Hergün sorun hergün hakaret :(

kızlar ben sizi anlamıyorum ya cidden anlamıyorum.
benim babam ve annem gönüllü olarak sosyal yardımlarla ilgileniyor.
inanın burda kınadığınız şeyler "yok öbür çocuğu nasıl bıraktın, yok vicdanın sızlamıyor mu, yok bunu da bırakırsın" bu lafları nasıl edebiliyorsunuz?

konu sahibi burda yaşadığı şeylerin belki binde birini yazdı.
belki buraya yazamadıkları da var.

kimse bu kadının yaşadıklarına şahit olmadan ya da yaşamadan empati niye yapamıyor anlamıyorum.
rabbim şu mübarek günde bizlere acırda umarım kınadığımız şeyleri yaşatmaz.

ben birine ufacık "aaa çok yanlış" diyip şöyle bi bakiyim. onu bi şekilde yaşıyorum. sonra dediğim aklıma geliyor ve tövbe ediyorum.

yapmayın etmeyin. bence sakince güzelce konun içeriğini sormadan yargılamak ne kadar yanlış.
burda bir çoğumuz anne bir çocuğumuz vicdan sahibi.

hangimiz biliyoruz başımıza ya da kızımızın başına gelmeyeceğine emin miyiz?

günah.

konu sahibi belki yaşadıklarından dolayı böyle asabi olabilir.
kim ister bi kocayı bi çocuğu bırakıp tekrar evlenmek.

inanın babam ve annemin şahit olduğu benim de bildiğim öyle kadınlar var ki. kadın 3 koca değiştiriyor. hepsinden birer ikişer çocuk hiç bi adam çcouklarına bakmıyor istemiyor. kadın kimsesiz, çocuklarla dışarda yatıyor. belediyeye başvuruyor. çocuklar yetiştirme yurduna gidiyor. kadın kendine sığınacak yer arıyor. napıcaz şimdi? kadın öyle böyle düşmüş. belki zevkinden belki kaderinden? neden sen bu kadar çocuk yaptın niye evlendin allah belanı versin diyip açlığa sefilliğe sokaklara mı terkedicez? yoksa elinden tutup yol mu göstericez?

konu sahibi arkadaş için de öyle.
o zaten yaşadığını yaşamış. üç satır bişey yazmış.
ben bile o kadar konu açtım sayfalarca yazdım da yazdım ama anlatmadığımm yazamadığım o kadar şey var ki. bu yazdıklarımız devede tüy kalır çoğu konuda.

konu sahibi yalnızlıktan korktuğunu söylemiş. olabilir. bazısı böcekten korkar bazısı yalnızlıktan bazısı benim gibi (çok ilginç olacak) boncuklu tesbihlerden.
napalım? "nasıl yalnızlıktan korkarsın? nasıl insansın? nasıl kadınsın" diye ezecek miyiz?
yoksa neden yalnızlıktan korkuyorsun? başına bişey gelmesinden mi? ailen de mi yok diyip onu anlamaya mı çalışıcaz.

inanın rabbim kimseyi düşürmesin. çok zor. bazı insan akım derken kokum diyor. herkes sizler gibi bilgili okumuş kendini çok iyi ifade edebilen insanlar olmayabilir.

ama ben isterdim ki. önce anlamaya çalışalım sonra hatalarını söyleyelim.

her şeyden önce haşa biz tanrı değiliz. kınamak yargılamak bize düşmez. biz ancak bize emredildiği gibi merhametli ve hüsnü zan (kısaca söyliyeyim: bir insanın hareketleri ve davranışları sonucunda her zaman niyetinin kötü olduğunu düşünmemek) etmek lazım.

