Kilo verirken eşiniz sizi nasıl motive eder?

Freegril

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2007
1.727
23
Şahsen benim eşim ben 50 kiloyken de beni şişman bulurdu.Şimdi 60 kiloyum siz düşünün artık.Aslında motive etmez motivasyonumu bozar.1-yemek yerken karışır 2-bütün gün yorgunluktan gebermişimdir ama kalk spor yap diye sitem eder 3-iyice şişeceğimi idia eder. (bunları okuyacak bu arada) evet arkadaşlar anlatında kocamda duysun sizin kocalarınız neler yapar?

Hmm benim eşim diyet ne bulursa eve taşır, diyetime uygun birşey yoksa dışarı çıkarır salata yemeye. Gözümün önünde canımın isteyeceği birşey yemez. Tüm yaptıklarım konusunda beni motive eder. Çünkü kendisi de 2 ayda 12 kilo verdi müthiş bir iradeyle. Zorlukları bildiğinden destek oluyor. O da her sabah tartıya çıkıp kilosuna göre o günkü menüsünü ayarlar :roflol:

Ama tartıya çıktığımda da hemen kafasını uzatır ya da uzak bir yerdeyse koşar bakmaya gelir :roflol:

Son düzenleme:
valla ben eşimden bu konuda çok razıyım bir tek şey hariç bişr keresinde ben ertık kasinlikle diyetteyim beni uyar doxu kaçırırsam demiştim ay demez olaydım her lokmamda aklında demi sonra farketti abartıyor hemen toparladı kendini o benim gayet normal olduğumu yapı itibariyle balık etli olduğumu kabul etti ve çok memnun olduğunu döylüyor ama yeme işini sapıtırsam bi uyarı yapmadanda durmuyor çünkü o da biliyor bünyem kilo almaya çok müsait işte bizde bu bünyelerle zor da olsa yaşayıp gidiyoruz

valla benim eşimde çok destek oluyorda ben kilo veremiyorum hatta oda yemek saatlerini bana göre ayarlar. kilo aldığımı söylemez ve ima etmez ama ben anlarım rahatsız olduğunu.beni aşağılayıcı bir şey söylemez incitmez asla çok şükür bide versem kilolarımı

benim eşimin dünyada istedigi tek şey var oda beni eski kilomda görmek.52dim şimdi mii off offf 91:KK43:(çok yersem karışıyor,haklıda çünkü sonra ben kendimi daha çok üzüyorum.kiloluyum diye.şimdi diyetteyim,çok destek veriyor,hatta biraz abartıyor,benim karım cillop gibi olmuş tabii yürüyüşş yapıyorr :))falan diyor,bacakların çok güzel aşkım falan diyor,varya bir 10kilo versen müthiş olur falan gaza getiriyor:))yani hepimiz hayal ediyoruz,şuanki halimden memnun degilim ama çok caba harcıyorum,inşallahh zayıflarımda eşimi çok mutlu ederim ,çok istiyorumm.

Adaşım Zeynep ne yaptın da bu kadar kilo aldın sen? Tahlil yaptırdın mı tiroitlerin için? Ben de evlendikten sonra 10 kilo aldım, şükür mayıstan bu yana 12 kilo verdim. Devam ediyorum..Bir 10 kilom daha var. İnşallah verebilirim:çok üzgünüm:

benim eşimde çocuklarımda kopacak derecede zayıflar.diyetin anlamını bilmediği için bana asla yardımcı olamaz.yanlızca yediğime içtiğime karışır.yani
eşim ve oğullarım beni çok şişman buluyorlar.ve bunuda her zaman dile getiriyorlar

bijoux canım ya dikkat etmedim hiç,evlenmeden önce yüzüyordum,spor yapıyordum,hareketliydim.evlendim,gece 12de bile eşimle kuruyemiş,mantı ,börek falan yerdik,çok korkunçç yaa ne yaptım kendime,önleyemedim kendimi yedikçe yedim.sıklıdım yedim,mutlu oldum yedim,bazen catlayana kadar yiyordum,engelleyemiyordum kendimi,iştahım çok iyiydi.aiilem vve eşim kızıyordu,yüzüme duba gibi olmuşsun diyende oldu,ahhh ahhhh,görmedigim insanlar bu nehal deyip duruyorlardı,önceleri şakaya vuruyordum,kocam iyi baktı falan ama kimi kandırıyordumki ben,içten içe üzülüyordum,kafaya takıyordum,kafaya bişey takınca daha çok yemek istiyordum.bu çok degişik bişey ya anlatılmaz,sanki yedikçe iyi oluyordum.belki bunları yaşamam gerekiyormuş bilmiyorum ama benim için zor du gerçekten.şimdi sizler varsınız,sizleri okuyorum,motive oluyorum,diyet yapıyorum,yürüyüş falan.hayırlısı artık.

