Dr Selenle İnsülin Direnci, Reaktif Hipoglisemi, Hashimato Troiditi vb sorunlar

Süt tozu konusunda bilgiyi Selen hanım verecektir ama kahve ile kullanılanlar değil. Onlar kahve kreması olarak geçiyor. Bunu aktarlardan bulabiliyoruz ve ne yazık ki süt tozu kullanmadan bütün tarifleri tutturamıyoruz. Süt kullanınca sıvı oranı artıyor tarifteki, süt tozunda ise tarifin daha kıvamlı olması sağlanıyor.

Şimdiden afiyet olsun ..

Bu arada aklıma gelmişken bir tarif daha ekleyeyim ben. Bir çoğumuz cips deyince bir durup düşünüyordur heralde. Ne kadar zararlı olsa da pek lezzetliler. Cipslere bir seçenek olarak. Yine jambonlarımızı alıyor ve üçgen şeklinde kesiyoruz. yağlı kağıt serili tepsiye diziyoruz ve fırınlıyoruz. İyice kızaran jambonlarımızı çıkarıyoruz. Bir taraftan da sosumuzu hazırlıyoruz. Yoğurt nane ve kırmızı biber benim favorim. Damak tadına göre baharat değişikliği yapılabilir. Cipslerimizi sosumuza bandırıp afiyet ile yiyoruz.

Teşekkürler hm22😊😊Demek ki süt tozu şart.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Teşekkürler hm22😊😊Demek ki süt tozu şart.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ne yazık ki öyle gtuncer. Selen hanım insülin direnci üzerinde kötü bir etkisi olmadığını söylemişti ama yine de tekrar cevaplayacaktır diye düşünüyorum.

Süt tozu konusunda bilgiyi Selen hanım verecektir ama kahve ile kullanılanlar değil. Onlar kahve kreması olarak geçiyor. Bunu aktarlardan bulabiliyoruz ve ne yazık ki süt tozu kullanmadan bütün tarifleri tutturamıyoruz. Süt kullanınca sıvı oranı artıyor tarifteki, süt tozunda ise tarifin daha kıvamlı olması sağlanıyor.

Şimdiden afiyet olsun ..

Bu arada aklıma gelmişken bir tarif daha ekleyeyim ben. Bir çoğumuz cips deyince bir durup düşünüyordur heralde. Ne kadar zararlı olsa da pek lezzetliler. Cipslere bir seçenek olarak. Yine jambonlarımızı alıyor ve üçgen şeklinde kesiyoruz. yağlı kağıt serili tepsiye diziyoruz ve fırınlıyoruz. İyice kızaran jambonlarımızı çıkarıyoruz. Bir taraftan da sosumuzu hazırlıyoruz. Yoğurt nane ve kırmızı biber benim favorim. Damak tadına göre baharat değişikliği yapılabilir. Cipslerimizi sosumuza bandırıp afiyet ile yiyoruz.

tamam canım bunları en kısa zamanda denicem.ay bi kendime gelebilsemm

5 kilo kadar verdim ama daha verceğim çook kilo var benim. Bu dukenella tarifini canım ne zaman tatlı isterse o zaman yiyorum. <Ara veya ana öğün olarak ayırmıyorum.

verilen bütün tarifleri yapasım var .bugün çok açım düzenli yemek yemedim.arkadaşım senin verdiğin krepleri fazla fazla yapıp derindondurucuya koyabilirmiyim.ısıtır yerim ne dersin

tamam canım bunları en kısa zamanda denicem.ay bi kendime gelebilsemm

Şimdiden afiyet olsun yaramazcım.

verilen bütün tarifleri yapasım var .bugün çok açım düzenli yemek yemedim.arkadaşım senin verdiğin krepleri fazla fazla yapıp derindondurucuya koyabilirmiyim.ısıtır yerim ne dersin

Ben de düzensiz beslenince öyle oluyorum. Açıkçası hiç denemedim derin dondurucuyu.Bu tarifi çok yeni buldum 1 ay olmadı ancak 3-5 kere yaptım ama başka yulaf kepekli tariflerde denedim hiç bir problem olmadı. Bunda da sorun olacağını zannetmiyorum. Güzelce yapar, soğuyunca atarsın dolaba, çıkarınca ısıtır tüketirsin ama yine de ilk denemede çok fazla atma bence ne olur ne olmaz.