Hele şükür konuya aklı başında bir yorum gelmiş. Konu sahibinin ne yaşadığını, hangi şartlarda çocuğu babaanneye bıraktığını, hangi şartlarda evlendiğini bilmiyoruz. Ama uzaktan yargılamak, kınamak, aaa bak bak demek niyeyse hepimizin çok hoşuna gidiyor. Belki de böyle yaparak ne kadar iyi anne olduğumuzu kendimize kanıtlıyoruz. Ya da etrafa bakın ben bunu asla yapmam havası mı vermeye çalışıyoruz bilmiyorum. Konu sahibinin Allah yardımcısı olsun. En kısa zamanda o adamdan ayrılmasını ve kendine yeni bir hayat kurmasını tavsiye ediyorum hem de çocuklarını yanına alsın. Maaşı varmış, sanırım idare edebilir.

Ya şu kadınların aklına şaşıyorum yeminle. Sürü psikolojisi resmen. Başta biri resti çekmiş konu sahibine diğerleri de basmış kalayı. Siz kimsiniz ki böylesine saçma sapan eleştiriyorsunuz. Düşenin dostu olmaz diye boşuna demiyorlar. Bir tekmede siz vurun , öldürün bitsin bari. Sen sağ ben selamet misali.

Kınamayın. Kınadığınız şeyi yaşamadan ölmezsiniz. Yapıcı olun ki faydanız olsun.

kendi adıma konu sahibini yadırgadığım falan yok dünyada herşey insanlar için ilk evliliği olmamış ikinci evliliğide mutsuz ama
"yok yanlızlıktan korkuyorum yok kızımı vermezse yok birinci kızını babannesi iyi bakıyormuş" bende anneyim doğum yapıp onu kucağıma verdiklerinde Allah öyle bir duygu veriyorki hatta hamileyken vazgeçilmez geliyor insana
bir çocuğun en çok ihtiyaç olduğu kişi annesi babamın annesi o bebekken ölmüş üvey anneyle büyümüş "üvey annem evet çamaşırlarımı yıkadı yemek yedirdi falan filan ama sevgi anne sevgisi yaşamadım der hala ağlar
konu sahibinin yanlızlıktan önce yavruları mutsuz evliliğinden dert yanmalı
neyse kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez Allah herkesin gönlüne göre versin
konu sahibinin ikinci eşinede akıl fikir versin yazık o 2 yaşında yavrucuğa böyle bir ortamda büyüyor

sizin yapacağınız en doğru şey bir an evvel o adamdan boşanmanız iki evladınızı da yanınıza alacaksınız.. bakıcı tutacaksınız ve çalışacaksınız.. inanın hiç korkmayacaksınız o yavruların size muhtaç olduğunu gördüğünüz her an daha da güçleneceksiniz.. daha olmazsa babanızı da yanınıza alın birlikte geçinirsiniz...

hayat bazen gülmeyebiliyor bizlere fakat bizler yavrularımız için bu hayata dört elle sarılmalıyız...

kızlar ben sizi anlamıyorum ya cidden anlamıyorum.
benim babam ve annem gönüllü olarak sosyal yardımlarla ilgileniyor.
inanın burda kınadığınız şeyler "yok öbür çocuğu nasıl bıraktın, yok vicdanın sızlamıyor mu, yok bunu da bırakırsın" bu lafları nasıl edebiliyorsunuz?

konu sahibi burda yaşadığı şeylerin belki binde birini yazdı.
belki buraya yazamadıkları da var.

kimse bu kadının yaşadıklarına şahit olmadan ya da yaşamadan empati niye yapamıyor anlamıyorum.
rabbim şu mübarek günde bizlere acırda umarım kınadığımız şeyleri yaşatmaz.

ben birine ufacık "aaa çok yanlış" diyip şöyle bi bakiyim. onu bi şekilde yaşıyorum. sonra dediğim aklıma geliyor ve tövbe ediyorum.

yapmayın etmeyin. bence sakince güzelce konun içeriğini sormadan yargılamak ne kadar yanlış.
burda bir çoğumuz anne bir çocuğumuz vicdan sahibi.

