burun estetiği hakkında

estetikli burnunuzdan memnunmusunuz

• Ankete Katılan
    13

raspberry

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2007
51
0
35
kızlar benim burnumda kırıklık var nefes almamı inanılmaz etkilio bende bu yüzden ameliyat olmaya karar verdim güya yaz tatilinde olacaktım ama tatil için erteleye erteleye doktora daha yeni gidebildim ve eylülün 10u için gün verdi ameliyata ayrıca burnumda estetik olarakta bazı değişiklikler yapacakmış buraya kadar herşey güzel hoş ta benim okulum 24ünde açılıyor yani ameliyattan 2hafta sonra o zmna kadar tüms argılar alçı fln çıkarmış ama sizce çok şişlik kalırmı mosmor ve şiş bir suratla gitmek istemiorum okula lütfen daha önce olanlar söylesin bana şimdiden stres yapıorum çünkü ayrıca bu şişlik ve morlukları en aza indirmek için yapabileceğim şeyler varmı lütfennn bana yardımcı olun noolurr senağlama

merhaba raspberry
ben de ameliyat olmayı düşünüyorum ama doktor konusunda tereddütlerim var
gördüğüm kadarıyla ankarada oturuyorsun
doktorun kim acaba?
ayrıca benim gördüğüm, bildiğim kadarıyla 14 günde toparlarsın. burnuna da bağlı, eğer burun derin ince ise kıkırdakların da kuvvetli ise ameliyat sonrası toparlanma daha hızlı oluyor(muş).
14 gün içinde ameliyat olduğun anlaşılmaz merak etme

cnm benim burnumda kırıklık olduğu için estetik değilde kulak burun boğaz doktoruna ameliyat olmamı önerdiler sağlık açısından daha iyi olur diye bu yüzden bende baya bi araştırdım ve hacettepede kbb profesörü olan ama burun estetiği konusunda uzman olan bi profesöre olmaya karar verdim böylece hem sağlık açısından hiç bir problem kalmayacak hemde burnuma estetikde yapacağını söyledi küçültüp kaldırcakmış fln.. bi taşla 2kuş yani :KK70: bu kadar bilgi verdim ama ben doktorumun ismini unuttum ya :KK43:bu iş için o kadar çok araştırdım ve isim aldımki hepsi birbirine karıştı o yüzden emin olmadan bilgi vermek istemedim sana öğrenince tekrar yazarım bu arada yardımcı olduun için saol :)

cnm benim burnumda kırıklık olduğu için estetik değilde kulak burun boğaz doktoruna ameliyat olmamı önerdiler sağlık açısından daha iyi olur diye bu yüzden bende baya bi araştırdım ve hacettepede kbb profesörü olan ama burun estetiği konusunda uzman olan bi profesöre olmaya karar verdim böylece hem sağlık açısından hiç bir problem kalmayacak hemde burnuma estetikde yapacağını söyledi küçültüp kaldırcakmış fln.. bi taşla 2kuş yani :KK70: bu kadar bilgi verdim ama ben doktorumun ismini unuttum ya :KK43:bu iş için o kadar çok araştırdım ve isim aldımki hepsi birbirine karıştı o yüzden emin olmadan bilgi vermek istemedim sana öğrenince tekrar yazarım bu arada yardımcı olduun için saol :)

valla ne güzel doktor bulmuşsun. bazı kbb prof ları o plastik cerrahinin işidir deyip rinoplasti yapmıyor:)bak eğer septum eğriliği (burnun ortasında bulunuyor.burnu ikiye ayırıyor tam ortadaki kemik) varsa (bende var hafif düzeyde) nefes alıp vermen zordur. septum çok önemlidir. doktorun prof olduğuna göre için rahat olsun ama yine de septuma ne tip bir girişimde bulunacağını öğren.kıracak mı törpüleyecek mi yoksa her ikisini mi yapacak?

bir de, madem zamanın da var bir burun-sinus tomografisi çektirsen iyi olur. (gerçi doktorun gerekli görmüşse istemiştir)

doktorunun adını öğrenirsen,bana da haber edersen çok mutlu olurum:) yaklaşımı nasıl, rahat mıydın yanında?
bi de genel anestezi altında mı olacaksın. nerede olacaksın?
çok soru sordun değil mi heheheh

ismini öğrendim cnm prof.dr.taner yılmaz gerçekten çok şirin ve sıcak birisi bana tam güven verdi yani ameliyat konusunda hiç bir endişem kalmadı hiç korkmuyorum hatta gün sayıyorum şimdi bi an önce olsun diye :) bana o bahsettiğin tomografiden çekmedi ama eminim gerekli olsa isterdi bide ben kemik kırık diye gittim ama o kendiliğinden estetiktende bahsetmeye başladı o hoşuma gitti bakalım işte 10unda ameliyat olucam sonrasında tekrar sonuçları yazarım başka sormak istediğin bişi varsa sor cnm :)yerimseniben

ismini öğrendim cnm prof.dr.taner yılmaz gerçekten çok şirin ve sıcak birisi bana tam güven verdi yani ameliyat konusunda hiç bir endişem kalmadı hiç korkmuyorum hatta gün sayıyorum şimdi bi an önce olsun diye :) bana o bahsettiğin tomografiden çekmedi ama eminim gerekli olsa isterdi bide ben kemik kırık diye gittim ama o kendiliğinden estetiktende bahsetmeye başladı o hoşuma gitti bakalım işte 10unda ameliyat olucam sonrasında tekrar sonuçları yazarım başka sormak istediğin bişi varsa sor cnm :)yerimseniben