Şimdiden afiyet olsun yaramazcım.

Ben de düzensiz beslenince öyle oluyorum. Açıkçası hiç denemedim derin dondurucuyu.Bu tarifi çok yeni buldum 1 ay olmadı ancak 3-5 kere yaptım ama başka yulaf kepekli tariflerde denedim hiç bir problem olmadı. Bunda da sorun olacağını zannetmiyorum. Güzelce yapar, soğuyunca atarsın dolaba, çıkarınca ısıtır tüketirsin ama yine de ilk denemede çok fazla atma bence ne olur ne olmaz.

tamam canım artık deneyerek olucak.malum bayram geliyo ya diyorumki hazırlık yapıyım.annemler şimdi çok güzel şeyler yapıcak .hazırlıklı olmak lazım

arkadaşlar merhaba sanırım bir karışıklık olmuş soruyu banamı başkasınamı sordunuz anlamadım..ama ben size uzun uzun neler yaptığı anlatayım.
Selen hanıma gerçekten teşekkürü bir borç bilirim çünkü her soruma büyükbir içtenlikle cevap verdiği ve sayesinde çokgüzel şeyler öğrendiğim için..ben selen hanımdan prof.dr ahmet aydından canankarataydan ve dukandan kendime uygun seçimlerle kendi diyetimi oluşturarak 2ay oldu olacak şu zamanda 7 kilo vverdim veeebugün bayram alışverişinde 42beden gabardin pantolona çok rahat sığabildim..nasıl mutlu olduysam etiketine bile bakmadan kasaya koşmuşum:))biliyorumdaha yolun başındayım ama en azından artık neyi nasıl yapcağımı biliyorum yıllarca banauygun olanı aramakla geçirdim çünkü..şimdi diyeceksiniz ki budiyetler çokalakasız nasıl bir sentez kurdun???şöyle anlatayım selen hanımla konuştuğumda ki kendisi şikayetiminnezaman seyrettiğini sormuştu karbonhidrat tatlı ve meyve yediktensonra kötü olduğumu keşfettik protein ve yağ bana dokunan değildi..ekmeksiz birdiyet olmaz diyordum hayatıma yulaf kepeği girdi:))ee meyvedede vitamin var ama öğrendimki dokunan glisemik indeksi yüksek meyveler ve onları tekbaşına tüketmem çöüzümü neydi glisemik indeksi düşük meyveler ve yanında dengeliyici yoğurt süt tüketmek..herşeyi kademe kademe yaptım tahlilerimide ihmal etmedim ve ben ilk defa buyıl hiiiiiç acıkmadan sorunsuz oruç tutabildim selen hanımın çığlığını duyar gibiyim:))ama denedim selen hanım nolur kusura bakmayın manevi olarakda vucudumun buna ihtiyacı vardı ve çok şükür tutabildimkrize girmedim siz yapın demiyorum sakınha benim iyiye doğrubir gidiş vardı ve insülin dirancim azalmaya başlamış hipo ataklarım çook azalmaya başlamıştı çünkü artık bana neyin iyi gelmediğini sanırım öğrenmiştim.ben yulaf kepeğinden ekmekler krepler yaptım önce çok ama çok doyurucu kahvaltıdada olsa yoğurt tükettim hayatıma kuruyemişi glisemik indeksi düşük meyvveleri kattım mesela sabahkahvaltısında yulaf kepeğinden yapılmış bir dilim ekmek yada krep bir yumurta bol peynir 7/8kadar zeytin bazen hızımı alamdığımda oldu:))bir kase yoğurdun içine biraz zeytinyağı keten tohumu yanında kuruyemiş kuru meyve yoksa 5/6kiraz yarım şeftali gibi G.İ.düşük meyvverleryedim ve bu kahvaltı beni öylee tok tuuttukii çook uzun saatler enerjik dinç birşekilde kalıp acıkmadım.ahmet aydı hocamızlada konuştum onundatavsiyesiyle doktoruma danışarak d vitamini b12takviyesi aldım tahlili iyiki yaptırmışım d vitaminim yerlerde sürünüyormuş resmen ve herşeyin doğalını tüketiyorum şarküteri ısılişlem görmüş ürünleri tüketmiyorum birde sütü ısıtıp içine çubuk tarçın atıyorum aralarda onu içtim seveseve :))bir diyette ne olursa ben mutlu olurum mesela yağ evet egeliyim kendi yağımızı kendimiz üretiriz mis gibi dağlarda yetişir zeytinlerimiz bana diyette yağ yok dersen ben mutlu olmam çünkü o yağa kekik pul biber ekleyip soframızın baş tacı yaparızteryağındada yumyrta kırdınmı ohhhh mis eee ekmek yok hooop dukan amca devrede yulaf kepeği negüne duruyor:)))artık ekmek almıyorum :))yap ekmeğini banyağa ye mismis benim diyetim böyleolmalı sonra 2saatte birşeyler yemek hiç tarzım değildi ama elmahkum öyle beslenmiştim amaiyileşince öğün aralarımı baya açtım ama 5çayıyokmu 5 çayı ee beş çayı yoksa ben yine mutsuz olurum yada diyetim ömürlük olmaz neyaptım 5çayına alternatifler buldum günkurusu kayısı kaymak ceviz üçü muhteşem oluyor yoksa mecburen ligt yazan ürünlerden tüketiyorum yada dukan tariflerine bakıyorum hemen adamlar yapmış arkadaş takdir etmek lazım:))akşam ekmeksiz yulafta yok bol zeytinyağlı yemeğimi yoğurdumu etimi varsa eğer.salatamı çorbamı eksiksiz tüketiyorum gözümdoyana kadar:))sonra ağzıma fermuar çekiyorum sadece soda çay vee süt içiyorum yine tarçınlı:))benden tarif istenmiş en çok yaptığım iki tarifi var diğerlerini denedim ama bu ikisi sürdürülebilr oldu diyelim.
Yulaf kepeğinden ekmek:
2adet yumurta
6/7kaşık yulafkepeği
2kaşık yoğurt
3yk süttozu
1paket kabartma tozu ama ben bazen karbonat koyuyorum
çırpın küçük mümkünse dikdörtgen kalıba dökün ve fırına verin bukadar:))
yulaf unu ile kek tarifi:
3yumurta
3kaşık tatlandırıcı
3kaşık kakao
3fincan yulaf unu
1p.kabartma tozu
çırpın malzemeleri sırasıyla kek kalıplarına yada küçük borcama dökün çıkınca biraz soğğutunüzerine süt dökün sonrada hindistancevizi serpin ohhh mis alınişte beş çayına alternatif afiyet olsun kızlar...

