Premature Bebekler 19.haftada 3 buçuk cm aciklik ve erken doğum riskim var bakar misiniz

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
beyazlık son durumun neydi merak etim bende yaklaşık 50 gün önce kasılma şikyatiyle doktoruma gittim ultrorsonda açılmayı göremedi allttan muayne ettiğinde kesenin vajinaya indiğini cerpşa gittim 4 gün megnezyumlar serumlar verildi ama olmadı suyum geldi ve normmal doğum oldu gecede kürtajla parçlar temizlendi şuan nereye gitmeliyim napıcam doktor tavsiyeniz varmı bu arad v bir önceki 2 hamilleğimin biri 5,5 haftada düştü diğeri 3.5 aylıkken kalbi durdu kürtaj olmuştum

bayanlar bende 19 haftada kesenin aşağı inmesiyle erken doğum yaptım malesef bebeğim gitti bu tarz sorunlu gebeliklere bakan istanbulda doktor tavsiyelerinizi bekliyorum

bayanlar bende 19 haftada kesenin aşağı inmesiyle erken doğum yaptım malesef bebeğim gitti bu tarz sorunlu gebeliklere bakan istanbulda doktor tavsiyelerinizi bekliyorum
Academic hospitalda ertan bey var onu tavsiye ederim. Bende 14 haftada bebeğimi aynı sebebten kaybettim 30 ocak akşamı yani yaklaşık iki buçuk ay oldu. benim ilk gebeliğimdi ve central hospitala gidiyordum orası sgk anlaşmalı ama o kadar çok talep var ki her gebeye ancak 15 dk zaman ayırıyorlar. oradaki doktorum bu durumu öngöremedi. aslında sizdeki durum rahimağzı yetmezliği 12. haftada dikiş atılması gerekiyor. academic hospitalın sgk anlaşması olmadığı için diğer tarafa gitmiştim ama hata etmişim. şimdi sağlık sigortası yaptırdım. bizim gibi riskli gebelerin muhakkak bir sağlık sigortası yaptırıp iyi bir doktorla devam etmesi gerekiyor.

siz ne yapmayı planlıyorsunuz yani doktorunuzuin tavsiyesi ve tedavi yöntemi serklaj mı oldu

siz ne yapmayı planlıyorsunuz yani doktorunuzuin tavsiyesi ve tedavi yöntemi serklaj mı oldu
yani zaten tekrar gebelik eylülde planlıyorum çünkü sağlık sigortası yaptırdım bekleme sürem var. önceden bildiğimiz için serklaj 12. haftada olacak başarı oranı 12. haftada yapılınca yüzde doksanbeş miş.inşallah 37. haftada dikiş alınacak. tabi birde sürekli yatacağım çalışmayacağım. geçen sefer çok uzun süreler ayakta kalmak zorunda kaldığım toplantılara katılmıştım bilseydim çalışmazdım yada ayağa kalkmazdım. bu sefer maximum özen göstereceğim.

yani zaten tekrar gebelik eylülde planlıyorum çünkü sağlık sigortası yaptırdım bekleme sürem var. önceden bildiğimiz için serklaj 12. haftada olacak başarı oranı 12. haftada yapılınca yüzde doksanbeş miş.inşallah 37. haftada dikiş alınacak. tabi birde sürekli yatacağım çalışmayacağım. geçen sefer çok uzun süreler ayakta kalmak zorunda kaldığım toplantılara katılmıştım bilseydim çalışmazdım yada ayağa kalkmazdım. bu sefer maximum özen göstereceği DOm.

PEKİ HANGİ DOKTORA GİDİCEKSİNİZ ADI VE HASTAHANE ADI VEREBİLİRMİSNİZ...

PEKİ HANGİ DOKTORA GİDİCEKSİNİZ ADI VE HASTAHANE ADI VEREBİLİRMİSNİZ...
Academic hospital da Ertan beye gitmeyi düşünüyorum. Ama Acıbadem'in doktorlarını da tek tek dolaşacağım beğendiğim olursa Acıbademde devam edeceğim. bunun dışında acıbademde melih atahan güven çok iyi bir perinatologmuş. ama adamın internetteki röportajları hep down sendromlu bebekler üzerine aslında perinatoloji çok geniş bir konu hem anneden kaynaklanan anamoliler hem de bebek ile ilgili anaomaliler üzerine bir konu. adam genel olarak bebek anomalileri üzerine roportaj vermiş. o nedenle acaba bizim konumuzda ne kadar uzmandır diye düşünmedim değil bu sebeble gidip görmeden bir yorum yapmasam daha doğru olacak.

Son düzenleme:
X