merhabalar herkese ben yeni üyeyim adım çiçek:eek: kızlar benim eşim bi çok erkeğin aksine zayıflamamı değil hep balık eti oalrak kalmamı istiyor.şuan 58 kiloyum boyum 170 cm.yani aşırı zayıf falan değilim bi kaç kilo vermek istiyorum ama eşim müsaade etmiyor buna benim midem biraz sarkık oturunca katlanıyo puf puf oluyo o yüzden hiç sewmiyorum ama eşim ısrarla göbişinle oynamak çok güzel ben onu sewiyorum sende sew diyor:dance:

Allah olmayan herkese böle koca nasip etsin inşallahsırnaşık şey

kızlar benim eşimde bak dikkat et yine etlenip butlanmaya başladın der(bu arada kendisi yeterince etli butlu şimdi kilosunu buraya yazmayayımda site çökmesin)ondan sonrada dışarı çıkar gelirken elinde yarım ekmek dönerle gelir.ben yedim içime sinmedi sanada getirdim der.

arkadaşlar benim eşimde her zaman zayıflama konusunda tam destek vermiştir bana. yemek yerken ikinci porsiyonu yemeğe kalktığımda eminmisin bundan diye sorar. yürüyüşe kıçacağım zaman benimle gelir. zayıflama uğruna aldığım spor aletlerine harcıdığım paraya hiç off demedi. sürekli takma kafana hayatım senin iraden kuvetlidir. verirsin bu kiloları gibi cumleler kurarak bana moral verdi. bugun bu kiloya inmişsem eşimin desteğiyle inmişimdir.

ne guzel arkadaslar eslerinizin destek vermesi bende diyet yapiyordum bu aralar biraz bosladim.benim esim ne zayifla der nede kilo al o her halime razi ama ben degilim:))

motive etmez dahada çok kilo aldırıcı yiyecekler eve alır çıldırırım.malum yaş ilerledi dikkat etmem lazım........

benim esim kilo alinca hic birsey demez sadece ben kilo almaya basladim diye aglanip dururken, üzülmemem icin bana önerilerde bulunur. ne zaman ne yiyecegimi , spor yapmam gerektigini , yürüyüse cikmami söyler. Yoksa onun umrunda degil sen balik etlisin diyor bana :1hug: .... kesinlikle agir diyetler uygulatmiyor , zayiflama tabletleri kullandirtmiyor. Saglikli beslenme ve spor ile kilo vermemi istiyor. Birde zayifldigim zaman biraz yeme isini abartiyorum sanirim. (zayifladim ya yemek hakkim degilmi :Roflol: ) o zaman uyariyor diyet bittimi diye. :Roflol: . Bu güne kadar agzindan 1 kere duymdim kilolusun zayifla gibisinden bir söz. Hatta aksine senin kilon normal diyor bana Şeniz

Benim eşim sürekli az yemek yememden ve yedıklerıme dıkkat etmemden ınanılmaz rahatsız sürekli yermısın dıye baskı yapar hatta benı babama bıle defalarca şikayet ettıgı olmustur.Genelde erkekler eslerıne yeme der benım eşim ise tam tersi YEEE...:uhm:

benim eşimde ben senden memnunum her insan olduğu gibi kabullenilmeli der,eve torba torba aburcuburla gelir vesonrada beni spor yaparken görüncede ye ye koş bakalım der.yani hiiiiç destek olmaz.kötükedihüso

vallahi benim eşim herzaman beni diette destekler hatta bana aldığı spor aletlerini bile birgün dememiştir ben diette yapıyorum şuanda ben ne yersem onu yer üstelik süper bir vücut yapısına sahiptir eğerki yaptığım yemek hoşuna gitmezse yumurta kırdırır menemen falan yapar aman sen rejimini bozma der bana yapmak gereken sporları önerir yani ben mutlu olayım diye kendini kasar ben diet yaparken zavallı kocacığımda zayıfladı ya şimdi ona ek yemekler yapıyorum bol yağlı onun sevdiği gibi napayım adam zaten zayıf (evlenmeseydik mankenlik ajansına yazılsaydı diyorum bazen)onu artık dietime dahil etmiyorum ama beni hep destekler

en guzel ve en etkili motivasyonu benim esim yapti,tam da sunu da yiyeyim yarin kesin diyete basliyorum kisirdongusu icindeyken kopegimize tembih etti aman yavrum su siralar anneye fazla yaklasma mazallah yanlislikla sandovicinin arasina karisabilirsin canguvenligin tehlikede diye...ve o oldu.mayis basinda 92 kilo iken bugun itibariyle 78 kiloyum masallah.ama siz arkadaslarim iyi ki varsiniz ,her an sizinleyim yalniz olmadigimi bilmek en buyuk destek ve motivasyon benim icin.:enbuyukkk:

selam kızlar ah ne güzel eşleriniz destek oluyormuş benimkinde hiç yok kilolusun demiyor ama diyet yaptığım zamanlar sanki inadına yapar gibi yemekler istiyor bazen diyorum bana destek olun diye o zamanda sen zayıflayacan biz değil deyip beni çıldıttıyor

X