Civanperçemi mucize gibi

merhaba kızlar
Annem babam kütahyalı orada civan perçemine akbaşlı otu derler. ve yeni doğmuş bebeğe bile içirirler.Benimde 4 aylık bebeğim var dogdugundan beri içiriyiorum birer kaşık. gaz sancısı karın agrısı gibi şikayetlerine iyi geliyor.Bende hergün içmesemde arada bir tüketiyorum.hiç adet sancım olmuyor.Karın agrısı migde yanması gibi şikayetlerede iyi geliyor.Hamilelik boyuncada tükettim ve bir sakıncasını görmedim.Hıı unutmadan biz bir kaşık şeker katıp tüketiyoruz. 1bardak sıcak suya bir dal civan perçemi (akbaşlı otu ) koyup demlenmeye bırakıyoruz.1 kaşık da şeker koyup sıcak sıcak tüketiyoruz.

aaa benimde ögrendigim ii oldu demek içebilir emzirirken
peki hergünmü içiyorsun sen
ben hrgün içiyorum bi zararı olmaz degilmii

Shine teşekkürler ilgin için
bende içtim üç gün karnımdaki şişlik indi
içimi biraz zor ben şeker kullanmadığım için ılıyınca bal ile tatlandırdım

Shine teşekkürler ilgin için
bende içtim üç gün karnımdaki şişlik indi
içimi biraz zor ben şeker kullanmadığım için ılıyınca bal ile tatlandırdım
rica ederim.
aaa benimde ögrendigim ii oldu demek içebilir emzirirken
peki hergünmü içiyorsun sen
ben hrgün içiyorum bi zararı olmaz degilmii
yok hergün içmiyorum ama hergün içtiğim zamanlarda oldu bi sakıncasını görmedim.
yaa adtliyken iciliyormu ben ictim belim agriyor hic adet sancisi bilmezdim nerden ictiydim yaa

idrar yollarında iltihap falan varsa onları söküyordur canm. onun için agrı hissetmişsindir.Ayrıca antibiyotik etkisi vardır.

kızlar bir soru size?ben arada bir içerdim de civanperçemi.3 ündür fln içiyorum daha adetime var 12 gün faln yani öle adet belirtileri yok amma yumurtalıklarım szılyır arada bir de bel ağrısı hafif ama bir de şeffaf renk akıntı.acaba diyorum az bi iltihap vardı onu mu söküyor? ne bilimm başına gelen var mı.bi sorim dedim size

bende pco var
4 yıldır diana kulladım
artık otlarda şifa arıyorum
aslan pençesi önerdi aktar tadı iğrenç acaba civanperçemiyle etkisi aynımıdır.

mrb bayanlar

bende dün kullanan bi arkadaşım tavsiyesi üzerine aldım adet söktürücüye ihtiyacım vardı en son ne zaman adet olduğumu hatırlamıyorum ama günüm geçti yani.. bide çok sinir stres yaptım bi an önce olmak istiyorum aktarcıdaki adam sabah akşam aç karna dedi kaynamış suya koyun 10-15dk kendi kendine demlensin sonra için dedi.ama ben birazda şeker koymuştum yorumları okudum şeker koymayacağım bundan sonra.bide bu sabah içtim..arkadaşım en geç yarın sabah olursun diyor ama inş olurum ya inş fayda eder banada

bende içiyoum civanperçemi dün adt olmam gerekiyordu olmadım
31 gün oldu dün olmadımm
hamilemiyim diye korkuyorum

acaba sürekli içince kaç gün onra adet oldunuz

Adetten 3 gün önce başlayın sabah akşam aç karnına 1 bardak kaynar suya 1 yemek kaşığı civanperçemi koyun. 5-10 dk demlendikten sonra içine hiçbirşey katmadan için. Adetiniz başladıktan sonra adet boyunca içiliyormu onu bilmiyorum.

Bende bu ay denedim. Ve yıllar sonra ilk defa çok güzel adet oldum.olumunekankayizsmile

ya kızlar bende de adet düzensizliği var,4gün önce olmam gerekiyordu olmadım.Dün bu sitede okudum iyi geldiğini sabah aktarcıya gidip aldım 100gr.sıcak suyun içine atıp bi tutam demlettim sonra içtim ayrıyeten yanına soğan kürü de yaptım ikisinden de iki şer bardak içtim aç karna. Bende faydasını görürüm inşaallah.

arkadaşlar ben adet sancısı için geçmiş ay oldğm tarihten 3 gün önce fln içmeye başlyrm günde 2 kez,ben duvarı fln tırmalardım adet sancımdan okdr ii geldiki benim mucizem bu çay..kettle da kaynattğm suya 3-4 dal atyrm üstünü bişeyle kapatp demlyrm 10dk sonra fln içiyrm bana çok ii geldi denemenizi tavsiye ederim..

Adetten 3 gün önce başlayın sabah akşam aç karnına 1 bardak kaynar suya 1 yemek kaşığı civanperçemi koyun. 5-10 dk demlendikten sonra içine hiçbirşey katmadan için. Adetiniz başladıktan sonra adet boyunca içiliyormu onu bilmiyorum.