hangimiz biliyoruz başımıza ya da kızımızın başına gelmeyeceğine emin miyiz?

günah.

konu sahibi belki yaşadıklarından dolayı böyle asabi olabilir.
kim ister bi kocayı bi çocuğu bırakıp tekrar evlenmek.

inanın babam ve annemin şahit olduğu benim de bildiğim öyle kadınlar var ki. kadın 3 koca değiştiriyor. hepsinden birer ikişer çocuk hiç bi adam çcouklarına bakmıyor istemiyor. kadın kimsesiz, çocuklarla dışarda yatıyor. belediyeye başvuruyor. çocuklar yetiştirme yurduna gidiyor. kadın kendine sığınacak yer arıyor. napıcaz şimdi? kadın öyle böyle düşmüş. belki zevkinden belki kaderinden? neden sen bu kadar çocuk yaptın niye evlendin allah belanı versin diyip açlığa sefilliğe sokaklara mı terkedicez? yoksa elinden tutup yol mu göstericez?

konu sahibi arkadaş için de öyle.
o zaten yaşadığını yaşamış. üç satır bişey yazmış.
ben bile o kadar konu açtım sayfalarca yazdım da yazdım ama anlatmadığımm yazamadığım o kadar şey var ki. bu yazdıklarımız devede tüy kalır çoğu konuda.

konu sahibi yalnızlıktan korktuğunu söylemiş. olabilir. bazısı böcekten korkar bazısı yalnızlıktan bazısı benim gibi (çok ilginç olacak) boncuklu tesbihlerden.
napalım? "nasıl yalnızlıktan korkarsın? nasıl insansın? nasıl kadınsın" diye ezecek miyiz?
yoksa neden yalnızlıktan korkuyorsun? başına bişey gelmesinden mi? ailen de mi yok diyip onu anlamaya mı çalışıcaz.

inanın rabbim kimseyi düşürmesin. çok zor. bazı insan akım derken kokum diyor. herkes sizler gibi bilgili okumuş kendini çok iyi ifade edebilen insanlar olmayabilir.

ama ben isterdim ki. önce anlamaya çalışalım sonra hatalarını söyleyelim.

her şeyden önce haşa biz tanrı değiliz. kınamak yargılamak bize düşmez. biz ancak bize emredildiği gibi merhametli ve hüsnü zan (kısaca söyliyeyim: bir insanın hareketleri ve davranışları sonucunda her zaman niyetinin kötü olduğunu düşünmemek) etmek lazım.

çok teşekkür ederim yorumun için o yazılanlara cvp vermıyorum oturup onlara tamamını anlatamam cunku uzun zaten anlamaları ağzı olan konuşuyor ben neler okudum burda ama asla oyle yorumlar yapmadım kotu sey bile ypsa hem duzgun yazdım ve yazarım cunku yaşanılanlar oyle ıkı satırdan ıbaret değil kimin ne yasadıgını bılemeyiz ve ınsanın basına gelmeden de anlayamayız ben yapmam demek cok kolay ben ne ınsanlar tanıdım o yüzden cok sağol ve herkez ilk önce aynada kendine baksın ya ben olsaydım dıye

Ya şu kadınların aklına şaşıyorum yeminle. Sürü psikolojisi resmen. Başta biri resti çekmiş konu sahibine diğerleri de basmış kalayı. Siz kimsiniz ki böylesine saçma sapan eleştiriyorsunuz. Düşenin dostu olmaz diye boşuna demiyorlar. Bir tekmede siz vurun , öldürün bitsin bari. Sen sağ ben selamet misali.

