Kolay geçen sezeryanla doğum...

edamet

Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2013
81
4
34
ben 2 haziran günü doktor kontrolüne gittim tam 37. haftamı doldurmuştum ama yüksek tansiyondan dolayı erken doğum yapacağımı biliyordum sabah kontrole gittim tansiyonum 15-9 olmuş nst ye bağladı doktorum ben sonucu beklerken sekreteri geldi onunda yengesi hamileydi günü o gün dolmuştu gır gır yapıyorum bende korkuyormu diye nasıl olsa daha bana var güya:) korkuyor ama sanırım sizi daha önce alacak doğuma doktor hanım diyince şok oldum..
doktorum yanıma geldi ben hastaneyi ayarladım saat 2 de alıcam doğuma bebek hareketleri yavaşlamış dedi... ne olduğumu şaşırdım ama bi yandanda bebeğim riske girmesin diye istekliydim.. annem yanımdaydı eşimi aadım ben doğuma girecekmişim hastaneye gidiyorum sende gel dedim inanamadı canım kocam şaka yapıyorum sandı..atladım araba hastanenein yolunu tuttum bu arada ben hep ben doğumuma giderken kendim kullanacağım arabayı galiba diyordum içime doğmuş.. hastaneye gittim odaya aldılar kapıda 10 kişi olmuşuz okadar hızlı geçiyorki zaman bi anda 2 oluverdi saat... ameliyathaneye girdim ne yalan söyliyeyim biraz korkuyordum anestezi uzmanı spinali önerdi bende kabul ettim doktorum korkma burdayım dedi iğne vurulurken elimi tuttu iğne vuruldu anestezi uzmanı uyuşup uyuşmadığımı kontrol ediyor ben de tık yok uyuşmuyorum ayağını kaldır diyor kaldırıyorum ilginç diyor 20 dakika bekledik ben uyuşmadım şimdiye kadar çoktan bebeğin çıkmış olması lazımdı genel yapıcaz dedi ama ben bebeğimi görecektim dedim tabi o arada vermişler bana ameliyat esnasında yeniden hareket etmeye başlamışım tekrar bi doz daha vermişler vücudumun anesteziye direnci varmış meğersem... ben zaten doğum bitti ameliyathanede ayıldım odama çıktım çok şükür hiç ağrım yoktu hiçde olmadı narkozdan çok iyi kalktım kızımı kucağıma aldım hemen emzirmeye başladım 2.730 doğdu kızım ama çok dirençliydi kuvvetli emiyordu memeyi...sonra 3 gün sarılıktan hastanede yattık kabus gibiydi halada geçmedi sarılığımız zaten 3. gün ben yine araba kullanmaya başlamıştım...
neyse uzatmayayım umarım benim kada kolay geçer doğumunuz hiç korkmayın sezeryan olacak arkadaşlar hiç zor değil sadece iyi olacağına inanın ben hep zor bi hamilelikten sonra kolay doğum yapacağım diyordum öylede oldu inanmayacaksınız odama çıktığımda ilk söylediğim doğurmak çok kolaymış ben bi daha doğurabilirim demişim:) allahım hepinize yardım etsin sağlıkla alın yavrularınızı kucağınıza...

Gecmis olsun arkadasim ben daha 5 ayligim azicik zor geciyor,ruyada gibiyim daha basima geliceklerin farkinda degilim :KK70: ne korkabiliyorum ne annelik duygusunu hissediyorum..allahim herkese hayirli dogum nasip etsin hayirli omur versin

X