senin adına çok sevindim.okurken inşallah bende bööyle bir gün başardıktan sonra anlatırım dedim.tarifler hakkında biraz daha bilgi verirmisin
acaba yulaf unu yerine yulaf unu karışımı olurmu eşim bulamamışta.birde nasıl pişiricez iki tariftede fırın ısısı yazmıyo kaç derecede kaç dakika önerirsin fırın önceden ısıtılmalımıdır

Isı 180derecede olur benim sabit zaman ayarimida manuelde tutarim yani pistigini anladigimda kapatirim simlanin blogunda yulaf galeta karisimindan yapilan bazlama tarifi vardi onu da denedim bak oda super ben tariflerde ne belirtiyorsa onu aldim canim ama yulaf unu karisimida olur sanki

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
tatlandırıcıyı eşim nihayet almış.bir deneme yapalım dedim.selen hanım dondurma tarifini denedim.ama pek olmadı .bildiğin buza döndü .bekletincede eriyo hiç o aldığımız afiyetle yediğimiz dondurmalara benzemedi.niye acaba dedim.tarife bidaha baktım.selen hanım önce buzları robottan geçirmiş üstüne yoğurdu ve limonu eklemiş.ben hepsini aynı anda robottan geçirdim.acaba ondanmı olmadı

Son düzenleme:
Burada hemen müdehale etmek gerek!!!1 ASLA kahve beyazlatıcısı olmaz!!!!!!!! hepimiz için geçerli!!!!