Kınamayın. Kınadığınız şeyi yaşamadan ölmezsiniz. Yapıcı olun ki faydanız olsun.

aynen oyle ama onlara scevap verirsem cıddıye almış olurum o yüzden önemsemiyorum cunku dışarıdan yorum yapmak kolay ısteyen ıstedğini desin

Hele şükür konuya aklı başında bir yorum gelmiş. Konu sahibinin ne yaşadığını, hangi şartlarda çocuğu babaanneye bıraktığını, hangi şartlarda evlendiğini bilmiyoruz. Ama uzaktan yargılamak, kınamak, aaa bak bak demek niyeyse hepimizin çok hoşuna gidiyor. Belki de böyle yaparak ne kadar iyi anne olduğumuzu kendimize kanıtlıyoruz. Ya da etrafa bakın ben bunu asla yapmam havası mı vermeye çalışıyoruz bilmiyorum. Konu sahibinin Allah yardımcısı olsun. En kısa zamanda o adamdan ayrılmasını ve kendine yeni bir hayat kurmasını tavsiye ediyorum hem de çocuklarını yanına alsın. Maaşı varmış, sanırım idare edebilir.

ben zaten akıl degğil bir dost derleşmek için arkadaş içime atmaktan nefes alamıyorum oyle ustu kapalı kısa yazdım detaylar yok o yıllar içinde yaşanılanlar ama maşallah saydılar bende bişey demiyorum allah havalle ediuyorum beni anlarla onlarda bayan dedim ama yok yanılmışım yorumun ıcın cok sağol

Birdaha asla bu siteye girip ne dert paylaşırım nede o kadar yardımcı oldugum fıkır verririm çunku sen ne kadar doğru yazsan ınsanlar kafasına gore yorum yapıyor kı yasadıklarının onda bırını yazmıyorsun zaten yazmakta mantıklı değil cunku o kadar gereksız yorumlar yapılıyorkı neyse bence ınsan ne yasarsa yasasın burda onu paylaştıysa kalbını kırıp aşalamak marıfet değil o zaten buraya yazıyorsa dertleşıcek kımse meraklı değildir yasadıgı kotu seyı anlatsın herkez okusun o yuzden sankı melek tum kotu yorum atanlar bıde bırı kotu yazdımı oda he bu kotu deyım saydırması ayıp bosuna akıl yasda değil baştadır demiyorlar ben bunları kendım ıcın demıyorum cok okudum kadının tek cumlesıyle kadını yerden yere vuruyorlar ayıp oda ınsan yorum yapan herkez sağolsun bırdaha asla kullanmıcam bu sıteyı

Benden ayrı yaşayan bir çocuğum varken ikinci çocuğu yapmaya utanırım, vicdanım da el vermez. Önceliğim çalışıp çocuğumu yanıma almak olur. Belki evlenilebilir ama ilk çocuğum uzaktayken ikinci çocuğu yapmam.

Bunu niye söylüyorum, üçüncü bir çocuk yapıp bir çocuğun daha annesiz ve mutsuz büyümesine sebep olma diye.

Şuan çaresizsin, yangına körükle gitmişsin. Ikinci çocuğu yapmasaydın sana o... Diyen kocanı boşayabilirdin ve diğer yavrunu da yanına alma şansın olurdu. Şuan ise bir çare göremiyorum. Dizini kırıp oturmandan başka.

Bu kadar çirkinlikleri o minnacık çocuğun yanında yaşamaktansa gidin boşanın.
Ne yalnızlıktan korkuyorsunuz?
Çocuğunuzun ruh sağlığını bozmaktan korkun.
Yazık ki siz de pek iyi değilsiniz.
Durumunuz kötü diye ilk çocuğunuzu bırakmışsınız babbanneye.
Ama şu anda iyi diyorsunuz.
Gidin önce büyük çocuğunuzu alın babanneden.
Yazık hem anne hem baba tarafından istenmeyen çocuk.
Hafta sonu misafir gibi gitmek annelik demek değildir.
O çocuk sahiplenilmiş hissetmez.
Hele bir da kardeşi var ama o anneyle yaşıyor.
Kimbilr nasıl daha da terkedilmiş hissediyordur kendini.
Siz nasıl rahat uyuyorsunuz yaşlı bir kadına bırakılmış çocuğunuz varken.
Çaresizlikten değil sizin terkedişiniz bence.
Çok ağır olabilir ama ben boşanmış anne gözüyle bakıyorum olaya.
Benim de iki minnacık çocuğum var sizinkiler yaşında.

