Ortopedi Skolyoz Hastalığı..Paylaşım alanı

Merhaba kader arkadaşlarım: ) . Bende de skolyoz var ve ne yazıkki ileri derece. Ameliyat öneriyorlar . 18 yasındayım okul staj ygs lys egzersizlere pek fırst olmuyo benim daha önceden eğriliğimi düzellitiğim söz konusu. fakat sımdı egzersizleri yapmadıgım için egrılık artmş. size önerim lütfen EGZERSİZLERİ İHMAL ETMEYİN LÜTFENNNNNNN!:KK42:

Arkadaşlar merhaba ben çok sık takip edemiyorum ve yazı yazamıyorum okul iş güç hayat zor tabi :KK43: Daha önceki yazılarımda annemin ameliyatı için yoğun bir doktor ameliyatına girdiğimzden bahsetmiştik ve sonunda EMİN ALICI'yı bulduk. Bu kadar yoğun bir arayıştaydık çünkü annemde spondolistesis hastalığı ve birçok kist vardı allahıma bin şükür şuan hiçbir sıkıntısı yok :) geceleri ağrıdan uyuyamıyordu sürekli yanında yastık taşıyordu uzun süre oturamıyordu, yürüyemiyordu ama şimdi hiçbiri kalmadı.. Önce Allahımın izniyle sonra Emin hocanın tecrübesiyle hepsi sona erdi.. Ameliyat sürecinden sonra bazı aralıklarla kontrol edilmesi gerekiyor. Hocanın muaynanesine gittik bizden önceki hasta trafik kazası geçirmiş leğen kemiğinde bazı kırıklar olmuş kuyruk kemiği alınmış fln durumu baya kötüydü yani.. Emin hocanın yanına girdik sinir küpüne dönmüştü noldu hocam flan dedik ya ben bazı meslektaşlarımı gerçekten anlayamıyorum ve yaptıkları işlerden bir doktor olarak utanıyorum, insan hayatıyla nasıl bu kadar rahat oynayabiliolar dedi kadının leğen kemiğine boyun için kullanılan vidalardan kullanmışlar yani bunun asla böyle olmaması gerektiğini ben bile bilebiliirim sonra kuyruk sokumundaki ameliyatta çok titiz çalışılması gerekirmiş malum makata yakın olduğu için çok kolay mikrop kapabiliyormuş ve iltahap oluyormuş o kadının ameliyat yerinden şarıl şarıl iltihap akıyormuş. ve bunun nedeni sadece doktor dediğimiz bir şahsiyetin para için insan hayatıyla böyle oynaması ve yaptığı işe hiç önem vermemesi ve titiz çalışmaması.. ve bunu yapanda bir PROFESÖR!! Size bunları emin hocaya gidin diye demiyorum sakın yanlış anlamayın kime giderseniz gidin lütfen işinin ehli olsun hakkında tavsiye alabildiğiniz doktorlara gidin.. Ayy o kadar doldum ki bu gözünü para bürümüş doktorlara, bi anda yazıverdim. Ama eğer bnden tavsiye bekliyorsanız size gözüm kapalı Emin hocayı tavsiye ederim. Önceki kontrole gittiğimizde zihinsel geriliği olan bir kız çocuğu vardı bacakları inanılmaz derece çarpıktı yanlış tabir etmek istemiyorum ama spastik gibiydi ve kesinlikle yürüyemiyordu annesi kucağında taşıyordu. En son kontrole gittiğimizde o kız ameliyat olmuş ve annesinin elinden tutmuş yürüyordu, inanmazsınız gözlerim doldu o çocuk ve ailesi kim bilir ne kadar sevinmiştir :)
Ayrıca skolyozun çok ilerlememiş derecelerinin ameliyatsız tedavi edildiğini unutmayın her koşulda tek çare ameliyat değil. Hepinize acil şifalar diliyorum. sağlık dolu günler diliyorum..