Süt tozu , sütün su içeriği buharlaştırılarak elde edilir. bu nedenle biraz besin değerini kaybetse de sütten çok farklı değildir.

Kahve beyazlatıcıların içine ne girdiğini bilmek istemezsiniz inanın. sadece topaklanmasın diye bile içne konan bir dolu kimyasal var. UZAK DURUNUZ!

Sağlıkla:KK16:

Yukarıda da yazdığım gibi - kahve beyazlatıcı / kahve kreması ile süttozu aynı şey değil. Uzaktan yakından alakaları yok! ASLA karıştırmayınız!

Süpermarketlerde tek bir markanın süttozunu bulabiliyorum. Ben de zaman zaman keklerde kullanıyorum:) :KK16:

Şekerim 5 kilo veren ben değilim, ben de verdim de o arkadaş ben değilim :KK1: Afiyet olsun umarım hoşuna gitmiştir. Benim favori tarifim bu içine ne istersem koyup çeşitlendiriyorum. Mesela dukenella diye bir tarif var. yarım su bardağı süt, 4-5 kaşık tatlandırıcı, 7 kaşık süt tozu. Bunları mikserle güzelce çırpıp 24 saat dolapta dinlendiriyorsun. Al sana çakma nutella. Sonra bu yaptığın krebin arasına koyup içine çilek veya muz ekleyip yiyebilirsin. Al sana çakma waffle. :KK1: Bunlar diyeti esneten şeyler.

hm22:) Muz2un glisemik indeksi kaç? :KK9:Ne zamandan beri tek başına yiyebiliyoruz? :)))))) :KK9:

Muz yemek için tek şansınız püre haline getirip yulaf kepeği eklemek. :KK56:

arkadaşlar merhaba sanırım bir karışıklık olmuş soruyu banamı başkasınamı sordunuz anlamadım..ama ben size uzun uzun neler yaptığı anlatayım.
Selen hanıma gerçekten teşekkürü bir borç bilirim çünkü her soruma büyükbir içtenlikle cevap verdiği ve sayesinde çokgüzel şeyler öğrendiğim için..ben selen hanımdan prof.dr ahmet aydından canankarataydan ve dukandan kendime uygun seçimlerle kendi diyetimi oluşturarak 2ay oldu olacak şu zamanda 7 kilo vverdim veeebugün bayram alışverişinde 42beden gabardin pantolona çok rahat sığabildim..nasıl mutlu olduysam etiketine bile bakmadan kasaya koşmuşum:))biliyorumdaha yolun başındayım ama en azından artık neyi nasıl yapcağımı biliyorum yıllarca banauygun olanı aramakla geçirdim çünkü..şimdi diyeceksiniz ki budiyetler çokalakasız nasıl bir sentez kurdun???şöyle anlatayım selen hanımla konuştuğumda ki kendisi şikayetiminnezaman seyrettiğini sormuştu karbonhidrat tatlı ve meyve yediktensonra kötü olduğumu keşfettik protein ve yağ bana dokunan değildi..ekmeksiz birdiyet olmaz diyordum hayatıma yulaf kepeği girdi:))ee meyvedede vitamin var ama öğrendimki dokunan glisemik indeksi yüksek meyveler ve onları tekbaşına tüketmem çöüzümü neydi glisemik indeksi düşük meyveler ve yanında dengeliyici yoğurt süt tüketmek..herşeyi kademe kademe yaptım tahlilerimide ihmal etmedim ve ben ilk defa buyıl hiiiiiç acıkmadan sorunsuz oruç tutabildim selen hanımın çığlığını duyar gibiyim:))ama denedim selen hanım nolur kusura bakmayın manevi olarakda vucudumun buna ihtiyacı vardı ve çok şükür tutabildimkrize girmedim siz yapın demiyorum sakınha benim iyiye doğrubir gidiş vardı ve insülin dirancim azalmaya başlamış hipo ataklarım çook azalmaya başlamıştı çünkü artık bana neyin iyi gelmediğini sanırım öğrenmiştim.ben yulaf kepeğinden ekmekler krepler yaptım önce çok ama çok doyurucu kahvaltıdada olsa yoğurt tükettim hayatıma kuruyemişi glisemik indeksi düşük meyvveleri kattım mesela sabahkahvaltısında yulaf kepeğinden yapılmış bir dilim ekmek yada krep bir yumurta bol peynir 7/8kadar zeytin bazen hızımı alamdığımda oldu:))bir kase yoğurdun içine biraz zeytinyağı keten tohumu yanında kuruyemiş kuru meyve yoksa 5/6kiraz yarım şeftali gibi G.İ.düşük meyvverleryedim ve bu kahvaltı beni öylee tok tuuttukii çook uzun saatler enerjik dinç birşekilde kalıp acıkmadım.ahmet aydı hocamızlada konuştum onundatavsiyesiyle doktoruma danışarak d vitamini b12takviyesi aldım tahlili iyiki yaptırmışım d vitaminim yerlerde sürünüyormuş resmen ve herşeyin doğalını tüketiyorum şarküteri ısılişlem görmüş ürünleri tüketmiyorum birde sütü ısıtıp içine çubuk tarçın atıyorum aralarda onu içtim seveseve :))bir diyette ne olursa ben mutlu olurum mesela yağ evet egeliyim kendi yağımızı kendimiz üretiriz mis gibi dağlarda yetişir zeytinlerimiz bana diyette yağ yok dersen ben mutlu olmam çünkü o yağa kekik pul biber ekleyip soframızın baş tacı yaparızteryağındada yumyrta kırdınmı ohhhh mis eee ekmek yok hooop dukan amca devrede yulaf kepeği negüne duruyor:)))artık ekmek almıyorum :))yap ekmeğini banyağa ye mismis benim diyetim böyleolmalı sonra 2saatte birşeyler yemek hiç tarzım değildi ama elmahkum öyle beslenmiştim amaiyileşince öğün aralarımı baya açtım ama 5çayıyokmu 5 çayı ee beş çayı yoksa ben yine mutsuz olurum yada diyetim ömürlük olmaz neyaptım 5çayına alternatifler buldum günkurusu kayısı kaymak ceviz üçü muhteşem oluyor yoksa mecburen ligt yazan ürünlerden tüketiyorum yada dukan tariflerine bakıyorum hemen adamlar yapmış arkadaş takdir etmek lazım:))akşam ekmeksiz yulafta yok bol zeytinyağlı yemeğimi yoğurdumu etimi varsa eğer.salatamı çorbamı eksiksiz tüketiyorum gözümdoyana kadar:))sonra ağzıma fermuar çekiyorum sadece soda çay vee süt içiyorum yine tarçınlı:))benden tarif istenmiş en çok yaptığım iki tarifi var diğerlerini denedim ama bu ikisi sürdürülebilr oldu diyelim.
Yulaf kepeğinden ekmek:
2adet yumurta
6/7kaşık yulafkepeği
2kaşık yoğurt
3yk süttozu
3yumurta
3kaşık tatlandırıcı
3kaşık kakao
3fincan yulaf unu
1p.kabartma tozu
çırpın malzemeleri sırasıyla kek kalıplarına yada küçük borcama dökün çıkınca biraz soğğutunüzerine süt dökün sonrada hindistancevizi serpin ohhh mis alınişte beş çayına alternatif afiyet olsun kızlar...
umarım hep daha kilo vererek karşınıza çıkarım..HOŞCAKALIN...

Estafurullah Seylagazi, hepbirlikte başracağız ve bu insülin direnci - reaktif hipoglisemi nin yenilebilir birer illet olduğunu herkes bilecek:) Üstelik zor olmadığını da gösteriyoruz birlikte.)