Eleştiren herkese sonuna kadar katılıyorum.
olabilir bi evlilik yapılmıştır mutluluğu yakalayamamışsındır ve sonuç ayrılıktır hepimizin başına gelebilir ki nitekim eşimle boşanma aşamasındayım.
o dönemde işin yokmuş kayınvalidene sıgınmakla yavrunu ona bırakmakla en doğru şeyi yapmışsın sonuçta senden sonra en iyi sahiplenebilecek kişi.
fakat yeni bi evlilige karar verdiğinde bebegini yanina alabirdin.
hatta alabilirdin değil kesinlikle almalıydın.
kayınvalidenin vermemek gibi bi lüksü olabilir mi?
Sence bu mümkün mü?
Evladını almak isteyen gercekten isteyen bi anne onu mu dinler?
He yeni eşin kızını mı kabul etmedi?
O zaman gerekirse evlenmeyecektin.
Herşeyi unutalım.
Evlendin, kızına rağmen..
ilk evliliğinden hiç mi tecrübe etmedin ki evlenir evlenmez hamile kaldın.
Bi otur, evliliğin otursun, eşinden emin ol, hatta kızını yanına alabilmak için ortam yarat sonra düşün ikinci bebegi.
allah yardimcin olsun icinden cikilmasi cok zor bi durumdasin.ayrilamazsinda cünkü üzerine 40binlira borc yapmis.ayrilirsan ödemez başına kalır.
Ne diyim yapabilwcegin en mantıklı şey oturup borcunu ödemesini beklemek.belki sonra ayrilmayi düşünebilirsin.
ama lütfen bi daha evlenirsen 3. Bi cocuk yspma arkadasim lütfen.

öncelikle çoçugun kimde kalacagına kocan karar veremez ......güçlü mantıklı kendine güvenerekten yolunu çizmeni tavsiye ediyorum .. böyle davranışlarla uzun yıllar evlilik görünmüyorum...

Mrb kızlar şimdi beni hikayem uzun ama kısa ozetliyim ben daha önce bir evlilik yaptım ve 5 yasında bir kızım var o babaannesiyle kalıyor sonra tekrar evlendim 3 yıllık evliyim 2 yasında bir kızım daha var bir senedir eşimle hergun kavga hergun sorun ben çalışıyorum ilk kavgalar sonra hakeret sonra vurmalar başladı ama bende tepki veriyorum ama oyle bir hakert ediyorki susmak imakansız zaten normal bir şey bile sorsan salak mal gerizekalı diye konuşuyor ufacık bırşey de ağzını açıyor aşalık kadınsın allah belanı versin allah cezanı versin piç sen zaten iyi bir kadın olsan eski kocan bırakmazdı seni devamlı onu karıştırıyor en cok gücüme gıden de o zaten bende sen ne şer-... bir adamsın karına eski eşini soyluyorsun dedim haketmedimi peki ilk soyledıgınde terbiyeli ol dedim birdaha söyledi terbiyesiz ne biçim konusuyorsn dedim sonra he olmuyor oyle dedim belki anlar ağzına sıçarım senin gebertirim seni ben buna tepki verdim mide saygısız sen bana bunları dedin diye hemen herşeyde annesini arar ben istemiyorum ayrılıcam cıkın gelin bitsin bu iş herşey annesini arıyor yok bana bunu dedi yok bana sunu dedi ama anlatmıyor ben bunu dedim de o bana bunu dedi tahrık ettim onlarda destek vermiyor ayrılık olmasın dıye yoksa onlardan bekliyor hanı ayrıl deseler hemen gıdıcek nefret ediyorum ben bır kere babamı aramadım bana vurdu bunu sunu dedi diye benim annem çocukken oldu bır babam var o kadar ondan beni sahipsiz goruyor ama ben ama benim işim iyi muhtaç değilim iki kere adliye kapısından dondum orda geri vites yaptı vazgeçtim bu aradada 40 bin tl kredi borcu var ustumde evde konuşmuyoruz gerekmedikçe ne tel ne msj hıcbırşey yok gezmeye gitmiyoruz dun yıne kavga ettik bu seferde kotuydu o kadar terbiyesiz ki kızlar bana orospu dedi kafasına tabağı vurdum gırdık bırbırımıze bide ben oyle bir şey demedim diyor arsız sonrada ben başka kufur edicektim o cıktı ağzımdan dıyor pişkinliğe bak yurumuyor böyle ama ne yapsam bılmıyorum kızım var vermem dıyor ben alırım dıyom ama tek basımayım nasıl yaparım dıyorum kımsem yok 2 yasında kızım bırazda yanlıklıktan korkuyorum ne yalan soylıyım ama böylede olmuyor sevgi saygı hıcbırsey yok bana akıl verin sizce ne yapmalıyım başarabilirmiyim kızımı alsam ya vermezse cvp bekliyorum ne olur kızlar