teşekkür ederim canım..ben şimdilik sanki ameliyattan vazgeçmişim gibi görünüyor:) benim sorun büyük değil bu yüzden çevremdeki herkes sen deli misin aman diyeyim yaptırma diyor. gittiğim pek çok estetik cerrah da aynı şeyi söyledi hafif bir kemik dışında öyle aman aman bi probleminiz yok diye
ama ben yine de takıyorum işte hehe
bi teknik varmış benim burnum hafif kemerli olduğundan uygulanabilirmiş.ama kısa süreli etki ediyor. dolgu maddesi enjekte ediyorlarmış 6 ay ile 1 sene gidiyormuş. onu bir araştırayım diyorum ben de işte. bakalım ne olacak:)doktorlar uygun görürse öyle bişey deneyebilirim belki..bilmiyorum:)
ameliyatın genel anestezi olacak sanırım. prof lar lokal yapmaz:) bi de sakıncası yoksa sana ne kadara mal olacak? istersen özel mesajla gönderebilirsin
görüşürüzyerimseniben

Hanımlar, burun eğriliği ve kemerli burun estetiği konusunda yapılabilecek en güzel şey sevgili raspberry arkadaşımızın yaptığı gibi kulak burun boğaz doktorları ile irtibata geçmek.Ameliyat konusunda ise

Bu tarz ameliyatlar klasik rinoplasti ameliyatları kadar uzun sürmez ortalama süresi 20 dakikadır
Ameliyat için genel anestezi yerine lokal anestezik iğne ile burun çevrenizi uyuşturma yoluna gidebilirsiniz, çok güvenilir bir yöntemdir hiç bir acı,ağrı hissedilmez fakat hareket edebilirsiniz,sesleri duyarsınız hatta doktorunuz o sırada size şarkı bile söyleyebilir,genel anestezinin verdiği sersemlik ortadan kalkar.Bu arada ameliyat olmak için bu mevsim oldukça uygun çünkü yaz aynda yapılan ameliyatlardan sonra hastaların güneşe çıkması belirli bir süre yasaktır, hayırlı olsun inşallah bu ameliyat beklentilerini karşılar
:KK66:

benim burnumdaki kırıklık biraz büyük sanırım vede ayrıca estetik olarak düzeltmede yapılacağı için benimki yaklaşık 3 saat fln sürecekmiş sanırsam bu arada ben bu konuda lokal anestezinin pek tavsiye edilmediğini duydum doktorda kesinlikle tercih etmediğini söyledi çünkü hiç bir acı duymasanız bile insanın psikolojisi bozulabiliyormuş hatta ameliyatın sırasında yeter daha fazla dayanamıcam diyenler oluyormuş çünkü çekiç ve bilimum alet seslerini duyuyorsunuz bazı hassas insanlar buna dayanamıyormuş o yüzden herkes genel anestezi öneriyor aklınzıda bulunsun.

benim burnum sağa yatıktıı ve eğrilik cok fazlaydı oradan başlayım ucuna kadar dönmüş durumdaydı gerci et büyümüş ama kemik te vardıı berbattı ve ucu düşüktü yandandan profillerim aynı değildi cok farklıydı benii cok ciddi komplexee soktu düm olanlarr okadar belirgin dikii burnumdaki kusurlarr birde beyaz tenliyim ve suratım cok küçük ve burnum kocaman ve alabildiğincee kötü duruyodu beim ameliyatım 1 saat 15 dakika sürmüş doktor et kıkırdak kemik :KK70: ve varsa toplamış :KK70: ama cok uğraşmış suan 4.ayımdayım burnumm hoşuma gidiyoo :KK70: cok mutluyum ameliyatlarda da nerdeyse hiç zorlanmadım yani istediğim sey için büyük bedel ödemedim burnuumun ucunda var sadece şişlik d ve doktor dediğine göre burnumun uucnu cevirmiş toparlamış eşit duruma gelmesii zaman alıcak dedi herkez cok değişmişsin diyoo cok hosuma gidiyoo tanıyamadılar 1 sene görüşmediklerim :KK70: cok memnunum iyiki olmuşum iyikii doktorumu güzel secmişim kbbciye oldum cok ta memnunum vallahi işinin ehliymiş :KK70: işin güzelii tam yaşında oldum 18 yaşımaa girmeden önce iyikide olmuşum:nazar: iyikide olmuşum iyikide olmuşum :KK70: mutluyum coksekeriremsu

Son düzenleme:
canım kişinin yapısına göre değişiyor morluk ve şiş kısmı..ameliyat olduktan sonra morluğun olsa bile oturur pozisyonda yatarak buz uygulaması yapman gerekicek biraz, bu da ödemini azaltıcak.. çok morluk yaşarsan onun içinde krem var onu uygularsın.. :KK66: iki hafta çok iyi bir süreç :KK66:

o morarma ve şişmelerin tabiki ciltle hassaslkla çok çok ilgisi var doktorun eline görede değişirmiş kzlar. sert elli cerrahlar burnunuza nazik davranmadıgı sürece yüzümzü gözümüzü şişrylar ya:d bunu b cerrahn sıtesnde okumstm. o kdr çok hassas b doktrki amlytı en ince ayrntsna kadr kibarlkla yapymuş ne guzel=)

ayrca bu söledigm doktr agrı kesicide yazmyo ve tamponda kullanmıyomuş. yani gerisini siz düşünün. doktorun eliyle çok ilgisi var bnm cildi hassas hastalarmda çok az morarma olur oda ksa sürede gecer diyo

ben de taner hocaya ameliyat olacağım
bu nedenle senin ameliyatının sonucunu çok merak ediyorum
tabiki herkesteki sonuç ayrı olacaktır; ama beklentilerini karşılama yönünde olumlu muydu?

X