Bende bu ay denedim. Ve yıllar sonra ilk defa çok güzel adet oldum.olumunekankayizsmile

çok güzel adet oldum derken güzelden kastınız ne acaba merak ettim bende kullanıyorumda bende çok memnunum

Özellikleri:
*Hepatit-B’ ye karşı
*bayanların sancılı ve depresif geçen regl dönemlerine yardımcı

Regl dönemlerini ağrılı ve depresif geçiren bayanların kolaylıkla uygulayabilecekleri bir kürdür. Civanperçemi, yüzün üzerinde biyolojik aktif madde içermektedir. Bunlardan en önemlileri achilleine, apigenin, azulen, camphor, coumarin, inulin, menthol, quercetin, rutin ve salisilik asittir. Achilleine maddesi kanamayı durdurucu (hemostatic) özelliğe sahiptir. Azulen maddesi ise antibiyotik özellik gösteren bir maddedir.

Genel bir kural olmasa da, regl döneminde ani kan şekeri düşüşü veya kan şekerinde gün boyu oynamalar kendisini belirgin bir şekilde gösterebilmektedir. Bu durumda olan bayanların şikâyetleri daha farklıdır. Kan şekerinde ani düşüş veya fazla miktarda oynama (fluktasyon) olan bayanların adet günlerindeki şikâyetleri genel olarak: “İçim çekiliyor, kendimi kaybediyorum, baygınlık geçirmek üzereyim, içim taşıyor, içim patlıyor, aşırı gerginim, hiç bir yer bana huzur vermiyor” veya “korkuyorum” şeklinde olabilir. Hatta bazı durumlarda vücutta kasılmalar da kendini gösterebilir.

Civanperçeminin sindirim sistemini uyarıcı, bağırsaklardaki gazı giderici(carminative) ve tansiyon düşürücü özellikleri de vardır. Kitabımda, Hepatit-B hastaları için sırasıyla maydanoz, civanperçemi, lavanta ve ceviz yaprağı kürlerini önerdim. Bunların içerisinde en genel olanı maydanoz kürüdür.

Karaciğer metabolizması detayda insandan insana farklılıklar gösterir. Geçmişte geçirdiği rahatsızlıklara göre veya mevcut rahatsızlıklarına göre de karaciğer metabolizması farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle civanperçemi bitkisinin küründen çok olumlu sonuçlar alan bir kimse, maydanoz veya ceviz yaprağı küründen daha az oranda olumlu sonuç alabilir. Aynı şekilde ceviz yaprağı küründen çok başarılı sonuçlar alan bir kimse, maydanoz kürü uygulamasından daha az oranda istifade edebilir. Kişi, önce maydanoz kürü ile başlamalı eğer istenilen düzeyde karaciğer parametrelerinde (hepatit B hastalarının zaman zaman karaciğer fonksiyonlarının nasıl çalıştığını gösteren analizlerinde) düzelme görülmüyorsa, bu takdirde lavanta, civanperçemi veya ceviz yaprağı kürlerinin uygulamasına destekleyici olarak geçebilir.

Miyomu olan bayanlar dikkat
Bazı kadınlarda miyoma veya miyomun büyüklüğüne bağlı olarak adet kanamaları daha fazla olabilmektedir. Hatta ara kanamalar da yaşayabilmektedirler. Miyomu olan bayanların civanperçemi kürünü uygulamamalarını öneririm. Çünkü civanperçemi miyoma bağlı kanamaları arttırmaktadır.
Enteresandır ki, Achillin ve Achilleine maddeleri kanamayı durdurucu özelliği olan etkin maddeler olmalarına rağmen bu özellikleri saf olarak (ilaç) alındıklarında geçerlidir. Civanperçeminin çayının içeriğinde bulunmaları durumunda bu etkilerini gösterememektedirler. Şüphesiz ki, bunun en önemli nedeni civanperçeminin içeriğinde bulunan diğer etkin maddeler, bu etkin maddelerin kanamayı durdurucu özelliğini ortadan kaldırmaktadır.

Kür: Bayanların sancılı geçen regl dönemlerine karşı
Regl döneminin başlamasına 3 gün kala uygulamaya başlanır ve bitimine kadar devam edilir. 1 tatlı kaşığı civanperçemi (yaklaşık 2 gram) 1 su bardağı kaynamakta olan suyun içine atılır. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte 3 dakika demlenir. Soğuduktan sonra süzülür. Regl döneminin başlamasına 3 gün kala her gün sabah ve akşam bir su bardağı içilir. Her gün taze olarak hazırlanır. Reglinin bitimine kadar devam edilir. Bu kür her regl döneminde uygulanır.

alıntıdır

Bu çay benim fsh değerimi daha da yükseltti. Erken menopozdayım. Faydası var diye içtim ama daha beter etki etti.

Arada sırada içilebilir ama sık tüketmeyin.

Ayrıca bir rahatsızlığı olanlar kesinlikle doktora danışmadan kullanmamalı...

X