merhaba ben 32 yaşındayım 45 derece skolyoz eğriliği çıktı. bu yaşta ameliyat olunabiliyormu acaba. ameliyat sonrası kaç günde ayağa kalkılabiliyor. birde eskişehirde yaşıyorum.eskişehirde işin ehli bi doktor var mı acaba.

merhaba ben 32 yaşındayım 45 derece skolyoz eğriliği çıktı. bu yaşta ameliyat olunabiliyormu acaba. ameliyat sonrası kaç günde ayağa kalkılabiliyor. birde eskişehirde yaşıyorum.eskişehirde işin ehli bi doktor var mı acaba.

büyüklerde ameliyat sınırı 50 derece diye biliyorum.siz yinede doktorunuza danışın.fakülte hastanelerine gidebilirsiniz.yada ankaradan araştırın.geçmiş olsun..benimde 6,5yaşındaki kızımda var sanırım doğuştan bu yaz ameliyat olucak.doktorumuz adapazarında doçent doktor kamil çağrı köse.

merhabalar benim 1 yaşında hipotonik yani gevşek oğlum var doktora gittiğimizde 38 derece skolyozu olduğunu söyledi
ben istanbulda yaşıyorum eğer bilginiz varsa hastane ve doktor ismi tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim..

merhabalar benim 1 yaşında hipotonik yani gevşek oğlum var doktora gittiğimizde 38 derece skolyozu olduğunu söyledi
ben istanbulda yaşıyorum eğer bilginiz varsa hastane ve doktor ismi tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim..

çoook geçmiş olsun.hipotonik rahatsızlığını ilk defa duydum.bu yüzdenmi skolyoz olmuş acaba.benimde kızımda 38 derece skolyoz var.ama dışardan bilmeyen anlamaz yani.3tane omurgası yarımmış o yüzden ameliyat ettircektik bu yaz fakat vazgeçtik.çünkü skolyozu hızlı ilerlemiyo.
istanbulda azmi hamzaoğlu var.ama biraz pahalı.biz yalovadan adapazarına gidiyoruz.doktorumuz kamil çağrı köse.ben kendisine önce mail yoluyla ulaştım.ve saolsun çok yardımcı oldu.kesiinlikle para düşünen bi doktor değil.biz çok memnunuz.

arkadaslar 26 derece eğriliğim var ve 15 gün sonra dogum yapacagım normal dogum acaba derecemi yükseltirmi ?

senağlamamerhaba arkdaşlar.yaklaşık bir ay önce bel ağrılarımdan dolayı doktora gittim ve skoloz teşhisi yani omurgada eğrilik ve bel kemiğinin s şeklini alması teşhisi konuldu.şuan sadece ilaç tedavisi görüyorum.eğrilik 25 derecenin üstünde yaşımda 23 oluduğu için korseler işe yaramazmış.üç ay sonra tekrar gidicem o zaman amilat ve yadeğil diye bildirecekler.fakat çok ağrılarım var ve korkuyorum dahada ilerlemesinen senağlama:çok üzgünüm:
bu hastalığı bilen varmı?henüz bebeğim yok ve bu hamilelikte bana sorun olabilirmiş.bilginiz varsa lütfen paylaşın

öncelikle geçmiş olsun bende skolyoz hastasıyım ve evliyim 2 yaşındada kızım var anlamadıgım skolyoz açısı yüksek bu zamana kadar nasıl anlamadınki çünkü belirtisi yüksek bir hastalık derecen yüksek bence hamileligi sonra düşün benim hamileligim çok agrılı geçti vedogumunu sezaryan ile yap derim:emir_bebek:

bende de skolyoz vardı,,ortaokulda ortaya çıkmıştı 25 dereceydi..sonra egzersiz fizik tedavi ve 6 ayda bir kontrolle epey düşürdüm 21 lere sanırım.ama tam anlamıyla geçmiyor.bildiğiniz egzersizler varsa paylaşırmısınız?