ilk evliliğinden olan kızını babaannesine bırakmışsınız zaten
sizin için sorun yok bunu da babaannesine bırakın siz devam edin
3.evliliğinizi yapın orda da doğurun sonra onu da bırakın gibi gibi gibi
kusura bakmayında evladınıza sahip çıkmadığınız için bir evladı annesinden-anne sevgisinden kendinizden mahrum bıraktığınız için (kendi evladınızdan bahsediyorum) onu ahı sizi engeller zannediyormusunuz ki 2.evlenirken çok mutlu olucaksınız yazık yanılmışsınız

1- cocugunu baska adam için bırakan kadına ne saygısından bahsediyorsun
2- 2.cocugunu neden alıyorsun ilk cocugundan ne farkı var ? , 2.1- tek basına yapamazsan onuda babannesine bırakrısın..

kusura bakma ne ekersen onu biçersin hadi bakalım
hayat saana çok kolay sanırım nasıl böyle yargıda bulunuyorsun ......büyük konuşma yargılama kimse yaşamam demesin.............

Zaten bu adam senin çocuğunu yanına aldırtacaktı aldırtmadığına göre adam değilmiş zaten sende aslında çocuk yanında olmadan evlenmiyecektin hata,hata üstüne yapmışsın ve hemen bu adamdan çocuk yapmayacaktın boşanmış adamlardan ben hep korkarım , çünkü kadını mutlu edememiş seni nasıl edecek , ?yani adamın hanımı kanserden ölmüş olsa anlarım en iyisi boşanmak ve çok iyi bir avukat bulman

hata üstüne hata ..

hadi birinciden boşandın olmadı ...

ikincide neden akıllı olup hemen cocuk yaptın .. ??

cocugunu istemeyen kocadan koca olamayacağını anlayamadın ..

peki şimdi ne yapacaksın ? çocukların ve sen ??

Bir kadın çocuğunu bırakıp başka bir adamla evleniyorsa ben saygı duymam.
5 yaşındaki yavrusunu bırakıp elin adamından dayak yiyen kadının nesini savunuyorsunuz anlamadım?
Hangi şartlarda babaanneye bıraktığını bilmiyoruz,ama şuanda maddi durumunun iyi olduğunu,çalıştığını kendi yazmış.
Normal bir anne gider alır yavrusunu,anne hasreti çektirmez.
Ama konu sahibi başımda bir adam olsun yeter ki dövsün,sövsün önemli değil,ben çocuğumdan ayrı kalıyorum diyorsa yaşadığı hayatı hakediyordur.
O kendi yavrusuna acımış mı ki burdaki kadınlar ona acısın?

X