Seylagazi ben bu keki hemen bu öğleden sonra yapar yerim:) Ellerine sağlık:):KK16:

Merhaba selen hanim. Oncelikle emek Verip bu BA'ligi actiginiz icin tesekkur Ederim. Bende basindan Beri bu topigi takip ediyorum. Kendimde anlam Veremedigim Seylerin Cevabini Sayenizde ogrendim.
Son IKi yildir Karbinhidrat yuklu bir Yemek yedigimde bulanik gorme uyusukluk Hal'izlik sinir uyuklama Hatta sizma:))) yasiyordum. Kendimce buna Kafayi buluyorum niyeki DIYodum:))))) yani hayatimda Hic alkol Almadim ama Davranislarimi alkol almis ve davranislarina yansimis kisilere benzetiyordum. Ayakta durmakta ne ki Oturamiyordum ve hemen siziyordum. Sabahlari Cok ac uyaniyordum. AKsam Yemeklerinden sonra Kurt Gibi actim. Acken sinirliydim. Elim ayagim Cekiliyordu. Ama yine cikolata ve kh a Saldiriyordum. Sonra yine acikip yine yiyordum. Catlarcasina. Uykuya Dalarken Yemek hayal ediyodum. Kendimi Tasiyamiyodum ama hala yiyodum. ACLik sekerim hep Cok iyiydi. Bendeki bu Hal ne Olaki DIYodum. Kisa surelu DIYetlerle kiloda vetdim hooooop hemen IKi Katini Aldim.son IKi aydir yine Kendime dikkat edip biraz Dengeli besleniyor Gibiyim. Daha Rahatim. DediginizgiGibi bendede DIYet kitaplari kitapligimin buyuk bolumunu Kapliyor. Sizbu Konuyu acinca taslar Yerine Oturdu sanki Kafamda.yarimyamalakta Olsa bilgim vardi ama bendeki bu sersemlik Halini anlamama tam Olarak siz aciklik getirdiniz bence. Cok tesekkur Ederim. Tahlilde yaptirmadim henuz. Yani Daha dogrusu dogru beslenince bu Sikayetlerim Olmuyor. Ondan birazda yaptirasim gelmedi. Usendim malesef. Hersey icin tesekkurler. SIMdi sirada tariflerinizi denemek var.. ..

Hoşgeldin Bengu84:KK3:

Hepimizin bu yazdığını tekrar tekrar okuması gerektiğine inanıyorum. O kadar tipik bir tablo yazmışsınki Bengu, ne yazıkki çok ta sık görülüyor aslında.
Hemen tahlillerini yaptırmanı rica edyorum!!!
Neden: Çünkü sadece reaktif hipoglisemin mi var yoksa buna eşlik eden insülin direncin de var mı bunu bilmenin başka yolu yok!!!!!!
Tedavinin tamamlandığını bilebilmek için de sonra kontrol tahlillerini yapıp karşılaştırmak gerekecek. İzlediğin yöntemin yeterli olup olmadığını da başka türlü anlayamayız.
Evet ne zaman yaptırıyorsun?:KK9:

selencim zaten bende hazır rafine gıdalardaki bahsettiğin ((Ama buradan yeri gelmişken tüm tarım ilaçlarının ve Monosodyum glutamat (MSG) adlı çin tuzu da denilen maddenin ve mısır şurubunun direkt - kuşkuya yer vermeden insülin direnci oluşturduğu biliniyor.)) bahsettiğin katkı maddeleri kullanıldığı için bizim hastalığımızda şiddetle rafine edilmiş(fabrikasyon üretim) gıdalardan uzak durun demiştim. sadece hasta olanlar değil tüm insanlık uzak durmalı. elinden geldiği ölçüde hayatından hazır gıdayı çıkarmalı. bu konuda hemfikir olmalıyız diye düşünüyorum yanılıyormuyum.
mısır şurubunun yada çin tuzunun kullanılmadığı bana bir tane rafine gıda sayarmısın herşeyde var. bu ülke deki sağlık bakanlığı geçen ay bebek mamasında belli oranda GDO bulunabilir diye yasa çıkardı.kimsenin haberi olmadı ama sen biliyorsundur. gdo insan oğlunun neslini çökertecek tehlikede. ee neye güveneceğiz. rafine gıda( fabrikasyon gıda) insanoğlunu hasta ediyor uzak duralım derken bende çeşitli araştırmalar sonucu bu kanı ortaya çıktığı için idda ettim. değilse bilim adamı değil sadece sağlıklı beslenmeye önem veren bir anneyim okadar.
sevgiyle kal