bebeğinde bel kemiğinde eğrilik olan varmı arkadaşlar..bu konu hakkında bilgisi olan varmı..çok riskli bir ameliyatmı..ameliyatın çok riskli ve hayati önem taşıdığını duydum..aranızda aynı sorunu yaşayan varmı..lütfen yardımcı olun..doktor seçimi olarak illaki prof.olması gerekitormu..operator doktorla prof arasında çok fark varmı

bebeğinde bel kemiğinde eğrilik olan varmı arkadaşlar..bu konu hakkında bilgisi olan varmı..çok riskli bir ameliyatmı..ameliyatın çok riskli ve hayati önem taşıdığını duydum..aranızda aynı sorunu yaşayan varmı..lütfen yardımcı olun..doktor seçimi olarak illaki prof.olması gerekitormu..operator doktorla prof arasında çok fark varmı

Skolyoz zor bir hastalık... Hele de çocuklukta beliren skolyoz en zoru... İstanbul'a ve özele gitme imkanınız varsa ne yapın ne edin gerekirse evinizi arabanınızı satın ama Ahmet Alanay'ı bulun. Çocuğunuzu belli aralıklarla kes biç yapmaz, süründürmezler. Ahmet Alanay bu işin babasıdır ve kendi tekniği ile mucizeler yaratmaktadır. Zaten skolyoza zengin hastalığı derler. Bir skolyoz hastası olarak sana bunları söylebilirim.

Ancak özele gidemem, satacak evim arabam yok dersen Ankara Hacettepe'ye git, sakın aksatma kontrolleri... Skolyoz çoğu doktorun derece ölçmekten dahi aciz oldukları, bilmedikleri, tedaviyi beceremedikleri bir hastalık.... Yani ya Ankara'da Hacettepe ya da İstanbul'da Ahmet Alanay.

Önerilerimi ne kadar dinlersin bilmiyorum ama nolur dinle! Çok doktor araştırdım. Lütfen, ziyan etme çocuğunu...

cevabınız için teşekkürler...bu hastalık çocuklarda neden zor..çok moralim bozuldu..benim eşim biraz sorumusuz ben ne kadar sölesemde istanbulu bırakın ankaraya hiç gitmez..bende ne yapacağımı bilememekteyim..ama oğlumda tek taraflı sadece bel bölgesinde minimal skolyoz var..yazdıklarınızdan dolayı çok tedirgin oldumm

cevabınız için teşekkürler...bu hastalık çocuklarda neden zor..çok moralim bozuldu..benim eşim biraz sorumusuz ben ne kadar sölesemde istanbulu bırakın ankaraya hiç gitmez..bende ne yapacağımı bilememekteyim..ama oğlumda tek taraflı sadece bel bölgesinde minimal skolyoz var..yazdıklarınızdan dolayı çok tedirgin oldumm

Ah erkekler! :KK50: Canım benim tedirgin olmalısın çünkü skolyoz taşıması çok zor bir hastalık...

Skolyoz 2 şekilde oluşur : 1) Doğuştan 2)Ergenlik sonrası sebebi bilinmeyen

Ergenlilk sonrası kemik gelişimi tamamlandıktan sonra ilerleme durur bazende yavaşlar. Hamilelik, kilo almak vb durumlarda sakıncalıdır. Çocuk yaşta olanı ise daha tehlikeli çünkü skolyozda eğriliğin derecesi çocuk büyüdükçe artıyor ve 3 boyutlu bir şekilde eğildiği için vücutta ciddi şekil bozukluklarına neden oluyor. Hatta eğriliğe bağlı olarak iç organlara da zarar verebiliyor. Ciddi şekilde de ağrıları oluyor. Yaşayan bilir, zor, çok zor...

