanlış konuşuyor neden kızmıyorsun,küfür doğru bişy değil diyorum,neymiş Anadolu ağzıymış.dedimki ne ara unuttunuz ya,daha nişan atalı ne kadar olduda birini bakıyorlar sana,neymiş onun üzüldüğünü görüyorlarmış onun içinkısaca kızlar ben hayatımda ilk defa birini çok sevdim,ve ilk defada böyle bişi yaşıorum.beni çok kırdı,resmen gökdelenden aşağı attı,ileride tekrar aynı şeyleri yaşatmasından korkuyorum.bir yandan diyorum insandır herkes hata yapar.öte yandan beni hiç dinlememesi çağrılarıma cevap vermeden kestirip atması korkutuyor.sizin düşncelerniz neler kızlar?
not:nişanlımın derdi çocuk değilmiş, sakladığımı düşündüğü için ona ihanet edip kandırdığımı düşünmüş.yani ben güya en başta çocuğumun olmayacağını biliyormuşum.bilerek söylememişim.ki böyle birşey asla yok.onu tanıdığım da kistim vardı evet ama çok basit bir şeydi tedavi gerektirmiyordu. O yüzden durup dururken, canım ben de kist var demedim, o hayatıma girdikten sonra kontrol için doktora gittiğimde doktor kist büyümüş, bi tık zor olabilir deyince, kontrolden çıkınca olduğu gibi zaten kendisiyle paylaştım bu durumu. ben ondan saklasaydım doktora gittiğimi de söylemezdim zaten. Zaten doktor onu içeri almadı pekala yalan konuşabilirdim, yapsam yapardım ama yapmadım çünkü Allah korkum var, ben kimsenin vebaline girmem, Allahta böyle bir yanlışı nasip etmesin zaten. Saklasaydım beni terk ettiğinde, bak durum senin düşündüğün gibi değil gel doktora gidelim diyemezdim.ama hiç oralı olmadı. Bana cevap vermedi; bana cevap vermeme sebebi de şuymuş; bu kız beni kandırıyor şimdi karşılıklı konuşursam yine kandırır deyip benimle bu yüzden yüzyüze gelmemiş.ben Allah korkusu olan biriyim.birkaç olayı ve senaryoyu kafasında birleştirince benim sakladığım fikrine varmış,bu sebeple böyle davranmış.ama güvenmeyerek bana büyük bir hata yapmış,o an farklı bir düşünce iklimindeymiş ve çok yanlış düşünmüş falan..
Böyle bi adamı bahçemdeki ağacın yanına sırık diye bile bağlamam! Anlayış empati sakinlik duyarlı olma gibi özellikler sıfır bu anlatılan hikayede.

Allah bilir kendi oğlunun ne kusuru var, hemen çocuğu koyup kapatma derdine düşmüşler de diyebiliriz - kendileri millete b.k atınca iyi oluyor çünkü- ,çocuklu adamda kimse kusur aramaz sonuçta, bak çocuğu olmuş derler. Benim burda gördüğüm nerde erkeklik bakımından düşük adam var , bi kadın kapaklayıp çocuk yapma derdinde.

Arkadasa soyle inandırmislar,

Zeytuni'nin cocugu olmuyor ve bunu gizliyorlar, sonra zeytuniyi altin şeyli nisanlisiyla evlendircekler ve hemen de boşayacaklar, boylece kimse ama kimse zeytuninin cocugu olmadigini dusunmeyecek.

Benim anladigim ise şu, (ya cok fesadim, ya da kadim(!) Anadolu insanını iyi taniyorum) zeytuni bu nisanliyla cinsel iliski yasadi, nisanli Anadolu kadinanasina soyledi (bilerek kadinana birlesik yazildi).

Sonra ustune bu kadinana kist ve cocugu olmama, onceden cinsel iliski donesini aldi ve birleştirdi, sonuc?

"Hem bakire degil hem bebesi olmuyor aha benim oglumun yigidimin adini zuriyetsize cikaracaklar, kendi kizlarinin da adini temizleyecekler"

Boylece kadinana oglunu zehirledi ve bu ikisini ayirdi.

Ve fakat Allah'in sevgili kulu Zeytuni bunu bir kacis sinyali olarak algilamamak icin elinden geleni yapiyor. Umarim ugradigi hakareti farkeder.