Neslihancım, yulaf kepeği de rafine besin.
Süt te - light sütte rafine besin. (Aldığımız bütün kutu sütler öyle)
Süt ürünleri de öyle

Daha detaylandırırsak mısır sılajı ile beslenen hiçbir hayvanın ne sütü içilmeli ne de eti yenmeli. Ben bunu araştırdım, bir grup arkadaş üşenmeden tek tek fabrikaları arayıp hayvanları neyle beslediklerini sorduk!!! 200 ayrı üreticiden tek tek sorumlu olamayacaklarını sütleri toptancının toplayıp getirdiğini söyleyenler çoğunluktaydı.

Son bilinçlenme hareketinden sonra bir çorba markası (ki en çok satılan markalardan biri) içeriğinden MSG'ı çıkardı ve bu şekilde tüm poşetlerinin üzerine yazıyor. Gerçekten de ebzelri kurutp un haline getirip paketliyorlar. (Diyetisyen arkadaşımdan aldığım bilgidir)

Bu arada o çok bilinen etsiz çiğ köfte markası- rafine ya da endüstriyel ürün değil ama içinde MSG - Çin tuzu var:) E ama rafine ürün değilllll????? :))))

Genelleme tembelliğine düşmeyelim!!!!! Aldığınız ürünün etiketini mutlaka okuyalım. Bilmediğimiz içerikleri - isimleri araştıralım.

Rafine ürün le endüstriyel ürün kavramını karıştırıyorsun gibime geliyor:)

Ayrıca eğer dediğin gibi olsaydı ben hiçbir zaman İnsülin Direncinden kurtulamazdım. Ya da tedavi ettiğim 500'e yakın hasata da asla zayıflayamazdı. Bunlar İnsülin Direncine yol açar diyemeyiz.

GDO'lu gıdalar çok büyük tehtit. Ama bu noktaya gelinceye dek bugün yediğimiz içtiğimiz bütün sebze - meyvelerin tohumlarının zaten genetik olarak modifiye olduğunu bu nednele çiftiçinin her yıl yeni tohum almak zorunda olduğunu (çünkü tohumlar kısır- gelecek yıla bir daha ekemiyorsunuz) biliyor musunuz?

organik diye dünya para döktüğümüz gıdaların hiçbirinin aslında organik olmadığını biliyor musun?

Söz konusu rafine -endüstriyel ürünlerden uzak durma İnsülin Direnci tedavisinin değil - Taş Devri - Paelo Diyetinin temel taşlarıdır.
Ve tekrar tekrar söylediğim gibi bu topiğin amacı reaktif hipoglisemi - insüln direncini yenmek- Hashimato troidi hakkında bilgi sahibi olmak. Benim kendime biçtiğim misyon bu!
İnsan beyni bir seferde bir en fazla 2 şeye odaklanabiliyor! Hayatında yapabildiği değişiklikler için de böyle. Bebek adımlarıyla ilerlemek diyor yabancılar.
Odağımızı kaybetmeyelim - Reaktif Hipoglisemi ve İnsülin Direnci ile savaşmayı öğrenelim. Sıra diğerlerine de gelecek:)

Sağlıkla:KK16:

Yulaf kepeğinden ekmek:
2adet yumurta
6/7kaşık yulafkepeği
2kaşık yoğurt
3yk süttozu
3yumurta
3kaşık tatlandırıcı
3kaşık kakao
3fincan yulaf unu
1p.kabartma tozu

senin adına çok sevindim.okurken inşallah bende bööyle bir gün başardıktan sonra anlatırım dedim.tarifler hakkında biraz daha bilgi verirmisin
acaba yulaf unu yerine yulaf unu karışımı olurmu eşim bulamamışta.birde nasıl pişiricez iki tariftede fırın ısısı yazmıyo kaç derecede kaç dakika önerirsin fırın önceden ısıtılmalımıdır

Ben Yuluf Kepeği karışımını zaman zaman kullanıyorum sorun olmuyor. Sen ne dersin Seylagazi?

X