Mastit

aylinaybars

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2014
14
0
2,5Aylık bir oglum var göğüslerimde kızarıklık oluştu dr gittim antibiyotik tablet ve krem verdi bir hft oldu henüz gecmedi daha ne kadar sürer acaba abseye dönüşmesinden korkuyorum.şimdiden çok teşekkür ederim

bendede olmuştu canım antibiyotik kullnmaya devam et.birde göğsünde süt kalmasın.

2,5Aylık bir oglum var göğüslerimde kızarıklık oluştu dr gittim antibiyotik tablet ve krem verdi bir hft oldu henüz gecmedi daha ne kadar sürer acaba abseye dönüşmesinden korkuyorum.şimdiden çok teşekkür ederim

Bende çok sık mastit oluyordum. İki hafta da bir ateslenir acillik olurdum.ateş dusurucu iğne ve serumlarla ancak toparlanıyordum. Gittiğim bir genel cerrah bundan kurtulmanın tek yolu sutu kesmek dedi. Ben ne olursa olsun emzirmeye devam ettim. Oğlum daha guclu emmeye başlayınca sıkıntı kalmadı. Onceden pompa kullanırdım gogsum boşaltmak için ona bile gerek kalmadı. Oysaki 3-4 saat sagmasam ateslenirdim. Banyo da sıcak su ile goguslerinize masaj yapıp guzel bir pompa ile sagın.hastanelerdeki pompaları cok cuzi bir fiyata kullanabiliyorsunuz evinizde yoksa. Parol kullanmanın bir zararı olmuyor. Zeytinyagı ile masaj yapmanın da faydası oluyor.ve tabi bol bol emzirin. Insallah abse olmaz.

inşallah bende ondan korkuyorum antibiyotik bir hft daha kullanıp tekrar dr gitcem bakalım bende ateş ve ağrı yok kızarıklık sedece oda geçicek diye umuyorum...

Peki bişiy daha sorabilirmiyim ne kadar sürede iyileştiniz.hemşire olduğumdan herhal meslek hastalığı fazla obsesifim.kızlar help meeee

Peki bişiy daha sorabilirmiyim ne kadar sürede iyileştiniz.hemşire olduğumdan herhal meslek hastalığı fazla obsesifim.kızlar help meeee

İlk mastit oldugumda ne emziriyordum ne yeni dogum yapmistim.kizim 1,5 yasindaydi.3 antibiyotik 1 agri kesici birde eczanede yapilan ilac vermisti doktor.3 gune biseyim kalmadi. Banyoda masajda yapiyordum. Sonra hamileyken oldum.herkes dogurunca olur ben hamileyken. Cozum olarak ilk antibiyotik verdiler olmadi.apseye cevirdi.igne ile cektiler oda olmadi 32 haftalik hamileyken kesik attilar.en son kesigimi daha da buyutup apse duvarlarini temizlediler.dikis atilmadi iyice aksin temizlensin diye.yaklasik 1 aydir acik duruyor.akintim falan kalmadi tabi bende emziremedim. Mumkun oldugunca sicak hatta baya sicak havluyu(kaynar suya batirin) memenize koyup sonra masaj yapin. Emzirin yada sagin.sut kaldikca iltihap olur.masajida unutmayin.. İnsallah hemen gecer.

kızlar pompayı yarın alıp kullanmaya başlıcam emzirdikten sonra mı sağmam lazımbide ne kadar sağmam gerektiğini nerden anlıcamm süt nekadar sürede yenilenirki oğlanı aç bırakmayayım sonra offf ne kadar zormuşş