Allah kurtarsin.

Arkadasa soyle inandırmislar,

Zeytuni'nin cocugu olmuyor ve bunu gizliyorlar, sonra zeytuniyi altin şeyli nisanlisiyla evlendircekler ve hemen de boşayacaklar, boylece kimse ama kimse zeytuninin cocugu olmadigini dusunmeyecek.

Benim anladigim ise şu, (ya cok fesadim, ya da kadim(!) Anadolu insanını iyi taniyorum) zeytuni bu nisanliyla cinsel iliski yasadi, nisanli Anadolu kadinanasina soyledi (bilerek kadinana birlesik yazildi).

Sonra ustune bu kadinana kist ve cocugu olmama, onceden cinsel iliski donesini aldi ve birleştirdi, sonuc?

"Hem bakire degil hem bebesi olmuyor aha benim oglumun yigidimin adini zuriyetsize cikaracaklar, kendi kizlarinin da adini temizleyecekler"

Boylece kadinana oglunu zehirledi ve bu ikisini ayirdi.

Ve fakat Allah'in sevgili kulu Zeytuni bunu bir kacis sinyali olarak algilamamak icin elinden geleni yapiyor. Umarim ugradigi hakareti farkeder.

Allah kurtarsin.

Olan biteni o kadar güzel anlatmışsınız ki altına imzamı atıyorum.
Bu lafları duyup söyleyenin suratında o gönderilen çiçekleri parçalamamak nasıl bir akıl tutulmasıdır anlamıyorum.
Bir de bunların hepsi aşktanmış ya, orası da ayrı saç baş yolmalık mevzu.
Burada o kadar kişi dil döküyor ama bir anlamı olmayacak gibi.
Dediğiniz gibi Allah kurtarsın.

Olan biteni o kadar güzel anlatmışsınız ki altına imzamı atıyorum.
Bu lafları duyup söyleyenin suratında o gönderilen çiçekleri parçalamamak nasıl bir akıl tutulmasıdır anlamıyorum.
Bir de bunların hepsi aşktanmış ya, orası da ayrı saç baş yolmalık mevzu.
Burada o kadar kişi dil döküyor ama bir anlamı olmayacak gibi.
Dediğiniz gibi Allah kurtarsın.

Tesekkur ediyorum ❤️

2024 yilinda hala bekaret vb. Türkçe'mizde dahi yer almamasi gereken kelimeleri kullanarak birine laf anlatmaya calisiyor olmaktan ben utanc duydum acikcasi ama kadinana ve altin seyli nisanli utanmamis, umarim Zeytuni kardesimiz anlayabilir.

Cunku bu hakareti yuttuktan sonra kimse duzgun bir evlilik yasayamaz, iki kere ikinin dort ettigi kadar kati bir gerceklik bu.

haha çok alemsiniz, ama bir o kadarda olası bir tespit:) defalarca özür diliyor,pişmanlık kapıları neden kapalı diyor,hergün çiçek gönderiyor, tek bir hatamda silme diyor.bende vicdan ve merhmet sahibi bir insanım,ve Allah şahit çokta sevdim.Ama biyanım git diyo biyanım kal Ebru Yaşar misali, saklamadım ama velevki saklamış olayım, ilişki böyle mi bitirilmeliydi. ailesiyle helalleşmek istedim ona bile izin vermedi, aldığı ev için sen artık bu eve giremezsin dedi.
Allah Allah sen beni tek bir hatamda nasıl silebildin deseydin ya sen o kadar kendini açıklamaya çalışırken o niye seni dinlemedi? Bu adamdan birşey olmaz boşver

Adamla barışacaksanız boşuna yormayın insanları. Hemen de savunmaya geçmişsiniz kötü biri değil de dolduruşa gelmedi de. Evlenince sorunlar bitiyor periler dünyasına geçiyorsunuz falan mı sanıyorsunuz? Şimdi bunun için dolduranlar yarın neler neler için doldurur. Her dolduruşta karşınıza geçip boşanalım der. Bununla mı uğraşacaksınız?
Yo haklısınız, özür dilerim. Öyle saçma bir durum yaşadım ki ben de kafayı yedim galiba, ama iyi olacağım bu da geçecek Allahın yardımıyla, bana dua edin, sadece son zamanlarda çok manipülatif baskıya maruz kaldım, yanlış konuştum, lütfen bana kızmayın, haklısınız kendimi Düşürdüğüm durum korkunç, benki kadın haklarının savunucusu, ne oldu bana, ben nasıl zıvanadan çıktım böyle kör oldum, burada bana gösterdiğiniz emeği ayırdığınız vakti asla boşa çıkarmayacağım söz veriyorum