Gözünü korkutmak istemiyorum. İnan niyetim asla seni üzmek değil ama bilinçlenmeniz lazım. Çoğu doktor anlamıyor bile... Bilmediğinden önemsiz gibi hareket ediyor ama bu sakat kalmaya kadar gidiyor. Sen hangi şehirdensin canım?

40 derece üzeri ameliyat ediliyor, geç kalmamak en önemlisi... Korse vb yöntemlerle ilerlemesini engellemek mümkün! Yüzmek çok faydalı... Allah korusun umarım çocuğunuz ameliyatlık duruma gelmez ama gelirsede kader... Lütfen derecenin ilerlememesi için elinizden geleni yapın. En iyi doktorlara gidin.

Size birkaç skolyoz hastası foto eklicem, bilgilendirmek için... Asla asla korkutmak istemiyorum sizi ama görmeniz lazım çocuğunuzun geleceği için...

$1_400.jpg
Bak bu bir kız çocuğu... Yaş ilerledikçe eğrilik ilerler. Daha ameliyat olmamış. Ameliyatlarda sırta platin koyup sabitliyorlar ve artık o omurlar hiç hareket etmiyor.

$noromusk.skolyoz.jpg
Bu artık çok ileri boyut bir hasta... Bacakta kısalık epey belli... Ve ameliyat olmuş ikinci resimde... İlkine göre belli zaten... Sırtındaki koca iz kesikten...

$aog-skolyozUNSXCUAFKD98137.jpg
Bu da öncesi sonrası durumu... Yazıyor zaten...

Allah şifa versin inşallah!

Site ismi vermek yasak biliyorum ama burada madem bir hayat söz konusu kusura bakmayın adminlerim ama yardımcı olmak adına vermek durumundayım.

Skolyoz Omurga Eğriliği

Bu adresi incele, bilgi verir sana...

Birde "Skolyozforum" yaz google... Orada hastaların paylaşımları falan var, yol gösterir sana hiç değilse..

ben mersinde yaşıyorum canım..skolyoz tabiki zor bir hastalıktır eminim..gördüğümüz resimden anlaşıldığı üzere.tek taraflı eğrilikler daha kolay tedavi edliyor sanırım..benim bebğimde doğuştan değil.doğduğunda hiç öle bişey yoktu.1 yaşında belinde hafif bir kabarıklık hissettim..o şekilde öğrendim cnm

ben mersinde yaşıyorum canım..skolyoz tabiki zor bir hastalıktır eminim..gördüğümüz resimden anlaşıldığı üzere.tek taraflı eğrilikler daha kolay tedavi edliyor sanırım..benim bebğimde doğuştan değil.doğduğunda hiç öle bişey yoktu.1 yaşında belinde hafif bir kabarıklık hissettim..o şekilde öğrendim cnm

Üzgünüm ama senin bebeğindeki doğuştan... Doğuştan olmasa siz 15-16 yaşlarında farkederdiniz. Çocuk büyüdükçe eğrilik arttığı için 1 yaşında farkettiniz. Yaş ilerledikçe daha da belirgin olacak. İhmal etme, iyi doktorlara git derim ben... Tabi karar senin... Ben sadece yardımcı olmak için söylüyorum.

Üzgünüm ama senin bebeğindeki doğuştan... Doğuştan olmasa siz 15-16 yaşlarında farkederdiniz. Çocuk büyüdükçe eğrilik arttığı için 1 yaşında farkettiniz. Yaş ilerledikçe daha da belirgin olacak. İhmal etme, iyi doktorlara git derim ben... Tabi karar senin... Ben sadece yardımcı olmak için söylüyorum.

Ve bir şey daha... Bana kalırsa tek taraflı daha zor... Çünkü s veya ters s şeklndeki 2 taraflı eğriliklerde bütün omurgayı sabitlemeden sadece 10 cm gibi tek bir tarafı sabitleyerek diğer tarafı düzeltmek mümkün... ama senin çocuğundaki c ya da ters c şeklinde durum nedir çok bilgim yok.

X