kızlar pompayı yarın alıp kullanmaya başlıcam emzirdikten sonra mı sağmam lazımbide ne kadar sağmam gerektiğini nerden anlıcamm süt nekadar sürede yenilenirki oğlanı aç bırakmayayım sonra offf ne kadar zormuşş
Her emzirmeden sonra sağ goguslerin iyice bosalsın. Biriken sutleri dondurucuda saklayabilirsin. En az 2.5 -3 saat arayla emzir ve sağ. Bebeğin gece uykusu daha uzunsa gece de kalkıp sagman gerekir. Ben sagdıgım sutumu biberonla veriyorum. Hala aksamları yatmadan once sagıyorum o sutu sabah veriyorum.boylece goguslerim doluluktan acımıyor. Gece de bebegim 2-3 kere emiyor. Gunduz sagmıyorum artık cunku oglum sık ve guclu emiyor buyudugu için.Tabi bu düzeni oluşturana kadar biraz zaman gecti.sende kendin ve bebegin için en iyisini bulacaksın. Bu arada benim mastit ataklarım 2-3 gun suruyor antibiyotik ve ateş dusurucu iğne, serumla geciyordu.
Geçmiş olsun

Kızlarrr yine ben pompayı aldım deneyim dedim 10-20 cc anca çıktı elle denedim sütüm var ama normalmiki bide cok acıdııı :KK43:(((

Kızlarrr yine ben pompayı aldım deneyim dedim 10-20 cc anca çıktı elle denedim sütüm var ama normalmiki bide cok acıdııı :KK43:(((
Emzirdikten sonra 10-20 CC çıktıysa normal.15 dk falan sqgmak gerekiyor.benim mesela çok az gelir ilk basta birkaç dakika sonra bol gelir sonra yine az gelip tekrar bol gelmeye baslar. Ben zaten cok gelecegi zamanı gogus ucumun sızlamasından anlarım sagmaya devam ederim. Bu yuzden 10-15 dk sagmak onemli. Pompa ne kullanıyorsun, hangi marka?

teşkür dilanaz :)) abse olursa önce sütü kesiyorlarmış inşallah olmaz kokuyomm .,

merhaba,ben de mastit olmuştum,ameliyat geçirdim..
oğlum bir ara sağ göğsümden emmedi,sütüm de çok bol ve yağlıdır,ne kadar masaj yapsam,ne kadar sağsam da olmadı..
2 kutu antibiyotik bitirdim,ama olmadı..göğsümde kocaman bir kitle olmuştu artık,ateş terleme çok çektim..ameliyat oldum..

sütü kesmiyorlar,bende olmadı öyle birşey..hatta kahverengi kısmından çizgi şeklinde açtılar..sonrasında emzirmeye devam ettim..ameliyattan sonra 1 güğn sağıp döktüm,anestezi sebebi ile süte geçmiştir dedi doktorum..devamında emzirdim...

ılık duş alın,duşta sabunla masaj yapın,ibastırarak hem de..ılık bez koyun yumuşasın...sütün geldiğini hissettiğiniz anda ya emzirin yoksa sağın mutlaka..
geçmiş olsun..

Weewell markası bugün gine denedim 40 dk da 30 cc ancaçıktı yaa bende ateş ağrı falan olmuyoda erken müdale edelim diye uğraşıyorum işte kızlar çok sağolun valla bide 3 aylık benim sıpa emmesinden hiç memnun değilim keyfi emiyo sanki daha güçlü emcekmi biraz daha büyüyünce

Weewell markası bugün gine denedim 40 dk da 30 cc ancaçıktı yaa bende ateş ağrı falan olmuyoda erken müdale edelim diye uğraşıyorum işte kızlar çok sağolun valla bide 3 aylık benim sıpa emmesinden hiç memnun değilim keyfi emiyo sanki daha güçlü emcekmi biraz daha büyüyünce

3 aylık artık kuvvetli emiyor olması lazım..sık sık emziriyorsanız çok acıkmadığı için kuvvetli çekmiyordur..

merhaba,ben de mastit olmuştum,ameliyat geçirdim..
oğlum bir ara sağ göğsümden emmedi,sütüm de çok bol ve yağlıdır,ne kadar masaj yapsam,ne kadar sağsam da olmadı..
2 kutu antibiyotik bitirdim,ama olmadı..göğsümde kocaman bir kitle olmuştu artık,ateş terleme çok çektim..ameliyat oldum..

sütü kesmiyorlar,bende olmadı öyle birşey..hatta kahverengi kısmından çizgi şeklinde açtılar..sonrasında emzirmeye devam ettim..ameliyattan sonra 1 güğn sağıp döktüm,anestezi sebebi ile süte geçmiştir dedi doktorum..devamında emzirdim...