Son düzenleme:
Doğduğumuz evlerde yazılıyor kaderimiz, onun kaderinide ailecek yazdılar,bizim aşkımız masal gibiydi, Şimdi ise geriye hiçbir şey kalmadı. Cidden o kötü biri değil, başkalarının dolduruşuna gelince kötü biri oldu, kendi olmasına izin vermediler. Ya da bilmiyorum bana şey dedi; ben ailemin ağzına bakmam kendi kararlarımı kendim veririm dedi ama artık Allah biliyor neyi doğru ne yanlış
Ay yapmayın lütfen🤦🏻‍♀️
6 ay sonra şunu gelip okusaniz "ben ne yazmışım" deyip utanacaksiniz.
Gerçek hayata dönün.
Masal gibi aşk böyle olmaz, olayin örüntüsü, söylenilen sözlerin aşk masaliyla ilgisi yok.
O masal gibi aşklarda adamlar ya çöllere düşmüş, ya dağları delmiş.
Sevdiklerinin arkasından analariyla danalariyla oturup kist kritiği yapip, bohcayi kapiya göndermemişler.
Sizinki aşk masali değil, adeta horror story.

Kist her kadında var neden çocuğum olmayacak triplerine girdiniz anlamadım? Böyle bir şeyi nişanlıma ben de söylemem. Annemin, anneannemin ve çoğu arkadaşımın kisti var. Hiçbiri de evlenirken bunu belirtmedi. Çünkü kadınlar için normal bir şey. Zaten tehlike arz eden durumlarda ameliyata alıyorlar o ayrı.
Ama sizin için iyi olmuş. Nişanlınız uydum akıllı ve gıcık biri. Ben asla evlenemezdim şu durumda. Çünkü başka sebepten çocuğumuz olmasa, ilerde farklı sağlık sıkıntım çıksa al başına belayı. Bellediler artık bu durumu sürekli önünüze sunacaklar.

İnternette videolar izlemiş güya bu kistler çocuğa engel olabilirmiş ileride ilişkiye girmeye engel olurmuş kendini doldurmuş da doldurmuş.
Allahın adaleti şaşmaz etme bulma dünyası yaşan yaşatır
Rabbim inşallah tez zamanda hayırlı bir evlat nasip eder ve çok mutlu olursun🙏🏻
Allahın terazisi asla şaşmaz bu yaptığı ayağına dolanacak .. 🤫 ve izle .. kist eğer kanserli değilse ve tedavi edilirse hertürlü bebek sahip olunur , tıp çok ilerledi evlenirken hepimiz ileriye dönük hayaller kuruyoruz tabi ki ama neler taşıyacağımız belli değil, bende kistcikler mevcutken eşimin de spermlerinde sorun çıktı 🤷🏻‍♀️ biz bunu öngöremiyorduk çünkü evlenir evlenmez çocuk planları yapmıyorduk ki bir an da olan birşey insan sevdiğini hertürlü kabul etmelidir bence seviyorsa eğer değer biliniyorsa bazı kusurları da gözü görmez insanın diye düşünüyorum sevgi bu değil canım onun yaşadığı heves Buda ona bahane olmuş resmen. Sakın ileriye dönük umutsuz olma sen tedavilerini yap iyi doktor bul illa çocuk için değil kendi sağlığın için önce sağlık sonra bu işler .. kimse hayat karşımıza ne çıkaracağını bilemeyiz , ya anasının seçtiği çürüğe denk gelir yada kendinde bir problem çıkar herşeyi geçtim Allahım herkese hayırlı evlat versin onun evladı olsa bile hayırlı olucak mı bakalım .. diyorum ya rabbim bilir napacağını sen dert etme bundan sonrasını ✌️ bu arada teşekkür ederim duaların için nasipte varsa yaşar görürüz inşallah 🥰🙏🏼

X