ılık duş alın,duşta sabunla masaj yapın,ibastırarak hem de..ılık bez koyun yumuşasın...sütün geldiğini hissettiğiniz anda ya emzirin yoksa sağın mutlaka..
geçmiş olsun..

:KK3::KK3:
Bende ee tam 1senedir granulonatoz mastit var :KK43:(aylardir kortizon ve ant. Iciyorum ama gecmedi.ilacin yaninda biyopsi tomografi tuberkulo testi vs.daha bir suru test yaptirdim.sonuc hepsi temiz cikti yani sebebi belli degil.sali gunu o bolgeyi temizlemeye karar verdi ant.verdi geldim.eve gelir gelmez biyopsibyerinden bildigin oluk oluk kan ve iltihap akti hala daha ufaktan devam ediyor.tekrar gr gittim o gun ant.bitince temizliycek o bolgey
Benim sana sornak istedigim seninkini lokal-genel hangi anestezi ile aldilar.
Bur senedir gogusumde inanilmaz bir aci ile yasiyorum :KK43:(
Allah hepinize sifa versin

Emzirdikten sonra 30 cc geldiyse gayet normal. Bir de tıkanık gogusten daha az gelir zamanla açılıp artar. Bebegin kız mı erkek mi bilmiyorum ama bir arkadasım demişti erkek bebeler hep daha hevesli olur emmeye diye. Bence dogru. 3 aylık bebenin artık guzel emiyor olması lazım. Henuz guclenmediyse bile yakında guclenir. Eli kulagındadır.

Merhaba bayanlar iki gundur cekiyorum bactrim 400yazdi doktor birde arveles ama vucut kırgınlıgım gecmiyor usume titreme nobetleri geciriyorum bactrim kullanan varmi acaba bide bu kırgınlık icin oneriniz varsa lütfen..yardim bekliyorum

Kızlar bende mastit oldum bebeğm 35 gunluk, sağ göğsüm her emzirme sonrası sancılanıyor yaklaşık 2-3 saat çekiorm.. Antibiyotık verdi doktor 1 hafta kullandm geçmedi, sonra iğne verdi onlarda dün bitti ama benm ağtı geçmedi.. Doktor şişlikletn gittiğini ağrıyı bi süre daha çekeceğimi söyledi ama dayanılır gibi değşl... Emzirmeden sonra soğuk kompres yapıyorm ve tabiki pompa sürekli elimde

Bende geçen gün oldum internette bir yazı var bana çok faydalı oldu http://m.hthayat.com da Emzirirken memenin şişmesi ve kızarmasından nasıl kaçınılır? Başlığı altında. .ağrım sancım üzerine koyduğum çiğ beyaz lahana ile azaldı ve o sert yumru yumuşacık. Bundan sonrası hep göğsümü boşaltmak ve emdikten sonrada boşaltmak olacak bu arada bende augmentin zaten kullanıyorum aynı zamanda farenjit oldum ve benim bebeğim artık 5 aylik olmak üzere göğsümden çok süt geldiği ve bitmediği için oldu çünkü hep bu göğsümü emmeye inat ettiğinden süt arttı diğerinde azaldı. ..sebebi ne olursa olsun çok zor 39.9 ateşim vardı acile gittiğimizde serum parol toparladı a ateş halen devam sanırım bitene kadar böyle olacak.. doğum sonrası sıtmalari bende çok yaşadım velhasıl kadınların annelerin işi zor ondan cennetlik kutsal diyorlar boşuna değil. ..Çok geçmiş olsun herkese acil şifalar diliyorum

Son düzenleme:
X